Skocz do zawartości


Zdjęcie

Event Siłownia #1 - Wysil swój...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 18 May 2013 - 22:29

Event Siłownia #1 by JASIO007

Witam w pierwszym evencie wymyślonym i stworzonym przez użytkownika JASIO007! Celem eventu jest odczytanie hasła ukrytego w tajemniczej budowli. Aby zacząć wystarczy przejść na spawn Hydra i teleportować się na event za pomocą Jortala. Nie musisz niczego budować ani nigdzie skakać, jedyne co jest wymagane to odnalezienie hasła.

 

Budowla składa się z 12 menhirów z tabliczkami. Liczba na tabliczce oznacza kolejność odszyfrowania hasła. Ułożenie tabliczek i menhirów ma znaczenie.

 

Zasady są proste! Odgadujesz hasło i wysyłasz je TUTAJ. Pozwól innym na zabawę i nie zdradzaj rozwiązania :)

Pierwsza osoba, która wyśle poprawną wiadomość wygrywa! Event trwa do końca poniedziałku (20.05). Jeśli do końca poniedziałku nikt nie rozwiąże zagadki to event trwa aż ktoś znajdzie odpowiedź.

 

Do wygrania wspaniała nagroda oraz pewne sekrety jCraft, które nigdy nie zostały nigdzie opisane.

 

IAnSIl8.png?1



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_CoSięStało_*

Gość_CoSięStało_*
  • Gość

Napisano 19 May 2013 - 07:36

Wysłaliśmy pierwszą odpowiedź wraz z Filalem, główkujemy dalej - genialny event ;)



#3 LKI

LKI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LKI7777

Napisano 19 May 2013 - 09:00

Wysłałem hasło czekam na odpowiedź czy jest poprawne  ;)



#4 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 19 May 2013 - 09:10

Przydałaby się możliwość latania na tym evencie, by można było od góry ładnie policzyć.



#5 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 19 May 2013 - 10:22

Przydałaby się możliwość latania na tym evencie, by można było od góry ładnie policzyć.

Event znajduje się na głównej mapie, więc taka możliwość odpada. Całość nie zajmuje wiele miejsca, więc cokolwiek chciałbyś tam policzyć to nie powinno być problemem robiąc to z ziemi.


Dołączona grafika

#6 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 21 May 2013 - 19:52

I jak tam? Zgadł ktoś?


Dołączona grafika

#7 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 21 May 2013 - 20:56

Wygląda na to że nie, choć pojawiła się spora podpowiedź na miejscu eventu.


  • Fifi lubi to

#8 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 21 May 2013 - 23:35

Na początku, na tabliczkach był tylko numer, pokazujący kolejność 1 2 3 i tak dalej.

Podczas kilku godzinnego podziwiania i robienia ''och'' i ''ach'' jakaś ty ładna, wręcz idealna, kocham cię.

Pojawiła się myśl ; niecna, nie godziwa, zła, podstępna, a mianowicie ''sporo miejsca się marnuje, może by tak na nich umieścić mały spam''.

Zacząłem więc pisać na nich ''wyrazy, małe zdania'', bez jakiegokolwiek ładu i porządku, spamerzy tak mają, piszą co bądź, gdzie bądź, byle by pisać.

Pewni uczestnicy eventu, dopatrzyli się na owych tabliczkach, schematu, zależności, że niby coś tam jest ukryte, że niby jakieś hasło, że niby podpowiedź.

Jest to mit, nie mający żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.

A teoria, że autor celowo ukrył na tabliczkach hasło, mające sprawić, że uczciwy uczestnik zabawy.

Nie świadomy podstępu, pójdzie tym tropem, odczyta całe fałszywe hasło i zabrnie bardzo daleko, w złą stronę, oddalającą go od rozwiązania.

Jest teorią błędną, wymyśloną przez ''wywrotowców'', i jak najbardziej nie prawdziwą.

Reasumując, Kodek napisał w 1 poście ''celem eventu jest odczytanie hasła ukrytego w tajemniczej budowli'' .

To prawda, gdyż hasło jest ukryte w budowli, jej strukturze a nie na tabliczkach które były pisane na kolanie, byle jak.

Jeżeli faktycznie jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności jest na tabliczkach jakieś hasło, to jest to przypadek, dziwne zrządzenie losu, złośliwość rzeczy martwych.

Z poważaniem jasio


  • maciekg333, MrPaszczakus i Fifi lubią to

#9 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 22 May 2013 - 13:13

@up wiesz ty co. Wykopałeś dzieło szatana i mówisz, że twoje.

 

A tak serio to kompletnie nic nie rozumiem z tego np. na menhirze i stronie z tabliczką nr.1 nic niema poza 2 wełnami. Daj jakąś podpowiedź chociaż o co chodzi z tą 1 stroną menhiru. Próbowałem nawet odczytać to innym alfabetem (nie powiem jakim bo może o to chodzi ale pewnie już wiecie o co chodzi).                (napisz mi na pw :P)



#10 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 22 May 2013 - 13:49

@up wiesz ty co. Wykopałeś dzieło szatana i mówisz, że twoje.

