Skocz do zawartości


Zdjęcie

SkyBlock #2 - I jeszcze raz latające wysepki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 03 January 2013 - 19:25

Może niech będzie potem możliwość nieskończonych resetów, ale już bez gry na punkty.

Czyszczenie obszaru wyspy zbyt obciąża serwer, aby robić to za każdym razem jak ktoś ją resetuje. Kiedy ją resetujemy to tak naprawdę tworzy nam się nowa, a stara gdzieś tam ciągle jest. Musiałem tak to rozwiązać dla zachowania poprawnej pracy serwera.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 03 January 2013 - 20:19

Aa, to dlatego. Kumam. Zapomniałem, że przecież tą wyspę można faktycznie bardzo rozbudować.

W sumie z drugiej strony nie jest łatwo coś zepsuć - ja straciłem zdaje się 1 dirt (albo nic), a wszystko już zabezpieczyłem.

Btw. czy tworzenie mycelium przy użyciu grzybów działa na skyblocku?

#23 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 03 January 2013 - 20:24

Aa, to dlatego. Kumam. Zapomniałem, że przecież tą wyspę można faktycznie bardzo rozbudować.

W sumie z drugiej strony nie jest łatwo coś zepsuć - ja straciłem zdaje się 1 dirt (albo nic), a wszystko już zabezpieczyłem.

Btw. czy tworzenie mycelium przy użyciu grzybów działa na skyblocku?

Tak, powinno.

#24 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 03 January 2013 - 20:43

Kurde, raz dla jaj zresetowałem wyspę, bo nie przeczytałem tego tematu (i się zastanawiałem co to znaczy 1/3 wyspy ;p), a drugi raz zalałem się lawą, a trzeci raz kliknąłem jedynym kaktusem w maszynkę, bo nie wiedziałem, że zasysa przedmioty (myślałem, że zlicza tylko punkty). Wpisałem /skyblock opusc, a tu patrze "Limit wysp wyczerpany" :C

Wiem, że to moja wina, bo nie przeczytałem tematu, ale czy można to jeszcze jakoś odkręcić? Bardzo zależy mi na grze, czekałem na tego SkyBlocka. Albo można byłoby zrobić tak, że w pierwszych dwóch dniach eventu można resetować wysepki bez ograniczeń. Kodeku, liczę na Ciebie ;)
Dołączona grafika

#25 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 03 January 2013 - 22:39

Cóż, tak naprawdę chodzi mi po głowie dawanie ludziom drugiego podejścia, ale nie ma prostego sposobu na posprzątanie po tamtych wyspach, także musicie mnie złapać w grze.
Dobrze Maćku, masz dodatkowe dwie szanse.

#26 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 03 January 2013 - 22:52

Kodeku, jesteś najdobrzejszym człowiekiem na tym okrutnym świecie :3

Dziękuję, na pewno nie zmarnuję tych szans ;)

Co do sprzątania wysp, to można byłoby zrobić tak, że jedna wyspa (jeden obszar na mapie gdzie znajduje się wyspa) wydzielana jest na jednego gracza, a jak gracz ją restartuje to zamiast nowej wyspy stara powracałaby do stanu nowości (coś jak /set 0 oraz /paste w WE tylko, że automat). :)

@Down: Przepraszam, nie zauważyłem. Ech, to czytanie ze zrozumieniem... :D
Dołączona grafika

#27 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 03 January 2013 - 23:03

Kodeku, jesteś najdobrzejszym człowiekiem na tym okrutnym świecie :3

Dziękuję, na pewno nie zmarnuję tych szans ;)

Co do sprzątania wysp, to można byłoby zrobić tak, że jedna wyspa (jeden obszar na mapie gdzie znajduje się wyspa) wydzielana jest na jednego gracza, a jak gracz ją restartuje to zamiast nowej wyspy stara powracałaby do stanu nowości (coś jak /set 0 oraz /paste w WE tylko, że automat). :)

Już napisałem, sprzątanie wyspy zbyt obciąża serwer.

