Skocz do zawartości


Zdjęcie

Server dla kilku osób - Hamachi lub inny VPN

Własny server typu LAN VPN HAMACHI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Antol

Antol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2018 - 12:23

Witam.

Jakiś czas temu naszła mnie ochota, aby pograć sobie z młodszym kuzynem w minecrafta. Pobrałem pliki serverowe 1.12.2 i odpaliłem server. Na początku miałem problemy z ustaleniem IP w danych servera, ale po chwili pobrałem ip z configu i wkleiłem do servera - server ruszył. W związku z tym poszedłem po laptopa i sprawdziłem czy mogę wbić do świata. Oczywiście na lapku servera nie widziałem, a z doświadczenia wiedziałem, że zapora potrafi blokować ruch sieciowy i tak też było w tym przypadku. Wyłączona zapora = server widoczny w sieci LAN. Co dalej więc? Razem z kuzynem zainstalowaliśmy hamachi (vpn jako wirtualna sieć lan) i sądziłem, że to wystarczy, aby móc zagrać. Niestety nie, kuzyn nie widzi servera. Pytanie czemu? Adres servera zaczyna się od 192 - czyli w praktyce bez hamachi wystarczy lan i to samo wifi, a z hamachi powinno działać poza wifi. Niestety server nie chce ruszyć po wpisaniu IPV4 z hamachi w danych servera. Ktoś wie o co chodzi? Będę wdzięczny za pomoc. Kiedyś udało mi się zagrać z kuzynem na odległość, ale nie pamiętam właśnie jak.... Zapora w momencie próby wyszukania servera była wyłączona zarówno u mnie jak i kuzyna.

 

Proszę o pomoc.


Użytkownik Antol edytował ten post 18 January 2018 - 12:25


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Antol

Antol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 18 January 2018 - 17:35

Proszę o zamknięcie, problem rozwiązany. :)



#3 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 18 January 2018 - 20:12

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
kosza


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Własny server typu LAN, VPN, HAMACHI