Skocz do zawartości


[Minecraft][Przygodowe][Noname] Opowiadanie o realiach Minecraft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 12 April 2013 - 12:11

Odcinek 10 - "Świnie, nie-świnie"

 

Odcinek 11 - "Strach, supermoce i stara wiedźma"

 

Odcinek 12 - "Starzy znajomi"



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Enderbercik

Enderbercik

    Enderghast

  • Użytkownik+
  • 169 postów
  • EnderBercik

Napisano 12 April 2013 - 16:50

Dobrze wyszło, nie martw się ;)
Nie wiem, czy nie byłoby lepiej, gdybyś rozmowy zapisywał w formie dialogów. Teraz już może zostać, ale na przyszłość dialogi są bardziej czytelne. Przynajmniej dla mnie.

#23 Phobos

Phobos

    Phobos-Strach

  • Użytkownik+
  • 667 postów
  • Phobos

Napisano 12 April 2013 - 17:25

Nieźle :D. Tylko mam sugestię. Nie powtarzaj czegoś takiego: "Przez godzinę opowiadał mi, jak mu się tu żyje, skąd jest i inne duperele, które i tak bym zapomniał do jutra.", ponieważ psuje to trochę klimat. Poza tym świetnie  :)




cover_photo_148879_1407528297.png


#24 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 12 April 2013 - 19:44

 Genialne! To jest to, Minecraft! Oby tak dalej. Mam jedną uwagę. Moja siostra poprzez wiele lat brutalnego szkolenia wpoiła mi odruch powodujący wielką chęć poprawiania wymowy. "Popatrzały, popatrzał". Poprawna forma to "Popatrzyły, popatrzył" :)

EDIT:

 Sorry, chyba obydwie formy są poprawne. No ale oczy i tak mnie kłują, a to przez moją siostrę :P



#25 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 19 April 2013 - 14:20

Kolejny odcinek już jest! :)

 

Wybaczcie za tą przerwę, ale nie miałem internetu w komputerze (kabel sie oderwał ;_; ) i musiałem poczekać na naprawę :D



#26 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 20 April 2013 - 13:07

Dodałem odcinek dziesiąty, który znajduje się na samej górze strony numer 2!

Nie miałem już miejsca :F



#27 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 21 April 2013 - 20:55

Kolejny odcinek już jest :)



#28 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 03 May 2013 - 04:22

Mieszkałem u starca kilka dni. Nauczył mnie wielu rzeczy. Opowiadał mi o swoim zyciu, ale niegdy nie poznałem jego imienia. Było jak w raju, do czasu...

- Chłopcze! Wstawaj! - usłyszałem głos starca.

- Zaraz... zmęczony jestem. - odpowiedziałem leniwie.
Starzec wbiegł do mojego pokoju i zrzucił z łóżka.

Literówka + Powtórzenie...

 

- Idź do piwnicy, weź tyle rzeczy, ile zmieścisz i uciekaj przez wyjście awaryjne... I nie wracaj tu więcej! - powiedział starzec, wyjmując miecz.
Nagle coś zaczęło uderzać w drzwi. Starzec podbiegł do nich i przycisnął je "Idź!" - krzyknął.

Najlepiej... Mnie j powtórzeń i więcej sensu... Gdzie zmieścisz???

 

Odwróciłem się i pobiegłem do piwnicy. Podniosłem z ziemi nowy plecak, zapakowałem do niego nieco jedzenia, miecz, moją pękniętą płytę i kilka innych rzeczy, które mogły mi się przydać. Rozejrzałem się jeszcze chwilę po skrzynkach, czy nie ma czegoś, co jeszcze by mi się przydało i założyłem plecak na plecy. Zdjąłem ze ściany jedną pochodnię i podszedłem do ściany. Przecierałem ręką po ścianie, szukając guzika. Po odnalezieniu wcisnąłem go, a ściana za mną otworzyła się. Podszedłem do wyjścia i spojrzałem jeszcze na schody. Usłyszałem drzwi wyrywane z zawiasów i jęki zombie. Spojrzałem w długi, ciemny korytarz przede mną i poszedłem. Po kilku krokach ściana za mną się zamknęła.

Wow. Może gdyby nie te powtórzenia nie zrobiłbyś na mnie wrażenia :*

 

 Wziąłem kawałek chleba i miskę po zupie. Miskę wystawiłem za drzewo, by napełniła się wodą, a ja w spokoju zjadłem chleb. Miska szybko się wypełniła i popiłem posiłek wodą. Byłem zmęczony marszem, więc zdrzemnąłem się.

