Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD(Świadome Śnienie) I inne ciekawe zjawiska!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2697 odpowiedzi w tym temacie

#2661 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 23 February 2015 - 14:46

Jak dla mnie to sen jak sen. Świadomość - świadomy sen. Brak kontroli nad otoczeniem - często się zdarza, zwłaszcza u początkujących iw spontanicznych LD. Czyli podobnie jak u znajomej Damianexa.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2662 Sherds

Sherds

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 100 postów
  • GitMajonez

Napisano 23 February 2015 - 17:09

Próbowałem dziś osiągnąć, któryś ze stanów wyższej świadomosci. Przygotowałem się, położyłem wygodnie, zakryłem oczy, by nie drażniło mnie światło i skupiłem się na głębi czerni, którą widziałem. Musiałem też zignorować rozmowy za drzwiami, a te nie raz wyprowadziły mnie z równowagi. Po kilkunastu minutach poczułem wibracje. Stwierdziłem, że już czas. Postanowiłem opuścić ciało jak w OOBE i spojrzeć na siebie z góry. Poczułem, że mimowolnie unosi mi się lewa noga. Ale tylko czułem, bo tak naprawdę ona nadal była nieruchomo, wiedziałem to. Później poczułem, że się unoszę, ciepło ogarnęło całe moje ciało. Nagle coś mnie ściągnęło z powrotem. Spróbowałem jeszcze raz - znowu mnie coś sciagnelo. Nieco poirytowany odpusciłem sobie i po prostu usnąłem, na około 2h (coś mi się śniło, ale nie pamiętam).

Przyznam, że to było bardzo ciekawe doświadczenie. Na pewno to powtórzę i, kto wie, może mi się uda po którejś próbie.

#2663 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 23 February 2015 - 18:29

*Piotpasz und egzorcyzmy incoming*

Ech, rób co chcesz, ale sądzę, że jeśli faktycznie mamy duszę i znajduje się ona w ciele i normalnie z niego nie wychodzi, to chyba powinno tak być. Ja tego nie tykam, bo to już nie są żadne stany świadomości, a zjawiska nadprzyrodzone.


  • Maeglin, Kamil i Matis365 lubią to

#2664 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 23 February 2015 - 19:53

OOBE to przeniesienie się w LD do miejsca, w którym aktualnie śpisz, widząc swoje ciało. Masz przy tym bardziej wyostrzoną świadomość i odczucia; co do kontroli nie jestem pewien

 

Z LD można przejść do OOBE, ale to nie to samo.

 

Po raz tysięczny powtarzam za Maeglinem. Lepiej jej to odradź, Damiano. Zresztą skoro widziała rzeczy, które nie działy się naprawdę to od razu wiadomo, że nie opuściła ciała, tylko śniła, no nie?

Damianex taki zakochany ;_; Pozdrów ją od takiego jednego Maślaka (mnie).

Ona także Cię pozdrawia. :3 I piszę, że jesteś idiotą. To co widzimy w astralu opiera się głównie na naszych wspomnieniach, nic tam nie jest do końca rzeczywiste i możemy widzieć np. w naszym pokoju rzeczy które dawno są na śmietniku, bo mózg nie jest w stanie stworzyć czegoś nowego. Np. nowego człowieka. Więc teoria, że jeśli nie widziałam niczego rzeczywistego to nie było oobe jest beznadziejna. Bo w rzeczywistości jakoś nie unoszę się nad ziemią, ani nie podróżuje za pomocą myśli, a tam mogę. ; 3 A ten dusiołek którego widziałam był prawdopodobnie halunem podczas paraliżu sennego, tak sądzę. 

