Skocz do zawartości


Zdjęcie

Idealny serwer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 postów
  • Asaki12

Napisano 24 October 2012 - 16:22

Ech... czy istnieje idealny serwer survival+fractions? Gdzie administracja to nie dzieci banujące za posiadanie własnego negatywnego zdania na temat serwera, gdzie nie ogarów i bluzgające dzieci banuje się od razu, gdzie ekipa wie co to jest survival - bez LWC, cubów czy innych dupereli FB-podobne, gdzie frakcje są za określoną ilość pieniędzy, by nie było pierdylion claimów służące jako cub na domek, gdzie pluginy były odpowiednio dobrane, gdzie spawn-mapa zwalała z nóg (pozytywnie), gdzie administracja zwracała uwagę na prośby graczy, gdzie istniała by żelazna zasada "DBAJ O ESTETYKĘ MAPY", z dobrze skonfigurowanym serwerowym kanałem głosowym typu TS3, gdzie za 5zł dostając VIP'a albo bóg wie co możesz zdominować serwer swoim "superpromegaeloenchant" diamentowym ekwipunkiem, gdzie cheaty typu x-ray nie miały by dostępu, a graczy posiadających owe mody banowało się bezzwłocznie, gdzie miejsce by miały pluginy urozmaicające rozgrywkę, typu smart moving, false book, timber, gdzie istniały by perfekcyjnie zrównoważone klasy, w drużynie z pracą zespołową tworząc zabójczą mieszankę... dużo można by pisać.
Czy taki serwer w ogóle istnieje? Szukam już przeszło 1,5 roku, a dalej nie znalazłem. Jeśli zabieracie się do utworzenia serwera fractions+surv to postarajcie się spełnić chociaż POŁOWĘ powyższych warunków, a odniesiecie sukces.


ab52e3ec7e8af226med.jpg


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 24 October 2012 - 16:27

Stworzyłem to samo co ty, obszerniejsze, bardziej docierające do użytkowników w dziale do tego wyznaczonym,

a co do..

idealny serwer - where?


Dołączona grafika

#3 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 postów
  • Asaki12

Napisano 24 October 2012 - 16:29

A wybacz, nie szukałem. W każdym razie chciałem tylko wyrazić swoje zdanie, wyrzucić to z siebie. =)

ab52e3ec7e8af226med.jpg


#4 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 24 October 2012 - 16:33

I dobrze, bo to staje się coraz gorsze :&

#5 RedisNogard

RedisNogard

    Następca śmierci

  • Użytkownik+
  • 940 postów
  • DragonSider

Napisano 24 October 2012 - 18:26

Nope, nie istnieje.
Może jeśli będę miał nowy pc to zabiore się za zrobienie sensownego serwera.

HD29Czt.png


#6 SheriffChicken

SheriffChicken

    Niebezpieczny Kurczak

  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 24 October 2012 - 18:48

Wzruszyłem się jak to przeczytałem. Też szukałem takiego serwera, ale nigdy mi się nie udało znaleźć. Chciałbym zrobić taki serwer kiedyś, chciałbym zostać doceniony ale to w ch... roboty a ja jestem leniwy ale nie potrafię i raczej takiego serwera nikt nie znajdzie, ani nie stworzy

Dołączona grafika
Daj plusika jak pomog?em... To dla mnie niewiele znaczy
Jak nie pomog?em to te? daj d-.-b


#7 RedisNogard

RedisNogard

    Następca śmierci

  • Użytkownik+
  • 940 postów
  • DragonSider

Napisano 24 October 2012 - 18:52

Ja bym zrobił bez wiekszego problemu, jednak sprzet nie pozwala.

HD29Czt.png


#8 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 24 October 2012 - 18:56

Tia , najlepiej gdybyśmy zrobili ekipę która zrobiła by taki serwer. Ja mogę z chęcią zrobić mapę. :>

༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#9 SheriffChicken

SheriffChicken

    Niebezpieczny Kurczak

  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 24 October 2012 - 19:00

Ja mam dość dobrą maszynę, ale konfigurować te wszystkie pluginy, budować mapę... na samą myśl mi się nie chcę :mellow:

Dołączona grafika
Daj plusika jak pomog?em... To dla mnie niewiele znaczy
Jak nie pomog?em to te? daj d-.-b


#10 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 24 October 2012 - 19:02

