Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Video] Profesjonalne poradniki jak stworzyć własne mody! [Forge - najlepsze API!]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 16 April 2013 - 09:32

Siemacie!
Postanowiłem, że będę tu publikował każdy nowy odcinek z mojej serii.

Otóż jestem w pewnym sensie profesjonalistą w tej dziedzinie, więc postanowiłem jakiś czas temu zacząć serię poradników odnośnie modowania gry.

Kilka odcinków już jest - dowiedzieć się możecie jak zacząć, stworzyć bloki, oraz przedmioty!

Już niedługo planuję GUI (interfejsy), moby, i wszystko inne :)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Zapraszam!


ned2.jpg


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 27 April 2013 - 16:04

http://www.youtube.com/watch?v=bjk_YSADBeE

Nowy odcinek - 7 - już gotowy! Interfejsy ;>


ned2.jpg


#3 Gother

Gother

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 130 postów
  • ToSTeReKKK

Napisano 27 April 2013 - 19:59

Mam pytanie.Czy pokazujesz jak zrobić na 1.5.1?


3993fad02c74d030226c5fdad3728150.jpgJeśli pomogłem - Daj diaxa :>                                        

mca.png

 

mca.png

 

mca.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#4 Minemaniak1

Minemaniak1

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 735 postów
  • karol123987

Napisano 27 April 2013 - 21:34

Tak, zrobił przejście na 1.5 i na 1.5.1



#5 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 08 May 2013 - 20:17

Kolejny odcinek gotowy!
Dzisiaj - zakładka w oknie Creative, czyli trochę miejsca dla własnych itemków i bloków :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=NLQQECQsd80


ned2.jpg


#6 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 27 May 2013 - 21:02

No i dodawanie własnych rud do generatora: 

http://www.youtube.com/watch?v=sMIyFWzmg2k


ned2.jpg


#7 Avachi

Avachi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 28 May 2013 - 22:43

Czekam na kolejne : P Próbuję swoich sił


Nieregulaminowa sygnatura

//ad1x


#8 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 01 June 2013 - 09:31

Zapomniałem dodać:o
Odcinek #10 z recepturami bezkształtnymi, oraz przepalaniem gotowy:
http://www.youtube.com/watch?v=iPpmIXvk1Eo


ned2.jpg


#9 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 01 June 2013 - 11:07

 Byłoby jeszcze fajniej, i pewno wiele więcej ludzi dałoby Ci upragnione suby, gdybyś zrobił to również w wersji tekstowej. Wiesz, żeby Ci ze słabszym łączem również mogli dowiedzieć się jak dodać własny blok etc. między innymi ja ;_;


bu


#10 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 01 June 2013 - 15:49

 Byłoby jeszcze fajniej, i pewno wiele więcej ludzi dałoby Ci upragnione suby, gdybyś zrobił to również w wersji tekstowej. Wiesz, żeby Ci ze słabszym łączem również mogli dowiedzieć się jak dodać własny blok etc. między innymi ja ;_;

Hmmm pomyślę nad tym. Ale niczego nie obiecuję :P


ned2.jpg


#11 Vichs_

Vichs_

    Varius - herszt orków

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Vichs_

Napisano 01 June 2013 - 23:07

 Bo w sumie, jak patrzę na Twój kanał, to coraz szczerzej myślę, że należy Ci się +100 subów za film. Profesjonalnie, dobra jakość, nawet te 1080p, idealnie opisane, dla początkujących i zaawansowanych. Ale ja, z racji że bardzo chcę podszkolić się w tworzeniu modów, a ze względu na słabe łącze nie mogę - no cóż, muszę czekać albo szukać innych tutków ; ) 


bu


#12 Chorąży

Chorąży

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 03 June 2013 - 10:28

Śledząc uważnie Twój poradnik natrafiłem na problem, już nie wspomnę o tym, że nie wyjaśniłeś zmiennej PATH, ale z tym już sobie poradziłem, chodzi raczej o komunikat, który często występował podczas dekompilacji plików przy pomocy forge'a, oto jego treść: "  "scalac" is not found in on the PATH. Scala files will not be recompiled". Jak mam to rozumieć? Niby wszystko mi się rozpakowało, ale u Ciebie nie zauważyłem tego komunikatu, więc mnie zmartwił.

 

EDIT: Jednak problem stał się poważny, gdyż nie mogę otworzyć Eclipse "Failed to load the JNI shared library" Odnoszę wrażenie, że pobrałem coś czego nie powinien pobierać. ;x

 

EDIT2: Udało mi się po części naprawić, eclipse już działa, lecz "scalac" nadal występuje, wyczytałem w sieci, że nie jest to błąd, lecz wolałbym to jakoś naprawić. 



#13 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 03 June 2013 - 18:55

Śledząc uważnie Twój poradnik natrafiłem na problem, już nie wspomnę o tym, że nie wyjaśniłeś zmiennej PATH, ale z tym już sobie poradziłem, chodzi raczej o komunikat, który często występował podczas dekompilacji plików przy pomocy forge'a, oto jego treść: "  "scalac" is not found in on the PATH. Scala files will not be recompiled". Jak mam to rozumieć? Niby wszystko mi się rozpakowało, ale u Ciebie nie zauważyłem tego komunikatu, więc mnie zmartwił.

 

EDIT: Jednak problem stał się poważny, gdyż nie mogę otworzyć Eclipse "Failed to load the JNI shared library" Odnoszę wrażenie, że pobrałem coś czego nie powinien pobierać. ;x

 

EDIT2: Udało mi się po części naprawić, eclipse już działa, lecz "scalac" nadal występuje, wyczytałem w sieci, że nie jest to błąd, lecz wolałbym to jakoś naprawić. 

Nie wiem, dlaczego u ciebie tego nie ma (najwyraźniej kombinowałem coś z moim MCP). W każdym razie, z tego co wiem, faktyczni enie jest to błąd. Jeśli bardzo chcesz to usunąć, to biblioteki, które mam u siebie (między innymi scala-library właśnie) powinny pomóc. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Tu masz te biblioteki. Folder "lib" z plikami wsadzasz bezpośrednio do folderu z mcp. Może zadziała :o


ned2.jpg


#14 Gość_Michaukso_*

Gość_Michaukso_*
  • Gość

Napisano 23 February 2014 - 10:30

Zrób w formie tekstowej prosimy ;)



#15 Samukernii

Samukernii

    Nowy

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 23 February 2014 - 11:58

Moim zdaniem taki temat powinien znajdować się w dziale Filmiki. Wnosze o przeniesienie i dopiero ocenie.