Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje wymagania - dobór serwera

Nowy forumowicz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ryhawa

Ryhawa

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 November 2018 - 11:43

Witam
Jestem nowy na forum, w Minecrafta gram od dobrych 4 lat. Gram na serwerze lokalnym, nie specjalnie jestem zainteresowany serwerami typu multiplayer.
Gram na kilku komputerach (w domu, czasem w pracy czy na wyjazdach). Za każdym razem muszę mieć kopie swojej gry i zgrywać na kompa na którym aktualnie gram.
Aby tego uniknąć pomyślałem że może stworzyć sobie świat na zewnętrznym serwerze i na nim grać. Wtedy nie muszę kombinować z kopiowaniem swojego świata na każdy komputer itp.
Nie interesuje mnie tworzenie własnego serwera na kompie lokalnym.
Mój serwer i gra miała by być typowa jak gra lokalna z dołączonymi modami (takie jak Lucku Block i jego pochodne, MrCrayfishFurntiure, Mo-Villages, Just-Enough-Items, journeymap i wiele innych ciekawych modów).
Gram na świecie 1.8.9 i na dziś nie chciał bym tego zmieniać. Do serwera mogli by mieć dostęp inny (syn, znajomi co też grają). Osoby których nie znam osobiście raczej nie chciał bym dopuszczać do serwera.

I moje pytanie jest takie, jaki serwer polecacie do moich wymagań.

W sieci jest wiele poradników jak tworzyć własny serwer, jest wiele stron gdzie można utworzyć własny. Ale jakoś nie znalazłem nigdzie info czy mogę na tym czy owym serwerze stworzyć pożądany przez siebie świat.
Proszę o podpowiedz bardziej doświadczonych graczy którzy orientują się w kwestii serwerów.

 

Doszedłem wczoraj do tego że aby móc grać na modach to muszę zainstalować silnik Forge. Na początek wykupiłem na próbę serwer Enderchest.pl. Nie mają Forga w opcjach wyboru, trzeba samemu instalować silnik. Po instalacji i wrzuceniu 3 modów niestety wywalało po 2-5 minutach, po różnych kombinacjach nic się nie zmieniło. Rezygnuje z nich. Proszę o informacje jakie serwery polecacie z już zainstalowanym Forge.

 

 

17.11.2018

Oj społeczność forumowa jest aktywna, ech.

Po sprawdzeniu kilku serwerów doszedłem do tego że udaje mi się zainstalować serwer Forge, wszystko działa. Udaje się instalować mody itp. Ale znowu pojawił się problem. Mianowicie mody się instalują i działają, serwer działa. Jednak niektóre mody nie działają. Są widoczne w grze ale nie można nic z nimi zrobić. Przykładowo Lucky Block. W trybie kreatywnym mogę je wybrać i dodać do ekwipunku, ale nie mogę ich postawić, od razu znikają. Podobnie z craftowaniem. Mogę go scraftować, ale nie mogę go zabrać z okna tworzenia. Czy ktoś się orientuje gdzie może leżeć przyczyna. Może trzeba którąś opcje zmienić w pliku server.properties, próbowałem kombiniować z opcjami ale bez efektu.

Koledzy proszę o pomoc lub podpowiedź co zrobić dalej


Użytkownik Ryhawa edytował ten post 17 November 2018 - 21:46


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 NoobLenny

NoobLenny

    Zbrodniarz wojenny większy od kisiela

  • Użytkownik+
  • 307 postów

Napisano 24 November 2018 - 14:34

Moda może zwyczajnie nie być na serwerze.


progi postuff

 

2

69

128

313

666

999

1337

2137

7354

7355608

2147483648


#3 MiamiBear

MiamiBear

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 24 November 2018 - 19:41

Moda może zwyczajnie nie być na serwerze.

 

Kolega powyżej ma racje. To że moda zainstalowałeś w %appdata% to nie znaczy że będzie on już działał na serwerze.

Więc tak:

1. Musisz wejść w folder z plikami sewerowymi (silnik musi być forge)

2. Wrzucasz wybrane mody do folderu mods (jeżeli go nie ma to go stwórz)

3. Restartujesz serwer i cieszysz się grą.

 

A co do hostingu to ja osobiście polecam Mineserv.eu, korzystam z pakietu Silver na którym mogę wgrać własny silnik przez FTP i wtedy mam pewność że nad chociaż częścią mam pewną kontrolę.


 Dotacje w formie  :diament: diaxów: