Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największe konstruktorskie "wpadki"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 bodzio222

bodzio222

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 12 February 2011 - 19:16

Dajemy tutaj "skriny" lub opowiadania, o różnych konstruktorskich wpadkach. Przed chwilą miałem chwilą ja miałem EPIC FAIL gdyż myślałem że lawa się rozprzestrzenia na 3 kratki we wszystkie strony... Jednak myliłem się. :D A tak BTW to na ile się w końcu ta lawa rozlewa? Bo ja zastosowałem jedno wiadro lawy i oto super czadowy efekt:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Uploaded with

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MetalGoo

MetalGoo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 12 February 2011 - 19:58

Ja mam opowiadanie bo to było jeszcze za czasów początków Alphy ,a wiec tak :D

Siedziałem sobie w moim nowo zbudowanym domku z drewna troszkę dalej była kopalnia postanowiłem się pobawić zebrałem do wiader troszkę
lawy i chciałem ja przechować w skrzynce lecz miałem ją w ręku i rozlała się ja się spaliłem razem ze mną cały dom i okoliczny lasek -_-

#3 Araniero

Araniero

    H

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 16 February 2011 - 23:16

To było kiedy postanowiłem zrobić willę. Była wielka i miała dywan z różnokolorowej wełny. Około dwóch stacków. Kiedy próbowałem zrobić coś na typ kaloryfera tyle, że z lawą, i nie postawiłem koło tego kamienia. Lawa się wylała, i podpaliła cały dywan. ;)

#4 KotMroku1

KotMroku1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 17 February 2011 - 00:38

...budowałem system samozniszczenia dla mojej rezydencji...tak z grubsza 200 tnt... skończyłem,zasypałem...jakimś cudem dźwignia otwierania drzwi do mojego skarbca była połączona z moim małym ładuneczkiem:P
Wyleciałem w powietrze razem z krową,2 stackami diamentu,masą sprzętu,twierdzą,oraz pobliską wioską...


#5 ArtOfWar

ArtOfWar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 17 February 2011 - 19:19

Rozprzestrzenia się na 4 bodajże ;D max 5 Hehe.

#6 Mixsieo

Mixsieo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 17 February 2011 - 21:11

4 Kratki łącznie z tą na która wylewamy lawę,bynajmniej ja tak mam.

A moja historia jest taka.

Było to w moim "podwodnym" domku który był zrobiony z drewna i troszkę szkła.Wymiary to bodajże 11x11 a wyglądało to mniej więcej tak.

SDSDSDSDSDSD
SDSDSDSDSDSD
SDSDSDSDSDSD i tak dalej..

Miałem tam około 20 kur bo zbierałem jaja ale czas przejść do rzeczy.
Gdy wkopałem się w głąb znalazłem lawę wziąłem ją do wiadra,i gdy otwierałem drzwi z kopalni do domku to dziwnym trafem wylała się lawa i spaliła drewniane części domu,pozostawiając biedne kury w domku.Jeszcze lawa nie jest najgorsza bo gdy wypaliła już drewno to lawa utopiła kury i zalazła kopalnie.

#7 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 17 February 2011 - 21:25

Co do nieplanowanego rozlewania wody/lawy i panicznej próby odcięcia im drogi: :D
Screen większość wyjaśnia - zabawa z water trap, tuż przy zejściu z torami i pochodniami. Woda spływając zabrała wszystkie tory i pochodnie (ale część dziwne potem wyparowała i musiałem dorabiać...). Screen przedstawia stan obecny, nieco różniący się od czasu wypadku.



@down:
faithful 32x32 - oryginalne, ale w wyższej rozdzielczości + Better Light.

7dnEj.png


#8 lolexPL

lolexPL

    Master

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 18 February 2011 - 14:32

właściwie działo sie to w classicu ale i tak moge to tu opisać
otóż siedze na swoim własnym serwerze (założyłem go po to żeby sobie pograć z komendami itp) patrze komendy i nagle zauważyłem replace
wpisałem "/replace grass tnt" (czy jakos tak) i nagle patrze ziemia to tnt ok spoko tylko że wbił mi sie kolega na serwa i postawił fire :/
robiłem 2 godz wille (dużą) :/

@up jakich teksturek używasz?

#9 bodzio222

bodzio222

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 19 February 2011 - 22:19

Widzę że też macie ostro :D


Rozprzestrzenia się na 4 bodajże ;D max 5 Hehe.

Ja na użyłem na tym screenshocie jednego wiaderka i jak widzisz wylało się na obszar ~12 kratek. :/


#10 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 19 February 2011 - 23:10

@UP
No bo jak pod tym ostatni - czwartym - klockiem lawy nie ma nic, to ta lawa "resetuje" się i płynie kolejne 4 kratki.
No i wybaczcie mocno za offtop.

