Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie dotyczące silnika serwera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zjadanko

Zjadanko

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 February 2018 - 21:59

Witam mam pytanie jeśli chciałbym stworzyć serwe rp+frakcje typu np główne miasto oraz miasta które mogą kupować gracze teren pod nie i tworzyć tak jakby frakcje oraz żeby byly pieniądze oraz prace które można dodawać lub żeby było ich dość sporo to jaki silnik wybrać bukkit czy spigot a może coś innego i czy są takie pluginy ?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 ..V..

..V..

    ..V..

  • Użytkownik+
  • 534 postów

Napisano 26 February 2018 - 22:03

Na obu silnikach Bukkit oraz Spigot, działają takie same pluginy.

Acz w kwestii, wydajności słyszałem, że lepszy jest Spigot.



#3 Zjadanko

Zjadanko

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 February 2018 - 22:05

Dobrze czyli bez różnicy na jakim silniku to by powstało co do tych pluginów z pracami oraz te frakcje waluta jakaś i czy istnieje plugin który daje już tam przykładowo jakieś prace typu drwal czy tam górnik ale można dodać też swoje np policjant czy jakoś tam mechanik i inne takie pierdoły



#4 ..V..

..V..

    ..V..

  • Użytkownik+
  • 534 postów

Napisano 26 February 2018 - 22:10

Dobrze czyli bez różnicy na jakim silniku to by powstało co do tych pluginów z pracami oraz te frakcje waluta jakaś i czy istnieje plugin który daje już tam przykładowo jakieś prace typu drwal czy tam górnik ale można dodać też swoje np policjant czy jakoś tam mechanik i inne takie pierdoły

Do prac według mnie najlepszy jest plugin 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

, jednak jak widać po poście jesteś początkujący, a więc możesz mieć drobne kłopoty z konfiguracją tego plugina (nie jest wymagana, jednak po wgraniu nie ma polskiej lokalizacji).



#5 Zjadanko

Zjadanko

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 February 2018 - 22:18

tak początkującym ale chciałbym wiedzieć czy coś takiego istnieje czy trzeba taki plugin pisać na nowo co mam rozumieć nie ma polskiej lokalizacji konfiguracje myślę że niebyłaby taka trduna przy odrobinie pomocy :)



#6 ..V..

..V..

    ..V..

  • Użytkownik+
  • 534 postów

Napisano 26 February 2018 - 22:24

tak początkującym ale chciałbym wiedzieć czy coś takiego istnieje czy trzeba taki plugin pisać na nowo co mam rozumieć nie ma polskiej lokalizacji konfiguracje myślę że niebyłaby taka trduna przy odrobinie pomocy :)

heh...  :)

Tak istnieją pluginy (na frakcje, pieniądze i inne), większość z nich znajdziesz

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Z tego co wiem trochę pluginów też wyemigrowało na tą

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

Z tym Jobs Reborn chodziło o to, że plugin nie ma polskich napisów (przynajmniej wtedy kiedy ja z niego korzystałem).


Użytkownik ..V.. edytował ten post 26 February 2018 - 22:30


#7 Zjadanko

Zjadanko

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 February 2018 - 22:29

dzięki :)



#8 grepolis

grepolis

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 333 postów
  • grepolis

Napisano 28 February 2018 - 11:30

Frakcje: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


grepolis.png


#9 bopke

bopke

    SIGSEGV

  • Użytkownik+
  • 55 postów
  • @bopke#1337
  • M__K

Napisano 10 March 2018 - 13:28

Na obu silnikach Bukkit oraz Spigot, działają takie same pluginy.

Acz w kwestii, wydajności słyszałem, że lepszy jest Spigot.

Na obu silnikach działają te same pluginy, ale na spigocie działają dodatkowo pluginy które nie działają na bukkicie, bo spigot ma też własne API które rozbudowywuje bukkitowe.

 

czyli spigot ma więcej pluginów.


  • NoobLenny lubi to

#10 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 10 March 2018 - 21:49

Na obu silnikach działają te same pluginy, ale na spigocie działają dodatkowo pluginy które nie działają na bukkicie, bo spigot ma też własne API które rozbudowywuje bukkitowe.

 

czyli spigot ma więcej pluginów.

Wszystkie pluginy, które działają na spigocie, działają również na bukkicie (poza kwestią kompatybilności wersji)

Spigot to lepiej zoptymalizowany bukkit, ma również więcej opcji konfiguracyjnych.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/