Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe super połączenia mobów?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 30 May 2013 - 22:33

Nie chce mi się od nowa definiować słowa "program", więc posłużę się znaną encyklopedią internetową:

 

Program komputerowy (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 computer program) - sekwencja 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 opisująca 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 zgodnie z pewnymi regułami zwanymi 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Program jest zazwyczaj wykonywany przez 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 (np. wyświetlenie strony internetowej), czasami bezpośrednio – jeśli wyrażony jest w języku zrozumiałym dla danej maszyny lub pośrednio – gdy jest interpretowany przez inny program (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

). Program może być ciągiem

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 opisujących modyfikacje stanu maszyny ale może również opisywać obliczenia w inny sposób (np. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

).

 

Jakieś jeszcze wątpliwości?

Mod to modyfikacja pliku programu, czyli zmiana jego działania. Czyli program nie jest modem. Mod modyfikuje działanie programu(np. gry), zaś program działa. Nie widzę za bardzo by były tym samym. Natomiast MCEdit jest programem do edycji plików(w tym wypadku - zapisów światów z MC), co innego, że te pliki są wykorzystywane przez inny program(a dokładniej przez MineCraft), to i tek nie oznacza, że jest modem. Mod to zmiana plików, lub dodanie nowych, które modyfikują działanie programu.

Zaś cytat, który przytoczyłeś pomaga w dyskusji jak umiejętność ubijania masła w jakości pieczenia chleba.


LhrBkHs.jpg


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • WhiteOrleander

Napisano 30 May 2013 - 22:43

Mod modyfikuje działanie programu(np. gry), zaś program działa.

A mod nie działa? Dziwne, mi działają...

 

Program to nie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE coś, co się dwukrotnie klika lewym przyciskiem myszy a to się w magiczny sposób włącza. Program nawet nie musi być widoczny dla użytkownika(tj, brak jakiegokolwiek interfejsu).

Tak jak np. program telewizyjny, wedle którego prezentowane są filmy oraz publikacje w zorganizowany sposób(sama organizacja nazywa się programem), 

tak właśnie program komputerowy jest zbiorem poleceń dla komputera, które dostosowują jego pracę do tego, czego od nich człowiek poprzez tenże program wymaga.

I tak np. Minecraft jest programem, strona internetowa jest programem, sterownik jest programem oraz właśnie MOD JEST PROGRAMEM(jest zbiorem poleceń, które nakazują np. tworzyć nowe przedmioty, potwory w ustalony przez API sposób ).



#23 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 31 May 2013 - 13:57

Geez... kłóćcie się tam, czy MCEdit jest modem czy nie, ja powiem, że można to osiągnąć bez używania modów choćby dlatego, że pozwala na to NBTEdit, edytor plików, nie dodaje do nich niczego, jedynie zmienia argumenty podanych funkcji na takie na jakie kod gry pozwala ;_;



#24 Pimak

Pimak

    Craftsitowy piżmakowy błazen

  • Użytkownik
  • 379 postów
  • Pimak

Napisano 31 May 2013 - 14:25

Szkielet z witherem? Beznadziejne połączenie. Można go bez problemu załatwić z łuku.


Ratójmy Gleo Aira.

 


#25 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 31 May 2013 - 14:33

A mod nie działa? Dziwne, mi działają...

Program to nie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE coś, co się dwukrotnie klika lewym przyciskiem myszy a to się w magiczny sposób włącza. Program nawet nie musi być widoczny dla użytkownika(tj, brak jakiegokolwiek interfejsu).
Tak jak np. program telewizyjny, wedle którego prezentowane są filmy oraz publikacje w zorganizowany sposób(sama organizacja nazywa się programem),
tak właśnie program komputerowy jest zbiorem poleceń dla komputera, które dostosowują jego pracę do tego, czego od nich człowiek poprzez tenże program wymaga.
I tak np. Minecraft jest programem, strona internetowa jest programem, sterownik jest programem oraz właśnie MOD JEST PROGRAMEM(jest zbiorem poleceń, które nakazują np. tworzyć nowe przedmioty, potwory w ustalony przez API sposób ).

Czy ja powiedziałem, że działa tylko i wyłącznie po dwukrotnym kliknięciu? Powiedziałem, że działa, co oznacza, że działa, a nie "BO PROGRAM TO JEST TYLKO JAK DWA RAZY KLIKNIESZ NIE ZNASZ SIĘ", bo chyba tak mnie zrozumiałeś. A teraz, co miałem na myśli: Mod trzeba wrzucić do plików programu(w typowej sytuacji, gdy dodajesz modyfikację do gry), aby cokolwiek robił, bez programu nic nie zrobi: ot, kilka linijek kodu, które nic nie robią. A wracając do początku dyskusji, to MCEdit jest programem, nie modem(a przynajmniej według dużej ilości ludzi, którzy nie zagłębiają się w te sprawy i nie wykłócają się o jakiś byle jaki szczegół). Nie wiem jaki masz z tym problem, pojąć, że nie każdy ma dyplom z informatyki i zna terminologię. Zresztą patrząc na twój wiek, także takowego nie posiadasz.

