Skocz do zawartości


Zdjęcie

(RP/Survival) (24/7) (No-Premium) (White-list) Królestwo Chartum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1179 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 09:25

Witajcie, chciałbym Wam zaprezentować serwer RP o nazwie Królestwo Chartum.
Liczba slotów: 20
Typ serwera: RolePlay
White-list: Tak. Dlaczego? Chcemy uniknąć ludzi, którzy wejdą na serwer po to, aby go zniszczyć.
PVP: Tak, rozgrywka jest realistyczna, a obozy bandytów utrudnią Ci życie.

Zwierzęta: Włączone.
Moby: Włączone.
Nether: Portal jest w każdej większej wiosce.

Administratorzy:

WodzuPL- Główny administrator serwera. Zajmuje się graczami i pluginami.

Molom- Administrator od mapy i budowli.

Laskov- Mechanika serwera, zarządzanie wojnami, eventami.


Byli administratorzy:

MarekZet(ja)- Założyciel serwera, zajmuję się stroną techniczną serwera(aktualizacje, pluginy), a także pilnowaniem porządku i graczy.
POWÓD ODEJŚCIA- serwer zabiera mi zbyt dużo czasu i nie jestem w stanie wszystkiego dopilnować. Oszczędzi mi to nerwów.

Dokanix- Doradca, organizacja eventów, zajmuje się mapą i budowlami, a także pilnowaniem graczy.
POWÓD ODEJŚCIA- taki sam jak mój.


Czym wyróżnia się nasz serwer?

System transportu- Niewiele serwerów nie pozwala graczom korzystać z komend jak /spawn czy /home. Transport na naszym serwerze jest tylko i wyłącznie pieszy, tylko w niektórych miejscach inżynierzy z Vristu( O co chodzi? O tym za chwilę) skonstruowali wąskotorową kolej.

Nacje- W Królestwie istnieje pięć głównych nacji, czyli miasta i tereny, w których żyją poddani:
Halenshire- Nacja na wzór średniowiecznego miasta. Potężna forteca otoczona jest szeroką i głęboką fosą. Do miasta można wejść jedynie poprzez niewielki most zwodzony. Miasto Halenshire nie jest łatwe do podbicia, łucznicy, wieże obserwacyjne i fosa sprawiają, że długo pozostanie na mapach Królestwa.
Nile- Pośród pustynnych wydm można spostrzec wielkie mury z piaskowca. Tak, to miasto Nile. Teren jest idealny do hodowli kaktusów, mogących służyć jako pułapka. Oryginalnie skonstruowane wieże utrudniają atak z góry i nie są łatwe do zdobycia. Zapadający się piasek obok tego ogromnego miasta utrudnia jego zdobycie.
Vrist- Mimo, iż jest najmniejsze, miasto Vrist jest oryginalnie skonstruowane, i, co tu dużo mówić, piękne. Mury wykonane są ze śniegu, a wieże zamknięte na perfekcyjnie wykonane stalowe zamki są nie do zdobycia. Śnieżne barykady utrudniają wszystkim wrogom Vristu dojście do murów. W okolicach Vristu można szybko się poruszać, za pomocą kolei.
Ravenshire- Idealna siedziba dla myśliwych i łowców. Twierdza ukryta pośród gęstych lasów nie jest łatwa do znalezienia. To miasto może się twardo bronić przed intruzami, czekając pod drzewem z mieczem w dłoni. Ravenshire wykonane jest z drewnianej palisady. Potężne korony drzew utrudniają potencjalnym intruzom strzały z łuku przez mury Ravenshire. Domy są tu wykonywane głównie na drzewach.
Urbem Doreum- Urbem Doreum wykonane jest na wzór Aten. Okrągły mur wykonany będzie z kamiennych bloków ceglanych. Urbem Doreum to miasto pełne wiary, na każdym kroku znajdziemy świątynie. Budowle są tu wykonywane z kamiennych bloków ceglanych i półpłytek, z cegieł oraz piaskowca. Jest to najpiękniejsze miasto i najbardziej ozdobne.

System PvP- Tu każdy może zabić każdego. Bez przynajmniej jednego towarzysza podróży możesz zostać łatwo zabity przez bandytów lub innego obywatela Królestwa. Pamiętaj- każdy jest niewinny, póki jego wina nie zostanie udowodniona!

