Skocz do zawartości


Jaką edycję minecrafta preferujesz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 07 December 2017 - 14:38

@Toppic

Starajmy się używać argumentów, i raczej nie hejtujmy.

 

Tak więc ja preferuję koptwórz na pc z wielu powodów. Między innymi wygodne sterowanie. Grałem w sumie tylko w trzy edycje. Na pc'ta, ps 4 no i pocket edition, nigdzie sterowanie mi tak nie przypadło do gustu jak na pc'cie. Nie jest to może wina samego minecrafta, ale ogólnej zalety komputerów pod względem sterowania w wielu grach. Niby do sterowania na padzie można przywyknąć, ale nigdy nie będzie ono na tyle wygodne, jak na komputerach. Natomiast najgorsze sterowanie jest zdecydowanie na smartphoneach. Mazanie palcem po ekranie, przy okazji zasłaniając go, nie jest specjalnie wygodne. Znowu nie jest to wada gry, lecz urządzenia. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dostępność launcherów non-premium serwerów, dzięki którym ich właściciele trzepią pieniądze na vipach (a tak ps tego sarkazmu, to kiedyś grałem na serwerze, gdzie za 50 zł można było kupić sobie moderatora, a za 100 admina ;-; mc.naleczow.pl się nazywał, może ktoś kojarzy), no, no to dzięki którym zabawa nigdy nam się nie znudzi. Ode mnie tyle.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 07 December 2017 - 14:46

PC java, jak każdy myślący człowiek. Granie w MC na padzie/ekranie dotykowym to tortura, a z win 10 edition wycięli zawartość żeby było miejsce na mikropłatności. 


  • Egzequtor lubi to


#3 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 07 December 2017 - 15:51

Gra była od początku na Javie, więc Java.



#4 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 07 December 2017 - 15:59

PC Java. Pozostałe ,,edycje" Minecrafta są zbędne i nie pasują, a bynajmniej 99,99% rzeczy powinno być zachowanych z PC Java, jak widać na telefon nie można, więc nie powinno tego tam być.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#5 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 07 December 2017 - 16:01

PC Java. Żadne mikropłatnościowe g... .

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 07 December 2017 - 16:02

  • Egzequtor lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#6 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 07 December 2017 - 16:21

Java. Więcej contentu, WSAD + mysz = wygoda, brak dodatków za $, wersja na wszystkie Win i Linux. W sumie nie wiem, czemu nie zrobili PE na okrojonym kodzie Javy - na Androida pisze się przecież w Javie. Jednyna wada to niewielka ilość fps na budżetowym sprzęcie.

#7 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 07 December 2017 - 16:22

Ja bym nie uznawał samego sterowania, jako argument wyższości wersji javowej. Przede wszystkim jest ona bardzo plastyczna i daje swoim graczom ogromne możliwości tworzenia, czyli coś co na innych platformach ogranicza się do survivalu. Paczki tekstur, mody, skiny, serwery, pluginy, commandblocki czy mapy - tego tam brakuje, jest płatne lub bardzo uproszczone. Niewielka liczba graczy spędza obecnie czas na trybie przetrwania. 

Tak jak już kiedyś wspomniałem, jedynym Minecraftem jakiego uznaję to ten na PC.


  • Grzesiek11 lubi to

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#8 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 07 December 2017 - 16:38

Ja bym nie uznawał samego sterowania, jako argument wyższości wersji javowej. Przede wszystkim jest ona bardzo plastyczna i daje swoim graczom ogromne możliwości tworzenia, czyli coś co na innych platformach ogranicza się do survivalu. Paczki tekstur, mody, skiny, serwery, pluginy, commandblocki czy mapy - tego tam brakuje, jest płatne lub bardzo uproszczone. Niewielka liczba graczy spędza obecnie czas na trybie przetrwania. 

Tak jak już kiedyś wspomniałem, jedynym Minecraftem jakiego uznaję to ten na PC.

W pe to wszystko jak by nie patrzeć jest. Tylko nie wiem jak teraz jest z modami, kiedyś pisało się je w js'sie, przez co były bardzo ograniczone, ale słyszałem, że miało wyjść jakieś API



#9 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 07 December 2017 - 16:53

Również tylko wersja Java. Dlaczego?

