Skocz do zawartości


* * * * - 4 głosy

Zrób to sam, prosty dom - Arkhnen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Arkhnen_*

Gość_Arkhnen_*
  • Gość

Napisano 01 April 2013 - 12:31

*
Popularny

Witam, dzisiaj chciałbym wam zaprezentować jak zrobić mały domek z tanich surowców nie poświęcając zbyt wiele czasu. Mam nadzieję że ta maleńka budowla okaże się na tyle prosta i ładna, że sami spróbujecie ją wybudować :)

Autorem filmu i budowli oczywiście jestem ja :blink:

Budowlę możecie nazwać jak chcecie. W zależności jak zaaranżujecie przestrzeń może ona pełnić różne funkcję. Może ona się stać pracownią kowala, chatą leśniczego czy nawet małą karczmą gdzie po wyczerpującej pracy w kopalni znajdziecie chwilę na odrobinę relaksu.







craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 01 April 2013 - 18:37

jak na dom w kilka minut to fajne rozwiązanie . ;)


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#3 Neves

Neves

    Znawca

  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 01 April 2013 - 22:23

Specjalnie się zalogowałem bo jak zobaczyłem ilość debilizmu na forum to aż musiałem to skomentować. No może Ty aż takiej głupoty jak inni to nie zrobiłeś ale po cholerę wklejać linki w spojlerach? Żeby ludzi denerwować bo muszą klikać więcej? Następnym razem link wrzuć bez spojlera albo dodaj zdjęcie w spojlerze. A co do domku no to ładnie zaprojektowany, ale dach mi nie pasuje.



#4 Gość_Arkhnen_*

Gość_Arkhnen_*
  • Gość

Napisano 01 April 2013 - 22:49

No może Ty aż takiej głupoty jak inni to nie zrobiłeś ale po cholerę wklejać linki w spojlerach? Żeby ludzi denerwować bo muszą klikać więcej?

Przepraszam za mój błąd. Po raz pierwszy robiłem spoiler i nie miałem pojęcia że po opublikowaniu będzie to wyglądać inaczej niż na podglądzie, gdzie obrazek bez problemów się wyświetlał. :)



#5 Builderek2

Builderek2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 April 2013 - 08:06

Specjalnie się zalogowałem bo jak zobaczyłem ilość debilizmu na forum to aż musiałem to skomentować. No może Ty aż takiej głupoty jak inni to nie zrobiłeś ale po cholerę wklejać linki w spojlerach? Żeby ludzi denerwować bo muszą klikać więcej? Następnym razem link wrzuć bez spojlera albo dodaj zdjęcie w spojlerze. A co do domku no to ładnie zaprojektowany, ale dach mi nie pasuje.

Panie,wszystkie obrazki i linki w tym dziale mają być w SPOILERACH!

A co do domku,to ładny dla oka.

Ciekawe jakby wyglądał na innym TP.



#6 MgKrzychu

MgKrzychu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 02 April 2013 - 11:42

Jak @UP bardzo ładny domek. LIKE :=)



#7 kurczakzpiekla

kurczakzpiekla

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 07 April 2013 - 09:15

Fajnie byłoby gdybyś zrobił go w trybie survival ,ale trundo. Domek nawet ładny.

#8 kurczakzpiekla

kurczakzpiekla

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 07 April 2013 - 11:34

Ale jak się robi "mały domek z tanich surowców"?



#9 Jumperr

Jumperr

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 92 postów
  • Jumperr98

Napisano 08 April 2013 - 16:29

Ładnie, ciekawe rozwiązanie. Co prawda nie zbudowałbym takiego domku, bo trochę za skromny i za mały jak dla mnie, ale mimo wszystko wyszło Ci całkiem zacnie.

 Za brak teksturek muszę jednak obniżyć nieco moją osobistą ocenę :(  Choć, jak rozumiem, stawiałeś na uniwersalność i możliwość osiągnięcia danego efektu dla każdego.

Poza tym irytują mnie nieco wąskie okna. Szersze wyglądałyby, w moim odczuciu przynajmniej, lepiej.

To na tyle. Dom, jak mówiłem, ładny, zgrabny i ciekawy. Czas budowy pozwala pokusić się na budowę czegoś takiego we własnym świecie. Oceniam na 8/10.

Pozdrawiam


Dołączona grafika


#10 OG_wujek

OG_wujek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 10 April 2013 - 17:20

Bez jaj, to jest dział budowle, w których się umieszcza "budowle", czyli np. pałace, klasztory, katedry, kościoły, zamki, miasta,itp... a nie chate wybudowaną w 3 minuty na creative... Może trochę więcej ambicji? 1,5/10 bo może kiedyś coś z tego  będzie.  



#11 Violence

Violence

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • PISSmaker

Napisano 10 April 2013 - 19:13

Ładny domek ciekawie by się prezentował w zimowym biomie :P



#12 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 11 April 2013 - 09:45

Takie domki to moim zdaniem świetne rozwiązanie dla osób takich jak ja. Tani, szybki, a upiększa survivalowy świat. Liczę na więcej projektów z serii "Zrób to sam"! ;)


"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#13 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 15 April 2013 - 13:21

Bez jaj, to jest dział budowle, w których się umieszcza "budowle", czyli np. pałace, klasztory, katedry, kościoły, zamki, miasta,itp... a nie chate wybudowaną w 3 minuty na creative... Może trochę więcej ambicji? 1,5/10 bo może kiedyś coś z tego  będzie.  