Przecież pisze że mogę mapę zrobić. Jedyne to trzeba pluginy zrobić. :P

༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#11 SheriffChicken

SheriffChicken

    Niebezpieczny Kurczak

  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 24 October 2012 - 19:27

Potrafię zrobić pluginy, ale jak wspomniałem - jestem leniwy ;F

Dołączona grafika
Daj plusika jak pomog?em... To dla mnie niewiele znaczy
Jak nie pomog?em to te? daj d-.-b


#12 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 postów

Napisano 24 October 2012 - 19:42

Również mogę pomóc robić mape. Robiłem na RealCrafcie ale mnie wywalili bo mnie wkurzało że 5 mapek robiłem -.-

Dawajcie my zgrani jesteśmy bo na Craftowicze nasza gildia była na TOP10 :D

Error


#13 SheriffChicken

SheriffChicken

    Niebezpieczny Kurczak

  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 24 October 2012 - 20:09

Hahaha... ełlol plis... "zgrana?" To jakim cudem udało mi się wyciągnąć morta i arthira z twojej gildii? Ale dobra nie ważne jak zrobicie razem mapę to mogę się zastanowić nad tymi pluginami.

PS. Sorki za offtopic ;)

Napiszcie do mnie na pw

Dołączona grafika
Daj plusika jak pomog?em... To dla mnie niewiele znaczy
Jak nie pomog?em to te? daj d-.-b


#14 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 24 October 2012 - 20:11

Widzicie mapa, epicki spawn, pluginy , to nie wszystko. Aby stworzyć dobry serwer trzeba mieć jeszcze pomysł i coś co będzie was wyróżniać od innych serwerów. Ja staram się zrobić serwer oparty na pluginie Terrain Control z bardzo rozbudowanym generatorem map. Myślę, że będzie to fajny serwer, ponieważ losowo będą się pojawiać różne budynki, ruiny, nowe typy drzew, a także nowe biomy! Ale to wszystko wymaga CZASU! Ja ten mój generator , z pomocą kilku kolegów, będę robił przez około miesiąc, a potem jeszcze spawn, pluginy ( choć z tym nie powinno być problemu, złoże zamówienie i zapłacę za nie), wybory administracji itp. Idealny serwer nie może powstać, ponieważ nawet gdy wszyscy będą się starali, żeby wszystko było pięknie, jedna niewłaściwa osoba może dużo popsuć, a grifferów w minecrafcie jest coraz więcej. Oczywiście WG. i LWC. może dużo pomóc, ale przecież Cuboid nie może być na całą mapę? Jeśli jest ktoś chętny do pomocy w tworzeniu mojego serwera to zapraszam:https://craftportal.pl/forum/index.php?/topic/47887-serwer-z-pluginem-terrain-control-poszukuje-chetnych-do-pomocy/

