Skocz do zawartości


Zdjęcie

[projekt] WebCraft beta - gra na przeglądarkę wzorowana Minecraft'em!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maran

Maran

    Nowy

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • marcinsan

Napisano 26 April 2012 - 23:15

Pisząc java, miał namyśli pewnie javascript lub właśnie ajax, czyli "Asynchronous JavaScript and XML". Tak wyciągnięte z wiki :P

banner420x60.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 nomaf

nomaf

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 26 April 2012 - 23:17

W PHP jest funkcja header(). Jak coś scraftujemy, to na sam koniec daj coś takiego:
header('Location: /game/index.php?action=crafting');
Być może źle link wpisałem, ale coś takiego daj i poeskperymentuj :P

#23 irth

irth

    Początk. Programista

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 26 April 2012 - 23:23

W PHP jest funkcja header(). Jak coś scraftujemy, to na sam koniec daj coś takiego:
header('Location: /game/index.php?action=crafting');
Być może źle link wpisałem, ale coś takiego daj i poeskperymentuj :P

Ale to zreloaduje stronę, to musi być client side (JS + AJAX).
EDIT: poza tym AJAX nie jest taki trudny.
EDIT2: Dawaj open source, pomożemy :D
KTO TO OTWORZY TEN JEST KOKSEM, JAK: Geroo, Karol350, xmenmax, Bziq, zbrojny120, grzdylek, bezio22, BaDgEr.

#24 nomaf

nomaf

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 26 April 2012 - 23:28

Mówiąc zreloaduje mówisz, że wszystkie obrazki od nowa się wczytają? To nieprawda. Sam często tego używam i jest po prostu przekierowanie. Jakby zaczął kombinować z ajaxem, to warto byłoby wszędzie go dać.

#25 irth

irth

    Początk. Programista

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 26 April 2012 - 23:39

To czy sie obrazki wczytują, to juz zalezy od przegladarki, czy cachuje. I przy wolnym internecie to przrszkadza, a na Ajaxie mozna zrobic np. napis ladowanie, i tylko czesc strony ladowac.
@EDIT: @OFFTOP: siema no-life'y, jest 35min po polnocy, :D Dobranoc, ide spac.
KTO TO OTWORZY TEN JEST KOKSEM, JAK: Geroo, Karol350, xmenmax, Bziq, zbrojny120, grzdylek, bezio22, BaDgEr.

#26 cKlaymen

cKlaymen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 April 2012 - 15:36

Nie szukam metody na przeniesienie na inną stronę - takie coś to zwykłym linkiem można zrobić. Tutaj potrzeba czegoś, co po określonym czasie automatycznie wykona jakąś czynność - a do tego najbardziej nadaje się javascript. Tak czy siak nie zawracajcie sobie tym głowy - kiedyś to porawię. Na przyszłość skubnę nieco js, ale na razie nie mam czasu. Co do ładowania obrazków - u mnie nie ma tego problemu, bo przeglądarka ma już je w pamięci. Nie zmienia to faktu, że obecna metoda 'wyłączania' komunikatu jest pokracznie zrobiona :)
www.webcraf.tk - gra przegl?darkowa wzorowana na Minecrafcie! Zapraszam do testów.
www.cw-polska.tk - pierwszy i najwi?kszy serwis o grze Cube World!

#27 enter11

enter11

    Znawca

  • Użytkownik
  • 240 postów
  • enter11

Napisano 27 April 2012 - 17:43

Fajna gra i fajnie się zapowiada.

#28 cKlaymen

cKlaymen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 07 May 2012 - 18:12

WebCraft - v2.1 alpha [aktualizacja]

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

  • kalibracja dropu (w kopalni, w lesie, na pustyni oraz na farmie - lochy bez zmian)
  • od teraz widać założone wyposażenie (zbroję)
  • poprawiono działanie systemu prywatnych wiadomości
  • poprawiono działanie rankingu (w profilu gracza pokazywany ranking tych samych przedmiotów co w rankingu ogólnym)
  • w najbliższym czasie prawdopodobnie ulegną zmianie oferty NPC

Wykryte błędy proszę zgłaszać na forum projektu.

Życzę miłej gry - administrator.