A ty jak budujesz 1/2 dom na survivalu to musi być to Pałac, klasztor, katedra, kościół, zamek albo miasto? Bo wydaje mi się, że takiego małego domku w rybie survival byś nie wybudował. Może masz za mało "ambicji"?


"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#14 MrRafik2222

MrRafik2222

    Znawca

  • Użytkownik
  • 397 postów
  • Ravs0n

Napisano 15 April 2013 - 13:45

Fajny domek, ja bym taki u siebie wybudował ale szkoda mi mojej villi bo dość długo ją budowałem. ;)
Daję 9,5/10

#15 sixtynineMC

sixtynineMC

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 89 postów
  • sixtynineMC

Napisano 15 April 2013 - 15:22

domek nawet fajny, trzyma klimat, szkoda że nie zrobiłeś wyższego dachu, i tylko jedno piętro


Wejdź w tą galerię, zobacz co znajdziesz na Aliquam -> http://imgur.com/a/JUc5W

1u7q.jpg

 


#16 SnakeBald

SnakeBald

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 15 April 2013 - 19:26

Prosty, ładny, klimatyczny ! super



#17 OG_wujek

OG_wujek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 15 April 2013 - 19:29

@Vermello, to że się wybuduje mały domek, nie oznacza, że trzeba od razu go pokazywać całemu światu. Domek zbudowałbym bez problemu, ale jest to dział dla tych właśnie, którzy mają coś do pokazania, nad czym faktycznie siedzieli, pracowali. Każdy może sobie wstawić swój domek z survivalu, ale po co? Forum jest po to, aby się dzielić swoimi pracami, które ktoś zobaczy, popodziwia i oceni, wskaże błędy, i na przyszłość będzie się wiedziało co robić, a co nie. Ale takie "projekty" jak ten tylko zajmują miejsce dla prawdziwych budowli



#18 Jumperr

Jumperr

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 92 postów
  • Jumperr98

Napisano 15 April 2013 - 20:27

@wujku OG, to, że kolega wstawił domek praktycznie z survivalu (choć budował na creativie  :D) nie znaczy wcale, że jego praca jest bezwartościowa. Dlaczego? On miał POMYSŁ. Miał na tyle swojej kreatywności, by stworzyć ideę, wobec której będzie wierny, wobec której będzie tworzył budowle może nie epickie, ale takie "dla ludzi". Ideę "Zrób to sam"... On po prostu użyczył pomysłowości osobom, którym jej brakuje, dając gotowy wzór. Wykazał tutaj, że jest w stanie wymyślić coś, które będzie nie tylko ładne, ale które każdy będzie w stanie łatwo, szybko i przyjemnie zbudować, nawet na własnym świecie. A coś takiego wymyśla się według mnie dużo trudniej.

Dobra, koniec offtopu.  ;) Wypowiadałem się już na temat budowli, dodam tylko podziękowania za świetną muzykę. Powodzenia życzę i pozdrawiam!


Dołączona grafika


#19 OG_wujek

OG_wujek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 16 April 2013 - 15:02

Ja uważam, że minecraft powinien właśnie uczyć kreatywności, a to, że domek podsunie się gotowy, to tylko odbiorca traci właśnie na kreatywności. Każdy może wymyślić sobie domek, w jakim stylu. Przebudowanie takiego domku nie sprawi przyjemności, a jeżeli przebuduje się jakiś zamek, to już to trochę cieszy, bo się napracowało, może nie tak jak twórca, ale już coś. Można posmakować ile w to się pracy włożyło. Ten domek ma faktycznie potencjał, ale jeżeli wykorzysta się go w jakimś sposób: Zbuduje się wioskę lub miasto w takim stylu. Tak to nie ma co ujawniać swojego pomysłu, bo no właśnie ktoś może skopiować, i pierwszy wrzucić coś większego an forum. I wtedy nie jak się wrzuci drugiemu, to nie jest się już oryginalnym ;) 



#20 Jumperr

Jumperr

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 92 postów
  • Jumperr98

Napisano 16 April 2013 - 22:00

Jezu, moderatorzy zabiją mnie za offtop  ;)

Nie wiem, jak inni, ale ja właśnie tak nauczyłem się budować (nota bene nie za ładnie, ale jakoś :D). Włączyłem sobie Kanciastą Codzienność ctsg, zobaczyłem, że buduje domek i pomyślałem: spróbuję zrobić coś podobnego. Podczas budowy pomyślałem parę razy: to drewno zmienię na brzozowe,  zamiast tych bloków dam cobbla... i coś wyszło. Później zobaczyłem jakieś coś u innego gościa, pomyślałem: fajnie będzie, jak połączę to, co robię do tej pory z czymś takim... i tak narodził się mój dziwny styl  :)


Dołączona grafika