Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artykuł 13. powiada: "nie mówimy nic dosłownie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 June 2018 - 00:19

Takie małe pytanko - czy ktokolwiek tu przeczytał ten artykuł 13? No bo ten, aferę można zrobić z byle gówna i to wcale nie tak że media wyolbrzymiają większość informacji.


Znalazłem obecny tekst ustawy (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

) oraz artykuł nt. art. 11. i 13. autorstwa wp.pl (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

)

Znalazłem rzeczywiście rozbieżność - wp.pl mówi o podatku od linków, zaś tekst samej ustawy obecnie jedynie czterokrotnie wyklucza linki z grupy cenzurowanych treści (w tym raz pod warunkiem, że nie stanowią one w rzeczywistości ukrytych wiadomości dotyczących dostępu do zcopyrightwanych treści). O podatku ani słowa. Może to usunęli, albo też dziennikarz kierował się pogłoskami. Zdecydowanie możliwe jest jednak, że celowo podał fałszywą informację.

Zrozumienie art. 13 z oryginału jest na mojej liście rzeczy do zrobienia. Jednak jeżeli chodzi o doniesienia wp.pl, to opisany tam mechanizm cenzury albo będzie łatwo omijalny za pomocą użycia niestandardowego dla usługi portu, albo też uniemożliwi grę przez sieć, używanie IRC, funkcjonowanie chatów, oraz wszystko inne co wymaga wysyłania dużych ilości pakietów danych. Obie wersje byłyby znakiem olbrzymiej niekompetencji PE, więc dziennikarz chyba nie napisał całej prawdy.
  • Dziobax lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 21 June 2018 - 08:47

Nawet jeśli to wprowadzą, to szybko to pierdyknie.


  • Grzesiek11 lubi to

#43 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 June 2018 - 10:29

Dobra, znalazłem polską wersję tej ustawy:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Poprzedni link to jakaś wersja ,,alternatywna", nie wiem, co to znaczy.

Art. 13 to chyba po prostu nakaz wprowadzenia pełnej funkcjonalności DCMA takedownów w krajach Unii.

Padliśmy ofiarą trolla internetowego.

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 21 June 2018 - 10:35

  • HelloDoggo lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#44 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 21 June 2018 - 12:04

Wiedziałem, ze to sie tak skończy



#45 soból_master

soból_master

    Brat Stali / Lego Majster

  • Użytkownik+
  • 75 postów

Napisano 21 June 2018 - 14:00

Czyli zostałem troll'em ? 

Warto zapamiętać :/

Hmm teraz może z tego powstać ciekawa dyskusja.

Za szybko łapie informacje i za krótko je analizuje x)

@Rohen_Tahir dzięki za rozwianie wątpliwości zobacz swoje diaxy.

Jednak musze więcej myśleć zanim coś napisze x|


Użytkownik soból_master edytował ten post 21 June 2018 - 14:04

opencraft.pl 


#46 Gość_zeber_*

Gość_zeber_*
  • Gość

Napisano 21 June 2018 - 14:44

Czyli zostałem troll'em ? 

Warto zapamiętać :/

Hmm teraz może z tego powstać ciekawa dyskusja.

Za szybko łapie informacje i za krótko je analizuje x)

@Rohen_Tahir dzięki za rozwianie wątpliwości zobacz swoje diaxy.

Jednak musze więcej myśleć zanim coś napisze x|

Trollem nazywasz swoje niedoinformowanie? 


  • HelloDoggo lubi to

#47 soból_master

soból_master

    Brat Stali / Lego Majster

  • Użytkownik+
  • 75 postów

Napisano 21 June 2018 - 14:45

O ile mi wiadomo to trolle są zatrudniane x)

+ Nie nazywam siebie trollem, przynajmniej nie zamierzam.


Użytkownik soból_master edytował ten post 21 June 2018 - 14:47

opencraft.pl 


#48 Gość_zeber_*

Gość_zeber_*
  • Gość

Napisano 21 June 2018 - 14:49

+ Nie nazywam siebie trollem, przynajmniej nie zamierzam.

 

Czyli zostałem troll'em ? 

Co



#49 soból_master

soból_master

    Brat Stali / Lego Majster

  • Użytkownik+
  • 75 postów

Napisano 21 June 2018 - 14:50

Widzisz "?" ?

Dalsza dyskusja tylko pogłębi przekonanie niektórych osób co od mnie :/

Takwięc wole aby zamknięto ten wątek i wlepiono mi kilka pkt. warna niż żebym jeszcze mocniej stracił w oczach ludzi.


Użytkownik soból_master edytował ten post 21 June 2018 - 14:51

opencraft.pl 


#50 Gość_zeber_*

Gość_zeber_*
  • Gość

Napisano 21 June 2018 - 14:54

Widzisz "?" ?

Dalsza dyskusja tylko pogłębi przekonanie niektórych osób co od mnie :/

Takwięc wole aby zamknięto ten wątek i wlepiono mi kilka pkt. warna niż żebym jeszcze mocniej stracił w oczach ludzi.