#11 ShadowPL

ShadowPL

    Świnka Assasyn

  • Użytkownik
  • 485 postów
  • ShadowPolska

Napisano 20 February 2011 - 23:46

Nam się z kolegą stało tylko na servie : D

On buduje wielki dom z drewna a ja zrobiłem sobie przenośną wieże strażniczą by jakiś potwór się nie dostał np creeper nagle postanowiliśmy że zrobimy kominek usuneliśmy pod drewnem podłogę drewnianą i podpaliliśmy dobra zaczął się pożar kolega ucieka z domu drzwiami nad którymi był ogień podpalił się ale nie zdążył wbiec do wody i zginął gdybym nie miał przy sobie wiaderek domu by już nie było została tylko drewniana podłoga tak 3/4 a ściań 1/4

#12 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 20 February 2011 - 23:49

A teraz wstaw tam znaki interpunkcyjne, to ludzie nie będą musieli tego 2 razy czytać, żeby zrozumieć ;)

7dnEj.png


#13 Demol

Demol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 21 February 2011 - 02:10

@up
ja go i tak nie zczaiłem :)
@topic
Nie konstrukcyjna, ale się nadaje:
Domek na drzewie. Drewno, liście, pnie, wełna. Drzwi na przycisk. Podchodzę za blisko przycisku, trzymam wiadro z lawą. Klikam przycisk ppm. Lawa się wylewa przed drzwi. Drzewko nie istnieje po 10 sek...

#14 Hubert97JP

Hubert97JP

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 February 2011 - 17:09

Nie wiem ile miała moja "Wieża" ale na pewno była ponad chmury ,wszystko szło dobrze z planem aż nie wpadłem na pomysł żeby z samej góry wylać lawę żeby uzyskać pożądany efekt a dalej się już chyba domyślacie.
Wylałem tą lawę ale nie w tym miejscu co trzeba było :)

#15 1dawidosik

1dawidosik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • 1dawidosik

Napisano 01 March 2011 - 06:45

moje to gdy budowałem taki wieeeeeeeeeeelki fort z drewna z chatami i wogóle.Ale wpadłem po drodze gdy szłem na łowy wpadłem do dużej jaskini po troche chodzeniu zobaczyłem lawe i wziełem do wiadra gdy wróciłem chciałem zrobić niszczarke z lawy ale nie tu się rozlało i pufff;( fort poszedł z dymem do teraz nie robie niszczarek

PS:A robiłem go około 136h

#16 Dalione

Dalione

    Aldwin

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 01 March 2011 - 08:31

(Znów lawa)
Robiłem swój domek drewniano/śniegowy i chciałem zrobić fosę wokół domu z lawy , ale zagadałem się ze znajomym i postanowiłem zostawić pewne drzewko obok domku , jedna "kulka" z ogniem podpaliła drzewko , a ja zauważyłem to dopiero gdy spaliło mi się pół domu , bo kolega mnie zagadał ;x Więc pobiegłem jak najszybciej po wodę i .. zdążyłem uratować tylko dwie skrzynki z produktami. Ale i tak się uśmiałem z tego :D

#17 Lowcakur

Lowcakur

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 01 March 2011 - 09:22

Ja wylamie sie spod scheamtow, moja najwieksza wpadka byla zwiazana z paroma mobami, a konkretnie 3x szkielet, 1x szkielet+pajak oraz 2x zielony Talib. Jak do tego doprowadzilem? Wiec zaczne od poczatku...
Byla to moja pierwsza gra, postanowilem zbudowac sobie dom w jaskini. Wiec zabralem sie do roboty, wszystko szlo dobrze, tylko nie umialem jeszcze tworzyc pochodnii, co okazalo sie zgubne w skutkach. Po ciezkim dniu pracy, slonce chylilo sie ku horyzontowi, a ja, nie wiedzac o tym, iz w nocy pojawiaja sie niedocenieni przyjaciele, beztrosko podrozowalem po krainie. Nagle slysze charakterystyczne "krhhhhh" . Obracam sie... I nagloe Zonk, skad wziely sie tutaj szkielety, pajaki oraz szkielet dosiadajacy pajaka? Nagle moj bohater zaczyna stekac, jedna strzala dosiegnela mojego herosa. Wiec nie mysle wiele, biegne do mojego podziemnego domu. Oczywiscie, horda demonow za mna. Wbieglem do domu, ale juz nie zdazylem zablokowac wejscia ziemia. Potwory opanowaly wielka siedzibe, ktora budowalem przez pare dni(nie wychodzilem z jaskini, przez ten czasz, gdy ja budowalem, wiec nie wiedzialem, co sie dzieje w nocy). A ja zrazilem sie do Minecrafta na okolo 2 godziny. Potem jednak rozpoczalem gre jeszcze raz i pomimo wielu respawnow nie zrazilem sie do niej ani razu. :D



#18 minecart

minecart

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 March 2011 - 00:50

Miałem domek z drewna nowy jeszcze nie dokończony . Chce wyrąbać drzewa ale nie chce tych liści to sobie myślę że je podpale zapalniczką . okazało się ż e mój dom był za blisko tego lasku . Ile kratek od domu mogę podpalać drzewa ?

#19 maciej01

maciej01

    A lajk trejns.

  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 06 March 2011 - 13:13

miałem baaaardzo daleko kopalnię. obliczyłem ilość potrzebnego cobbla, w czasie budowy okazało się że jednego bloczka zabrakło. a na dodatek zasuwałem do kopalni zamiast pokopać w ziemi 5-6 bloczków :<

#20 wielkimati

wielkimati

    Poszukiwacz szczęścia życiowego

  • Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 06 March 2011 - 19:41

...bla bla bla... Patrze dzień wychodze z domu a tu pod drzwiami 4 talibowie na służbie u allaha... A najlepsze to to że kiedyś przez przypadek postawiłem dynamit pod drzwiami...