Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 5 głosy

[1.13.2][Adv] - "Mroczna klątwa" v2.1

adventure mapa rpg questy custom npc map adv Katniss 1.13.2

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mroczna klątwa (42 użytkowników oddało głos)

Czy mapa ci się podoba?

  1. Tak (25 głosów [73.53%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 73.53%

  2. Może być (8 głosów [23.53%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.53%

  3. Nie: napisz post z tym co Ci się nie podoba. (1 głosów [2.94%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 03 March 2018 - 09:49

@ref


  • MeronEntertainment lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 CichyCreeper

CichyCreeper

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • (Zmieniany)

Napisano 03 March 2018 - 15:15

Szanuję i jak znajdę czas to na pewno zagram :)


  • Katniss lubi to

choinka-sterowana-z-minecrafta-1.8-2014.


#23 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 06 March 2018 - 23:06

Szanuję i jak znajdę czas to na pewno zagram :)

Dzięki za opinię i życzę powodzenia.

 

Niestety mam również trochę smutnych wieści... (Nie, spokojnie, nie porzucam mapy.)

Ale...

Wydanie następnej aktualizacji opóźni się o około dwa tygodnie, o ile nie więcej, z powodu przymusowego formata i reinstalacji systemu. (Mam backupa mapki, ale muszę sporo dorobić, bo jest z 18.02.)

 

Podsumowując do nadrobienia jest 1/3 miasta i sporo ozdób w innych lokacjach, jak również (chyba) wszystkie wnętrza w mieście.


Użytkownik Katniss edytował ten post 06 March 2018 - 23:12

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#24 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 10 March 2018 - 09:30

@ref


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#25 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 13 March 2018 - 13:53

@ref


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#26 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 16 March 2018 - 17:07

@ref

 

Thoriana - miasto - jest już ukończona w ok. 70%, rozpocząłem budowę drugiej wioski - Yberii, pierwsza - Th'aaris - zostanie nieco przerobiona.

Potwory zostaną poprawione wizualnie dzięki "custom-heads", prace nad fabułą, mitologią uniwersum i prologiem również posuwają się pełną parą. (mam nawet kogoś do pomocy! o.0)

 

Screeny z nowych lokacji już niebawem!

 

@Edit

 

Do respacka pod Optifine najpewniej zostanie dodany niestandardowy model każdej z broni, nie tylko tekstura. (Jak na pewnym zagranicznym serwerze na "W", którego nazwy nie chcę podawać, bo jeszcze ktoś sie przyczepi)

 

@Edit #2

 

Dorzucam pierwszy model broni w moim wykonaniu - sztyletu.

Oraz lekki spoiler z miasta, a właściwie jego kawałka.

 

@Edit #3

 

Dorzucam jeszcze 2 modele - Miecz i Topór obusieczny.


Użytkownik Katniss edytował ten post 17 March 2018 - 21:02

  • Evoken lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#27 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 20 March 2018 - 20:59

@ref


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#28 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 25 March 2018 - 17:36

@ref

 

Thoriana jest już niemal gotowa, pozostało dopieścić i dopracować kilka większych i mniejszych lokacji.

 

Dorzucam screenshot przedstawiający "katedrę". Co o niej sądzicie? Podoba się?


Użytkownik Katniss edytował ten post 25 March 2018 - 17:51

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#29 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 25 March 2018 - 19:12

Ładne, ty zbudowałeś czy wzorowałeś się na czymś/jest to z jakiegoś medieval bundla? Wygląda zachęcająco :)


  • Katniss lubi to

"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#30 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 25 March 2018 - 19:26

Ładne, ty zbudowałeś czy wzorowałeś się na czymś/jest to z jakiegoś medieval bundla? Wygląda zachęcająco :)

Wszystko co jest na mapie oraz na screenach robię sam (poza prologiem, który zobaczycie jak wydam wersję 2.0 mapy), katedra również jest wykonana przeze mnie. ;D

Aczkolwiek powiem, że lekko inspirowałem się tym > 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 dość słabo to widać, bo jedynie layout podobny, a spora część to moja własna inwencja.

 

@Edit

 

Wrzucam screen z wnętrza katedry, przedstawia on mój najnowszy model - żyrandol.

 

@Edit #2

 

Nowy model żyrandola oraz świecznik i świeca.

 

 

@Edit #3

 

Pracuję nad mechaniką strzelania z kuszy.

Będzie to polegało na tym, że jeśli gracz kliknie prawym trzymając w ręku ową broń, jeśli ma w ekwipunku bełt, kusza zostanie załadowana. W tej postaci można będzie ją normalnie nosić w ekwipunku. A gdy będzie chciał jej użyć, jeśli naładował wcześniej, może od razu strzelić, bez konieczności naciągania cięciwy ani niczego, klik i leci. Będzie miała większe obrażenia od normalnego łuku (około 15 HP, 7.5 serc)

 

Screen przedstawiający model kuszy (naładowanej), póki co nie jest funkcjonalna, czekam z tym na 1.13.

 

@Edit #4

 

Kusza zostaje porzucona, przez niemożność ustawienia 'Motion' strzały na podstawie kierunku patrzenia gracza oraz bugowanie się toru lotu strzały. :(


Użytkownik Katniss edytował ten post 29 March 2018 - 09:26

  • Evoken lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#31 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 29 March 2018 - 09:17

Postanowiłem się z wami podzielić kilkoma screenami z nowych lokacji, które zostaną dodane w wersji 2.0 mapy.