 

A tak serio to kompletnie nic nie rozumiem z tego np. na menhirze i stronie z tabliczką nr.1 nic niema poza 2 wełnami. Daj jakąś podpowiedź chociaż o co chodzi z tą 1 stroną menhiru. Próbowałem nawet odczytać to innym alfabetem (nie powiem jakim bo może o to chodzi ale pewnie już wiecie o co chodzi).                (napisz mi na pw :P)

Dlaczego niby ty miałbyś dostać podpowiedź? To byłoby nie fair w stosunku do innych.


  • Seth, Fifi i JASIO007 lubią to
Dołączona grafika

#11 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 22 May 2013 - 13:51

No przecież wiadomo, że pw to był żart a ten 1 znak to niech napisze tu w temacie. To nie będzie tylko dla mnie.

 

Nie wiem czy to tak trzeba (pisało tylko o menhirach) ale czy ta symbolika na środku też się liczy ? Ja ją biorę pod uwagę.



#12 MrPaszczakus

MrPaszczakus

    Allons-y Alonso!

  • Użytkownik+
  • 144 postów
  • MrPaszczakus

Napisano 22 May 2013 - 14:00

Ten wzór na środku to tylko taki ozdobnik. Nie licz tego.


Dołączona grafika

#13 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 22 May 2013 - 23:12

Odpowiedź będzie w jakim języku? Czy hasło zawiera polskie znaki? Jeśli nie zawiera, to i tak mam silnia(25) kombinacji do sprawdzenia...=[



#14 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 22 May 2013 - 23:24

Tak, hasło jest po polsku.



#15 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 22 May 2013 - 23:30

już nic. "Tak" było do zawierania pl znaków, a reszta zdania do języka. Nie skumałem.

W każdym razie wychodzi na to, że zagadka jest niewyobrażalnie trudna, bo próbuję doszukać się podobieństw liter i nie mogę.

Pierwszą część ogarnąłem, więc zostało mi tylko przypasować "kody" do liter.



#16 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 23 May 2013 - 05:56

Jak rozszyfrowałeś pierwsze znaki. czy każdy menhir to osobna litera? i tak jak to zrobiłeś skoro ściany są różnej szerokości.



#17 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 23 May 2013 - 08:57

Jak rozszyfrowałeś pierwsze znaki. czy każdy menhir to osobna litera? i tak jak to zrobiłeś skoro ściany są różnej szerokości.

Rozszyfrowalem znaki, ale to nie są jeszcze przypisane do liter. Jak? Wystarczająco długo oglądałem menhiry. Jest i parę wskazówek jak je czytać. Tylko brakuje, albo nie widzę wskazówki jak czytać to, co wyczytałem z menhirów. Czy to binarny kod czy jaki. Kilka znaków ma specjalny kształt i nie wiem, czy je też traktować jako litery, czy może jako co innego. Liter mam do wyboru 35, plus 10 cyfr, więc zostało mi silnia(45)-silnia(23) kombinacji. A to duża liczba. Raczej nikt nie wymaga takiego odszyfrowania brute forse, więc musi być jakiś sposób prostszy. Tylko że go nie widzę...
  • JASIO007 lubi to

#18 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 23 May 2013 - 09:26

Toboe.

Widzę, że wziąłeś ''siłownię'' na tortury.

Ktoś na serwerze się pytał czy są cyfry, odpowiedziałem mu, że nie.

Więc wypadało by aby wszyscy to wiedzieli, nie tylko ci co akurat byli na serwie.

Hasło to 38 liter polskich i 1 kropka.

W pewnej części filmu ''bibliotekarz'' było coś takiego '' jeżeli chcesz coś ukryć, połóż to na widoku '' czy jakoś tak.

Najtrudniejsze, są sprawy najprostsze.

Jasio ma wykształcenie  zawodowe, w pewnym teście na IQ  wyszło mi '' jednostka niezdolna do samodzielnej egzystencji w społeczeństwie ''

Czy ktoś taki mógłby wymyślić coś bardzo skomplikowanego ?

Siłownia jest prosta jak konstrukcja cepa. 

na dziś dość podpowiadania.

Powoli zaczynam się zastanawiać czy, osoby która rozwikła zagadkę, jako nagrodę nie poprosić jej aby opisała i przedstawiła współtowarzyszom rozwiązanie i to jak do niego doszła.



#19 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 23 May 2013 - 14:44

Mówią, że wariata zrozumie tylko drugi wariat :D


  • Fifi i JASIO007 lubią to

#20 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 23 May 2013 - 15:16

heh

 

jasio wiesz ty co? To co napisałeś sprawiło że mózg mi wybuchł. Jak to mogą być najprostrze rzeczy jak to nie jest nic prostego :o

 

pół godziny później - ciiii Pawełek coś ma. Ile tu jest słów?                  Jeśli ktoś odgadnie to proszę o napisanie tego


  • JASIO007 lubi to