Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze wydarzenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
132 odpowiedzi w tym temacie

#41 Vantol

Vantol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 02 September 2012 - 07:02

Pamiętam jak wygenerowałem swój pierwszy świat na wersji beta 1.5 grałem na nim dosyć długo więc całkiem dobrze poznałem okolice miejsca gdzie wybudowałem dom, szczególnie dobrze zapamiętałem góry w których miałem pierwsze schronienie, dosyć dobrze rzucały się w oczy bo były położone w biomie zimowym. No i potem wygenerowałem nowy świat, i o dziwo był identyczny jak mój pierwszy... Jestem pewien że był taki sam, wszelkie wątpliwości rozwiały wyżej wspomniane góry. Ale wtedy dopiero co skończyłem oglądać poradniki CTSG i dla mnie nie było to nic dziwnego. Co prawda nawet w poradnikach była mowa o tym że świat nigdy nie może stworzyć się taki sam ale i tak nic tajemniczego w tym nie widziałem. Czy jest możliwe że świat może stworzyć się dwa razy taki sam? Dodam jeszcze że wtedy nie wiedziałem co to jest seed i możliwe że w tym okienku wpisałem to samo co w pierwszym świecie ale nic takiego sobie nie przypominam. A i ten drugi świat był generowany po tym pierwszym jakieś dwa tygodnie później ale między nimi nie było żadnego innego.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 Gerlint

Gerlint

    Nowy

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 02 September 2012 - 08:24

Gerlint wziołeś na creative te bloki kamienne z Działu dekoracje a powienienneś wziąść z działu bloki

Wziąłem z działu bloki, inaczej z każdego wyszedłby silverfish. Zresztą, ciężko nie odróżnić "Stone brick" od "Stone brick monster egg".

Czasami wychodzą z tych normalnych

W takim razie mój błąd, nie wiedziałem :D
Dołączona grafika

#43 bartusinka

bartusinka

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 02 September 2012 - 09:42

RRRycerz to wieśniak twoimi drzwiami się bawił. :D
Nie zauważyłeś go, bo zombie go zjadło.

Takie rzeczy są, bo ja np. świnię widziałem w mobspawnerze (ale moba nie klocek) .

e254512d39fd33f620356b4f5475ed5d.jpg

 


#44 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 02 September 2012 - 23:15

Tajemnicze wydarzenie? Trochę ich jest. Skąd na świecie zombie i szkielety? Endermany? CREEPERY? Dlaczego po wykopaniu dziury 100x500 nic się nie zawala? Dlaczego wszystko jest kwadratowe? Cóż za tajemnica.
t8o.png

#45 Vermello

Vermello

    Władczyni Słoików

  • Użytkownik+
  • 592 postów

Napisano 02 October 2012 - 14:30

Biorę mvc, ściągam alfę jakąś, generuje świat, i jak wiadomo po generowaniu 1 kilkosekundowy lag, a w powietrzu postać bez tekstury w kształcie Steve która idzie w prawo. To nie był zombie bo ręce miał w dole, ale trzymało to coś je trochę w górze, jedną do przodu druga do tyłu jak w generatorze skinów.

Co do tej elektro muzyki-albo sciema, albo błąd. Posłuchaj może co ten koleś mówi i w jakim tonie ona jest ¤¡¤

"Ja też nie mam tego z przodu i jakoś robię sobie"

~Sherds o robieniu sobie selfie.


#46 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 07 October 2012 - 11:33

Ja kiedyś z nudów wygenerowałem sobie świat na wersji 1.8 , spawn był koło gór więc pomyślałem że pozwiedzam. Pozwiedzałem trochę i wykopałem norę (dodam że siedziałem na TS'ie z kolegą). No i nastał dzień wyszedłem nory i zobaczyłem coś dziwnego na górze wychodzę a tam... gąbka tak minecraft'owa gąbka której nie można zdobyć. Nie wiem jak się tam znalazła, wystraszyłem się i wyrzuciłem świat do kosza. Do dzisiaj nie wiem skąd się tam wzięła. :blink:

༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#47 Marcin129

Marcin129

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 441 postów

Napisano 07 October 2012 - 11:44

gąbka tak minecraft'owa gąbka której nie można zdobyć. Nie wiem jak się tam znalazła, wystraszyłem się i wyrzuciłem świat do kosza.