System wykupywania ziemi- Aspekt wykupywania ziemi sprawia, że gra jest trudniejsza, ale i ciekawsza. Nasz system opiera się na wykupywaniu obszarów wielkości 2x2(wysokość nieograniczona). Każdy z nich kosztował by 5 denarów(waluta na serwerze). Dodatkowo, co trzy dni gracz płaciłby podatek. Jego suma zależy od wielkości wykupionej ziemi. Podatek byłby 2 razy mniejszy niż suma, za którą kupiono ziemię. Przykład- Ziemia wykupiona za 50 denarów miałaby podatek 25 denarów(dwa razy mniejsza ilość). Aby coś zbudować, musisz najpierw wykupić ziemię!

Religia- Religia była by bardzo ciekawym aspektem rozgrywki. Istniały by 3 takie religie. Każda zbierała by punkty wiary. W różnych miejscach istniały by świątynie. Co jakiś czas odbywała się by tam msza. Za każdego członka przebywającego na mszy dana religia dostawała by 1 punkt wiary. Za punkty wiary można poprosić Króla o specjalne efekty, jak wywołanie deszczu, śniegu itp. Każda z tych czynności kosztowała by odpowiednią ilość wiary.

Wioski i obozy bandytów- Posiadając minimalnie 3 graczy, można założyć w Królestwie obóz bandytów. Bandyci nie mają prawa mieszkać w żadnej głównej siedzibie nacji. Zamiast tego, żyją w specjalnych obozach i napadają na poddanych. Będąc bandytą, można zabierać ekwipunek zabitego. Oczywiście życie bandyty jest ciężkie, gdyż ciągle jest on poszukiwany przez strażników. Posiadając minimalnie 5 graczy, można założyć wioskę. Wioska jako jedyna może być otoczona murem(ale tylko drewnianym-palisadą), obozy bandytów muszą być na otwartym terenie. Obozy mogą mieć teren o maksymalnej wielkości 15x15(wysokość bez ograniczeń). Wioski mogą mieć teren maksymalnie 25x25(wysokość bez ograniczeń). Zarówno obozy, jak i wioski, mogą wykupić większy teren na zasadzie kupna ziemi.

Profesje- Profesje są zdecydowanie najciekawszym aspektem w Królestwie. Istnieje 7 profesji: Górnik, Leśniczy, Farmer, Budowniczy, Strażnik, Marynarz, Rzemieślnik. Każdy gracz przed rozpoczęciem gry wybiera 1 profesję. I na przykład Leśniczy jako jedyny może korzystać z siekier i sadzić sadzonki, a także korzystać z nożyc i oswajać wilki. Tylko Strażnik może korzystać z mieczy lepszych niż kamienne i zbroi lepszej niż skórzana. Rozumiecie o co chodzi? Profesje wprowadzają wiele ograniczeń, ale w zamian gracze będą ze sobą współpracować. UWAGA: Nie wiadomo, czy profesje zostaną wprowadzone. Jeżeli znasz się na pluginach, doradź, jaki byłby odpowiedni. Powiem, że znalazłem takie jak: Craftgroup(nie działa poprawnie), Incraftible i CustomBlockRestriction. Jednak właśnie Craftgroup byłby najlepszy, jednak jak na złość nie działa poprawnie. Macie propozycje? Profesje są bardzo ciekawe, ale niestety nie mam ich jak zrealizować.

Ograniczony obszar- Królestwo ma ograniczony obszar. Nie można pójść tak daleko, jak się chce, bo Chartum otoczony jest wielkim murem z Bedrocka. Przejście przez niego nie jest możliwe. Mapa Królestwa:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



I jak, podoba Wam się taki system? Jeśli tak, podania na White-listę piszcie na forum serwera(link podany w temacie) według następującego wzoru:
Wiek: (minimalnie 12 lat)
Od kiedy grasz w Minecraft:
Dlaczego chcesz tutaj grać: (Wysil się z opisem, minimalnie 5-6 zdań)
Historia postaci: (Opowieść o Twojej przeszłości z Królestwa Chartum, około 7-8 zdań).
Nick w grze:

Aby grać na serwerze, Twoje podanie musi być zaakceptowane.

Mam nadzieję, że pomysł się Wam podoba, pozdrawiam i zachęcam do gry.
Danio

Forum:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Podania pisać na forum!

Tu nie pisać podań!

