Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * - - 1 głosy

[Poradnik] Stwórz własną tapetę a 'la troopek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamsRX

AdamsRX

    Did I ever tell you what the definition of insanity is?

  • Użytkownik+
  • 473 postów
  • AdamsRX

Napisano 31 December 2012 - 12:22

Wiele osób prosi mnie o zrobienie dla nich tapet z Minecrafta, z ich skinem, z ich zdjęciem. Wielu także prosi o zrobienie poradnika, jak takie tapety tworzyć. No i stało się. Oto poradnik, jak w prosty sposób stworzyć taką tapetę.
 
Tworzymy nową warstwę, wciskając ikonkę białej kartki w prawym panelu. Możemy ją nazwać i ustalić rozmiary. Dla bezpieczeństwa rozmiarów nie zmieniamy. Ważne, aby warstwa była przezroczysta.

 
Tworząc tapety moim sposobem, musicie zapoznać się z najczęściej używanym narzędziem - narzędziem ścieżek. Obieramy sobie 3 punkty na naszym obrazku, klikając lewym przyciskiem myszy za pomocą narzędzia ścieżek. Aby połączyć je w prostokąt, należy trzymając prawy Ctrl, kliknąć na pierwszy punkt, który stworzyliśmy.


 
Jak już połączymy punkty, musimy ustalić zaznaczenie obszaru. Wystarczy kliknąć "Zaznaczenie ze ścieżki".

 
Następnie wypełniamy zaznaczony obszar jakimś kolorem.


Stworzyliśmy właśnie zalążek twarzy naszego minecraftowego ludzika. Teraz chcemy stworzyć mu czubek głowy. Musimy zatem stworzyć nową warstwę i powtórzyć wszystko, co opisałem powyżej. Ale aby wyglądało to ciekawie, musimy zmienić kolorystykę czubka głowy. Używamy opcji Barwa i nasycenie.

 
Pozostaje nam stworzyć bok głowy. No to znowu: tworzymy nową warstwę, zaznaczamy ścieżką obszar, wypełniamy go, ustawiamy kolorystykę tak, by uzyskać efekt 3D.
 
Każdą część ciała, obiekt itp tworzymy w dokładnie ten sam sposób. Wydaję mi się, że obszerniejszy poradnik nie jest potrzebny, gdyż pisanie go polegałoby na wałkowaniu schematu "Nowa warstwa, ścieżki, wypełnienie, dodanie detali."

Mam nadzieję, że się poradnik podoba. Wszelkie pytania i swoje prace, które stworzycie za pomocą tego poradnika prosiłbym wstawiać tutaj. Mogę dodać wyjaśnienia, jak zrobiłem to czy tamto - wystarczy, że tu napiszecie. Pozdro.
  • Miszla i Pythorek lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 kubamaks

kubamaks

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 214 postów
  • kubamaks

Napisano 08 July 2013 - 18:58

Oto poradnik, jak w prosty sposób stworzyć taką tapetę.

No to pokaż prosty sposób
@edit jednak jest prosty, sorki
// Fifi: Przecież pokazał. Odkop - spam (2). Warn 2 pkt.


Zbieram na armię zmutowanych creeperów :)

2e655eefeabecebddf18030b434bfc21.jpg


#3 AdamsRX

AdamsRX

    Did I ever tell you what the definition of insanity is?

  • Użytkownik+
  • 473 postów
  • AdamsRX

Napisano 08 July 2013 - 22:21

Skoro ten sposób jest dla ciebie za trudny, to lepiej się za to nie bierz, dopóki nie nauczysz się tego, co napisałem.



#4 ratchet450

ratchet450

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 327 postów
  • ratchet450

Napisano 08 July 2013 - 23:24

Dzięki ale to wielkie dzięki za ten poradnik ! Technika prosta a prace wg mnie wychodzą niesamowicie. Nawet sam zrobiłem jakąś:
 
 



#5 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 12 July 2013 - 14:39

Bardzo fajny, prosty sposób, może i wolę trochę trudniejszy ;] ale ten jest spoko. Like+



#6 AdamsRX

AdamsRX

    Did I ever tell you what the definition of insanity is?

  • Użytkownik+
  • 473 postów
  • AdamsRX

Napisano 16 July 2013 - 18:20

Mógłbym dodać jeszcze notkę o tym, jak sprawić, by cieniowanie wyglądało tak, jak na moich obrazkach, ale sądząc po tym, że robi się to tak samo, jak części ciała, postanowiłem, że zostawię tę kwestię wam.



#7 kubamaks

kubamaks

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 214 postów
  • kubamaks

Napisano 10 August 2013 - 17:05

gallery_60861_18_34680.jpg


Zbieram na armię zmutowanych creeperów :)

2e655eefeabecebddf18030b434bfc21.jpg