Skocz do zawartości


Zdjęcie

System szybkiej podróży netherowej


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Taboretto

Taboretto

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Taboretto

Napisano 11 April 2012 - 15:30

Próbowaliście zrobić coś takiego? U mnie to stało się podstawą do odległych podróży. Portale przenoszą mnie na 4000 klocków od domu. Zbudowałem trzy które mnie przenoszą w różne ulubione miejsca. Polecam się z tym zapoznać bo może bardzo skrócić czas podróży. Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi link:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


sgolj7.jpg

http://www.youtube.c...L?feature=guide - zapraszam na mój kana? na YT! Nagrywam Minecrafta i inne gierki :D


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 17 April 2012 - 05:06

Z tego co rozumiem gdy utworzymy np. o 10 kratek portal w netherze od podstawowego, to przeniesie nas o 80 kratek do normalnego świata od podstawowego portalu. Znane ale i tak za bardzo nie wiem o co chodzi :P

#3 kanilox

kanilox

    Uczony

  • Użytkownik
  • 501 postów

Napisano 17 April 2012 - 06:44

Szkoda że takie portale nie działają na multi, linkują się bardzo losowo. szkoda

#4 chocominecraft1

chocominecraft1

    Fan rabbitów :D

  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 17 April 2012 - 17:46

Ja na multi z bratem mamy kolejkę 1000 kratek w netherze i jesteśmy 10000 kratek od spawna :)

3011f9b91f4b7d60c35d6504256d9653.jpg

 

85Eu8.gifIJyaA.gifqvIdC.gifBVClC.gifSPEbB.gif Sr3F9.gif DfMvd.gifX4oLw.gifkfhcs.gife60HY.gifsakmC.gifcCTjg.gif


#5 dawidkowalczyk28

dawidkowalczyk28

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Dawid

Napisano 02 July 2013 - 22:51

nether jest dobrym środkiem podróży na 1 kratkę w zwykłym świecie przypada 10 kratek w piekle, więc to dobry sposób podróżowania.



#6 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 03 July 2013 - 08:25

@UP Kolejny odkop roku! Niestety, złota łopata jest już oddana ._. Do tego to nie jest proporcja 10:1, tylko 8:1.
t8o.png

#7 maksi01

maksi01

    Nowy

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • maksi01

Napisano 13 July 2013 - 15:32

Tak tylko jedyne co mnie zastanawia to ilu kratkom odpowiada 1 kratka w Endzie? to trochę skomplikowane pytanie, jedynym sposobem na jego rozwiązanie jest wejście w portal do endu zabić smoka obliczyć ilość kratek od spawnu do portalu i zrobione :)


Nie lubię cziterów, hejterów, creeperów, grieferów, mikserów i... świniek! (what?)

#8 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 13 July 2013 - 15:48

Tak tylko jedyne co mnie zastanawia to ilu kratkom odpowiada 1 kratka w Endzie? to trochę skomplikowane pytanie, jedynym sposobem na jego rozwiązanie jest wejście w portal do endu zabić smoka obliczyć ilość kratek od spawnu do portalu i zrobione :)


LOL! Ilość bloków Endu w żaden sposób nie odpowiada ilości bloków w Overworldzie!
t8o.png

#9 Gość_bobekrobal_*

Gość_bobekrobal_*
  • Gość

Napisano 13 July 2013 - 18:53

Ten portal powrotny ZAWSZE wraca cie do portalu wejściowego. Można to obliczyć robiąc pomiar powierzchni endu, ale to bez sensu.

#10 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 13 July 2013 - 19:14

O dobre, ja o tym nie wiedziałem, ciekawe wypróbuje ;]



#11 Asasyn_

Asasyn_

    I see you

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 16 July 2013 - 20:02

Obejrzyc JJayJokera - on fajnie to wytłumaczył



#12 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 16 July 2013 - 20:05

Fajna rzecz taki system, można szybko podróżować bez nudy.


giphy.gif


#13 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 16 July 2013 - 21:25

Nigdy nie byłem w stanie tego zrobić. Najbardziej denerwowało mnie to, że jeśli postawiłem już jeden portal - zawsze nim wracałem. Usunąłem go, przeprowadziłem się na odległą wyspę, ale wracałem zawsze tam. Chamstwo jakich mało ;_;



#14 ja_boktoinny

ja_boktoinny

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • ja_boktoinny

Napisano 16 July 2013 - 21:27

Raz chciałem tak się przenieść bo wyszedł update. Portal w netherze postawiłem, ale w normalnym świecie mi się utworzył w miejscu, do którego nie umiałem wrócić, Coś pokombinowałem z savem i skończyło się na tym, że cały świat sobie usunąłem... Korzystała z tego systemu za to MagdalenaMariaMonika w Minecrafcie na obcasach z tego co pamiętam. Ogólnie system fajny i pomocny, tylko ja popsułem coś :D



#15 Gość_bobekrobal_*

Gość_bobekrobal_*
  • Gość

Napisano 16 July 2013 - 22:28

Bo korzystać z tego systemu to trza umieć :D

Warto zapamietac, ze drugi portal nalezy postawic ponad ok.500 kratek od pierwszego, bo inaczej wrocisz do istniejacego portalu.

#16 ShadowZ

ShadowZ

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 04 August 2013 - 19:51

Mieliśmy kiedyś na prywatnym serwerze fajny system tych portali ;) Dało się szybko iść do chatki dowolnego znajomego :) Była tam kolejka, schrony, wszystko osłonięte cobblem na wypadek ghastów :)



#17 Imael

Imael

    Żyd

  • Użytkownik
  • 513 postów
  • Imael

Napisano 05 August 2013 - 10:27

Dzięki kolei w netherze można zaoszczędzić na torach.


JP


#18 Ichigo

Ichigo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 August 2013 - 12:23

O Ile pamiętam JJay Zrobił coś takiego i fajnie wytłumaczył.

 

 Dopiszę link jak znajdę ten filmik