IP: s15.csrv.pl:13293

Powody odejścia mnie i Dokanix'a:

Po całym dniu przemyśleń, stwierdzam, że ja już po prostu cierpliwości nie mam. Przedyskutowałem to z Dokanix'em, on twierdzi tak samo. Nie oznacza to bynajmniej końca serwera- ale dla mnie i Dokanix'a tak. Serwer prawdopodobnie zostanie przekazany dla Wodza, oczywiście, jeśli będzie chciał to kontynuować. Przekażę mu dostęp do wszystkich plików serwera, i jeśli wyrazi chęci, zostanie głównym administratorem. Ja będę starał się odwiedzać to forum jak najczęściej i możliwie doradzać i wprowadzać pewne pomysły, jednak ze strony Minecraft'a opuszczam serwer. Dziękuje Wam za wszystkie chwile poświęcone na grę. Robię to, ponieważ wolę oszczędzić sobie nerwów, i więcej czasu przeznaczyć na życie prywatne. Jeśli to nie Wodzu zechce przejąć kontrolę nad serwerem, może znajdzie się ktoś odpowiedzialny, kto zapewni mu dobrą przyszłość, jeśli tego chcecie. Przykro mi, że to piszę, po takim czasie oczekiwania, ale przeliczyłem się. Jak już pisałem, prowadzenie takiego serwera jest cholernie trudne i zabiera mi zbyt dużo czasu. Pogarsza moje wyniki w nauce, i nie tylko. Pozdrawiam, Danio

Don't hold me back

This is my own hell


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Qba_97

Qba_97

    Nowy

  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 24 August 2011 - 10:03

Wiek: 14 lat
Od kiedy grasz w Minecrafta: Od Bety 1.4, wiem że to jest krótko ale jestem ogarnięty.
Dlaczego chcesz tutaj grać: Chce tutaj grać, ponieważ nie znalazłem do tej pory ogarniętego serwera RP. Z opisu serwera jestem bardzo zadowolony. Bardzo podobają mi się miasta główne. Jak byłbym przyjęty na to dołączyłbym do miasta Raveshire. W profesjach (jakby były) wybrałbym myśliwego i strażnika. Mam nadzieję, że ten serwer spełni moje oczekiwania.
Historia postaci: Gdy byłem mały mieszkałem z rodziną na małej wyspie. Pewnego dnia mama i tata postanowili wyprowadzić się stamtąd i popłynąć na kontynent. Podczas podróży nasz statek zatonął, ponieważ był sztorm. Z całej załogi przeżyłem tylko ja. Fale wyrzuciły mnie na plaże. Ocknąłem się w mieście, gdzie domy były na drzewach. Tym miastem było Ravenshire.

Dołączona grafika


#3 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 10:10

Przyjęty, do miasta Ravenshire.

Don't hold me back

This is my own hell


#4 Wonster

Wonster

    Nowy

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • wonster

Napisano 24 August 2011 - 10:15

Wiek: 12 lat
Od kiedy grasz w Minecrafta: Gram już od pol roku.
Dlaczego chcesz tu zagrać: Chce tu zagrać bo ten serwer widzę ze jest bardzo przygodowy i trudny do przeżycia.Wiec chciałbym zagrać.
Historia Postaci:Jak bylem mały mieszkałem z rodzina gdy dorosłem zapragnąłem przygód wiec wyruszyłem w wielka przygodę zwiedziłem dużo wysp aż nadszedł dzień w którym statek zatonął obudziłem się w mieście Ravenshire.

#5 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 10:17

Do poprawy opis Dlaczego chcesz tu grać.

Don't hold me back

This is my own hell


#6 Wonster

Wonster

    Nowy

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • wonster

Napisano 24 August 2011 - 10:22

Dlaczego chcesz tu zagrać:Chce tu zagrać bo widzę ze serwer jest ogarnięty i są wspaniale pluginy.Opis serwera bardzo mi sie podoba.Jak bym został przyjęty chętnie bym dołączył do miasta Ravenshire.W profesjach wybrałbym łowce lub strażnika.Mam nadzieje ze serwer będzie bez wulgaryzmów.

#7 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 10:24

Ok, już jest lepiej. Przyjęty.

Don't hold me back

This is my own hell


#8 Wonster

Wonster

    Nowy

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • wonster

Napisano 24 August 2011 - 10:26

Jak By co nick W Minecrafcie to wonster

#9 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 10:29

Dziękuję za przypomnienie:). Qba_97, dopisz swój nick, przepraszam za utrudnienia.

