Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego NIE warto stawiac serwerow na hamachi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 nikoloz.glonti

nikoloz.glonti

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 192 postów
  • ng85221184189

Napisano 22 November 2012 - 16:49

Dlaczego NIE warto stawiac serwerow na hamachi?
Otóż nie wiem czy was także dręczy to pytanie. Dlaczego ludzie stawiaja serwery na hamachi i dlaczego tak często są tam griefy?
Wiem, też jestem przeciwny takim serwerom, a szczególnie ich reklamom na youtube.
Wiem , że na forum jest tez wiele noobów od hamachi.
Wiem , że jak każda firma LogMeIn kiedys upadnie, a wtedy, wasze brudne , zgriefowane (nie wszystkie) serwery hamachi
nie będa mialy jak działać

Wady:
- Mozliwosc zkomercjalizowania logmein-a
- LogMeIn dokleja swoje lagi
- Limity osób w sieci (nie wiem jak jest teraz bo juz dawno wyrzucilem ten syf z komputera!)
- Dużo wyłudzaczy op-a
- Dużo trolli co myśla że na serwerach hamachi im wszystko wolno.

Zamiennik:
Wiem że nie każdy ma stałe IP, ale zobaczcie:
- Jak chcesz by tylko wyszczegolnieni gracze wchodzili to "WhiteLista!"
- Jak masz Neostrade (Neostrate) to NoIP , albo DynDNS
- Mozesz tez na dedyku postwaic
- A wkońcu windows VPN
- Stale IP + port forwarding (jak kto nie ma tej funkcji to trzeba DMZ)

Komentarze:
Wiem że połowa komentarzy będzie wyrażeniem "bólu czterech liter" tych oto osób, ale no zrozumcie, kazda firma zakończy kiedys działalność, a poza tym nie mozna byc ciagle zaleznym od innych!

Przemyslcie i skomentujcie!*

*Szczegolnie nooby od hamachi

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 w0j73k

w0j73k

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 22 November 2012 - 17:10

nooby od hamachi? noobem jestes ty oceniajac i obrazajac innych ludzi ;) moze ktos nie ma kasy? lub woli zaczac od tego?

kpina

#3 Sonic The Hedgehog

Sonic The Hedgehog

    The Fastest Thing Alive

  • Użytkownik
  • 155 postów
  • LordZiemniak

Napisano 22 November 2012 - 17:23

Dlaczego NIE warto stawiac serwerow na hamachi?
Otóż nie wiem czy was także dręczy to pytanie. Dlaczego ludzie stawiaja serwery na hamachi i dlaczego tak często są tam griefy?
Wiem, też jestem przeciwny takim serwerom, a szczególnie ich reklamom na youtube.
Wiem , że na forum jest tez wiele noobów od hamachi.
Wiem , że jak każda firma LogMeIn kiedys upadnie, a wtedy, wasze brudne , zgriefowane (nie wszystkie) serwery hamachi
nie będa mialy jak działać

Wady:
- Mozliwosc zkomercjalizowania logmein- łat?
- LogMeIn dokleja swoje lagi you don't say?
- Limity osób w sieci (nie wiem jak jest teraz bo juz dawno wyrzucilem ten syf z komputera! to załóź pare sieci i problem z facjaty.
- Dużo wyłudzaczy op-a takie coś jest też na zwykłych serwerach (*-)\. Zresztą chyba nikt się na trick z planetminecraft już nie nabierze, a za spam na chacie to można zbanować, soł jea.
- Dużo trolli co myśla że na serwerach hamachi im wszystko wolno. Hmm... WorldGuard?

Zamiennik:
Wiem że nie każdy ma stałe IP, ale zobaczcie:
- Jak chcesz by tylko wyszczegolnieni gracze wchodzili to "WhiteLista!"
- Jak masz Neostrade (Neostrate) to NoIP , albo DynDNS
- Mozesz tez na dedyku postwaic
- A wkońcu windows VPN
- Stale IP + port forwarding (jak kto nie ma tej funkcji to trzeba DMZ)

Komentarze:
Wiem że połowa komentarzy będzie wyrażeniem "bólu czterech liter" tych oto osób, ale no zrozumcie, kazda firma zakończy kiedys działalność, a poza tym nie mozna byc ciagle zaleznym od innych!