 

Miałem dziś cholernie dziwny sen. Po opowiedzeniu go dwóm osobom, te po zadaniu mi kilku pytań stwierdziły że wszedłem do świata astralnego (Dafaq is this). Te pytania to:
Czy kontrolowałem otoczenie? - Nie

Czy byłem świadomy? - Tak

Mój sen skopiowany z rozmowy:

To było tak. Leżę na plecach i mam zamknięte oczy. Poczułem taki dreszcz jeden. Otworzyłem oczy i wstałem wzbijając się w powietrze. Odwróciłem się tak by spojrzeć na łóżko a tam było moje ciało. Chodziłem sobie po domu jako taki duch. Wszystko spoko. Chce już wrócić i się obudzić. Wracam do ciała. Patrzę w drzwi a tam wychodzi taka ogromna zgarbiona postać z rękoma i nogami na około 3 metry. Korpus tez był wielki. To coś stanęło nad moim ciałem i zbliżyło twarz do mojego ciała. I w tym momencie coś zaczęło mnie ściągać do ciała. Wciągnęło mnie. Ciągle miałem zamknięte oczy. Myślałem że się obudziłem już. Otwieram oczy a tam pusto. Odetchnąłem z ulgą. Zamknąłem na chwile oczy i otwieram ponownie. To coś tam było i złapało mnie za twarz. No i w tym momencie obudziłem się przestraszony w ch*j.

Podczas OOBE ma się kontrolę nad otoczeniem. Jeśli o czym pomyślisz to to masz. Stawiałabym bardziej na na LD. Później paraliż senny z dusiłkiem. 

 

Próbowałem dziś osiągnąć, któryś ze stanów wyższej świadomosci. Przygotowałem się, położyłem wygodnie, zakryłem oczy, by nie drażniło mnie światło i skupiłem się na głębi czerni, którą widziałem. Musiałem też zignorować rozmowy za drzwiami, a te nie raz wyprowadziły mnie z równowagi. Po kilkunastu minutach poczułem wibracje. Stwierdziłem, że już czas. Postanowiłem opuścić ciało jak w OOBE i spojrzeć na siebie z góry. Poczułem, że mimowolnie unosi mi się lewa noga. Ale tylko czułem, bo tak naprawdę ona nadal była nieruchomo, wiedziałem to. Później poczułem, że się unoszę, ciepło ogarnęło całe moje ciało. Nagle coś mnie ściągnęło z powrotem. Spróbowałem jeszcze raz - znowu mnie coś sciagnelo. Nieco poirytowany odpusciłem sobie i po prostu usnąłem, na około 2h (coś mi się śniło, ale nie pamiętam).

Przyznam, że to było bardzo ciekawe doświadczenie. Na pewno to powtórzę i, kto wie, może mi się uda po którejś próbie.

 

Prawie Ci się udało. Gratulacje. Ważne jest to aby leżeć na wznak, nie krzyżować rąk ani nóg, nie mieć na sobie żadnych metalowych rzeczy i aby panowała cisza, przy rozmowie trudno się jest skupić. Jeśli ominiemy któryś z tych punktów wyjście z ciała jest o wiele trudniejsze, możliwe, że to przez to coś Cię ściągało. Jeśli ciało nie było wystarczająco odprężone, z pewnością się nie uda.

Ważna też jest medytacja i dobre nastawienie. 

 

Odpowiedzi udzielała moja znajoma.  (: 


  • Sherds lubi to

#2665 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 23 February 2015 - 20:02

Leżę na plecach i mam zamknięte oczy. Poczułem taki dreszcz jeden. 

Patrz: Zryw miokloniczny. 

 

Otworzyłem oczy i wstałem wzbijając się w powietrze. Odwróciłem się tak by spojrzeć na łóżko a tam było moje ciało. Chodziłem sobie po domu jako taki duch. Wszystko spoko

Patrz: OOBE.

 

 Chce już wrócić i się obudzić. Wracam do ciała. Patrzę w drzwi a tam wychodzi taka ogromna zgarbiona postać z rękoma i nogami na około 3 metry. Korpus tez był wielki. To coś stanęło nad moim ciałem i zbliżyło twarz do mojego ciała. I w tym momencie coś zaczęło mnie ściągać do ciała. Wciągnęło mnie. Ciągle miałem zamknięte oczy. Myślałem że się obudziłem już. Otwieram oczy a tam pusto. Odetchnąłem z ulgą. Zamknąłem na chwile oczy i otwieram ponownie. To coś tam było i złapało mnie za twarz. No i w tym momencie obudziłem się przestraszony.