Plany na przyszłe większe aktualizacje:

  • system gildii
  • nowa miejscówka dla osób posiadających wyższy poziom
  • specjalny boss, którego można pokonać tylko zespołowo (gildie)
  • arena walk

www.webcraf.tk - gra przegl?darkowa wzorowana na Minecrafcie! Zapraszam do testów.
www.cw-polska.tk - pierwszy i najwi?kszy serwis o grze Cube World!

#29 Senesaku

Senesaku

    Dragonica <3

  • Użytkownik
  • 556 postów
  • Asaki12

Napisano 07 May 2012 - 19:09

Swietna gra! Oby tak dalej ;D

ab52e3ec7e8af226med.jpg


#30 smyntek

smyntek

    Uczony

  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 07 May 2012 - 22:05

Bardzo ciekawe.
By się gdzieś wybrać potrzeba praktycznie zawsze zboża, nie będzie realniej np. chleba? Człowiek nie je przecież "surowego" zboża :P


Dlatego też jak zauważyłem (może nie mam racji), że żeby się wybrać potrzebujemy co najmniej 3 siana (jak wiadomo z tylu roi się jeden chleb) autor chyba specjalnie tak zrobił, by zaoszczędzić czas i nie zasypywać już tak silnika. (Jeżeli jest taka możliwość to czemu by nie zawsze silnik ma lżej) Mam nadzieję, że gra ta się tak rozwinie, że będziesz musiał ją tłumaczyć na inne języki ;p co oznaczałoby pewnie jakieś zarobki dzięki którym mógłbyś udoskonalić grę na maksa ;-]
Dołączona grafika

#31 Rexe21

Rexe21

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 150 postów
  • .

Napisano 08 May 2012 - 19:19

No niewiem mnie nie zajeła więcej niż na 2 tygodnie :/ . Jak rozwiniesz to wróce do gry :P.

#32 cKlaymen

cKlaymen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 29 June 2012 - 12:48

WebCraft - v2.2 alpha [aktualizacja]

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

  • system PvP
  • drobne poprawki wyglądu

Wykryte błędy proszę zgłaszać na forum projektu.

Życzę miłej gry oraz udanych wakacji - administrator.


Plany na przyszłe przyszłe aktualizacje:

  • system gildii
  • nowa miejscówka dla osób posiadających wyższy poziom (już po części rozpoczęta)
  • specjalny boss, którego można pokonać tylko zespołowo (gildie)
  • upgrading broni i tarczy
  • "upiększanie" systemu PvP

www.webcraf.tk - gra przegl?darkowa wzorowana na Minecrafcie! Zapraszam do testów.
www.cw-polska.tk - pierwszy i najwi?kszy serwis o grze Cube World!

#33 RedisNogard

RedisNogard

    Następca śmierci

  • Użytkownik+
  • 940 postów
  • DragonSider

Napisano 29 June 2012 - 14:08

Bardzo fajnie sie zapowiada.
Własnie sie zarejestrowałem.
Szkoda ze nie ma opcji wybrania wygladu domu itp :P

HD29Czt.png


#34 cKlaymen

cKlaymen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 14 August 2012 - 16:02

WebCraft - v3.0 alpha [aktualizacja]


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

  • zmiana wyglądu gry,
  • wprowadzono system upgrading'u broni i tarczy (PvP),
  • dodano pierwsze elementy wykorzystujące JavaScript,
  • dodano zegar,
  • zmieniono wygląd strony głównej.

Wykryte błędy proszę zgłaszać na forum projektu.



Poszukuję osoby, która jest obeznana w tworzeniu minecraft'owej grafiki 3D (blender, cinema 4D, max). Jeżeli jesteś zainteresowany proszę o kontakt drogą mailową: [email protected] bądź PW.

www.webcraf.tk - gra przegl?darkowa wzorowana na Minecrafcie! Zapraszam do testów.
www.cw-polska.tk - pierwszy i najwi?kszy serwis o grze Cube World!