Tak, bardzo straszne...

(dodam że siedziałem na TS'ie z kolegą).

Multiplayer? Może kolega ją postawił?

Takie rzeczy są, bo ja np. świnię widziałem w mobspawnerze (ale moba nie klocek) .

Na singlu?

#48 Krzyzak06

Krzyzak06

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 07 October 2012 - 11:57

jadę kolejką (podniebną) z miejsca budowy nowego zamku, gdy widzę widzę bug- powierzchnia się nie pojawia tylko widać pod spodem kopalnie i dziwny tunel biegnący pod kątem 45' aż do powierzchni.. tunel którego szukałem 2 dni temu w którym padłem i straciłem w kij surowców

innym razem świnie zrespiły się w postaci lewitujących głów

#49 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 07 October 2012 - 13:09

Wersja 1.3, nowy świat. Połowa chunków jeszcze nie renderuje się. Widzę kwadratową dziurę, myślę, że to chunk... No proszę, jednak spadłem. Tajemnicą dla mnie jest, jak można tak spierniczyć działanie gry.
t8o.png

#50 Reduks528

Reduks528

    Dziecko Minecrafta

  • Użytkownik+
  • 263 postów

Napisano 16 October 2012 - 12:55

To jest dziwne :o

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Screen z około tygodnia temu

Radzę pobrać tego screena i przybliżyć sobie w jakimś programie

1ba4dd3dc713404e4c662752b64b9fbd.jpg giv mi dajmond bicz

eJwLqVTILi0q0tPTU_A9vDlLISU_V5ErpBgISoAY


#51 kuś

kuś

    Oozengard

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 16 October 2012 - 13:09

@UP
Co jest dziwne, ja tam nic nie widze, powiedz gdzie przybliżyć

#52 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 postów

Napisano 16 October 2012 - 13:21

Redusk ale z cb troll. Jak to jest prawda to mogłeś podejść bliżej co nie?

Error


#53 Reduks528

Reduks528

    Dziecko Minecrafta

  • Użytkownik+
  • 263 postów

Napisano 16 October 2012 - 13:55

@UP
Co jest dziwne, ja tam nic nie widze, powiedz gdzie przybliżyć


Owca obok celownika : d

MrError ,nie pomyślałem xD Za bardzo się bałem ;D

1ba4dd3dc713404e4c662752b64b9fbd.jpg giv mi dajmond bicz

eJwLqVTILi0q0tPTU_A9vDlLISU_V5ErpBgISoAY


#54 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 16 October 2012 - 18:19

Przed chwilą odkryłem bug. Na początku się wystraszyłem :F A więc tak: Wchodze sobie do pomieszczenia, gdzie wejście było zrobione z bramek (były dwie na sobie). Aby wejść musiałem obie otworzyć. Po ok 10 sek po otworzeniu tych dwóch bramek usłyszałem dźwięk charakterystyczny dla zamykanych drzwi. Wracam do bramek a ta wyżej jest ZAMKNIĘTA. ··· Chwila przerażenia ···. Spróbowałem powtórzyć to. Otworzyłem znów tą bramke, oddaliłem się od niej, czekam pare sekund i znów słychać dźwięk zamykanych drzwi. Wracam a bramka znów zamknięta. Może wydawać się to dość dziwne ale to zwykły bug :) Spróbujcie, czy wam też działa.

