Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjście z jaskini/znalezienie domku.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zur

Zur

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 February 2011 - 18:47

Witam, dzisiaj postanowiłem zwiedzić wielki system jaskiń, po godzinie zbierania surowców postanowiłem wracać, jednak jak się łatwo domyślić, nie wiem jak. Uprzedzam posty typu "Poszukaj a znajdziesz". Chodziłem po jaskini z dobre 10 godzin, (męczę się z tym jakiś czas). Zabić się nie mogę, miejsce spawnu jest za daleko od domku, a sam domek jest dobrze zakamuflowany (ziemianka).
I teraz moje pytanie do Was, jak sobie z tym problemem poradzić?

Czy jest jakiś sposób abym zobaczył gdzie mniej więcej mam iść? Czy jest jakiś mod który pozwala widzieć przez ściany, albo chociaż istnieje taki bug? Z góry dziękuję, i pozdrawiam.
Zur.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 05 February 2011 - 19:05

Bug istnieje, potrzebny jest edytor obsługujący przezroczystość i coś co pozwoli ci wyciągnąć terrain.png z jara.
Usuwasz wnętrza klocków (głównie ziemi, skały, żwiru) i widzisz przez ściany.
Nie jest to najprostsze rozwiązanie ale się sprawdza, możesz też pobrać minimape.
Imho bez minimapy nie masz się co pchać do kopalni jeśli nie masz zamiaru zaznaczać drogi powrotnej.
Możesz także wykopać schody i wyjść.

#3 Vikit

Vikit

    Black Master

  • Użytkownik
  • 441 postów

Napisano 05 February 2011 - 19:06

Na początek polecam zrobić strzałke z pochodni pobrać Cartographera
tutaj cały Tutorial:http://www.youtube.com/user/JJayJoker?gl=PL&hl=pl#p/c/1880974B480BBAFE/1/Okib9L1IF-w
Tutorial zrobiony przez JJayJokera na mapie cartographera powinno ci się wyświetlić strzałka za jej pomocą odnajdź dom
Jak pomogłem daj rep

#4 Zur

Zur

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 February 2011 - 19:21

Jak wyjdę, to domku na pewno nie znajdę, był on związany z jaskinią. A domku z cartographera w ogóle nie widać. sprawdzę jeszcze ten edytor przezroczystości i dam znać. Minimape już mam, ale nie mam punktu zrobionego w moim domku. Mam nauczkę na przyszłość :-).
Panie wojtek858 Jak wspomniałem mój domek jest niewidoczny z zewnątrz, i jest powiązany z jasinią, więc jedynym "możliwym" wejściem jest jaskinia, a w domku mam wiele cennych rzeczy, których szkoda by było stracić. Mięczakiem nie zamierzałem być, ale po tylu godzinach tułaczki nie mam siły na bycie "twardym".

#5 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 05 February 2011 - 19:27

Gimp, Paint.net.

#6 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 05 February 2011 - 19:32

Wyjdź na powierzchnię, zrób skrzynię i wrzuć tam rzeczy, potem postaw wysoki filar i zabij się. Kierunek kopalni znasz, więc znajdziesz swoje rzeczy.

PS nie bądź mięczakiem, nie oszukuj.

#7 Zur

Zur

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 February 2011 - 20:28

Udało Się. Jestem w swoim domku cały i zdrowy. Dziękuję wszystkim, a w szczególności użytkownikowi "Mofixil" za dobrą radę z przezroczystymi bloczkami. Oczywiście za pomoc raput leci.
Jeszcze raz dziękuję, i miłej nocy życzę.