Przemyslcie i skomentujcie!*

*Szczegolnie nooby od hamachi

Takie moje komentarzyki napisałem pogrubioną czcionką :D

Huntsman_in_nutshell_loop.gif


#4 PanSzczotka

PanSzczotka

    Niczym Szlachta

  • Użytkownik+
  • 723 postów
  • Brushes_Shoppe

Napisano 22 November 2012 - 17:25

Wat? Wiekszosc tych przykladow tez jest na serwerach dedykowanych... Temat bezsensu.

gallery_50204_53_61125.png


#5 MrHakiPL

MrHakiPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 22 November 2012 - 18:01

Uwierz mi że na hamachi można przyzwoicie grać :) Wystarczy ogarnięty admin z dobrym sprzętem na pokładzie pare pluginów i jechane! A za dedyki trza płacić :/

#6 Throk

Throk

    Feel the dark side inside You

  • Użytkownik
  • 2862 postów
  • Throk666

Napisano 22 November 2012 - 18:18

Hamachi jest po to by móc swobodnie pograć ze znajomymi, nie zaś po to by stawiać publiczne serwery

#7 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 22 November 2012 - 18:21

Poza tym, hamachy raczej ne upadnie, bo nie ogranicza się do serverów minecraft, a do ogólnych sieci LAN...

Ten temat jest bez sensu.

/D/


#8 SoRe

SoRe

    Ja tu tylko sprzątam

  • Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 22 November 2012 - 18:25

Hamachi przydaję się jeśli grasz z zaufanymi kolegami , bo server na hamachi to według mnie największa głupota..

#9 ReeCoo

ReeCoo

    Grand'fatha

  • Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 22 November 2012 - 18:36

Bukkit o wiele lepszy.
1.Mniejsze lagi przede wszystkim
2.Możez dograć bardzo dużo pluginów
To są moje uwagi. Hamachi to już przeszłość, bukkita wcale tak trudno się nie stawia, a nawet jeżeli ktoś ma problem to wpisuje sobie w google "Jak zrobić serwer na bukkit" . Według mnie autor tematu ma racje.

0ed72fc37c7f.jpg


#10 Archix

Archix

    Sarenka

  • Użytkownik
  • 1172 postów

Napisano 22 November 2012 - 18:42

A co ma Bukkit do Hamachi?

#11 Throk

Throk

    Feel the dark side inside You

  • Użytkownik
  • 2862 postów
  • Throk666

Napisano 22 November 2012 - 18:43

Bukkit = mod do minecrafta
Hamachi = aplikacja vpn

To zupełnie inne rzeczy

#12 nikoloz.glonti

nikoloz.glonti

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 192 postów
  • ng85221184189

Napisano 22 November 2012 - 20:14

A podoba wam sie , ze jestescie zalezni od innej firmy?!
A kto powiedziel ze obrażam?!

Poza tym, hamachy raczej ne upadnie, bo nie ogranicza się do serverów minecraft, a do ogólnych sieci LAN...

Ten temat jest bez sensu.

A myslisz ze o tym nie wiem, wiem tylko ze moi "koledzy" by wysmiali takiego co ma serwer hamachi

Uwierz mi że na hamachi można przyzwoicie grać :) Wystarczy ogarnięty admin z dobrym sprzętem na pokładzie pare pluginów i jechane! A za dedyki trza płacić :/

A wiesz ze mozna bez hamachi zrobic na PC?!

Poza tym, hamachy raczej ne upadnie, bo nie ogranicza się do serverów minecraft, a do ogólnych sieci LAN...

Ten temat jest bez sensu.

Wiesz co, moga sprawic ze trzeba bedzie placic!

Hamachi przydaję się jeśli grasz z zaufanymi kolegami , bo server na hamachi to według mnie największa głupota..

Zgadzam się z tobą!
A tak na marginesie, tutaj czesciej odpowiadaja na posty n

#13 Throk

Throk

    Feel the dark side inside You

  • Użytkownik
  • 2862 postów
  • Throk666

Napisano 22 November 2012 - 20:15

Zawsze jesteś od czegoś zależny. Przykładowo w tym momencie korzystasz systemu operacyjnego, zainstalowanym na dysku innej firmy, który podpięty jest do płyty głównej jeszcze innej zasilany prądem...