#35 mlodyyoker

mlodyyoker

    Znawca

  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 14 August 2012 - 16:34

Chcielibyście subdomene ? zamiast byehost15.pl było by minefly.net

#36 cKlaymen

cKlaymen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 15 August 2012 - 07:57

Dziękuję za propozycję, ale do póki gra jest w fazie rozwoju nie przykładam uwagi do hostingu, a tym bardziej do domeny ;) Z tego co wiem to istnieją darmowe domeny (np. .tk) jednak jak na razie wystarczy to co jest, czyli byethost15.com (do tej pory mnie nie zawiódł - mimo, że jest darmowy i bez reklam to nie robi problemów) i alias xn.pl

@ Osoba wykonująca minecraft'ową grafikę 3D dalej poszukiwana - osoby zainteresowane proszę o kontakt [email protected] lub PW.
www.webcraf.tk - gra przegl?darkowa wzorowana na Minecrafcie! Zapraszam do testów.
www.cw-polska.tk - pierwszy i najwi?kszy serwis o grze Cube World!

#37 Maciek3W

Maciek3W

    Sexy Blawk

  • Użytkownik+
  • 198 postów

Napisano 16 August 2012 - 12:03

Dośyć fajne.

yUZH6OD.png


#38 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 16 August 2012 - 15:35

Mogę pomóc przy tworzeniu gry.

Jeżeli chodzi o grafikę - wyślij PW do:
Mat530
Murshtin
Rafkos1

Są to osoby obeznane w grafice 3D.

#39 Arachnoist

Arachnoist

    Posiódemność

  • Użytkownik
  • 2916 postów
  • Niegramjuż

Napisano 16 August 2012 - 17:23

czy byłbyś w stanie stworyć rzeczy nieistniejące w minecraft?

Mianowałem ostatnio siebie komandorem offtopu, kompletnie bez powodu, a w dodatku to żaden zaszczyt, raczej lekka obelga .-. i tak jestem komandorem offtopu, temat free hugs na zawsze w moim sercu.


#40 cKlaymen

cKlaymen

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 17 August 2012 - 11:51

Mogę pomóc przy tworzeniu gry.

Jeżeli chodzi o grafikę - wyślij PW do:
Mat530
Murshtin
Rafkos1

Są to osoby obeznane w grafice 3D.


Pisałem już do Murshtina jednak nie otrzymałem odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma wystarczającą ilość czasu, dlatego napisałem tutaj, aby chętna osoba po prostu się ze mną skontaktowała. Nie wymagam stałej dyspozycyjności, bo sam koduję tylko w wolnych chwilach - gdy mam na to ochotę. Traktuję to jako hobby, a zarazem dokształcanie się w językach programowania.

Zadaniem osoby-grafika byłoby stworzenie kilku screenów przedstawiających pewne sytuacje (m.in. chciałbym zamienić istniejące grafiki, które są aktualnie w kopalni/lesie/lochach/itd., ale również wprowadzić pewne nowe elementy). Nie narzucam żadnych terminów, w których praca miałaby być gotowa - to zależy od wolnego czasu i chęci wykonawcy. Nie płacę za stworzone grafiki, bo sam nie czerpię żadnych korzyści finansowych z WebCraft'a. Zawartość screena (wygląd, znajdujące się na nim elementy [moby, skrzynie, itp.]) zostawiam wyobraźni autora - oczywiście przedstawię swoją wizję (jak ja bym to widział), ale ostatecznie to do grafika należy decyzja (w końcu ma większe doświadczenie w tworzeniu obrazków niż ja) - chcę stworzyć zespół, w którym każdy będzie miał jakiś wpływ na końcowy efekt. Każda osoba w zespole będzie miała dostęp do tworzonej wersji WebCraft'a.

Co z tego będzie miał grafik? Myślę, że przede wszystkim satysfakcje. Poza tym zdobyte doświadczenie w tworzeniu grafiki 3D oraz w pracy zespołowej.

Odpowiadając na Twoją propozycję (Dramo) - jak na razie podziękuję za oferowaną pomoc. Cały czas się uczę na podstawie tego kodu, który stworzyłem - przyznam, że jest on nieco zasyfiony w niektórych miejscach :) Jak ogarnę to co mam, będę nieco pewniejszy poprawności kodu oraz będę potrzebował pomocy to się odezwę.

Jeszcze raz przypomnę - osoby chętne proszę o kontakt:[email protected] lub PW.

czy byłbyś w stanie stworyć rzeczy nieistniejące w minecraft?


Są już takowe - np. Guardian Sword / tarcze.
www.webcraf.tk - gra przegl?darkowa wzorowana na Minecrafcie! Zapraszam do testów.
www.cw-polska.tk - pierwszy i najwi?kszy serwis o grze Cube World!