LhrBkHs.jpg


#26 Pimak

Pimak

    Craftsitowy piżmakowy błazen

  • Użytkownik
  • 379 postów
  • Pimak

Napisano 31 May 2013 - 14:37

Kurde przestańcie się kłócić bo syf się robi.


Ratójmy Gleo Aira.

 


#27 Aro567

Aro567

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 320 postów
  • Aro567a

Napisano 31 May 2013 - 15:49

Ale nie ogarniam. O jaką dokładnię wersje chodzi? 1.4 czyli ta dawna? Bo kiedyś było 1.6 i tera je 1.6.

Mojang, ogarnij numerki wersji bo się mylą...

Kiedyś było beta 1.4, beta 1.5, beta 1.6, beta 1.7, a teraz jest pełna wersja 1.4, pełna 1.5 i pełna 1.6


573_sygnaturaaro567.jpg


#28 Gość_Severiana_*

Gość_Severiana_*
  • Gość

Napisano 01 June 2013 - 10:39

A ja nigdy nie widziałam czarnego szkieleta ;x

#29 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 01 June 2013 - 13:45

To dowaliłaś.

Znam osoby, który podobno widziały zombie na szkielecie bez żadnych modyfikacji. Możliwe?


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#30 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 01 June 2013 - 19:27

To dowaliłaś.

Znam osoby, który podobno widziały zombie na szkielecie bez żadnych modyfikacji. Możliwe?

Możliwe. Mojang coś wspominał, i na minecraftwiki chyba było.

Przedstawiało np. zdjęcie. Pająka osiodłał szkielet, a nad szkieletem był zombie. Albo zombie na świni a na zombie pająk. Nie wiem jak to zrobić, nigdy nie widziałem w mc, ale na screenshotach.


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#31 Nyczu

Nyczu

    Znawca

  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 01 June 2013 - 19:44

@up   

Jakbyś chciał, mogę zrobić kilka połączeń mobów i dać save. Tylko powiedz jakich.



#32 Przeme

Przeme

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 57 postów
  • Przeme

Napisano 01 June 2013 - 20:12

@up   

Jakbyś chciał, mogę zrobić kilka połączeń mobów i dać save. Tylko powiedz jakich.

Zgaduje że PROGRAMEM MCEdit.


Pozdrawiam Przeme


#33 Nyczu

Nyczu

    Znawca

  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 01 June 2013 - 20:17

@up

Brawo.



#34 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 02 June 2013 - 08:02

@up   

Jakbyś chciał, mogę zrobić kilka połączeń mobów i dać save. Tylko powiedz jakich.

Creeper z pająkiem byłoby dobrym połączeniem. Oczywiście nie idealnym, ale szkielet z pająkiem też nie jest idealny.

Creeper na endermanie a na creeperze szkielet xd

Ciekawe czy się da: Wither na enderdragonie (oczywiście nie ten szkielet, tylko boss. Boss na bossie)


  • jano37 lubi to

jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#35 Cordylus

Cordylus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • Lxd2

Napisano 03 June 2013 - 19:00

Ja na MCedit zrobiłem nawet creepery na nietoperzach. To naprawdę lata i wybucha jeśli podleci do ciebie! Całkiem nieprzewidywalne połączenie. Robi się wtedy naprawdę hardkorowo!

:D



#36 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 10 June 2013 - 14:34

Ja na MCedit zrobiłem nawet creepery na nietoperzach. To naprawdę lata i wybucha jeśli podleci do ciebie! Całkiem nieprzewidywalne połączenie. Robi się wtedy naprawdę hardkorowo!

:D

Zrobić jakiegoś moba na nietoperzu, a nietoperza zrobić niewidzialnego.

 

FRUWAJĄCE MOBY WTF DAFUQ!?!?!


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#37 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 12 June 2013 - 20:45

E, tam, rządzi latający wagonik, czyli minecart na nietoperzu, to jest hardcore, dać graczom łuki i niech próbuja sie zestrzelić. Tak dasie wejsc do wagonika i strzelać z niego łukiem.


exRYBP0.png

#38 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 13 June 2013 - 19:07

E, tam, rządzi latający wagonik, czyli minecart na nietoperzu, to jest hardcore, dać graczom łuki i niech próbuja sie zestrzelić. Tak dasie wejsc do wagonika i strzelać z niego łukiem.

Tylko moby na mobach da się zrobić. Do minecraft zostały wprowadzone możliwości jeżdżenia moba na mobie. Dzięki MCEdit można to zrobić łatwiej. A nie minecart (chyba)


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#39 MrPawel1

MrPawel1

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 200 postów

Napisano 13 June 2013 - 19:45

wkrótce steve w mc będzie mógł kłaść siodło na spidera :D



#40 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 17 June 2013 - 21:04

Tylko moby na mobach da się zrobić. Do minecraft zostały wprowadzone możliwości jeżdżenia moba na mobie. Dzięki MCEdit można to zrobić łatwiej. A nie minecart (chyba)

 

Bzdury waćpan gadasz.

Mozna nakładać entities.

jeśli masz plugin Essentials wpisz:

 

 /mob bat,minecart

exRYBP0.png