#15 SheriffChicken

SheriffChicken

    Niebezpieczny Kurczak

  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 24 October 2012 - 20:28

Dodanie klimatu to wbrew pozorom nie jest takie trudne. Nie trzeba wszędzie nowych biomów itp. żeby serwer miał swój klimat. Prawda ruiny, nowe biomy urozmaicają rozgrywkę, ale nie trzeba z minecrafta robić RPG (nie w takim stopniu przynajmniej) aby gracze czuli się dobrze na serwerze. Można coś pokombinować z tym Terrain Control, jednak "klimat" to nie tylko ten program(?). Klimat tworzą też gracze. Głównie gracze i to oni właśnie są najważniejszym elementem serwera. Czasem jak widzę spawn jako kula z drewna, zrobiona komendą //hsphere (z worldedita)... Przecież to szkodzi na oczy. Jak sie używa takich "generatorów" to trzeba umieć je wykorzystać. Ale już zaleciałem za daleko...

~~~

Dołączona grafika
Daj plusika jak pomog?em... To dla mnie niewiele znaczy
Jak nie pomog?em to te? daj d-.-b


#16 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 24 October 2012 - 20:39

Robienie z minecrafta RPG-a też uważam za bezsensowne. Dodając Terrain Control, nowe biomy, budowle i ruiny, nie myślę o typie serwera rpg-ie. Chciałbym, aby ten urozmaicony generator był lekkim ułatwieniem i urozmaiceniem rozgrywki. Ale, aby gra odbywała się na survivalu, freebuild tylko z lekką ilością dodatkowych komend.

Co do klimatu, który tworzą gracze. Coraz mniej jest serwerów, na których gra odbywa się bez: grifferów, cheaterów i ,,koksów" stojących przed spawnem w diaxowym eku i zabijających nowych graczy. Aby stworzyć serwer bez takich ludzi, trzeba by było stworzyć coś tak niezwykłego, aby KAŻDY minecraftowicz bał się dostać tu bana, aby to co sam traci (dostając bana) nie było wartę 5 minut śmiechu po podpaleniu czyjegoś domku i strolowaniu admina

#17 w0j73k

w0j73k

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 24 October 2012 - 21:31

ja otworzyłem serwer Survival + frakcje :) nie jestem dzieckiem i nie banuje za byle co ;) Za to jestem zawsze otwarty na sugestie i propozycje graczy na nim :) jeżeli ktoś zainteresowany zapraszam ;) Zapewniam także serwer team speak 3 / do rozmów ogólnych pomiędzy graczami - oraz prywatne kanały dla klanów :)


BTW - tak nie jestem dzieckiem mam 24 lata ;)

Edit - Nie, nie twierdze że ten serwer jest idealny - ale twierdze że wspólnymi siłami możemy to osiągnąć. Od przyszłego miesiąca przenosze go na Dedyka i zwiększe sloty do 150 :)

#18 dosamek

dosamek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 25 October 2012 - 18:21

Nikt nie stworzy nigdy idealnego serwera. Gdyby miałby być idealny, administratorzy musieli by sępić 24h na dobę, pomagać osobom, które tej potrzeby aktualnie wymagają oraz jeszcze samemu grzebać w plikach jak wystąpią jakieś błędy. Często bywałem administratorem na różnych dedykach, i nigdy nie spotkałem się z idealnym serwerem, choć tak bardzo próbowałem. Ale cóż zrobi jedna osoba na 100 slotów... Sam tworzę narazie sobie serwer, opierający się na kilku modach, które w pewnym stopniu mają urozmaicić rozgrywkę, aby po prostu więcej czasu trzeba by było na nią poświęcić, a zarazem nie robić z minecrafta jeb... rolpleja na którym musisz wykonywać misje jak w jakimś Gothicu. Minecraft to ma być prosta gierka z klocków, dlaczego wszyscy robią z niej jakiś badziew? ;o Prawdziwy dobry serwer według mnie, powinien nie dodawać żadnych broni palnych jakichś samochodów czy czego oni jeszcze nie wymyślą, a tylko więcej rud jak szafir,rubin, czy nse, itp... MINECRAFT to ma być walka o przetrwanie w trudnym dla ''ludzi'' czasie, gdyż nie umieją jeszcze wynaleźć żadnych skomplikowanych mechanizmów ułatwiających za bardzo życie itp. [Oczywiście redstone byłby usunięty] Założe się, iż zaraz zasypie mnie fala komentarzy krytykujących moje zdanie.

#19 w0j73k

w0j73k

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 25 October 2012 - 18:42

Nikt nie stworzy nigdy idealnego serwera. Gdyby miałby być idealny, administratorzy musieli by sępić 24h na dobę, pomagać osobom, które tej potrzeby aktualnie wymagają oraz jeszcze samemu grzebać w plikach jak wystąpią jakieś błędy. Często bywałem administratorem na różnych dedykach, i nigdy nie spotkałem się z idealnym serwerem, choć tak bardzo próbowałem. Ale cóż zrobi jedna osoba na 100 slotów... Sam tworzę narazie sobie serwer, opierający się na kilku modach, które w pewnym stopniu mają urozmaicić rozgrywkę, aby po prostu więcej czasu trzeba by było na nią poświęcić, a zarazem nie robić z minecrafta jeb... rolpleja na którym musisz wykonywać misje jak w jakimś Gothicu. Minecraft to ma być prosta gierka z klocków, dlaczego wszyscy robią z niej jakiś badziew? ;o Prawdziwy dobry serwer według mnie, powinien nie dodawać żadnych broni palnych jakichś samochodów czy czego oni jeszcze nie wymyślą, a tylko więcej rud jak szafir,rubin, czy nse, itp... MINECRAFT to ma być walka o przetrwanie w trudnym dla ''ludzi'' czasie, gdyż nie umieją jeszcze wynaleźć żadnych skomplikowanych mechanizmów ułatwiających za bardzo życie itp. [Oczywiście redstone byłby usunięty] Założe się, iż zaraz zasypie mnie fala komentarzy krytykujących moje zdanie.


n1 - mam takie samo zdanie jak ty :) Survival i to taki hard corowy :)

#20 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 postów
  • Asaki12

Napisano 25 October 2012 - 20:56

Widzę, że jednak rozwinęła się z tego dyskusja. Sam chciałbym zabrać się za taki serwer, ale środki pieniężne na opłacenie owego serwera niestety nie pojawią się znikąd. Główna rzecz która mnie blokuje, ech..

ab52e3ec7e8af226med.jpg