Don't hold me back

This is my own hell


#10 Wonster

Wonster

    Nowy

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • wonster

Napisano 24 August 2011 - 10:31

Ok
Niema zaco

#11 CiasteczkoPL

CiasteczkoPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 24 August 2011 - 11:20

Wiek: 12 lat
Od kiedy grasz w Minecraft: zaczynałem gdzieś tak od wersji 1.4-1.5
Dlaczego chcesz tutaj grać: Lubie ludzi :) i grać w minecrafta. Liczę na przyjazną atmosferę. MineCraft to moje "ŻYCIE" więc chyba rozumiesz :). Nudzę się ale lubię grac na RP :). mam nadzieje że serwer ten ma ogarniętą administracje. jestem miły i pomagam ludziom. chciałbym grać na takim serwerze :). Mój nick CiasteczkoPL
Historia postaci: Mój tata był górnikiem zginął gdy spadła na niego lawa :(. Mama była zielarką, zabrali ją nieumarli łucznicy gdy miałem 10 lat. Zostałem podróżnikiem i zacząłem się uczyć sztuk walki. W czasie ostatnich podróży znalazłem miasto. Jego miasto brzmi Ravenshire. Wszystkie domy w tym mieście są na drzewach. Zacząłem się uczyć u mistrza walk.
Nick w grze: CiasteczkoPL

Nie wiem tego ostatniego ale wymyśliłem to historyjkę mam nadzieje że tak to miało wyglądać i o to chodziło.

#12 sorszulik

sorszulik

    Nowy

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 24 August 2011 - 11:20

Wiek: 19 lat
Od kiedy grasz w Minecrafta: Gram w MC 2 lata
Dlaczego chcesz tutaj grać: Chce tutaj grać, ponieważ lubie serwery RP i z opisu zapowiada sie ciekawy serwer.Mam duze doswiadczenie umiem prawie wszystko zbudowac gralem na wielu podobnych serwach ale zaden mnie tak niezaciekawil jak ten.
Nick w grze:Apla
Historia postaci:Pewnego dnia na wyspie Rohan, urodzil sie syn Alpy(nie Aply) bogini liczb:D Apla byl niewielkim malym chlopcem lecz byl bardzo utalentowany,na wyspie lezalo niewielki miasteczko Ravenshire Apli od razu spodobalo sie te miasto i prosil o dolaczenie do miasta sraznicy bramy powiedzieli:
-Musisz znalezc oko Gorgony ktore polknol Kraken zeby dolaczyc do miasta.Apla nie byl zbyt silny zszedl pod wode gdzie czekal na niego Kraken .Apla wiedzial ze dzis bedzie sztorm obliczyl wspolrzedne potwora i poprosil wujka Posejdona o robienie fali i tak maly,skromny chlopiec zdobyl Oko Gorgony i dolaczyl do miasta Ravenshire





(sory za taka historie postaci ale nie jestem polonista ;/ )

#13 Grande5

Grande5

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 August 2011 - 11:33

Wiek: 13 i 13 (2 graczy)
Od kiedy grasz w Minecraft:
Dlaczego chcesz tutaj grać:Szukam z kolega jakichs dobrych rp. Lubimy serwery po 20 slotow max i znamy ortografie;d Szukamy na serwerach milych ludzi ktorzy maja humor. Chcielibysmy dolaczyc do ravenshire poniewaz podoba nam sie opis Chcemy rowniez zeby mozna bylo przeklinac ale jakies ograniczenia:P Mamy nadzieje ze znalezlismy nasz server na pare tygodni:P
Historia postaci: Dwóch chłopców wychowywalo sie w malej wiosce obiecali sobie ze jak beda dorosli znajda slynne miasto Ravenshire. Po kilku latach jeden zaczal szukac lecz zgubil sie w gestych lasach. Zrozpaczony przyjaciel zaczal go szukac. Po przeszukaniu lasu zauwazyl 2 postacie. To byl jego przyjaciel z mysliwym z Ravenshire ktory zaprowadzil go do miasta.
Nick w grze:sjulen i Grande5 (2 graczy)

#14 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 11:36

Wszyscy zostaliście przyjęci. Mała prośba, patrzcie także na inne miasta, bo są bardzo ciekawe. Jak nie, to przekonam Was screenami;). Nie chcę, aby cała społeczność szła do Ravenshire.

Don't hold me back

This is my own hell


#15 Grande5

Grande5

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 August 2011 - 11:40

A ja jestem slepy czy ip nie ma? xD (na pw wysylasz?)

#16 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 24 August 2011 - 11:58

Dam kiedy serwer będzie otwarty.