Producenci wydają aplikacje właśnie po to by z nich korzystać i robienie tego to zupełnie normalna rzecz. Hamachi jest też nieraz jedynym rozwiązaniem jeśli trafimy na jakąś osiedlową sieć z źle skonfigurowanym firewallem. Prosić się dostawcy o każdy jeden port to jakiś absurd. Lepiej tunelować połączenie i mieć spokój. Jednak tak jak powiedziałem wcześniej. Takie rozwiązanie wykorzystuje się by tworzyć MAŁE SIECI LAN. Dla kilku znajomych. By usiąść, pograć. Serwery publiczne powinny być (jak sama nazwa wskazuje) publiczne. Sieć lan taka nie jest.

Tłumaczenie tego "drogim dedykiem" jest głupotą. Jeśli chcemy robić coś dla wszystkich - trzeba w to zainwestować.

#14 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 postów

Napisano 22 November 2012 - 20:32

Nie obrażaj innych osób... Nie każdy chcę płacić kasę aby pograć z kolegami? Chciało by ci się płacić 30 zł za serwer 5 slotowy żeby grać z kolegami? A hamachi nigdy nie będzie płatne, to by im się nie opłacało, nikt by nie używał Hamachi... A do tego limitu to wystarczy założyć kilka innych sieci jeżeli chcesz pograć z większą ilością znajomych. A serwery Hamachi? a co tam niech będą, nieraz lubię pograć na takich małych serwerach, to tak jakbyś grał z innymi znajomymi ;)

Error


#15 Troll-Master

Troll-Master

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 185 postów

Napisano 22 November 2012 - 20:53

Na hamachi gram tylko z kolegą ^^
Lagów nie ma. Poza tym co Ci do tego, że ktoś ma Hamachi?

Dołączona grafika


#16 Reduks528

Reduks528

    Dziecko Minecrafta

  • Użytkownik+
  • 263 postów

Napisano 22 November 2012 - 20:53

Warto jesli chcesz sobie z kumplami pograc...

1ba4dd3dc713404e4c662752b64b9fbd.jpg giv mi dajmond bicz

eJwLqVTILi0q0tPTU_A9vDlLISU_V5ErpBgISoAY


#17 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 22 November 2012 - 21:34

Zastanawiam się nad jednym - czemu przyszedłeś na forum i ot tak zaczynasz nam tłumaczyć czemu hamachi jest złe? Jaki masz w tym cel?

Ja osobiście wyśmieję każdą osobę która ma serwer na Hamachi i chce mieć na nim graczy innych niż jego znajomi. Ba, chwali się takim serwerem.
Ale co innego jeżeli jest to po prostu kwestia serwera dla znajomych - darmowy 10-15 slotowy serwer brzmi nieźle, prawda? Bez możliwości dołączenia kogokolwiek z zewnątrz.

#18 Excel38

Excel38

    Gracz ;)

  • Użytkownik
  • 667 postów

Napisano 22 November 2012 - 21:44

Według mnie hamachi jest tylko dla pogrania z kilkoma zaufanymi kolegami.

#19 WujekJar97

WujekJar97

    اللغة العربية

  • Użytkownik
  • 243 postów
  • Ja

Napisano 22 November 2012 - 22:13

Według mnie czasem lepiej pograć przez hamachi z kilkoma kumplami (i nie mówię tu tylko o MC) niż na wykupionym,50 slotowym serwerze.

x4k29scdjhcv.png


#20 nikoloz.glonti

nikoloz.glonti

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 192 postów
  • ng85221184189

Napisano 23 November 2012 - 15:16

Według mnie czasem lepiej pograć przez hamachi z kilkoma kumplami (i nie mówię tu tylko o MC) niż na wykupionym,50 slotowym serwerze.

A czy ja mowie o dedyku??!!
Mozna miec no hamachi na PC i nie trzeba placic!!
Tak sie zastanawiam, czy nie rozumiecie ze na pc mozna postawic serwer bez hamachi