Skocz do zawartości


Zdjęcie

Crashowanie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Avatar

Avatar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 March 2011 - 21:35

Witam. Mam taki problem:

Kiedy gram sobie, gram to nagle robi się czarny ekran (crash) . I co dziwne, po tym crashu nie ma logów z błędami... Najgorsze jest to, że jeżeli gra się scrashuje to robi się coś takiego że jak przed crashem wydobyłem węgiel, po czym mi się gra wyłączyła to po wejściu ponownie węgiel miałem w ekwipunku a ruda była "odrodzona" ... I to mnie irytuje bo nie lubię grać tak noo wiecie :D Tak na duplikowanych itemach. Co można poradzić ?

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 03 March 2011 - 21:48

Ile masz RAMu? Na jakim dystansie widoczności grasz? Zmniejsz go.

7dnEj.png


#3 Avatar

Avatar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 March 2011 - 21:51

Ile masz RAMu? Na jakim dystansie widoczności grasz? Zmniejsz go.



Gram na FAR oraz mam 1024 MB ram.


#4 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 03 March 2011 - 21:55

No i masz przyczynę, zmień na normal. Przy far są wycieki pamięci, a w połączeniu z Twoim mikrym RAMem powodują crashe.

7dnEj.png


#5 Avatar

Avatar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 March 2011 - 21:57

No i masz przyczynę, zmień na normal. Przy far są wycieki pamięci, a w połączeniu z Twoim mikrym RAMem powodują crashe.


Jejaa dziękuję :D Ale będę pamiętał o tym "mikrym" ramie... :P Dzięki a temat DO ZAMKNIĘCIA


#6 JakobekS

JakobekS

    Nowy

  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 04 March 2011 - 07:27

Jeszcze jedna mała sztuczka, która może pomóc.
Start->prawy na mój komputer->właściwości->zaawansowane->ustawienia wydajność->zaawansowane->pamięć wirtualna. Zwiększ 2 razy, jeżeli masz go mniej niż RAM.

#7 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 04 March 2011 - 15:36

@up:
w sumie to system sam powinien informować o małej ilości pamięci wirtualnej i ją automatycznie zwiększać. Miałem tak na WinXP, kiedy posiadałem jeszcze 256 MB RAM i to bardzo często :D Ale możliwe, że w nowszych systemach zmodyfikowali ten mechanizm, albo po prostu przez błąd nic się nie zmienia.
Konkretniej pamięć wirtualna powinna stanowić min. 1.5 x RAM, czyli u autora 1,5+ GB.

[edit]
Ach no tak, przypomniało mi się. Na nowych systemach ustawia się minimalny rozmiar pamięci wirtualnej i maksymalny do jakiego może się rozrosnąć. Avatar, powinieneś zmienić tylko maksymalną wartość na np. 2GB. Ale jeśli myślisz, że dzięki temu będziesz mógł komfortowo gra na FAR, to się mylisz :)

7dnEj.png


#8 Avatar

Avatar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 04 March 2011 - 17:05

Sprawdziłem pamięć wirtualną i mam 4GB . Czyli praktycznie to 4 razy więcej : >

#9 ExerithPL

ExerithPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 05 March 2011 - 14:07

Dzięki, też miałem taki problem.
Teraz już wiem.:D