Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sponsoring + zarobki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Barlots

Barlots

    Wesoły ^^

  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 06 June 2012 - 23:01

Dobra, nie to zebym coś mówił, ale możecie już przestac nawijac o tym, czy on ma kase albo nie.

Co do tematu:

Jaki tryb serwera byś założył, i w jaki sposob byś chciał na tym zarabiać.
Plusik + :)

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 07 June 2012 - 01:35

Dokładnie.
Rozpisz swój biznesplan krok po kroku, powiedz w jaki sposób chciałbyś zarabiać na serwerze, jakie masz pomysły, jaki ogólnie masz pomysł na serwer bo "coś się wymyśli" to jest czymś w deseń:
"Ej, potrzebuję 20 000 zł na założenie firmy."
"Jakiej?"
"Coś się wymyśli, wpierw kasa."

#23 FruTTiI

FruTTiI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 June 2012 - 10:58

Więc tak. Myślałem o serwerze albo Survival, albo RPG. Pierwszy miesiąc - nawet nie liczcie na to że zwróci się wam kasa z zyskiem bo to nie jest tak łatwo rozreklamować serwer tak aby przyciągnąć kupę ludzi. Zarabiać, hmm. Myślałem o jakiś kontach premium tzn Vip, Sponsor, Super ViP. Mam nadzieję że w drugim miesiącu kasa zwróciła by się z zyskiem. Serwer powinien być non premium aby każdy miał dostęp.Jeżeli byłby to survival, myślę o jakimś minimalnym elemencie FB, nie dostępnym dla graczy ale chodzi mi o budowle co przyciąga do grania na serwerze. Pomyślcie. Co odrzuca nas z serwerów. W większości są to :
-Brzydki Spawn
-Popsute pluginy
-Słaby teren do rozbudowy.
Survival + Frakcje.
To co przyciąga do survivali jest możliwość założenia swojego teamu i wspólne wybijanie ludzi.
RPG:
Rpg myślałem o wszystkich budowlach średniowiecznych, w końcu jakoś trzeba utrzymywać klimat. Dodatkowo wgrać NPC, Questy.
Co o tym myślicie ?

#24 ~kuba76~

~kuba76~

    APS Developer

  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 07 June 2012 - 11:13

Jak chcesz mieć kasę na serwer to polecam AdSense lub Adf.ly
Fakt:

#25 FruTTiI

FruTTiI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 June 2012 - 11:40

Niestety nie znam się na tym :P

#26 kreceliscie

kreceliscie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • Rekin

Napisano 07 June 2012 - 11:41

Więc tak. Myślałem o serwerze albo Survival, albo RPG. Pierwszy miesiąc - nawet nie liczcie na to że zwróci się wam kasa z zyskiem bo to nie jest tak łatwo rozreklamować serwer tak aby przyciągnąć kupę ludzi. Zarabiać, hmm. Myślałem o jakiś kontach premium tzn Vip, Sponsor, Super ViP. Mam nadzieję że w drugim miesiącu kasa zwróciła by się z zyskiem. Serwer powinien być non premium aby każdy miał dostęp.Jeżeli byłby to survival, myślę o jakimś minimalnym elemencie FB, nie dostępnym dla graczy ale chodzi mi o budowle co przyciąga do grania na serwerze. Pomyślcie. Co odrzuca nas z serwerów. W większości są to :
-Brzydki Spawn
-Popsute pluginy
-Słaby teren do rozbudowy.
Survival + Frakcje.
To co przyciąga do survivali jest możliwość założenia swojego teamu i wspólne wybijanie ludzi.
RPG:
Rpg myślałem o wszystkich budowlach średniowiecznych, w końcu jakoś trzeba utrzymywać klimat. Dodatkowo wgrać NPC, Questy.
Co o tym myślicie ?


