Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kącik pasjonatów Burzy - grzmoty, pioruny, apokalipsa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 21 May 2013 - 15:53

Dzień dobry!

 

 

 Jako iż zajarałem się burzą, czyli : ...intensywnymi opadami deszczu, lub deszczu i gradu którym towarzyszą wyładowania elektryczne w atmosferze... (błyskawicie i grzmoty)...

   (...) która właśnie odbywa się w mojej okolicy, postanowiłem założyć tenże kącik. Możemy opowiadać o swoich ulubionych przygodach z tym niesamowitym zjawiskiem atmosferycznym, bądź ogółem, roztapiać się wręcz w przyjemnej ekstazie wywołanej połączeniem ciepłego koca, kubka herbaty i dobrej książki, podczas gdy na dworze szaleją błyskawice. Zatem zapraszam.

 

 

 Jeżeli chciałbyś sobie poczytać o Burzy, to zapraszam Cię na wikipedię, starą i dobrą stronę internetową na której ogarniesz większość informacji na Jej temat. -

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 Moi drodzy czytelnicy, może i ten temat wydaje się bezsensowny, ale jak dla mnie, mogę tutaj gadać o Burzy całymi dniami. Wzorując się na innych forumowych kącikach w tym dziale, i ja pozostanę mainstream'owy tworząc tutaj specjalny regulamin Kącika pasjonatów Burzy. A więc oto i on:

 

  1.  Piszesz Burza z dużej litery, mimo że nie jest to imię, nazwa własna etc.
  2.  Spekulujesz na jej temat z o ile tylko chcesz, z zaangażowaniem.
  3.  Starasz się być miłym dla innych w temacie.

            To tyle. Nie chciałbym nikogo obarczać. Wiecie co? Burza jest tak fajna, że warto specjalnie dla niej utworzyć temat do którego będą mogli dołączyć jej inni fani. Jeżeli bylibyście chętni popisywać sobie tutaj na Jej temat, to bardzo zapraszam. Wystarczy napisać abym was dodał, a do waszego postu dopisać historię, która zdarzyła się wam podczas jednego z waszych kontaktów z Tym wspaniałym zjawiskiem atmosferycznym.

 

  Oczywiście dobrze by było, jeżeli odznaczając swój post/podanie od innych postów, przekolorowalibyście pierwsze w nim zawarte słowo na na przykład niebiesko .

 

MOTTO:

 

W trakcie burz jest spokojnie jak na wojnie, tu pierdolnie, tam pierdolnie i znów jest spokojnie. Tu coś grzmotnie, tam coś walnie, robi się nachalnie. Tu coś grzmotnie, tam coś grzmotnie, robi się już psotnie. Tu coś walnie, tu coś jebnie i ci mina zrzednie. Tu już cicho, tutaj milknie - koniec burzy - trwała tylko chwilkę...

 

DO MODERATORÓW - PRZEKLEŃSTWA NIE ZOSTAŁY ZACENZUROWANE ZE WZGLĘDU NA NASTRÓJ HUMORYSTYCZNY CYTATU PODESŁANEGO PRZEZ: PoweredDragon / NA PODSTAWIE: Zoltan Chivey

 

 

  Kiedy już dołączycie do kąciku, naprawdę wszyscy będą Wam wdzięczni *głównie ja*, jeżeli dodacie jakieś ciekawe zdjęcia chmur burzowych, bądź utworzycie fajowską sygnaturkę nawiązującą do Burzy. Okej, przejdźmy do mam nadzieję, zabawnych rang odnośnie Burzy, których będzie głównie kilka. Możemy je zdobywać pisząc w temacie, i udzielając się.

 

  6 - Bóg Piorunów

  5 - Przywoływacz Burzy

  4 - Badacz Burzy

  3 - Pasjonat Burzy

  2 - Chmura Burzowa

  1 - Burzomaniak

 

  im większa cyfra, tym wyższa ranga : p

 

 ;____; 

 

 Rangi są jakie są, ale miałoby to nam jedynie umilić pobyt tutaj. No nic, poniżej umieszczę jeszcze trochę informacji zrytych z wikipedii Burzy i które dodam do spoilerów, byście mogli poczytać o wspominanej, Burzy.

 

 

  wiem, to słowo zostało użyte zbyt często. I dobrze.

 

 

 BURZOPEDIA KĄCIKU PASJONATÓW BURZY:

 

 Jak powstaje Burza?

 

 

 

 Piorun:

 

 

 Jak niegdyś postrzegano Burzę?