Patrz: Hipnagogi.

 

Moim zdaniem to było coś pomiędzy OOBE a LD. To się nie pojawiło samoistnie, mam rację? Próbowałeś wywołać OOBE.

EDIT: @Koleżanka Damianexa - obecność metalowych przedmiotów? Krzyżowanie kończyn, pozycja? O ile pozycja istotnie może mieć znaczenie, cała reszta nie ma prawa mieć żadnego wpływu na zjawiska zachodzące w umyśle. Brzmi jak jakaś ezoteryka.


Użytkownik Maeglin edytował ten post 23 February 2015 - 20:11

"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#2666 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 23 February 2015 - 20:09

Czekaj. Czyli podczaa OOBE pomimo tego, że rzekomo widzimy otaczający nas świat "na żywo", to i tak widzimy rzeczy nieprawdziwe? To według mnie nieco dziwne.

Uwaga, Wojtek obserwuje temat. Zaraz pewnie napisze jakiś głupi post ;__;



#2667 Skiron

Skiron

    Ulfrbjörn

  • Użytkownik+
  • 489 postów
  • Ulfrbjorn

Napisano 23 February 2015 - 22:33

Czym jest "Dusiołek"?

#2668 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 February 2015 - 23:02

Czekaj. Czyli podczaa OOBE pomimo tego, że rzekomo widzimy otaczający nas świat "na żywo", to i tak widzimy rzeczy nieprawdziwe? To według mnie nieco dziwne.

Uwaga, Wojtek obserwuje temat. Zaraz pewnie napisze jakiś głupi post ;__;

To tylko moja opinia, ale według mnie mogą być dwie formy OOBE. Jedna typowo senna, gdzie widziany świat jest nierzeczywisty, opierający się na wspomnieniach itp. Druga to wersja "okultystyczna", gdzie dusza faktycznie opuszcza ciało. Wiem, że to nie jest poparte żadnymi dowodami, ale to tylko i wyłącznie moje przypuszczenia.



#2669 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 24 February 2015 - 08:38

Czym jest "Dusiołek"?

Bardzo nieprofesjonalna nazwa paraliżu sennego, tak mi się wydaje.
"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#2670 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 24 February 2015 - 13:36

Dusiołek to w polskim folklorze inna nazwa mary sennej itp. Jest to związane z paraliżem - to po prostu duch, demon, innecuś które przychodzi w nocy do śpiącego i go poddusza, siada na klatkę piersiową i robi inne przyjemne rzeczy. Wielu ludzi wierzy w jego "prawdziwość", jednak to po prostu nieprzyjemne hipnagogi podczas paraliżu sennego. A, że ludzie o tym gadali i wielu wie o "istnieniu" mary sennej, to kiedy doświadczają paraliżu sennego zachowując świadomość, zaraz im się to przytrafia i mają pełne pory.


Użytkownik Maślak edytował ten post 24 February 2015 - 13:36


#2671 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 24 February 2015 - 17:21

Bardzo nieprofesjonalna nazwa paraliżu sennego, tak mi się wydaje.

Nie. 

 

 Jest to związane z paraliżem - to po prostu duch, demon, innecuś które przychodzi w nocy do śpiącego i go poddusza, siada na klatkę piersiową.

Tak. Po prostu tak nazwała tą zmorę. Eh, nie czytaliście opisów paraliżu sennego? Wiele osób wspominało, że widzieli zmorę siedzącą im na klatce piersiowej. 



#2672 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 24 February 2015 - 17:29

Więc na to samo wyszło, tyle że to nie nieprofesjonalna nazwa, tylko ludowa nazwa.


