Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1130 odpowiedzi w tym temacie

#1121 kaamil

kaamil

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 12 October 2016 - 15:18

Remigiusz Mróz Immunitet


Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#1122 Wilczkowa10

Wilczkowa10

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Wilczkowa10

Napisano 14 February 2017 - 17:52

Kiedy byłam kilka lat młodsza to zachwycałam się serią Brandona Mulla pt: "Baśniobór". Teraz gdybym miała do tego wrócić to myślę, że język byłby dla mnie zbyt dziecięcy. Przeszłam przez Eragona, całego Potter'a i "Kroniki Spiderwick". Teraz jestem na V tomie trzynasto-tomowej serii Josepha Delaney - "Kroniki Wardstone". Ludzie, którzy mają za sobą chociaż pierwszy tom powiedzą, że jest on pisany "językiem idiotów", bowiem słyszałam już wiele takich ocen tej książki. Zgadzam się w pełni, ale nadal utrzymuję, że warto czytać. Mimo mało trafnego języka akcja wyprzedziła moje wyobrażenia. Są to klimaty wszystkim znanego Wiedźmina, którego rolę w opowieści pełni Stracharz - jedno i to samo. Ma uczniów, którzy razem z nim błąkają się po Hrabstwie i starają się ratować ludzi przed boginami, utopcami i czarownicami. Mają za przyjaciółkę młodą wiedźmę - krzyżówkę powstałą z dwóch najliczniejszych klanów czarownic z Pendle. Więcej nie zdradzę, ale powiem że jest to doskonały zamiennik dla ludzi w moim wieku, którym Wiedźmina zwyczajnie przeczytać jeszcze nie można (a chciałoby się chociaż przeglądnąć :c).
Masz pytanie? GG:55666465
wolf-animated-gif-11.gif

#1123 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 14 February 2017 - 18:08

Oh boi, to żyje.
Znaczy, bardziej nieumarłe przez pewną nekromantkę, ale kij.
Co ze mno? Nadal Świat Dysku, dzisiaj zacząłem po dłuższej przerwie Ciekawe Czasy i czekam aż głupie wydawnictwo w końcu przetłumaczy Goldenhand.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#1124 2Jamalo

2Jamalo

    The Don Killuminati

  • Użytkownik+
  • 147 postów
  • CTSG

Napisano 27 February 2017 - 23:04

Kupiłem sobie książkę o Dalajlamie. A tak poza tym: czekam na "Mitologię nordycką" Neila Gaimana. 

Aktualnie czytam "Równoumagicznienie" ("Świat Dysku"), choć najbardziej podoba mi się cykl o Straży Miejskiej. 


"Po wielu latach, z twarzą przez zmarszczki zoraną,
Opowiem to, z westchnieniem i mglistym morałem:
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano
Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną -
Reszta wzięła się z tego, że to ja wybrałem."

- Robert Frost "Droga nie wybrana"


#1125 2Jamalo

2Jamalo

    The Don Killuminati

  • Użytkownik+
  • 147 postów
  • CTSG

Napisano 06 June 2017 - 18:41

Czytał ktoś "Ulisses"? Zastanawiam się nad kupnem, ale krążą różne opinie na temat tej książki. 

 

 

@odkop 


Użytkownik 2Jamalo edytował ten post 06 June 2017 - 18:42

"Po wielu latach, z twarzą przez zmarszczki zoraną,
Opowiem to, z westchnieniem i mglistym morałem:
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano
Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną -
Reszta wzięła się z tego, że to ja wybrałem."

- Robert Frost "Droga nie wybrana"


#1126 ErykS_1983

ErykS_1983

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Eryk

Napisano 03 July 2017 - 15:29

Ostatnio:
"Zwiadowcy" - cała seria Johna Flanagana.
"Ciudad Trujillo" - fajny kryminał Andrzeja Wydrzyńskiego



#1127 Snajperro

Snajperro

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 01 August 2017 - 08:18

Właśnie kończę cały cykl Artefakty wydany przez wydawnictwo Mag. Rewelacyjny zbiór, który obecnie kończy się na książce "Człowiek który spadł na ziemię" autorstwa Waltera Tevisa. Polecam wszystkim fanom sci-fi! 


Minecraft SkyLand - rewelacja!  :)


#1128 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 19 April 2018 - 21:38

nawiązując do powyższego posta, ja niedawno skończyłem "Hyperion" Dana Simmonsa i cóż - to najlepsze 500 stron, w których nie dzieje się absolutnie nic ; ) oczywiście mówię to z przekąsem, a sama lektura świetna. szczególnie podoba mi się kompozycja utworu - podział na 6 części, a w każdej z nich jeden z pielgrzymów ma okazję opowiedzieć swoją historię, których spoiwem jest tytułowa planeta Hyperion i niecodzienne zjawiska na niej zachodzące... całość jest jedną wielką retrospekcją przerywaną opisami wędrówki do Grobowców Czasu. każdego bohatera możemy bardzo dobrze poznać, a najlepsze jest to, że każda z opowieści utrzymana została w innej konwencji - a więc mamy niepokój i obce cywilizacje z punktem kulminacyjnym rodem z Lovecrafta, nietypowy wojenny romans, refleksje poety którego muzą i natchnieniem jest istota będąca uosobieniem bólu i śmierci, tragiczny przypadek uczonego jako kochającego ojca(dla samej tej części warto zapoznać się z Hyperionem), pełną akcji, wybuchów i pościgów zagadkę detektywistyczną oraz przypadek podwójnego szpiega marzącego zemścić się na tych, którzy zniszczyli jego rodzinę. nie mogę się doczekać rozpoczęcia następnego tomu - jak zakończy się konfrontacja z mitycznym Dzierzbą? czy rzeczywiście tylko jeden z bohaterów przeżyje, mając wcześniej okazję zaprezentować swoją prośbę Władcy Bólu?

 

no a teraz, w międzyczasie, czytane są Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Północ - Południe. zapowiada się kawał dobrego fantasy


Don't hold me back

This is my own hell


#1129 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 30 April 2018 - 13:10

"Diuna" Franka Herberta jest zdecydowanie miłą odskocznią od prostych książek chociażby Flaganana.


2AyfJ3g.png


#1130 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 30 April 2018 - 13:15

No cóż... Nesbo i Mróz. Genialne kryminały.



#1131 Danio

Danio

    szatan piekło 666

  • Użytkownik+
  • 2695 postów

Napisano 03 May 2018 - 09:40

"Diuna" Franka Herberta jest zdecydowanie miłą odskocznią od prostych książek chociażby Flaganana.

zabierałem się do niej parę miesięcy, ale BYŁO WARTO. napisane z rozmachem na miarę Władcy Pierścieni. do tego cudownie wplecione wątki filozoficzne, egzystencjalne, religijne, ekologiczne i tak dalej. no i jest coś porażającego, fascynującego w kulturze Fremenów. bardzo trafne spostrzeżenia dot. tego, jak ogromny wpływ potrafi mieć religia na uciemiężony lud


Don't hold me back

This is my own hell