Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jest możliwe na założenie servera non hamachi z moim internetem?


Najlepsza odpowiedź xarrek , 08 May 2013 - 19:50

@up 
Nie wiem po co są potrzebne jakieś dziwne programy.
Wystarczy ustawić najpierw aby w sieci lokalnej komputer z serwerem minecraft miał stały adres. Później ustawiamy routing portu 25565 na ten komputer i już. Wszystko powinno działać. Oczywiście każdy router ma inaczej nawet tej samej firmy więc nie poprowadzę Cię krok po kroku.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 12:55

Witam mam takie problem że kiedyś próbowałem założyć server non hamachi i nie mogłem.

Niedawno próbowałem i też nic więc teraz mam pytanie dlaczego?

mam internet z vectry mam router z tp-link


  • PanKruku lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 PanKruku

PanKruku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • PanKrukuPL

Napisano 27 April 2013 - 14:45

moge ci pomuc w zrobieniu



#3 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 15:10

nie  chcę pomocy chcę tylko wiedzieć dlaczego nie mogę na moim internecie.



#4 PanKruku

PanKruku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • PanKrukuPL

Napisano 27 April 2013 - 15:45

Mozesz ja to dzisiaj zrobiłem wiec wiem jak co ci wyskakuje jak to robisz



#5 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 15:48

Mi nic nie wyskakuje tylko inni nie mogą wbić na ten server.



#6 PanKruku

PanKruku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • PanKrukuPL

Napisano 27 April 2013 - 15:49

a napisz jak to robiłeś ???



#7 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 15:51

Odblokowuje port w opcjach internetowych, odpalam server, stawiam server na no-ip.



#8 ZekeX

ZekeX

    Boom i po creeperach.

  • Użytkownik
  • 545 postów
  • CraftosPL

Napisano 27 April 2013 - 15:53

Może Firewalla wyłącz (zaporę).



#9 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 15:55

mam wyłączoną.

Czytałem gdzieś ,że to wina ip i teraz mam problem bo jak biorę ip ze strony i sprawdzam je to zewnętrzne ale jak w cmd sprawdzam to wewnętrzne i teraz pytanie któremu wierzyć ?:)



#10 ZekeX

ZekeX

    Boom i po creeperach.

  • Użytkownik
  • 545 postów
  • CraftosPL

Napisano 27 April 2013 - 15:56

A koledzy mają premium? Jak nie to wyłącz online mode. Dalej nie mogę ci pomóc  -_-



#11 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 16:00

mają im pisze że server jest wyłączony albo nie ma go.



#12 gacus007

gacus007

    Ekspert

  • Weteran
  • 1290 postów
  • gacus007

Napisano 27 April 2013 - 16:33

A wogole podpioles server pod ip z hamachi



#13 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2013 - 16:43

nie bo chcę server non-hamachi !



#14 PanKruku

PanKruku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • PanKrukuPL

Napisano 27 April 2013 - 16:58

ja mam specjalny program do tego on nazywa sie PFPortChecker i to daje mi ip dla innych graczy



#15 tasakamana

tasakamana

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 28 April 2013 - 10:32

Halo pomoże ktos?



#16 AdamMinecraft

AdamMinecraft

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Adam8264921

Napisano 08 May 2013 - 18:47

Musisz pobrac pliki serwerowe.Wchodzisz w serwer proporcje i ustawiasz ipv4 przez komendę w cmd o nazwie ipconfig i szukaj podpunktu Bezprzewodowa sieć LAN.
Pod tym podpunktem masz takie coś jak ipv4. Dusisz na niego prawym przyciskiem myszy i klikasz oznacz.Zaznaczasz to myszką i dusisz enter.Kopiujesz ten adres do serwer proporcje w podpunkcie ip. Zapisujesz ustawienia.Wchodzisz na stronę routera w kategorie advance wpisujesz nazwę serwera np.Serwer minecraft i wpisujesz port serwer,czyli ten domyślny 25565.Zapisujesz ustawienia(klikasz w save w górnym logu jest komunikat i tam save).Wychodzisz ze strony serwera.Musisz pobrać program PFPortchecker.Uważaj w niektórych serwisach może się kryć wirus o nazwie qvo6.Jest ona bardzo niebezpieczny.Gdy Ci on wejdzie do komputera to pobierz program o nazwie adwcleaner i przeskanuj nim komputer.Uważaj także z wtyczną,która działa jak wirus.Ten program co Tobie podałem poradzi sobie z tym problemem.Gdy już przeskanujesz wyświetli się komunikat w notatniku o wykrytych zagrożeniach.Zminimalizuj ten notatnik i naduś fix problem.Zezwól aplikacji,aby zrestartowała kompututer.Wracając do tego programu PFPortchecker to jak go uruchomisz to wyświetli Ci się ip,które musisz podać tym komu chcesz.Pamiętaj abyś używał ipv4 zdobytym z cmd.Wracając do tego programu to pobierz ten program zgodny z Twoją wersją systemu,tzn.jak masz system 32 bity to pobierz probram na 32 bitowy,a jak masz system 64 bitowy to pobierz program 64 bitowy.Żeby serwer działał to musisz mieć konsolę.Jeżeli Tobie zależy na tym,abyś miał serwer 24/7 dni to komputer musi działać non - stop lub możesz kupić serwer z hostingu np. craftserve.pl.Jeżeli masz za wolny internet to mogą być lagi.Jak chcesz,aby lagi były usuwane to pobierz plugin o nazwie clearLagg. Cieszę się że mogłem pomóc.


#17 xarrek

xarrek

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 56 postów
  • xarrek

Napisano 08 May 2013 - 19:50   Najlepsza odpowiedź

@up 
Nie wiem po co są potrzebne jakieś dziwne programy.
Wystarczy ustawić najpierw aby w sieci lokalnej komputer z serwerem minecraft miał stały adres. Później ustawiamy routing portu 25565 na ten komputer i już. Wszystko powinno działać. Oczywiście każdy router ma inaczej nawet tej samej firmy więc nie poprowadzę Cię krok po kroku.


  • PanKruku lubi to