Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer do Minecrafta.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Biznes Świniak

Biznes Świniak

    Picasso Ósmego Szeregu

  • Użytkownik
  • 208 postów

Napisano 01 May 2012 - 17:31

Witam. Mam problem z minecraftem a właściwie to z komputerem. Grając w minecrafta spotykam lagi, mam czarne tekstury (nie bloki tylko moby, skrzynie, znaki itp.) i muszę grać na texturepacku 8x8 bo by mi się crashował co rusz. Tu wkraczacie wy. Moglibyście znaleźć na allegro lub innej tego typu stronie znaleźć mi niedrogi komputer na którym minecraft działałby bez zarzutów? No w sensie że bez cięcia i ciemnych tekstur. Pozdrawia was Biznes Świniak.

Temat do zamknięcia.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 ImpossiblePL

ImpossiblePL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 01 May 2012 - 17:49

Na allegro nie kupuj, bo są często niestarannie złożone i po miesiącu się spali. Jaki budżet?

#3 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 01 May 2012 - 17:58

Tak jak wyżej, często są to sprzęty ze słabym zasilaczem bez zabezpieczeń, który w razie awarii spali całą resztę. Oprócz tego często wstawiają słabe podzespoły opisując je najlepiej jak można, przez co nieświadomy klient kupuje słaby komputer nie wart połowy ceny, którą zapłacił.
Podaj budżet. Możesz przełożyć ze starego komputera jakiś napęd, ew. dysk twardy jeśli obecny wystarcza. Będzie można zaoszczędzić 300zł i dać na np. lepszy proc czy więcej RAM.
Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#4 Maran

Maran

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • marcinsan

Napisano 01 May 2012 - 18:03

Witam.
Powiem tak, najlepiej kupować składaka, to znaczy wszystkie komponenty i podzespoły osobno. Czasami to nawet dużo taniej wychodzi od kupna całego komputera, a przy okazji wiadomo co jest w środku.
Po za tym ma się osobną gwarancję na każdy podzespół i komponent. Wiem wiem jest to dużo dodatkowych papierów lecz jest w tym pewna wyższa myśl, mianowicie jeśli zepsuje się jakikolwiek podzespół to nie taszczysz całego kompa do serwisu, tylko wyjmujesz dany podzespół i z nim idziesz na gwarancję. O ile ten podzespół nie jest super ważny, aby komputer przez niego nie mógł normalnie funkcjonować, na przykład główna płyta tudzież zasilacz itp. To możesz dalej na nim pracować.
Zawszę radze kupować składaki w sklepach komputerowych, a od tych komputerów z super marketu czy też tych używanych z allegro, trzymać się jak najdalej. Ponieważ w jednym i drugim wypadku nie wiadomo do końca co tam w środku jest.
Po prostu w komputer z marketu do środka nie zajrzysz bo stracisz i tak wątpliwą gwarancję, a do tych używek z allegro jak zajrzysz, to możesz czasami dostać palpitacji serca z nerwów.

banner420x60.png


#5 Biznes Świniak

Biznes Świniak

    Picasso Ósmego Szeregu

  • Użytkownik
  • 208 postów

Napisano 01 May 2012 - 18:17

Hmm... myślę że to potrzebna mi tylko karta graficzna, bo mam 128mb...

#6 Gość_iKrzysiek_*

Gość_iKrzysiek_*
  • Gość

Napisano 01 May 2012 - 18:27

Podaj nam twój budżet i specyfikację obecnego komputera.

#7 pro.pan

pro.pan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 01 May 2012 - 18:29

1. Podaj aktualna specyfikacje kompa
2.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


3. Pod minecraft wystarczy coś na intelu, szukaj:
intel g530 s1155 150 zł
plyta na h61 do 180zł
4 gb good ram 1333 mhz cl 9 (jedna kość) 60 zł
zasilacz fortron 400/450 wat z allegro spokojnie wystarczy 50 zł ( tu masz link na jakie zasilacze polować a na jakie nie

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

)
do tego k.grafiki gtx 260 z allegro kupisz do 300 zł lub gigabyte ATI Radeon HD 6770 370 zł

#8 Maran

Maran

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • marcinsan

Napisano 01 May 2012 - 19:17

Ja raczej proponował bym coś na amd i płyta też z chipsetem amd

banner420x60.png


#9 pro.pan

pro.pan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 01 May 2012 - 19:42

Znawca się znalazł, amd są dużo gorsze np. Grzeją się, Boxowe chłodzenie jest jak odkurzacz, pobierają więcej prądu i są mniej wydajne a intel takie nie są.
Poczytaj sobie o tym procesorze

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


A po drugie intel są bardziej przyszłościowe może póżniej kupić i3 lub i5... Lepszego zestawu jaki podałem (cenowo i wydajnościowo) nie kupisz.

/Edit
Na tym caleronie ludzie grają w bf3 ... Znajdz mi procesor 2-rdzeniowy od amd taki co mozesz pograć w bf3. Uproszcze ci to, nie ma takiego procesora od amd nawet na pobranie tej gry się nie nadają.

