Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systemy alarmowe/zabezpieczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 15 January 2011 - 15:37

Soul sand nieopodal wejścia jest przydatny. Po prostu pomaga to uciec przed mobami, gdy w nocy wychodzimy z domu. A kuedyś miałem taki budynek kamienny, co miał bardzo "nietypowy" system antywłamaniowy. W wielu miejscach były płyty naciskowe, i dźwignia po zewnętrznej stronie drzwi wyjściowych. Gdy przełączysz dźwignię a coś na nią wejdzie, z sufitu wypłynie lawa. To był bardzo duży budynek, więc wielkość tych instalacji nie grała roli. Teraz z kolei polecam te, no... no te dozowniki :P. Pulser pod podłogą, w ścianach dozowniki ze strzałami i płyty naciskowe (Kamienne, drewniane aktywują strzały).

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 15 January 2011 - 15:43

to powiedz jak zrobić skuteczny pulser, bo moje się psują po kilku sekundach i musze czekać aż sie naprawią. z resztą mój machine-dispence-gun strzela ok 15 strzał w 2-3 sekundy, a każda zabiera po 2 hp. dwie takie maszynki i nawet him z którejś paczki modów padnie :D a jedna zabije wszystko inne.

#3 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 15 January 2011 - 15:44

Za pomocą Googli. Nawet jak nie szukałem odpowiedzi to już znalazłem. Nie offtopić.

#4 maciej01

maciej01

    A lajk trejns.

  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 15 January 2011 - 15:56

warmen - 5-clock lub 4-clock zmodyfikowany. Ja mam zamiar takie coś zrobić w smp:
Płytka naciskowa połączona z bramką and.
Bramka and z płytą i dźwignią.
Wyjście bramki and do bramki not.
Wyjście bramki not do komórki pamięci.
Wyjście komórki pamięci do clocka [jak dźwignia i pressure plate on, to wtedy pulsuje clock ^_^]
A clock do różnych dispenserów ze strzałami ukrytych za ścianą [muahaha]
i może irritating machine [MUAHAHA]
oraz blokówgrajków. [MWAWAHAHAHA]

Płyta naciskowa dobrze ukryta tak żeby nadepnął włamywacz :F
A dźwignia dobrze ukryta. żebym jak wszedł to włączył dźwignię i uruchomił tym samym system.
Może jeszcze podłączyłbym do pamięci komórki drugą dźwignię, która by resetowała ;)

#5 GhostJTJ

GhostJTJ

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 15 January 2011 - 12:12

Można też zrobić pulser z redstone na ścianach. Działało by to tak że jeżeli ktoś wszedł by na płytę naciskową albo nacisną nie to co trzeba, w całej bazie ,,mrygałyby" redstone torche.

#6 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 15 January 2011 - 12:23

ale to nie skuteczne. najlepiej wysadzić całą mapke moim sposobem.
btw. hoduje kaktusy na murek.

#7 warmen

warmen

    v. 2.0 fixed

  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 15 January 2011 - 11:29

mój niezawodny system, to sieć tnt przed chatą (na wszelki wypadek obsydianową), podłączonych do płyty naciskowej. stalowe drzwi nie są podłączone. włamywacz wylatuje w powietrze, a my idziemy z drugiej stony.
teraz, kiedy zrobiłem maszynowego dispencera, myśle o takim tunelu z nich. albo coś z moim maszynowym wymyśle.

#8 Suprise

Suprise

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 15 January 2011 - 11:18

Nie wiem czy dobry dział, jak coś to przenieście :D

Dobra, ostatnio wziąłem się za projekt ciekawszego domu(na razie plan na papierze) i w którymś momencie pomyślałem o systemie zabezpieczeń(gdy mnie nie ma w domu) i systemie alarmowym (gdy jestem w domu i "śpię"):D

No i tu pytanie do Was, jakie systemy Wy posiadacie/znacie. Oczywiście, nie chodzi mi o to, byście podawali całe schematy redstonowe, lecz o to, byście napisali na jakiej zasadzie to działa.

Dla przykładu, napiszę swój prosty system zabezpieczeń. By otworzyć drzwi, należy nacisnąć dwie dźwignie z czterech. Lecz gdy włamywacz naciśnie chociaż jedną błędną dźwignię, wysyłany jest sygnał do tnt leżących pod podwórkiem. Dalej już wiecie co się dzieję(BUM! :P) oczywiście, cały domek wychodzi bez szwanku ;].

Pozdro

#9 IiiI

IiiI

    Look at the right.

  • Użytkownik
  • 242 postów

Napisano 23 January 2011 - 17:10

Ja po prostu buduje fosę dookoła domku :)

I mam pytanko... jak zrobić system, w którym po włączeniu będzie spływać lawa? (wielokrotnego użytku [nie chce mi się za każdym razem jednej drabinki marnować])?

kdy.png