 

Podobają się? :D

 


Użytkownik Katniss edytował ten post 29 March 2018 - 09:19

  • Evoken lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#32 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 29 March 2018 - 10:34

Pytanie.
Mapa jest tworzona na zwykłym świecie generowanym przez minecrafta, czy postanowiłeś osadzić to w bardziej customowym terenie?


  • Katniss lubi to

#33 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 29 March 2018 - 13:03

Pytanie.
Mapa jest tworzona na zwykłym świecie generowanym przez minecrafta, czy postanowiłeś osadzić to w bardziej customowym terenie?

Mapa jest na świecie "CUSTOMIZED", z lekko zmienionymi parametrami generatora (wygląda podobnie do normalnego, ale nie identycznie. Do tego ręcznie (czyt. za pomocą WE) zmieniam i przerabiam część tego, gdzie toczy się rozgrywka, kiedy wygenerowany teren po prostu mi nie odpowiada wizualnie, lub nie pokrywa się z layoutem budowli.

 

Łapcie również screena nowego wyglądu jednego z przeciwników, oraz nowej mechaniki, która pojawi się w aktualizacji 2.0 - Krew. Z szkieletów zamiast krwi będą lecieć odłamki kości.

 

@Edit

 

Nowe modele niektórych broni.: Sztylet, Sejmitar, "Zwykły" miecz, Miecz półtoraręczny.

A w tle truchło.

 

@Edit #2

 

Dorzucam jeszcze do kolekcji nowy model obsydianowego topora.

 

@Edit #3

 

Reszta nowych broni - porównanie. Na górze są stare, a na dole nowe.

 


Użytkownik Katniss edytował ten post 30 March 2018 - 11:03

  • fullfun lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#34 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 31 March 2018 - 03:45

Fajnie wychodzą ci te modele broni i "dekoracji" Możesz powiedzieć czy będzie trzeba coś do tego instalować, aby uświadczyć to w grze oraz w jaki sposób to robisz?


  • Katniss lubi to

"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#35 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 31 March 2018 - 07:52

Fajnie wychodzą ci te modele broni i "dekoracji" Możesz powiedzieć czy będzie trzeba coś do tego instalować, aby uświadczyć to w grze oraz w jaki sposób to robisz?

Niet. Od początku zakładam, że nie będzie trzeba nic instalować aby cieszyć się funkcjami, które tu prezentuję.

Zastanawiałem się tylko nad CIT z Optifine'a. Musiałbym sprawdzić, czy obsługuje on, oprócz tekstur, niestandardowe modele przedmiotów.

 

Same modele robię za pomogą tego programiku, oraz GIMP'a.

 

Dodam jeszcze od siebie, że niektóre mają animowaną teksturę (np. ogień).

 

@Edit

 

Zaktualizowałem album ze screenami, z nadchodzącej aktualizacji, w temacie.

Oraz ogarnąłem jak bez modów zablokować stackowanie się itemów na vanilli. Dzięki czemu mogę dodać ~300 nowych broni, akcesoriów, itp. bez używania modów. (Niestety ze zbroją już gorzej)

Co za tym idzie, mapka będzie całkowicie vanilla.

 

@Edit #2

 

Nowy niestandardowy system tarcz. (będzie kilka rodzajów)

 

@Edit #3

 

Nowe sprite'y dla zbroi. *quality*  :D


Użytkownik Katniss edytował ten post 02 April 2018 - 14:44

  • Evoken i fullfun lubią to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#36 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 03 April 2018 - 08:22

@ref

 

Pracuje nad niestandardową muzyką na mapie (ambient), być może będzie już w aktualizacji 2.0, zobaczymy czy się wyrobię.

 

@Edit

 

Screeny z nowego "dungeona":


Użytkownik Katniss edytował ten post 03 April 2018 - 21:00

  • Evoken lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#37 Eloelo32gc2

Eloelo32gc2

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Eloelo32gc2

Napisano 05 April 2018 - 20:22

Te drzewa są robione sadzonkami, tak nie wyglądają drzewa, nie ma korzeni. Myślę ze takie 9/10 bo 10 nie daje ;)



#38 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 05 April 2018 - 20:26

Te drzewa są robione sadzonkami, tak nie wyglądają drzewa, nie ma korzeni. Myślę ze takie 9/10 bo 10 nie daje ;)

Oj nie wszystkie. :D

Nie chce mi się (póki co) robić customowych, mam ciekawsze rzeczy do robienia, np. katakumby i świątynię, które widać na screenach powyżej ;)

Dzięki za opinię.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#39 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 07 April 2018 - 12:21

Może przegapiłem gdzieś tę informację, ale kiedy mniej więcej można się spodziewać aktualizacji?


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#40 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 07 April 2018 - 14:10

Może przegapiłem gdzieś tę informację, ale kiedy mniej więcej można się spodziewać aktualizacji?

Aktualizacja wyjdzie myślę 2 do 3 tygodni po tym jak Mojang wypuści MC 1.13. Zależy ile uda mi się zrobić zanim to się stanie i ile jeszcze zmienią pod kątem mechaniki w nadchodzącej wersji. Mapka będzie wtedy dostępna na najnowszej wersji Minecrafta (1.13)

Nie będę już aktualizował mapy na 1.12.2, chyba, że ktoś znajdzie jakiś poważny błąd, psujący grę.

 

@Edit

 

Jeśli macie jakieś pomysły na to, co może się znaleźć w nowej wersji mapy, napiszcie post. Jeśli będzie to logiczne i wykonalne, zastanowię się nad dodaniem owej rzeczy.


Użytkownik Katniss edytował ten post 07 April 2018 - 14:13

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: adventure, mapa, rpg, questy, custom, npc, map, adv, Katniss, 1.13.2