 

1. Dostępność do modyfikacji wyglądu.

2. Brak przymusu co do wyboru wersji gry.

3. Uruchomienie tej samej wersji na Windows / Mac OS / Linux.

4. Brak konieczności bawienia się w mikropłatności, które tworzą z gry skarbonkę bez dna.

5. Brak kontroli M$ nad obecnymi wersjami (czytaj: my M$, wielki koncern wiemy lepiej co lepsze dla ciebie).

6. Brak konieczności posiadania Windows 10.

7. Brak kompromisów i rozczarowań, bo coś mogłoby być wycięte.

8. Sterowanie na komputerze za pomocą WSAD + mysz jest najwygodniejsze (mówię to jako gracz również konsolowy).

9. Dostępność map, szczególnie mam osobiście na myśli takie, które mogę zwiedzać i poznawać.

10. Brak konieczności istnienia w sieci (w odróżnieniu np. od Steama czy innych konsolowych uciech).



#10 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 07 December 2017 - 20:38

Niewielka liczba graczy spędza obecnie czas na trybie przetrwania. 


[potrzebne źródło]

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#11 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 07 December 2017 - 21:33

[potrzebne źródło]

gc2, cubegame, hypixel, wymieniać dalej?



#12 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 07 December 2017 - 22:47

[potrzebne źródło]


Porównaj sobie ilość graczy na serwerach survival a serwerach minigame.


#13 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 07 December 2017 - 23:27

gc2, cubegame, hypixel, wymieniać dalej?

Porównaj sobie ilość graczy na serwerach survival a serwerach minigame.

Aczkolwiek Hevbis napisał:

Niewielka liczba graczy spędza obecnie czas na trybie przetrwania.

A nie:

Serwery minigames są obecnie bardziej popularne od serwerów survival


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#14 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 08 December 2017 - 00:24

Aczkolwiek Hevbis napisał:

 


A nie:

 

Tryb przetrwania = survival, boi. Poza tym, to fakt że większości graczy vanilla zwyczajnie się znudziła i szukają rozrywki w innych dziedzinach. Ile można siedzieć przy jednym, zwłaszcza jeśli gra oferuje znacznie więcej, a taką grą właśnie jest Minecraft.


Użytkownik Hevbis edytował ten post 08 December 2017 - 00:25

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#15 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 08 December 2017 - 22:02

Tryb przetrwania = survival, boi. Poza tym, to fakt że większości graczy vanilla zwyczajnie się znudziła i szukają rozrywki w innych dziedzinach. Ile można siedzieć przy jednym, zwłaszcza jeśli gra oferuje znacznie więcej, a taką grą właśnie jest Minecraft.

 

Dokładnie. Weterani wychowani na Vanilli zwyczajnie byli pierwszymi twórcami nowych trybów: Semi-Vanilla, Freebuild, RP, RPG, RealLife, SkyBlock i Creative. Później minigames i pozostałe, np. DayZ. Jednak największy sukces w rozkwicie gry odniosły frakcje, od których pochodnymi są m.in. EasyHC czy Hardcore. Gdy to od nas samych zależy siła cubboidu, a od pracy drużynowej jego istnienie, to mamy na myśli frakcję, tryb, który się szybko nie nudzi, gdy istnienie poszczególnych klanów waha się od szczytu do dna sprawia, że mechanicznie wciąż dostajemy chęci do dalszej gry poprzez rywalizację i ciągłą walkę o przetrwanie.

 

Minie wiele lat, zanim, jeśli w ogóle dadzą radę [ochotnicy] stworzą symulacyjne lub odzwierciedlone tryby, które istnieją na PC Java.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#16 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 08 December 2017 - 23:58

Tryb przetrwania = survival, boi. Poza tym, to fakt że większości graczy vanilla zwyczajnie się znudziła i szukają rozrywki w innych dziedzinach. Ile można siedzieć przy jednym, zwłaszcza jeśli gra oferuje znacznie więcej, a taką grą właśnie jest Minecraft.


Wiem, że tryb przetrwania = survival.
Ale ty nie wiesz, że survival != vanilla, Ḅ ̝̞̜͎͚̗̜͠Ơ̘̫ I̬̼.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"