Niby tak, aczkolwiek

 

Czyli zostałem troll'em ? 

Warto zapamiętać :/

Brzmi już jak pytanie retoryczne.



#51 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 June 2018 - 14:55

Widzisz "?" ?

Dalsza dyskusja tylko pogłębi przekonanie niektórych osób co od mnie :/

Takwięc wole aby zamknięto ten wątek i wlepiono mi kilka pkt. warna niż żebym jeszcze mocniej stracił w oczach ludzi.

Tutaj już warnów nie wlepiają od pewnego czasu.


  • HelloDoggo lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#52 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 June 2018 - 15:21

Tutaj już warnów nie wlepiają od pewnego czasu.


Wlepili mi za "E" w temacie o 1.13.

@toppic
Nie piszę, że to soból jest trollem. Chodzi mi o osobę, która rozpoczęła akcję przez szerzenie dezinformacji.
  • HelloDoggo i soból_master lubią to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#53 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 21 June 2018 - 16:14

A jeszcze co do definicji trolla. Nie musi on być opłacany, równie dobrze może to być osoba która na własną rękę chce prowokować ludzi czy wywołać dla zabawy gównoburzę. Aczkolwiek chaos i niewiedza jakie się wokół tego projektu uzbierały napewno zwiększy antyeuropejską postawę.

#54 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 June 2018 - 17:24

A jeszcze co do definicji trolla. Nie musi on być opłacany, równie dobrze może to być osoba która na własną rękę chce prowokować ludzi czy wywołać dla zabawy gównoburzę. Aczkolwiek chaos i niewiedza jakie się wokół tego projektu uzbierały napewno zwiększy antyeuropejską postawę.

 

Do momentu, kiedy to zostanie wprowadzone i okaże się, że nic a nic w systemie prawnym Polszy nie zmienia.

 

Ogólnie antyeuropejska postawa w tym momencie jest jedyną racjonalną. Unia się rozpada i w momencie, kiedy zyski z dotacji będą zbyt niskie, by się dalej opłacało, należy ją po prostu opuścić. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że niedługo Niemcy będą w sile politycznej i finansowej dużo do przodu w stosunku do każdego innego kraju w unii, a tamtejszym przedsiębiorcom rozwój Europy Wschodniej jest nie na rękę. Z innych liczących się w unii państw, Wielka Brytania występuje, Francja pogrąża się powoli w anarchii i rząd niedługo niewiele będzie mógł zrobić zaś Włochy prawdopodobnie występują.


  • HelloDoggo lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#55 soból_master

soból_master

    Brat Stali / Lego Majster

  • Użytkownik+
  • 75 postów

Napisano 21 June 2018 - 17:28

Właściwie :/

To ja stałem się jakby "pośrednikiem" tej akcji. No cóż. 

Ale mojej opinii wobec EU (zniszczonej przez polityke otwartych drzwi oraz "tolerancje" ) raczej nie zmienie :|


opencraft.pl 


#56 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 21 June 2018 - 17:32

SHINJI GET IN THE DAMN ROBOT



#57 soból_master

soból_master

    Brat Stali / Lego Majster

  • Użytkownik+
  • 75 postów

Napisano 29 June 2018 - 07:11

Wpiszcie sobie na YT #ACTA2...

Albo to jest  taki olbrzymiiii troll albo to jednak prawda 0_o

W telewizji też o tym trąbią, ale im to akurat jest na ręke. 


Użytkownik soból_master edytował ten post 29 June 2018 - 09:07

opencraft.pl 


#58 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 29 June 2018 - 09:02

Wpiszcie sobie na YT #ACTA2...
Albo to jest taki olbrzymiiii troll albo to jednak prawda 0_o
W telewizji też o tym trąbią, ale im to akurat jest na ręke.


Trudno nie zauważyć. Tylko, czy ktokolwiek w ogóle to przeczytał?
  • HelloDoggo lubi to

#59 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 29 June 2018 - 11:12

Czytałem i aż mi szkoda ludzi o takiej głupocie, którzy mówią, że wszystko bedzie illegal.


  • HelloDoggo lubi to

#60 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 05 July 2018 - 01:17

K.
Ktoś to lepiej przeanalizował, no i wygląda na to, że popełniłem w swej analizie błąd. Może czytałem starą wersję, albo po prostu źle domyśliłem się, do jakiej ustawy tekst się odnosi. W każdym razie, okazuje się, że to jednak nie DMCA tylko jakieś g***o anulujące brak odpowiedzialności platformy za opublikowany kontent. (A więc jeżeli któryś z forumowych pedofili wrzuci prawdziwe CP to chilitto automatycznie stanie się przestępcą, chyba, że zablokuje to zanim stanie się publiczne)



Możecie w związku z tym, jeśli macie ochotę, wrócić do wysyłania za pomocą saveyourinternet.com spamu na skrzynki polskich europosłów.
  • Katniss, Somka i soból_master lubią to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"