Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * - - 4 głosy

RedStone: Kółko i Krzyżyk (Tic Tac Toe)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikidyb102

mikidyb102

    Three Days Grace

  • Użytkownik
  • 232 postów

Napisano 10 January 2011 - 14:14

Fajne, może taka prosta gra w realu ale w minecrafcie... 10/10 :D

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Informat6

Informat6

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 January 2011 - 15:48

Jak dobrze główkuje każde pole na kółko/krzyżyk jest osobnym układem. Każdy przycisk odpala coś ala ifa, że JEŚLI gracz to 0 (czyt. 1) to postaw kółko, JEŚLI NIE to postaw krzyżyk, i gdzieś tam jest podłączony do każdego buttona bramka toogle do zmiany gracza, tak? Btw. Tego schematu co zamieściłeś zbytnio nie czaję, może jakiś blokowy byś wstawił?

#3 Moki25

Moki25

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 11 January 2011 - 13:21

wiesz, że ze dwa miesiące temu myślałem o tym samym żeby zrobić kółko i krzyżyk? :)

#4 fun maker

fun maker

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 10 January 2011 - 21:31

Jak dobrze główkuje każde pole na kółko/krzyżyk jest osobnym układem. Każdy przycisk odpala coś ala ifa, że JEŚLI gracz to 0 (czyt. 1) to postaw kółko, JEŚLI NIE to postaw krzyżyk, i gdzieś tam jest podłączony do każdego buttona bramka toogle do zmiany gracza, tak? Btw. Tego schematu co zamieściłeś zbytnio nie czaję, może jakiś blokowy byś wstawił?


Dokładnie, chodzi ci o algorytm blokowy? proszę bardzo:



#5 famasekxd

famasekxd

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 11 January 2011 - 15:47

Fajne. Co raz więcej widzę takich rzeczy w minecrafcie. Robi się ciekawie. :D

#6 thd552

thd552

    ParaCraft !

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 11 January 2011 - 16:23

bardzo ciekawe...ja czekam na 32bitowy procek w mc, a ten prosty (huh?dla mnie to czarna magia i w ogóle...) układ jest po prostu super
10/10

#7 fun maker

fun maker

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 10 January 2011 - 15:17

Komórka pamięci (memory cell) zgaduje. Jest wyświetlone - komórka pamięci "on". W przeciwnym wypadku "off". Zgadłem? :)


blisko. wymyśliłem taką komórkę która ma 3 stany: kółko, krzyżyk i nic. ma 3 wejścia: kółko, krzyżyk i reset. za pomocą dwóch AND zabezpieczyłem przed nadpisem.

edit: przedstawiłem tą komórkę pamięci za pomocą programu logicly:


#8 bodzio222

bodzio222

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 20 January 2011 - 21:17

Ludzka pomysłowość mnie nigdy nie znudzi... 10/10 Widok z 3 screena mnie rozwalił na ćwiartki. GENIALNE.

#9 fun maker

fun maker

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 January 2011 - 18:47

Witam oto jak na razie najlepszy mój projekt: Kółko i Krzyżyk. grę którą każdy zna. gra się klikając na jeden z przycisków, niestety nie ma sprawdzania czy ktoś wygrał.
w przypadku niedozwolonego ruchu nie zmienia się znak w danym polu ale mija kolejka.

zrobiłem filmik ale nie mogę go zuploadować z "nieznanych" błędów.

parę screenów:


Download:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



:D bawcie się dobrze :D


ps. jutro spróbuje wrzucić filmik jeszcze raz.

EDIT: to wszystkich kolejnych ludzi: TAK używałem cheatów, MCEdit i MineEdit. tu bardziej jest ważny układ niż wydobywanie.

#10 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 January 2011 - 18:53

nie ma to jak szpan redstonem :D
jak sie naucze to i ja coś zrobie!
a pomysł ciekawy, już zabieram się za testy.

