Skocz do zawartości


Zdjęcie

[TUT]Redstone, pułapki, zabezpieczenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej01

maciej01

    A lajk trejns.

  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 28 February 2011 - 19:42

Przeglądam dział Pomoc, dużo pytań o redstone. Wbijam na smp... jaki poziom redstone na serwach? Woo, przycisk/dźwignia/pressure plate obok drzwi. Dobra tam, do rzeczy.

Steve przechodził obok creepera, któremu pomógł. Widząc jego rezydencję, zapytał się o życie.
I jak z rezydencją?
Wszyscy okradają mi dom! Ssskrzynie są prawie puste! Kopalnie zasypali żwirem! Zostawili ziemię w podłodze... patrz! Siedzą za oknem i się drwią! GDZIE MÓJ MIECZ!
Spokojnie :) Schowaj skrzynie pod podłogą, ale głęboko. 5-6 klocków, pod np. piecykiem.
A kopalnia! Nie mam kopalni. Mam żwir.
Spokojnie, w fontannie można zrobić ukrytą drabinkę do kopalni. A podłogę można zbudować w 5 minut.
Ok, dostosuję się do rad. A co z zabezpieczaniem drzwi? Ostatnim razem położyli TNT za dźwignią...
Dźwignia? To już nie modne. Użyj prostego NOT lock.
A jak zrobić takie not lock? I co to bramka not?
Negacja. To najprostszy lock, zobaczysz go

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


A znasz jakieś dobre pułapki? Ale takie co nie niszczą wszystkiego naookoło. Chcę mieć rezydencję, a nie krater :)
Oczywiście. Zobacz, W = woda, A = pusta przestrzeń T = tnt S = piasek N = płyta naciskowa.
N
S
A
A
W
W. Najlepiej to otoczyć np. obsidianem.

A jakaś pułapka przy otwieraniu drzwi? Może coś z nową diodą i negacją, pouczę się...
Oczywiście. Z diody, bloczka i jednej pochodni zrób 5 clock.
D = dioda B = bloczek P = pochodnia przyczepiona do bloczka.
DD
PB. Uwaga, dioda musi mieć strzałkę biegnącą równolegle do bloczka.
Od pochodni wiedziesz do dispensera przed drzwiami, a do przewodu podłączasz diodę która jest przyczepiona do bloczka na dolnej stronie drzwi.

Trochę to trudne, ale co jeśli będe miał żelazne drzwi? Nie da się przyczepić do nich pochodni.
Zmodyfikuj dom, by miał potrójne ściany. [Blok][Nic][Blok].
Zrób skrzynię w ścianie, nad nią piasek. Do piasku pochodnia, która biegnie w ścianie do żelaznych drzwi. Trochę sprytu, a uwięzisz "gościa'.

Dziękuję! Teraz mam zabezpieczoną rezydencję! Przyjmij ode mnie bloczek TNT!
Steve zadowolony idzie szukać creeperów którym można pomóc....

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 28 February 2011 - 20:09

Zapomniałeś dodać "Jeśli pomogłem daj rep +". Poza tym, to wygląda jak dialog między komputerowymi nerdami w ramach wypracowania z polskiego, niż tut. Żadnych skrenów, instrukcji czy sensów. Jeśli czyta to gracz grający od półtora tygodnia, za nic w życiu nie połapałby się, o co kaman. , nie oceniam.

@DOWN X2
No NOo! Idę napisać poradnik o treści "dupadupadupadupadupa", dopiszę że się mocno starałem i dostanę pochwały za staranie się!

#3 mateusz007157

mateusz007157

    Inkwizytor

  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 28 February 2011 - 20:47

Nic nie zrozumiałem :/ Lepiej to powiedzieć tak: Okradli cię? schowaj itemy gdzieś w lesie czy koło domu 4 kratki wgłąb (może być w domku) a kopalnie rób zawsze i zasypuj ją ziemią , stone a jak cię okradną to rób screny i na forum dawaj jak cię okradają .... Popoprawiaj to trochę :/
Dołączona grafika
Sygnatura stworzona przez NikusGFX

#4 castro12321

castro12321

    Viva la ja

  • Użytkownik
  • 322 postów

Napisano 28 February 2011 - 20:47

Jajnick, skończ już się wymądrzać...
Co prawda pisane troszkę chaotycznie, ale przynajmniej próbuje. :)

#5 xander04

xander04

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 March 2011 - 17:29

ogółem chaos a ja z tej negacji nie rozumiem nic tak jak prawie z całego red ston ale niezła wyobrażmia

#6 Askorti

Askorti

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 01 March 2011 - 20:27

Nic a nic nie zrozumiałem, słaby tut.

#7 zuko52

zuko52

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 March 2011 - 22:23

to jest super thx za poradnik!