 

Drobne poprawki dla rozdziału 9....


Dołączona grafika

#29 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 03 May 2013 - 08:47

Mieszkałem u starca kilka dni. Nauczył mnie wielu rzeczy. Opowiadał mi o swoim zyciu, ale niegdy nie poznałem jego imienia. Było jak w raju, do czasu...

- Chłopcze! Wstawaj! - usłyszałem głos starca.

- Zaraz... zmęczony jestem. - odpowiedziałem leniwie.
Starzec wbiegł do mojego pokoju i zrzucił z łóżka.

Literówka + Powtórzenie...

 

- Idź do piwnicy, weź tyle rzeczy, ile zmieścisz i uciekaj przez wyjście awaryjne... I nie wracaj tu więcej! - powiedział starzec, wyjmując miecz.
Nagle coś zaczęło uderzać w drzwi. Starzec podbiegł do nich i przycisnął je "Idź!" - krzyknął.

Najlepiej... Mnie j powtórzeń i więcej sensu... Gdzie zmieścisz???

 

Odwróciłem się i pobiegłem do piwnicy. Podniosłem z ziemi nowy plecak, zapakowałem do niego nieco jedzenia, miecz, moją pękniętą płytę i kilka innych rzeczy, które mogły mi się przydać. Rozejrzałem się jeszcze chwilę po skrzynkach, czy nie ma czegoś, co jeszcze by mi się przydało i założyłem plecak na plecy. Zdjąłem ze ściany jedną pochodnię i podszedłem do ściany. Przecierałem ręką po ścianie, szukając guzika. Po odnalezieniu wcisnąłem go, a ściana za mną otworzyła się. Podszedłem do wyjścia i spojrzałem jeszcze na schody. Usłyszałem drzwi wyrywane z zawiasów i jęki zombie. Spojrzałem w długi, ciemny korytarz przede mną i poszedłem. Po kilku krokach ściana za mną się zamknęła.

Wow. Może gdyby nie te powtórzenia nie zrobiłbyś na mnie wrażenia :*

 

 Wziąłem kawałek chleba i miskę po zupie. Miskę wystawiłem za drzewo, by napełniła się wodą, a ja w spokoju zjadłem chleb. Miska szybko się wypełniła i popiłem posiłek wodą. Byłem zmęczony marszem, więc zdrzemnąłem się.

 

Drobne poprawki dla rozdziału 9....

Cóż... usiłujesz się mścić ale... coś mi się wydaje że źle wypominasz błędy. Usłyszałem głos starca. Przecież jest to dobra forma, nie wiem o co ci chodzi.

Może miał napisać starzeca, albo dziadka? @EDIT wiem że to powtórzenie ale mógłbyś zaznaczyć inaczej.


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#30 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 03 May 2013 - 10:00

Cóż... usiłujesz się mścić ale... coś mi się wydaje że źle wypominasz błędy. Usłyszałem głos starca. Przecież jest to dobra forma, nie wiem o co ci chodzi.

Może miał napisać starzeca, albo dziadka? @EDIT wiem że to powtórzenie ale mógłbyś zaznaczyć inaczej.

Wszystko jest dobrze wytłumaczone :P Literówka jest w słowie niegdy. Nie próbuję się mścić, bo nie mam za co, tymbardziej na matiku bo go nie znam. Ja mu tylko grzecznie mówie, aby poprawił i na przyszłość wiedział :-]

+

Matik. Nie bierz tego do siebię. Ja chcę tylko pomóc. btw.

Opowiadanie jest troszkę niemrawe. Dodaj jakieś dialogi, więcej postaci, zwroty akcji. Fabuła nieźle się zapowiada :]


Dołączona grafika

#31 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 03 May 2013 - 13:31

Nie próbuję się mścić, bo nie mam za co,

Być może, ale tak to wygląda. Nigdy nie krytykowałeś tych opowiadań, aż tu nagle po napisaniu mojego komentarza krytykujesz na potęgę. Potrafię przyjąć krytykę na klatę, ale tak to wyglądało...