Don't hold me back

This is my own hell


#17 MisioYogi

MisioYogi

    Nowy

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 24 August 2011 - 12:06

Wiek: 12 lat
Od kiedy grasz w Minecraft : Od wersji beta 1.5
Dlaczego chcesz tutaj grać:Razem z kolegami szukamy dobrego serwera rp. Graliśmy już na wielu serwerach rp ale niestety zawiodły nasze oczekiwania.Szukam dobrego serwera na którym będzie grać dużo ludzi.Podobają mi się klasy postaci.Zamierzamy założyć obóz bandytów
Historia postaci:Wychowałem się w obozie bandytów.Napadaliśmy na ludzi wędrujących przez las przez co bogaciliśmy się.Pewnego dnia Nasz obóz zaatakowali strażnicy z miasta Halenshire.Od tamtej pory Postanowiłem zostać wrogiem Każdego miasta i wioski.Postanowiłem żyć na własną rękę i założyć obóz z przyjaciółmi poznanymi podczas wędrówek.
Nick w grze:MisioYogi

#18 Molom

Molom

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 24 August 2011 - 12:48

Wiek: 12
Od kiedy grasz w Minecraft: Od wersji Alpha 1.2.0 (Hallowen Update)
Dlaczego chcesz tutaj grać: Ponieważ to najbardziej rozbudowany serwer jaki widziałem. System królestw różniących się krajobrazem i działalnością sprawia że jest wybór, a nie że wszystkie oferują to samo. Możliwość wybrania 2 klas na pewno się sprawdzi, bo gracze nie będą marudzić że nie ma kogoś tam, a każdy sobie dobierze klasy wedle swoich potrzeb. Religia też fajna rzecz. Dzięki temu odwzorowywany świat jest prawdziwszy. PVP i możliwość zakładania własnych wiosek i osad bandytów również nadaje realistyczności i smaczku przygody. Jeśli zostane przyjęty to chętnie dołączę do miasta Ravenshire i zostać Myśliwym oraz Strażnikiem.
Historia postaci: Wychowywałem się w dzikim lesie w małej osadzie koczowników. Tylko 15km od Ravenshire. Jednak ta cześć lasu, w której się osiedliliśmy na noc była niebezpieczna. Jednak nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Gdy wybiła północ, a blask księżyca przybladł, z gąszczu wyskoczyli bandyci. Zaczęli rżnąć wszystkich po kolei. Jednak mój ojciec, korzystając z nieuwagi bandytów, schował mnie w małym rowie i przykrył gąszczem. Z kryjówki patrzyłem jak bandyci wybijają moją rodzinę i jedynych przyjaciół. Jenak musiałem trzymać emocje, bo wiedziałem że inaczej zginę. Gdy wszystkich wybili, ci barbarzyńcy zabrali wozy i okradli zmarłych. Ze łzami w oczach patrzyłem jak odjeżdżają. Następnego dnia znalazł mnie myśliwy. Zabrał do wioski i tam mnie wychowywał. Zabierał na łowy i uczył wszystkiego, co sam wiedział. Gdy w wieku 18 lat mój mentor zabrał mnie na myśliwskie chrzciny: miałem upolować wilka. Jednak nie chodziło o byle jakiego wilka tylko o wilka białego, najsilniejszego z wilków. Gdy już wykonałem swój test i stałem się pełnoprawnym myśliwym, napadli nas bandyci. Byli to ci sami co zaatakowali mnie za młodu. Wyuczony w sztukach łowieckich zacząłem z nimi walczyć. Jednak mój mistrz, już w swoim wieku, zginął z miecza herszta. Wpadłem w szał i straciłem panowanie nad sobą. Gdy je odzyskałem zobaczyłem że wszyscy bandyci nie żyją. Postanowiłem że od teraz będę pilnował porządku w tych lasach.
Nick w grze: Molom

#19 Krush

Krush

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 24 August 2011 - 13:33

Podanie dotyczy 3 osób.Na serwerze chcielibyśmy być bandytami.

Wiek: 13
Od kiedy grasz w Minecraft: 6-7 miesięcy
Dlaczego chcesz tutaj grać: Podoba nam się fabuła serwera.Bardzo podoba nam się pomysł z bandytami oraz z profesjami.Lubimy serwery RP i grę z innymi ludźmi.Podoba nam się opis serwera.Często będziemy wchodzić na serwer.
Historia postaci:Wszyscy jesteśmy rodzeństwem naszą wioskę zaatakowali bandyci gdy mieliśmy po 11 lat.Naszych rodziców zabito a nas zabrano do swojej kryjówki.Tam szkolili nas na bandytów. Po jakimś czasie uciekliśmy i od tamtego dnia terroryzujemy pobliskie wioski!
Nick w grze: 1. Krush
2.saratakakino
3.konrad
Dołączona grafika

#20 Qba_97

Qba_97

    Nowy

  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 24 August 2011 - 13:49

Nick w Minecrafcie: Qba_97 (tak jak na forum)

Dołączona grafika