Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy istnieją źródła odnawialne?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 SwitchB

SwitchB

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 20 January 2011 - 12:05

Wiem, że jak w grze zrobi się miejsce dla wody, to ona się "kopiuje" w to wolne miejsce, podobnie jest z lawą. Mam pytanie co do reszty "zasobów" w grze(drewno, minerały i inne), czy one się jakoś po czasie odnawiają?

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Trafix

Trafix

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 January 2011 - 12:44

nie odnawiają się ale można zrobić tzw. fabrykę kamienia a drzewa sadzić.

#3 Adshi

Adshi

    Założyciel

  • Użytkownik
  • 436 postów

Napisano 20 January 2011 - 12:51

Nie bój się o materiały. Świat Minecraft jest 8x większy od kuli ziemskiej.

PS z węglem nie będziesz miał problemu. Kiedy będziesz spalał drzewo w piecyku, wtedy powstaje węgiel drzewny, który ma takie same właściwości jak ten "normalny" węgiel.

#4 SwitchB

SwitchB

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 20 January 2011 - 14:15

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź i cenne wskazówki :P
Właśnie spodziewam się że grając w singla i tak nie starczy mi zapału żeby wydobyć wszystko co się da :P

#5 Pred96

Pred96

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 31 January 2011 - 17:27

Teraz to się nie musisz obawiać wogóle o surowce ponieważ na mapie wygenerowanej na patchu 1.2_02 jest ich spoooro

#6 castro12321

castro12321

    Viva la ja

  • Użytkownik
  • 322 postów

Napisano 31 January 2011 - 18:54

Ha! Ja do kopalni (a w zasadzie systemu jaskiń) zaszywam się co trzeci dzień na trzy godziny i jak wracam to cały pełny i mi starcza z zapasem. :)
Oczywiście, jeżeli chcesz robić bank wyłożony złotą posadzką, albo coś takiego to rzeczywiście trzeba się nabiegać...

Surowce są na prawdę najmniejszym problemem w Minecrafcie.

#7 czasnafilm

czasnafilm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 31 January 2011 - 19:14

Nie bój się o materiały. Świat Minecraft jest 8x większy od kuli ziemskiej.

Drogi adminie, adminem jesteś świetnym, otworzyłeś ten serwis, nadzorujesz to forum itp, możliwe nawet ( bo nie wiem), że opłacasz serwer i domenę. Lecz proszę Cię, zakończ nabór na redaktorów, gdyż Twoje newsy typu predator w MC są wyssane z palca i słabo napisane. A z tym cytatem to mogę darować, gdyż nawet launcher nas okłamuje, wmawiając, że MC jest 8x większy od Ziemi (on nas ciągle okłamuje, np z tekstem 'sugar free' (cukier został dodany ostatnio)).
Tutaj taka poprawka, w starych wersjach generator ociągał coś koło ośmiokrotności Ziemi, jednakże z tego, co czytuję na oficjalnym forum, jest on obecnie nieskończony (póki masz dysk, ale już więcej ważą niektóre screeny (shift+F2), niż rozmiar dość dużej mapy)

@topic
drzewa są odnawialne, tzn możesz je sadzić, skałę i obsydian możesz sam wytwarzać, miast węgla możesz korzystać z drzewnego(jeżeli masz drzewa). Cała reszta jest nie odnawialna, lecz 'generowalna'.

#8 Tomek

Tomek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 03 February 2011 - 15:08

[...]
@topic
drzewa są odnawialne, tzn możesz je sadzić, skałę i obsydian możesz sam wytwarzać, miast węgla możesz korzystać z drzewnego(jeżeli masz drzewa). Cała reszta jest nie odnawialna, lecz 'generowalna'.


jak wytworzyc skale? czy to to samo co wypalanie pokruszonej skały w furnace?

#9 homer0

homer0

    Notchie!

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 03 February 2011 - 15:17

google -> coblestone factory
jakie to proste =|

#10 pandapl

pandapl

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 04 February 2011 - 16:45

W koncu z lawy mozna tworzyc nieskonczone zrodlo?

#11 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 04 February 2011 - 17:38

Nie, nie można. O czym Wy tu jeszcze mówicie? Materiałów jest nieskończoność, a szybko odnawiają się tylko woda i Cobblestone (+ drzewa i pszenica, z Bołn milem).