 

 

 

  Klasyfikacja Wyładowań Atmosferycznych (dodał: PoweredDragon) :

 

 

 

  Utwory od członków kąciku:

 

PoweredDragon:

 

 

Lista członków kąciku:

 

 - Vichs ;___; ADMIN

 - Vermello :o  Burzomaniak

 - Grery ( ._.)/ Burzomaniak

 - Arc :o  Burzomaniak

 - PoweredDragon :c Chmura Burzowa


  • Grery i Fiwo735 lubią to

bu


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 21 May 2013 - 16:08

Swego czasu nawet interesowałem się piorunami. Nie zamierzam wydurniać się z tytułami i innymi regulaminami, ale powiem, co wiem.

Najbardziej ciekawi mnie zjawisko pioruna kulistego. A najbardziej spektakularna Burza jaką widziałem to na mojej działce, bezdeszczowa. Obserwowałem wówczas dokładnie wszystkie rodzaje piorunów oprócz kulistego. Z łańcuchowym włącznie.


"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#3 l33t

l33t

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 21 May 2013 - 16:13

Swego czasu nawet interesowałem się piorunami. Nie zamierzam wydurniać się z tytułami i innymi regulaminami, ale powiem, co wiem.

Najbardziej ciekawi mnie zjawisko pioruna kulistego. A najbardziej spektakularna Burza jaką widziałem to na mojej działce, bezdeszczowa. Obserwowałem wówczas dokładnie wszystkie rodzaje piorunów oprócz kulistego. Z łańcuchowym włącznie.

Pioruny kuliste to mit.


Otwórz mnie ;______;


#4 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 21 May 2013 - 16:18

Na wsi najlepiej widać burzę. Bez bloków, apartamentowców dobrze widać nadchodzącą chmurę. Wtedy jest taki fajny klimat. Im czarniejsze chmury tym bardziej apokaliptycznie. 

Widziałem raz takie coś co przypominało piorun kulisty. Dokładniej to dwa. A i jedno takie paranormalne zjawisko. Żółta krecha przelatywała przez niebo poziomo. (Właśnie, wie ktoś co to u licha było?! Szukam i szukam i nic nie znalazłem)

P.S Kiedy jest burza w nocy, lepiej mi się śpi...


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#5 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 21 May 2013 - 16:24

 Ta rzekoma żółta krecha, to albo tzw: pręt, czyli niby zwierzę, niby bug ekranu wykryty na nagraniach filmowych losowych osób, (był program na discovery), i polega to mniej więcej na tym, że ludzie obserwują coś w rodzaju podłużnego pręta, który w jakichś tam ułamkach sekundy mija klatki. Nie wiem, może to widziałeś : ) ?


bu


#6 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 21 May 2013 - 16:38

U mnie właśnie burza (niedaleko). Chętnie zapiszę się do klubu ;d


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#7 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 21 May 2013 - 16:40


Pioruny kuliste to mit.

Nie. Przecież jest wiele zeznań, nagrań i dowodów.
  • Vichs_ lubi to
"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#8 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 21 May 2013 - 16:48

 Zgadzam się z @up;

 

 około dwóch lat temu, w Płn. Karolinie (Ameryka pół. bodajże) zaobserwowano pojawiające się "rozbłyski" w kształcie okręgów pojawiające się na zboczu pewnej wysokiej góry. Oczywiście pioruny te pojawiały się w czasie trwania Burzy. Sceptycy mawiają iż pioruny kuliste istnieją jedynie bądź pojawiają się w superkomórkach Burzowych, do czego ja podchodzę sceptycznie *w tym przypadku*. Jak dla mnie pioruny kuliste powstają również na powierzchni ziemi, bądź nad nią.


bu


#9 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 21 May 2013 - 18:08

Czy ognie św. Elma podchodzą u was za pioruny? ._.

 

Kiedyś strasznie interesowały mnie pioruny, chciałem nawet kupić sobie kulę plazmową..  Niestety mam mało okazji obserwacji wyładowań atmosferycznych.. mam nadzieję, że w te wakacje będzie wystarczająco dużo upałów i zimnych prądów, by się popatrzeć..



#10 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 21 May 2013 - 18:13

Tak, ognie św. Elma to też rodzaj piorunów.


"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#11 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 21 May 2013 - 19:45

 Ognia Św. Elma, z tego co wiem, były czymś w rodzaju wyładowań elektrycznych które pojawiały się na masztach statków żeglarskich, co wg; marynarzy oznaczało zły znak, i przewidywało nieszczęście, z tego co ja wiem.