#10 Maran

Maran

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • marcinsan

Napisano 01 May 2012 - 20:25

Szczerze to co napisałeś, jest pojęciem względnym. Ja na ten przykład, jestem zagorzałym fanem amd, którego używam od wielu lat z resztą na intelach też pracowałem i zawsze mogę powiedzieć jedno. komputer na amd lepiej sobie radzi nie tylko z wirtualną maszyną java ale również z innymi operacjami takimi jak na przykład konwertowanie wideo.

banner420x60.png


#11 pro.pan

pro.pan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 01 May 2012 - 20:31

Dla mnie możecie nawet kupować gotowca z allegro mnie to koło hu*** lata.
Doradziłem lepszy zestaw od amd, wydajnościowo i cenowo a co autor zrobi mnie to nie obchodzi.
Po co kupować przykładowo amd x2 w cenie około 250 zł jeżeli można kupić za 158 zł g530 i mieć o wiele lepszy procesor. Do autora możesz także kupić amd cztero rdzeniowy Athlon II X4 631 fm1, ale nie radziłbym ponieważ jest to już wymarły procesor razem z podstawką.

#12 Maran

Maran

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • marcinsan

Napisano 01 May 2012 - 20:45

Dodam jeszcze od siebie że boxowe układy chłodzenia procesorów nigdy nie były, nie są i nie będą, ani wydajne, ani ciche. Dlatego zazwyczaj i tak kupuje się układy chłodzenia dla procesorów firm trzecich, które są cichsze, wydajniejsze i leprze.
Po za tym intel ma głupi system mocowania chłodzenia na procesor, można dzięki niemu w bardzo łatwy sposób, nie odwracalnie uszkodzić główną płytę.

banner420x60.png


#13 pro.pan

pro.pan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 01 May 2012 - 20:58

Ze względu na brak umiejętności mocowania chłodzenia na procesor lepiej wziąć dużo gorszy procesor od amd ?
NAPEWNO chłodzenie boxowe intel jest dużo lepsze od amd.
Jeżeli ktoś nie składał kompa nie widzę problemu aby przeczytał ten poradnik

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Naprawde, jest to bardzo trudne...

/Edit
Nie widzę sensu marnowania pieniędzy na chłodzenie boxowe gdyż od intel-a są dobre a te pieniadze juz lepiej dołozyć do lepszej karty graficznej. Mój g840 właczony 10 h przez dzień w grach trzyma 29-32 stopni na boxowym chłodzeniu. A w dodatku jest cichy.

#14 Gość_iKrzysiek_*

Gość_iKrzysiek_*
  • Gość

Napisano 01 May 2012 - 21:41

Moim zdaniem socket 1155 będzie bardziej przyszłościowy niż AM3/AM3+

#15 Maran

Maran

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • marcinsan

Napisano 01 May 2012 - 21:45

I tu się mylisz na standardowe chłodzenia zarówno intela jak i amd zawsze psy wieszali i się z tym zgodzę, ponieważ i tak nie dadzą tobie nic dobrego do kompletu z i tak już drogim procesorem, w jego cenie. Po za tym umiem składać komputery i już nie jednego kompa poskładałem zarówno na intelu jak i na amd na kilku różnych podstawkach dodam. Dlatego pewną wiedzę na ten temat już mam.

P.S
Tak przy okazji, może skończymy już tę bez sensowną kłótnię o wyższości jednego nad drugim i przejdziemy do właściwego toku tego wątku.

banner420x60.png


#16 pro.pan

pro.pan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 01 May 2012 - 21:52

Dziwne, jeżeli intel psy wiesza na chłodzenie to czemu u mnie jest tak niska temperatura ? Raczej amd psy wiesza.
Niech autor poda budżet wtedy mozna myśleć o składaniu.

@down
Ty wiesz ze te kompy szybciej botuja niz laptopy alienware lub asus najwyzszej klasy ;D Widziałem gdzieś na yt filmik własnie to przedstawiający ale nie pamiętam jej nazwy.

#17 dragonitex

dragonitex

    Legenda

  • Użytkownik+
  • 2980 postów

Napisano 01 May 2012 - 21:58

Polecam ten komputer:

Ma świetne parametry

#18 Biznes Świniak

Biznes Świniak

    Picasso Ósmego Szeregu

  • Użytkownik
  • 208 postów

Napisano 02 May 2012 - 10:38

Hmm... Mam 14 lat i mój budżet przekracza lekko ponad 400 zł...

#19 nomaf

nomaf

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 02 May 2012 - 11:12

Podaj parametry obecnego komputera, bo z tych 400zł komputera dobrego nie złożysz...

#20 Biznes Świniak

Biznes Świniak

    Picasso Ósmego Szeregu

  • Użytkownik
  • 208 postów

Napisano 02 May 2012 - 12:38

Procesor AMD Sempron 2500+ 1,75GHz, 512 ram, karta graficzna Radeon 9200 128mb.