Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naturalny spawn mobów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 04 April 2013 - 01:30

Jako, że Parzdżag ostatnio określił, że non stop "płacze" to korzystając z chwili uniesienia postanowiłem poruszyć przy okazji jeden temat - naturalnego spawn mobów.

Na serwerze w chwili obecnej rzeczą trudną jest spotkanie moba podczas eksploracji jaskiń, bo najnormalniej w świecie nie są spełnione warunki, aby się one pojawiły.

Na powierzchni sprawa przedstawia się ciut lepiej, chociaż nie ukrywam, że ich ilość także nie powala? 1-2 moby na chunk, jak dobrze pójdzie.

Niech nikt nie tłumaczy tego tym, że serwer jest pełen i dlatego moby się nie spawnują, bo to brednie. Przy pustym jak i pełnym serwerze ich ilość jest znikoma.

"Tak normalnie powinno być". Normalnie? Przejdź się na singla, bądź załóż serwer z rzeczami niezbędnymi do jego włączenia i zobacz różnicę.

Moim zdaniem za tym problemem stoi jeden z Kodekowskich pluginów, którzy w jakiś sposób gryzie się z naturalnym spawnem mobów. Zaraz po przejściu na 1.5 sytuacja przedstawiała się rewelacyjnie, pełno stworków dookoła, było co tłuc. Zapewne po "zupdejtowaniu" jednego z pluginów ten problem wrócił,

 

Pozdrawiam

Wasz ciągle płaczący Yunius.


  • Sibcat lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 04 April 2013 - 11:00

Osobiście nie mogę podzielić zdania przedmówcy. 

Od trzech dni robię domek w dekoratorii i jest tam pełno mobów w czasie nocnym jest co tłuc. Zarówno jak jestem sam to się spawnują creepery i szkielety jak i jak jesteśmy w 2-4 na tym terenie. 

 

W jaskiniach jest zmniejszona ilość spawnujących się mobów ale czy są one nam tam potrzebne? 

 

Osobiście nie narzekam na ilość jak są to są jak nie są potrzebne to nie ma. 



#3 tjanusik

tjanusik

    流血のプリンス

  • Użytkownik+
  • 309 postów
  • tjanusik

Napisano 04 April 2013 - 11:39

ja tak samo jak migo , nie narzekam :)

jesli chcesz sobie podexpic to najlepiej znalezc mob spawner lub na mob arenie mozna zdobyc mnostwo emeraldow ;)



#4 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 04 April 2013 - 13:50

Osobiście nie mogę podzielić zdania przedmówcy. 

Od trzech dni robię domek w dekoratorii i jest tam pełno mobów w czasie nocnym jest co tłuc. Zarówno jak jestem sam to się spawnują creepery i szkielety jak i jak jesteśmy w 2-4 na tym terenie. 

 

W jaskiniach jest zmniejszona ilość spawnujących się mobów ale czy są one nam tam potrzebne? 

 

Osobiście nie narzekam na ilość jak są to są jak nie są potrzebne to nie ma. 

 

Skoro są 2-4 osoby na terenie to już nic dziwnego, tak samo w momencie kiedy non stop przebywasz na obszarze danego chunku. Natomiast gdy jesteś w ciągłym ruchu wygląda to ciut inaczej. Owszem potrzebne. Bo aktualnie nie masz poczucia zagrożenia podczas eksploracji terenów.

 

 

ja tak samo jak migo , nie narzekam :)

jesli chcesz sobie podexpic to najlepiej znalezc mob spawner lub na mob arenie mozna zdobyc mnostwo emeraldow ;)

 

Chodzi mi o naturalny spawn mobów, a nie o mob spawner. Mob arena nie jest organizowana systematycznie.

 

 

Jcraft :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Single mode :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Jeszcze raz.

Jcraft :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Single mode :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Widać różnicę?

 

Na normalnym serwerze moby respią się w chunkuch dookoła gracza, natomiast tutaj respią się w chunku na którym przed chwilą przebywał gracz.



#5 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 04 April 2013 - 20:57

Zauważ że JCraft nie jest "normalnym" serwerem (w pozytywnym tego znaczeniu) mamy możliwości inne ale coś za coś w końcu. 

Mamy mobgrindery, areny co pewien czas więc nie ma co narzekać, zawsze można się jakąś grupka zebrać gdzieś w oddali i budować jakiś mały obiekt a przy okazji tłuc mobki w nocy, jest to wykonalne. 

 

 

Moim zdaniem poprawa może spowodować więcej problemów niż samych korzyści, rozumiem problem aktywności chunka ponieważ przy większej ilości jest to kłopotliwy problem przetrzymywania danych obliczeniowych. 

 

 

Wcześniej było tragicznie bo stanie w meijscu nie powodowało żadnego spawnowania, teraz to się zmieniło dość drastycznie (bardzo często umieram, co potwierdzą inni) wiec dla mnie jest wystarczająca. 
Nikt nie narzeka na spawn mobów aktualnie na chatach więc śmiem stwierdzić iż gracze są zadowoleni z aktualnego rozwiązania. 



#6 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 04 April 2013 - 22:16

Tak się nie da grać, jestem dość leciwy i walka o życie z mobami sprawia mi częste kontuzje, lumbago mi się odnowiło i to no jak to się libido mi spadło po dzisiejszej nocy.

Parę tych no esów z dzisiejszej nocy.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

da się coś z tym zrobić ? no bo wiecie jak cieszyć się grą gdy w jedną noc nabija się 40 level doświadczenia.

papajki


  • Fifi lubi to

#7 Luszka

Luszka

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Luszka

Napisano 05 April 2013 - 08:04

Jak dla mnie to też wystarcza ta ilość, która jest. Na singlu strasznie mnie denerwują gdy buduję. Bum!... I zaraz potem... bum! I po mojej robocie. Nie włączę pokojowego trybu bo wtedy nie ma motywacji do zakładania upraw i zdobywania mięska. Na serwerze ceepery nie niszczą ale i tak twierdzę, że ta ilość jaka jest dla mnie wystarczy.


  • MrPaszczakus i Fifi lubią to

#8 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 06 April 2013 - 09:02

Myślę że dowodów na to iż spam mobów jest wystarczający mamy nadto więc nie ma sensu drążyć dalej tematu. 

 

Aby nie korcić i nie denerwować naszej kochanej Administracji chciałbym prosić o zamknięcie i przeniesienie do części Archiwalnej. 


  • Fifi lubi to