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#32 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 03 May 2013 - 13:51

Przepraszam jeśli tak. Na craftsicie bawię od kiedy zrobiłem własne opowiadanie praktycznie. Po nic więcej tu teoreto nie grałem. Konto mam chyba od dawna, jednak świeciło pustkami. Opowiadania zacząłem czytać wczoraj, ponieważ ja sam dopiero skończyłem czytać książki z cyklu "Pieśni lodu i ognia" i szperam za jakimiś fajnymi lekturami. A że znalazłem opowiadanka jakieś warte uwagi, fabuła mi się spodobała, to chciałbym pomóc autorom ;) Przepraszam jeśli to tak wyglądało.


Dołączona grafika

#33 LaCreepa

LaCreepa

    Zastępca Herobrine na zmianie.

  • Użytkownik+
  • 323 postów
  • Różne :P

Napisano 03 May 2013 - 14:47

Przepraszam jeśli tak. Na craftsicie bawię od kiedy zrobiłem własne opowiadanie praktycznie. Po nic więcej tu teoreto nie grałem. Konto mam chyba od dawna, jednak świeciło pustkami. Opowiadania zacząłem czytać wczoraj, ponieważ ja sam dopiero skończyłem czytać książki z cyklu "Pieśni lodu i ognia" i szperam za jakimiś fajnymi lekturami. A że znalazłem opowiadanka jakieś warte uwagi, fabuła mi się spodobała, to chciałbym pomóc autorom ;) Przepraszam jeśli to tak wyglądało.

Dobra już, luz. Postaram się lepiej poprawić bo jak to czytam to rzeczywiście trochę błędów jest.


jRQdN.gif1A8sh.gif0taFB.gifrjEAF.gifMW51j.gifMMVhB.gifyHew9.gifaysff.gif
 


#34 MrRafik2222

MrRafik2222

    Znawca

  • Użytkownik
  • 397 postów
  • Ravs0n

Napisano 03 May 2013 - 16:01

Dopiero zacząłem czytać więc.. wygodnie siadam, chipsy obok, cola, telefon do ręki i jadę z tym koksem!! Po przeczytaniu wszystkich części stwierdzam, że masz fajny pomysł i te 11 odcinków mocno mnie wciągnęło. Czekam niecierpliwie na dalsze części i zastanawiam się czy nie zacząć własnego opowiadania. :D Nie spieprz tego ! xd

#35 Gość_matik7_*

Gość_matik7_*
  • Gość

Napisano 03 May 2013 - 16:30

Aktualnie nie mam weny i odcinek 13 (nie chce mi się wrzucać 12. :P) jest robiony nas siłę. Jeśli tylko odzyskam wenę, zacznę pisać kolejne odcinki ;)

 

@LaCreepa - to moje opowiadanie i raczej ja powinienem "krytykować krytykę" Dragona.

 

@Dragon - dzięki ci za wskazanie kilku błędów - te które będę mógł, to poprawię.



#36 MrRafik2222

MrRafik2222

    Znawca

  • Użytkownik
  • 397 postów
  • Ravs0n

Napisano 03 May 2013 - 16:55

Aktualnie nie mam weny i odcinek 13 (nie chce mi się wrzucać 12. :P) jest robiony nas siłę. Jeśli tylko odzyskam wenę, zacznę pisać kolejne odcinki ;)

@LaCreepa - to moje opowiadanie i raczej ja powinienem "krytykować krytykę" Dragona.

@Dragon - dzięki ci za wskazanie kilku błędów - te które będę mógł, to poprawię.


Please, wrzuć kolejny odcinek !!! Ja ci diaxa dałem a ty co ?! D:
xd

#37 Gość_Matik7_*

Gość_Matik7_*
  • Gość

Napisano 07 June 2013 - 20:11

Kontynuować opowiadanie? : d



#38 Salvatore

Salvatore

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 07 June 2013 - 21:34

Tak!



#39 Gość_Matik7_*

Gość_Matik7_*
  • Gość

Napisano 10 June 2013 - 21:48

Dodałem kolejny odcinek! Chyba powrócę do pisania! :)

 

Cóż... jak wam się podoba? :P



#40 Phobos

Phobos

    Phobos-Strach

  • Użytkownik+
  • 667 postów
  • Phobos

Napisano 15 June 2013 - 20:08

Całkiem ciekawie. Jednak akcja rozwinęła się (choć stopniowo) trochę zbyt szybko. Trochę zbyt banalnie. Nie wiem jak innym, ale mi brak też trochę bardziej rozwiniętych opisów miejsc, w których toczy się historia. Oprócz tego wszystko mi się podoba, może poza literówkami, ale to zdarza się każdemu.


  • dawd fan minecrafta lubi to


cover_photo_148879_1407528297.png