#28 Filal

Filal

    Inzynier

  • Użytkownik
  • 593 postów

Napisano 04 January 2013 - 06:59

Moge też dodatkowe szanse? ;d

#29 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 04 January 2013 - 11:22

Prosił bym o edytowanie pierwszego posta z zasadami i dopisanie w nim; że po trzecim resecie nastepuje koniec gry bez możliwości powrotu na wyspę.
Gdyż obecny zapis może wprowadzać w błędne przekonanie, że możemy trzy razy resetować wyspe i dalej grać,podczas gdy resetować i grać dalej można tylko dwa razy.
Po 3 resecie będąc przekonany, że zaczne od nowa moja reakcja :o :o

i niedowieżanie połączone z niepewnoscią [ a może to byl 4 reset ] późnie przerodziło się w :( :(

o kurde pierwszy ewent gdzie nie ma znaczenie ilość FPS czy umiejętnośc skakania a tu taka skucha ale spoko teraz jest normalna buźka


Edit; Usatysfakcjonowany zmieniam na 1 :angry:

EDIT 2 DZIĘKUJĘ :D

#30 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 04 January 2013 - 16:06

Zapytam się, żeby potem nie było problemów: Czy można blokować LPM (i stać afk) przy generatorze cobble'a?

I jeszcze jedno: Czy można przywołać sobie dwie maszyny i jedną wrzucić do drugiej stojącej maszyny (jak to niektórzy zrobili)?
Dołączona grafika

#31 Pitgram

Pitgram

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 117 postów
  • Pitgram

Napisano 04 January 2013 - 17:27

Super! Można się pobawić w skyblocka i wygrać cenne nagrody! :)

b9dfbb424f12f0c9e745146045f7c2cb.jpg


#32 Narina

Narina

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 449 postów
  • Narina

Napisano 04 January 2013 - 18:28

Kodek, ile osób dostanie nagrody? 1 czy 3

#33 Nexit07

Nexit07

    (づ ◕__◕ )づ・。*。✧・゜゜・。

  • Użytkownik+
  • 804 postów
  • popi801

Napisano 04 January 2013 - 21:19

Błąd z brakiem komendy na wyspach już poprawiony, błąd ze strzałą będzie wkrótce naprawiony :)

Dodałem pewne usprawnienie do skyblock, które przyspieszy i ułatwi nudny proces zbierania cobblestone. Musicie jednak sami dojść do tego jak to się robi :)


Odkryte ;)

#34 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 04 January 2013 - 21:40

Jakieee? :o

#35 Nexit07

Nexit07

    (づ ◕__◕ )づ・。*。✧・゜゜・。

  • Użytkownik+
  • 804 postów
  • popi801

Napisano 04 January 2013 - 21:44

Ta, uważaj bo powiem >_>

#36 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 04 January 2013 - 23:21

:( Ale ja i tak nie gram na punkty, a po prostu chciałem sobie oszczędzić pracy. xD

#37 Nexit07

Nexit07

    (づ ◕__◕ )づ・。*。✧・゜゜・。

  • Użytkownik+
  • 804 postów
  • popi801

Napisano 04 January 2013 - 23:41

niestety to nie ja odkryłem sposób, więc nie mogę go udostępniać :/

#38 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 05 January 2013 - 00:01

Okok, spoko, Fifcio rozumie. ;)

#39 Q_Q

Q_Q

    Nowy

  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 05 January 2013 - 15:13

Ja tak jak wcześniej Maciek, nie przeczytałem tematu do końca i wyczerpałem limit wysp (za pierwszym razem nie wiedziałem za bardzo jak zrobić maszynkę coblbe'a i zalałem lawę wodą, za drugim razem rozwaliłem lód i nie pojawiła się woda, a za trzecim razem kolejny raz, przez nieuwagę, zalałem lawę wodą -_-).
Czy mógłbym prosić o dodatkowe szanse?

Nick w grze: kubarix
:F <------- wampir


Dołączona grafika

#40 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 05 January 2013 - 19:15

Okej, dam wam szansy (Ale nie liczcie że wygracie) i jest dokładnie napisane, że wyspę można zresetować tylko dwa razy, a potem koniec gry.
Tak Maćku, można robić obie rzeczy.
Narina, nie wiem, to zależy od wielu rzeczy, nie ustaliłem tego oficjalnie.