#55 janm190

janm190

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 October 2012 - 19:01

@Reduks528 Nie wiem czy zauwazyłeś ale po lewej stronie twojego screen'a widac skrawek takiego jakby nicku w minecrafcie "ine ;D"

P.S. Grałeś na singlu czy multi?

#56 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 16 October 2012 - 19:08

@Reduks528 Nie wiem czy zauwazyłeś ale po lewej stronie twojego screen'a widac skrawek takiego jakby nicku w minecrafcie "ine ;D"

P.S. Grałeś na singlu czy multi?

To modyfikacja Rei's minimap. Pozwala na ustalenie jakiegoś punktu i nazwanie go.

#57 Reduks528

Reduks528

    Dziecko Minecrafta

  • Użytkownik+
  • 263 postów

Napisano 16 October 2012 - 20:24

Single ,a to "ine" to już nie pamietam ^^ Chyba miało to związek z dużym złożem jakiegoś surowca :D

1ba4dd3dc713404e4c662752b64b9fbd.jpg giv mi dajmond bicz

eJwLqVTILi0q0tPTU_A9vDlLISU_V5ErpBgISoAY


#58 Cordylus

Cordylus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • Lxd2

Napisano 16 October 2012 - 21:05

To "ine" to pewnie koncówka od "Herobrine"... buu! :)

Takie owce z białymi oczami są właśnie w modzie na Herobrine'a więc zastanawiam się czy to nie fake. Zwłaszcza, że widać wyraźnie, że gra jest modowana.

#59 Reduks528

Reduks528

    Dziecko Minecrafta

  • Użytkownik+
  • 263 postów

Napisano 17 October 2012 - 07:52

Przysięgam że nie gram na Herobrine Modzie ,jedyne jakie mam to :Ores Drop Mores ,Timber i jeszcze jakieś coś... Przypomniało mi sie! To "ine ;D" to mój waypoint z początku gry na tym świecie jego pełna nazwa to "Owce Herobrine ;D" ,ponieważ w jaskini owieczki znalazłem :D (normalne ;p)

1ba4dd3dc713404e4c662752b64b9fbd.jpg giv mi dajmond bicz

eJwLqVTILi0q0tPTU_A9vDlLISU_V5ErpBgISoAY


#60 Taboretto

Taboretto

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Taboretto

Napisano 17 October 2012 - 16:34

No to czas na moją dziwną historię:

Ponad rok temu gdy dopiero rozpoczynałem swoją przygodę na moim save'ie osiedliłem się koło górki na pewnej wyspie. Na niej też mieszkam do dziś i od niej wszystko zacząłem budować. Pewnego dnia Minecraft miał crasha. Pamiętam że się zląkłem bo po wejściu w Minecrafta nie było widać mojego save'a. Mimo to udało mi się go odzyskać po skorzystaniu z googli. Po wejściu na save zauważyłem że w górze jest wielka dziura. Wpadłem przez przypadek do niej i wyleciałem poza mapę. Postanowiłem zostawić ją w spokoju. Po jakimś updacie dziura przestała być bezdenna ale w górze wciąż jest duży ubytek. Postanowiłem tego nie naprawiać i zostawić na pamiątkę tamtych dziwnych wydarzeń z początku mojego świata. Obecnie w tej dziurze znajduje się mój magazyn i farma. Obecnie mam jedną teorię co się mogło stać. Jeden chunk po prostu wyparował. Z tego co wiem chunk ma rozmiary 16 x 16 tak samo jak owa dziura. Wydarzenie to zdarzyło się bodajże na becie 1.6.3 która podobno była bardzo niestabilna. Jako dowód załączam screen jak to wygląda obecnie. Niestety dziury gdy była bezdenna nie uchwyciłem bo wtedy nie wiedziałem jak się robi screeny xD

Dziura oznaczona jest na czerwono

sgolj7.jpg

http://www.youtube.c...L?feature=guide - zapraszam na mój kana? na YT! Nagrywam Minecrafta i inne gierki :D