 A moja osoba mówi tylko fajne i mądre rzeczy.

  kłamałem.

 

 offtop: teraz nie wiecie czy kłamałem czy mówiłem prawdę. Dobra, wiecie ;____:


bu


#12 sir 2bartek

sir 2bartek

    Króliś doświadczalny :3

  • Użytkownik+
  • 1863 postów
  • 2bartek

Napisano 21 May 2013 - 20:46

 Ognia Św. Elma, z tego co wiem, były czymś w rodzaju wyładowań elektrycznych które pojawiały się na masztach statków żeglarskich, co wg; marynarzy oznaczało zły znak, i przewidywało nieszczęście, z tego co ja wiem.

 A moja osoba mówi tylko fajne i mądre rzeczy.

  kłamałem.

 

 offtop: teraz nie wiecie czy kłamałem czy mówiłem prawdę. Dobra, wiecie ;____:

To może z czegokolwiek się pojawić, nawet z ręki. Jest nieszkodliwe i powstaje przez to, że chmury mocniej przyciągają elektrony ziemi niż na odwrót ;_;

 

I właśnie za dobry znak to uznawali chyba, bo św. Elmo nie bał się piorunów ;_;



#13 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 21 May 2013 - 20:50

Jak byłe bardzo mały (chyba dwa latka) tp patrzyłem na Burzę i piorun uderzył między dwoma blokami. Fajnie to wyglądało.

"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#14 l33t

l33t

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 21 May 2013 - 20:52

Nie. Przecież jest wiele zeznań, nagrań i dowodów.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Dziękuję, do widzenia.


Otwórz mnie ;______;


#15 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 21 May 2013 - 21:00

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Dziękuję, do widzenia.

piorun kulisty może być złudzeniem optycznym[

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

].



#16 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 21 May 2013 - 21:12

Ooo, burza!

A musi towarzyszyć wyładowaniom elektrycznym deszcz? Bo wydawało mi się, że to tylko pioruny, ale mogę się mylić. :)

Ostatnio poluję na nie, właściwie od kilku miesięcy, gdy jest burza, to wstaje niezależnie od godziny i naświetlam zdjęcie, aby złapać cokolwiek.

Niestety aparat zwykły, cyfrowy i trudno o piękne zdjęcia, ale to kilka z nich:

 

Na kilka z nich wstawałem o 2 w nocy, 5 rano i tym podobne.

Tam w spoilerze wstawiłem jedno zdjęcie bez piorunów, bo dokumentuję też takie (jak coś była to burza według twojej definicji, po prostu piorunów nie widać).

Tak, robiłem prowizoryczny stojak z kartonów i książek (na wierzchu widać, chyba, matematykę).


grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#17 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 21 May 2013 - 21:19

 @Grery:

 Jednego Ci zazdroszczę - pięknie wyglądające osiedle. Jak ja Ci zazdroszczę... :/ Mieszkasz w Warszawie chyba. Uu.

 

 @sir 2bartek:

 W takim razie wybacz, okazuje się najwyraźniej że masz rację. Ja swoje tezy wypuszczam na podstawie tego co pamiętam, i nie wyśmiejcie mnie proszę, ale informacje o ogniach Św. Elma poznałem w jednej z książek, w przypisach wyjaśniających autora. A odnośnie tego że może pojawić się na ręce, to nie wiedziałem nic a nic : 0 Czy to tyczy się też zjawiska wg; którego przy szybkim otwarciu tradycyjnie zaklejonej koperty po ciemku, wyzwala się nieszkodliwy błysk?


bu


#18 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 21 May 2013 - 21:38

Vichs, to nie osiedle, to wgląd na Międzynarodowe Targi Poznańskie :)

Kiedyś była tam ściana, ale mam taras z dużymi oknami i tam robiłem zdjęcia.

 

Co do piorunów, możesz mnie zapisać, no i... Jak się zwały te, co idą w górę, w wyższych warstwach atmosfery? Są wtedy widoczne mocno z kosmosu.


grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#19 Shota

Shota

    Łajza

  • Użytkownik+
  • 1468 postów
  • Shotyslawa

Napisano 21 May 2013 - 21:43

Humanistycznie:


"Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...

I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!"

 

~ Bolesław Leśmian "Dziewczyna"


#20 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 21 May 2013 - 21:49

 Shota jak zwykle na temat i w oryginalny sposób xD

 

 Okej Grery, miło mi że się zainteresowałeś. Już dopisuję : )


bu