"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#2673 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 24 February 2015 - 17:49

Ech, nikt nie dał lajka za wierszyk o Bajdale ;-; Miałem to na polskim w gimnazjum i do teraz pamiętam, dlatego wstawiłem :P

EDIT:
Dzisiaj zdarzyło się coś ciekawego. Rano śniło mi się, że byłem nad jeziorem. Oczywiście wtedy pamiętałem więcej, nawet godzinę później. A piszę dopiero teraz, bo mimo to zdążyłem zapomnieć :P
Stałem na pomoście. Coś lekko uderzyło mnie w głowę. To znajoma wskakiwała do wody z rozbiegu, klepnęła mnie w głowę. Wskoczyłem za nią, na bombę. Pomimo to wylądowałem jakoś głową w dół, a gdy poczułem pod dłoniami muliste dno i nieprzyjemne w dotyku wodorosty, płynąłem na powierzchnię mając już mało powietrza w płucach. Nagle zrozumiałem, że faktycznie macham rękami nad głową, ale... Odwrócony głową w stronę dna, czyli płynąłem głębiej ;__;' Coraz bardziej brakowało mi powietrza i się dusiłem. Było to bardzo nieprzyjemne. Zacząłem słyszeć swój oddech i czuć lekkie poruszanie powiekami w górę i w dół. Zrozumiałem, że się budzę. Od razu pojawiła się myśl "chcę zostać we śnie, może się uda i będę mieć LD a świadomość od razu zniknie i będzie do du*y"). Niestety, nie udało się i się obudziłem.

To jedna z niewielu sytuacji, kiedy pamiętałem moment przebudzenia. To bardzo ciekawe.


Użytkownik Maślak edytował ten post 24 February 2015 - 18:53


#2674 Sherds

Sherds

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 100 postów
  • GitMajonez

Napisano 24 February 2015 - 19:39

Zauważyłem, że niemalże za każdym razem, gdy odzyskuję świadomość w środku snu, powoli zaczynam się wybudzać lub po prostu sen staje się niewyraźny i nadal nie mam nad nim kontroli. To bardzo frustrujące :l



#2675 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 24 February 2015 - 21:29

Odzyskując świadomość podczas snu skupiaj się na jednym obiekcie, np. na tym na czym stoisz, aż do momentu w którym sen się "ustabilizuje". Nadmierna radość, euforia, jakiejkolwiek silne emocje mogą powodować wybudzenie.
"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#2676 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 24 February 2015 - 21:56

To było dziwne, nie czułem euforii (nawet w przypadkach gdy w trakcie snu wykonałem TR i uzyskiwałem "świadomość"). Tak po prostu się obudziłem w trakcie snu, pewnie ten moment topienia zbiegł się akurat z naturalnym przebudzeniem, że tak powiem.



#2677 KACARE

KACARE

    I successfully bedazzled my face!

  • Użytkownik+
  • 375 postów
  • KACARE #8671
  • KACARKE

Napisano 24 February 2015 - 23:44

Przeczytałem trochę o WILDZIE i jakie błędy w nim robiłem. Teraz myślę, że pójdzie trochę lepiej :P


Xv4e8iy.gif


#2678 tropereks

tropereks

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 57 postów
  • tropereks

Napisano 27 March 2015 - 15:51

A to refne se temat.
Może nie miałem świadomego snu, ale dwa normalne, następujące po sobie kolejnego dnia.
1 sen - Byłem wędrowcem, który przemierzał rozległe tereny bez żadnego celu będąc pogrążonym w smutku. Nigdy nie zostawałem w wioskach dłużej niż parę godzin. Towarzyszył mi mój kot na ramieniu ;_; Gdy dalej przemierzałem świat, spotkałem mojego niegdyś jednego z najlepszych kolegów, który nie wiem czemu się ode mnie odsunął. No cóż. Wymieniliśmy parę zdań, ale dalej byliśmy w niezgodzie. Tutaj sen się skończył, a ja obudziłem się z żalem ;u
2 sen - dropnęła mi kosa z phoenix case :u

Halo alo, żyjemy, a nie siedzimy bezczynnie.

Użytkownik tropereks edytował ten post 29 March 2015 - 22:01


#2679 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 27 March 2015 - 16:14

Żyję.



#2680 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 12 April 2015 - 21:33


Włączcie sobie dobrą jakość, pełny ekran i ruszajcie kamerą. : P Jak ta sofa zaczęła się unosić w powietrzu to normalnie, aż mnie ciary przeszły.