Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwarf Fortress - forteca dla średniozaawansowanych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lo53n

lo53n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 10 December 2010 - 18:43

Ja chetny jestem ;)
przy okazji, proponuje zrobic jedna mapke na 3,4 graczy, po roku gry (w momencie gdy nadchodzi wiosna, rzucamy wszystko w cholere, pakujemy save i podajemy dalej) co tak naprawde nie jest duzo.
Co do narracji - proponuje zrobic streszczenie wydarzen fortecy, na ktoryms forum takie cos jest (bodajze cdaction). W sklad narracji wchodziloby :
-wytworzenie artefaktu
-narodziny bobasa ( :) )
-ataki na fortece (statystyki, czyli ile naszych poleglo, ile zabilismy/zlapalismy wrogow)
-kopalniane dzieje (na co natrafiles, ofc takich lepszych zloz)
-ym. inne sugestie?

Co do ogolnego, proponuje zastosowac jeden texture pack, aby wszystko bylo ujednolicone przy ew. skrinszotach. No coz, narazie to tylko sugestie ;)

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 December 2010 - 18:46

Co do narracji - proponuje zrobic streszczenie wydarzen fortecy, na ktoryms forum takie cos jest (bodajze cdaction). W sklad narracji wchodziloby :
-wytworzenie artefaktu
-narodziny bobasa ( :) )
-ataki na fortece (statystyki, czyli ile naszych poleglo, ile zabilismy/zlapalismy wrogow)
-kopalniane dzieje (na co natrafiles, ofc takich lepszych zloz)
-ym. inne sugestie?


W sumie forma dobra, ponieważ jest prosto i rzeczowo.

Co do ogolnego, proponuje zastosowac jeden texture pack, aby wszystko bylo ujednolicone przy ew. skrinszotach. No coz, narazie to tylko sugestie ;)


Co do texture packa, to myślę że Mayday.

Zaczniemy, jak się znajdzie jeszcze minimum jedna osoba. Mogę mieć problemy z grą przed świętami, więc być może zaczniemy po nich.

#3 lo53n

lo53n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 10 December 2010 - 19:01

mozna zaczac i po swietach, mi sie nie pali :) Co do texture packa MayDay mi pasuje.
No i przy okazji trzeba ustalic jakies zasady, zeby nie bylo full samowolki, jeden sie stara a drugi spiepszy robote :) Albo przynajmniej cele/wytyczne xD

#4 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 December 2010 - 19:06

Zasady takie by były:

1. Nie robić niekontrolowanych powodzi
2. Nie dotykać złóż adamantytu
3.Obecność w jaskiniach bez wojska ograniczyć do minimum, najlepiej po "zajęciu" kawałka terenu w jaskinii ogrodzić go
4.Zabezpieczyć fortecę mechanizmem cave-inującym na którymś z pierwszych poziomów kopalni
5.Jeśli będzie to konieczne ze względu na niezbyt korzystne warunki, ogrodzić całą nadziemną część fortecy

#5 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 December 2010 - 14:55

Jak w temacie. Otwieram fortecę dla graczy średniozaawansowanych. Pliki byłyby przesyłane przez przeklej, a co do narracji to proponujcie poniżej. Piszcie również, czy jesteście chętni. W przypadku dużej ilości ochotników zrobię więcej niż jedną fortecę.

#6 lo53n

lo53n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 11 December 2010 - 11:59

3x3 moze byc, podejrzewam zreszta ze 2x2 tez byloby niezle, biorac pod uwage to, ze lagi wystapilyby znacznie pozniej.
A niech to, nie moge sie doczekac :D

#7 Mac70

Mac70

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 December 2010 - 21:22

Myślę, że byśmy grali na mapie 3X3, 2X2 chyba za mała, ale już 4X4 może być dla niektórych za duże.

#8 lo53n

lo53n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 10 December 2010 - 21:01

Do tego trzeba dorzuc ograniczenie populacji kotów, wszystkie zwierzeta trzymac w klatce (ew. wypuscic kilka samic, niech sie rozmnarzaja wiecej miecha bd :) ). No i ew. co robic z chlopem ktory przychodzi... szybko nastapi spadek FPSow, a tego nikt nie chce ( po to chowac zwierzeta w klatkach, by ograniczyc obliczenia Pathfindingu ).
No i mozna dorzucic jeszcze dfcleanfluid, jak juz nastapi spadek fpsow, a wszedzie bd krew, mocz i wymiociny...