#11 adamowski10

adamowski10

    Nowy

  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 07 January 2011 - 18:59

Jeny, wow. :shock: 101/100 Na prawdę fajny projekt. :)

#12 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 January 2011 - 20:50

ciekawy, ale Curchacka Castro był lepszy :D

albo nie cheatował, albo chociaż to ukrył.
a ty...zalepiłeś nas solidem, wszędzie widać cheaty (ja jako warmen pokonałem solidy i zwiedziłem twój świat)
ale działa lepiej niż jego projekt, który był jednak fajniejszy. 96/100

#13 fun maker

fun maker

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 January 2011 - 22:30

ja używam cheatów TYLKO do tego typu projektów i do testowania modów, normalnie nie używam cheatów w żadnej postaci. cheaty które są używane do rzeczy typu diamenty na start, wpadlem do lawy/creeper to sobie inventory przywrócę są dla NOOB-ów i dzieci co nie umieją grać. a potem słyszę tego typu komentarze: postawiłem diamentowy kilof dokopałem się do dna mapy i mi się gra znudziła.

#14 fun maker

fun maker

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 January 2011 - 22:13

tego typu projekt jak bym robił bez cheatów to by mi z 2 miesiące zajęło, ja wole się skupić na układach niż na wydobywaniu. nie będę ukrywał że używam cheatów bo po co, zobacz sobie na youtube - większość takich projektów powstaje z chetami i to jest normalne.

edit: Curchacka? nie pamiętam żeby Curchack coś w redstone zrobił.

#15 castro12321

castro12321

    Viva la ja

  • Użytkownik
  • 322 postów

Napisano 07 January 2011 - 22:22

Heh, niezłe :)

9/10 - Nie dokończone, więc nie ma 10.
Będziesz to kontynuować, czy skończone, szkoda kończyć tak szybko projekt, a zrobienie wygranych pól nie jest takie trudne, drugie też, a uprzyjemniłaby się rozgrywka. :)

Ja ostatnio w swoich pracach też używam cheatów. Dla wielu to noobskie, ale jak wolą grać bez cheatów, niech grają bez. Minecraft dzieli się na zabawę w survival i część kreatywną. Ja wolę skupić się na tym drugim, a nie kopać kopalnie przez 3/4 czasu trwania projektu, tyle ode mnie.

@Down: Po części racja, nowym może się szybko nudzić, ale i tak by cheatowali, a to jest niezależne od nas, po prostu mi to nie przeszkadza.

#16 wlatca

wlatca

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 09 January 2011 - 08:28

Funmaker niezłe. Oceniam na 87/100

#17 Shadov

Shadov

    Nowy

  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 09 January 2011 - 19:11

WOW.
Ja redstonem ni umiem prostych światełek na dom zrobić a tu mi z kółko Vs. Krzyżyk wyskakujecie.
@warmen
Co z tego że świat na "czitach". Jeśli się robi taki projekt to nie ważne czy uczciwie czy nie. I nie przechwalaj się ;)
@EDIT
Przechwaliłeś się w tym zdaniu:

ja jako warmen pokonałem solidy i zwiedziłem twój świat

:P

#18 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 09 January 2011 - 19:26

fun, czekamy na snake'a xD


#19 PablasPL

PablasPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 09 January 2011 - 21:18

Super projekt :P
Ściągnąłem i byłem pod wrażeniem bebechów tego systemu
O ile taki wyświetlacz nie jest dla mnie problemem, to już wyświetlanie danych rzeczy już jest ;/
Jeśli taki fun maker zechciałby coś tam napisać na PW... ^^

(interesuje mnie reset ekranu i jak zrobiłeś to, że liczby nie znikaja po naciśnieciu przycisku :P)

Mój rekord w redstonie to migający napis :) (dynie + craftbook + clock)


Przy okazji chciałbym się przywitać na forum ;)

#20 castro12321

castro12321

    Viva la ja

  • Użytkownik
  • 322 postów

Napisano 09 January 2011 - 21:20

Komórka pamięci (memory cell) zgaduje. Jest wyświetlone - komórka pamięci "on". W przeciwnym wypadku "off". Zgadłem? :)