Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pomysł] SkyGrid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 27 April 2013 - 17:22

Może ktoś słyszał, albo grał na jakimś serwerze w SkyGrid. Jest to mapka stworzona przez SethBlinga, przypominająca trochę skyblocka, ale tu, żeby zdobyć rzeczy trzeba trochę poskakać i poszukać ich :P Myślę, że wyszedłby z tego fajny event, ale trzeba by było mieć zegarki za darmo albo odblokować komendę /sethome i /home, bo inaczej ciężko było by się dostać do swoich domków.

Screen prezentujący część mapy : m5hYb.jpg

 

Myślę, że taki event byłby dosyć fajny, jest szansa, że się odbędzie ?


  • NoFFuB lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 27 April 2013 - 18:02

Było.. nie wypaliło. Serwer łapał zadyszki i event został zamknięty.



#3 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 27 April 2013 - 18:24

Aha, szkoda :F.



#4 Seth

Seth

    Żelazny Prawiczek

  • Użytkownik+
  • 1077 postów

Napisano 28 April 2013 - 11:15

Było.. nie wypaliło. Serwer łapał zadyszki i event został zamknięty.

 

Tak samo było mówione o SkyBlock'u i po kilku poprawkach udało się go zorganizować.


MfNfsRk.gif


#5 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 28 April 2013 - 11:29

Problem ze SkyGrid był taki, że generator musiał generować mapę od samego podnóża do samego szczytu co powodowało niesamowicie ogromne lagi. Musiałbym przy tym dłużej posiedzieć (a ja leń jestem) i wymyślić też lepsze zasady niż ostatnio. Jakoś ciężko mi wymyślić dobry event oparty na skygrid.


  • JASIO007 lubi to

#6 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 28 April 2013 - 11:55

Włączyć WL na serwerze i wygenerować mapkę, albo wgrać po prostu mapę od SethBlinga jeśli to nie problem  :P.  Mapka na serio jest epicka, nawet generator cobble'a jest ciężko zrobić, więc od razu nie będzie super wielkich platform :P



#7 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 28 April 2013 - 16:02

Problem zapewne wywołał narzut obliczeniowy związany z liczeniem światła przy tak "naciapanym" terenie. A dobiła to pewnie generacja terenu (chyba, że mapa była pregenerowana? - jak nie to mogłobyto pomóc, ale pierwszego i tak zapewne nie wyeliminujemy :( ).

A WL włączyć nie można, bo część graczy, nie wiedząc o co chodzi, może spanikować i przestać wchodzić na serwer.
  • Sibcat lubi to

#8 Fiwo735

Fiwo735

    Znawca

  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 28 April 2013 - 21:27

@up
Co do tego, że w czasie wyłączenia serwera ktoś spanikuje (liczba samobójstw wzrośnie do 99,9%) to chyba można ustawić, aby serwer przy próbie wejścia wyświetlał coś w stylu "Trwa generowanie mapy. Poczekaj chwilę, aby dołączyć do gry", albo po prostu mapa zostałaby wygenerowana w czasie, gdy rzadko kto wchodzi do gry.
@topic
Może event wyglądałby tak, że byłoby załóżmy z 5 różnych spawnów i po pojawieniu się graczy (w jednym momencie) miałoby się np. 1.5 minuty pokoju (wiem, że trochę jak Survival Gamesy), a następnie włączane byłoby PvP. Ludzie musieliby zdobyć materiały i pokonać innych, a żeby nie było tak łatwo/nudno/smutno każdy miałby np. 5 żyć. Taki event oczywiście mógłby być obok takiego typu SkyBlock (zadania do wykonania za punkty). Zaspokoiłby on głód na PvP na jCraftcie oraz proponowany kiedyś (na chacie w grze) pomysł z Survival Gamesami, a przy okazji maszyna serwera nie byłaby chyba, aż tak obciążona - tylko jedna wielka konstrukcja dla wszystkich, a nie dla każdego z osobna (chociaż nie wiem, nie znam się na tym).
UserbarjCraft_5173cf4ea2b98.png