Survival+Frakcje odrzucają graczy? Jeśli serwer postawiony na gotowej paczce ze standardowymi ustawieniami to owszem, ale jeśli są odpowiednio skonfigurowane to przyjemnie i długo sie gra na takich:)
Masz już zbudowany spawn/okolice, dobrane i skonfigurowane pluginy? Nie warto wykupywać serwera gdy nic nie masz ogarnięte, a uwierz mi ze zajmie Ci to z miesiąc jak nie lepiej;)

Ch?tnie pomagam nowym! Problem?
Pisz na gg:7256265
Chcesz swój serwer? Kliknij i skorzystaj z ?wietnych ofert!
Zapraszam na serwer rekincraft.pl


#27 FruTTiI

FruTTiI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 June 2012 - 12:13

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to że to przyciąga ! a nie odrzuca. Pluginy jako tako mam, ale nic wybudowanego jeszcze nie mam bo nie wiem czy ktoś zgodzi się na sponsoring serwera

#28 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 07 June 2012 - 12:31

Aby coś otrzymać najpierw trzeba na to zasłużyć, nic nie jest za darmo

#29 kreceliscie

kreceliscie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • Rekin

Napisano 07 June 2012 - 13:12

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to że to przyciąga ! a nie odrzuca. Pluginy jako tako mam, ale nic wybudowanego jeszcze nie mam bo nie wiem czy ktoś zgodzi się na sponsoring serwera

Więc zacznij budować;) Myślę, że masz te 10zł by kupić 5 slotowy serwer i na nim zacząć budowę. Nikt nie wie jak budujesz, czy masz pojęcie o tym co robisz itd... jak kolega wyżej napisał - nikt w ślepo nie wyłoży kasy dlatego, że Tobie wydaje się, że zrobisz serwer:)
Ale życzę powodzenia

Ch?tnie pomagam nowym! Problem?
Pisz na gg:7256265
Chcesz swój serwer? Kliknij i skorzystaj z ?wietnych ofert!
Zapraszam na serwer rekincraft.pl


#30 FruTTiI

FruTTiI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 June 2012 - 14:08

Hmm jestem w stanie zacząć budowle. Poczekam na odpowiedzi powyższych inwestorów którzy jeszcze się nie wypowiedzieli

#31 nomaf

nomaf

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 07 June 2012 - 14:30

@2xup Po co wykupywać serwer? Ja tam bym ściągnął snapshota, który ma połączenie klienta + serwera, żeby można też kumpli zaprosić, a do tego dochodzi nowa ruda, która od razu byłaby w świecie i nowe generowane struktury.

Edit: może do czasu, aż autor tematu zbuduje wszystko to i by wyszedł minecraft 1.3...

#32 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 07 June 2012 - 14:59

Vip, SuperVip oraz Sponsor to nie są zbyt oryginalne pomysły - prawie na każdym serwerze je znajdziesz.
Masz jakiś UNIKALNY pomysł?

#33 FruTTiI

FruTTiI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 June 2012 - 15:18

Pomyślmy. Jestem przekonany do założenia serwera RPG. Zatem moje rangi wyglądały by tak.
Początkowo otrzymywało by się rangę Gracz później za wykupienie działki i zrobienie jakiegoś questa ranga Mieszczanin, później za jakiś wyczyn Magnat.
Powiedzmy działka dla Gracza to 10x10, dla mieszczanina 15x15 dla magnata 25x25. Aby mieć dostęp do hmm, np zakładania własnych gildii, frakcji trzeba wykupić Szlachcica. Dodatkowo na serwerze może być standardowo Vip i Sponsor. Vip-10 zł Sponsor-25 zł z konkretnymi możliwościami. a taki szlachcic to tak może z 15 zł .

#34 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 07 June 2012 - 23:18

Nic nie masz przygotowanego z tego co widzę, 'uderzałbyś' na ślepo.
Wróć jak przygotujesz porządny biznesplan.

#35 FruTTiI

FruTTiI

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 08 June 2012 - 09:07

Okey nie zamykam tematu może jeszcze kto inny się zdecyduje.

#36 Gość_NTSGPL_*

Gość_NTSGPL_*
  • Gość

Napisano 08 June 2012 - 09:27

Nikt ci nie będzie utrzymywał serwera, wiesz wogóle ,że większość serwerów nawet na tym traci ? Ledwo się utrzymują z kont Vip czy Super Vip.

#37 GunsNCraft

GunsNCraft

    Forumowy Muzykant

  • Użytkownik
  • 292 postów
  • Stradlin

Napisano 10 June 2012 - 11:14

Nie ma co chłopie, jak tutaj każdy się wypowiedział.. Na ślepo nikt Ci serwera nie zasponsoruję, a jeśli nawet to temu komuś nie opłacało by się..