Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft - co dalej? Jak żyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemo6

Przemo6

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • KwadratowyDinus

Napisano 11 April 2017 - 14:09

Witam koleżanki i kolegów :-)
Zwracam się do Was z prośbą o pomysł na dalszą grę w minecraft.

 

Jest to wspaniała gra, wspaniały pomysł, jednak po osiągnięciu wszystkiego w trybie singleplayer survival nie bardzo widzę możliwość czerpania dalszej przyjemności z gry :-(

Zabiłem kilka razy smoka, 30 witherów, zbudowałem 10 piramid z latarniami, ekspiarkę mobów, siec portali przez nether do wszystkich biomów w tym do mesy i grzybowej wyspy, farmę metalu na golemach, wydajną farmę złota na pigmenach nad bedrockiem, coś w rodzaju farmy czaszek witherowych szkieletów, AFK farmę obsydianu na witherze, automatyczną farmę zboża i AFK mięsa i skór, spolondrowałem wszystkie miasta kresu i wiele innych rzeczy.

Wszystko to w trybie survival bez komend, modów i innych cheatów.
Skończyły mi się pomysły, wiem, że mógłbym robić teraz jakieś dodatkowe budowle, ale zrobiłem ich już sporo. Siedze tylko i nawalam mroczne szkielety i mam już kilka stacków ich czaszek, całą skrzynię obsydianu i 10 skrzyń enchantowanych książek i myślę do czego to użyć? :-)

 

Próbowałem modów i różnych map, ale niestety one tylko psują grę. Próbowałem gry na serwerach ale tutaj podobnie - serwery psują grę.

Chodzi o to, że sukces gry często polega na wyważeniu skutków działania różnych elementów. na przykład wydobycie diamentów i trudność ich wydobycia musi być odpowiednio wyważona, nie może być ani za niska ani za wysoka. Z każdym innym elementem to samo: prędkość budowania, prędkość przemieszczania, itd itp. W singleplayer to wszystko jest wyważone. Niestety mody i serwery to wszystko psują :(

 

Moja prośba do Was jest taka, żebyście mi napisali czy istnieją serwery, które w jak najmniejszym stopniu zmieniają grę w trybie survival. Dodatkowo nie bardzo sobie wyobrażam jak może być zorganizowany survival, który zachowałby grę w niezmienionej postaci to znaczy:

- była możliwość pozyskiwania surowców z podobną wydajnością a nie tylko na małej działce 100 na 100 kratek

- był dostęp do netheru i kresu

- dało się robić piramidy z latarniami

- fajnie jakby był smok i wither

I przy tym wszystkim aby był to multiplayer - jakieś współzawodnictwo z innymi przeciwnikami gdzie inni mogą w jakiś sposób nam przeszkadzać lub też rozwija się świat po to aby dogonić innych - nie wiem, jakaś punktacja bazująca na stopniu rozwoju?
I bez rozmaitych sklepów, aren, ekspiarek, parkourów i innych tego rodzaju zmian w grze.

Bo co by mówić - geniusz minecrafta powstał w głowie twórcy w momencie jak wpadł na pomysł, wszelkie inne modyfikacje tej gry są tylko marnymi wypocinami psującymi grę - są drobne wyjątki, ale drobne.

 

Mam blisko 20 letnie doświadczenie w grach multiplayer (m.in Unreal Tournament, CS, Ogame) i wiem, że zmiany do gry jakie są wprowadzone przez amatorów powodują w trybie multiplayer masę nadużyć przez graczy co psuje grę - na przykład dodanie do serwera ekspiarki czy sklepu czy innego wymysłu powoduje, że jakiś nieznużony gracz będzie tego nadużywał aby zyskać przewagę a my aby się nie dać będziemy robić to samo no i gra z minecrafta zmienia się w całkiem inną grę :-)

 

Jest to tylko moja subiektywna opinia i na pewno wielu z was się z tym nie zgadza i dla niektórych geniusz minecrafta polega na tym, że daje możliwość modyfikacji. Ale nie chciałbym aby powstała dyskusja na temat czy lepsze są święta wielkanocne czy bożego narodzenia bo to jest kwestia gustu.

 

Będę bardzo wdzięczny za podsunięcie jakiejś propozycji jak dalej żyć w minecrafcie :-) Może jest jakiś serwer (najlepiej na wersję 1.11) spełniający moje oczekiwania?

 

Dodam, że szkoda, że Microsoft kupił firmę Mojang i nic ciekawego z tym nie robi, nie rozwija, ani technicznie ani "merytorycznie" dodając na przykład nowe światy, nowe wyzwania :(


Użytkownik Przemo6 edytował ten post 11 April 2017 - 14:41


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 postów

Napisano 11 April 2017 - 14:45

Nie wiem czy rzeczy, o których wspomnę zostały przez Ciebie zrobione/zbudowane, ale nie napisałeś czy posiadasz np. farmę strażników z podwodnej świątyni. Możesz również pokusić się o utworzenie zbioru wszystkich mobów/bloków.


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#3 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 11 April 2017 - 15:08

Taki serwerem o jakim piszesz może być fcraft.pl lub icrafting.pl. W sumie też jeśli chodzi o mody to mogę ci powiedzieć, że istnieje dużo modów utrudniających rozgrywkę lub tzw vanilla friendly, jeśli miałbyś chęć jednak nieco w nich poszperać proponuję stronę curseforge.com
To tyle

PS jestem pod wrażeniem że tyle tego nabudowałeś i zrobiłeś, to naprawdę nieczęste

#4 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 11 April 2017 - 15:11

Na ogół radzę ci zrobić takie coś.

1. Daj sobie postanowienie, że przez rok nie będziesz grał w Minecraft.

2. Przez ten czas oglądaj let'splay'e z czasów, gdy był on jeszcze uważany za dobrą grę.

3. Wróć po roku z olbrzymią chęcią grania dalej.



#5 NightFireDragon

NightFireDragon

    Wiecznie Smutny

  • Użytkownik+
  • 930 postów
  • NightFireDragon

Napisano 11 April 2017 - 20:34

Przeteleportuj się na kordynaty z192822929 x190029385 y39382 Ubież elytre mającą 10 użyć i trzymając patyk z enchantem knotback 2. Ustaw na hard i nie zmieniaj. Mając tylko kompas wróč dodmu. Jeśli możesz ustaw tryp na adventure. Jeśli dojdziesz do domu nie ginąc będziesz zayebisty.

9eeff5b4f0c6f38c.png


#6 Przemo6

Przemo6

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • KwadratowyDinus

Napisano 12 April 2017 - 02:09

Dziękuję bardzo za propozycje. Najbardziej zależało by mi na jakiejś ogólnej propozycji zmiany stylu/trybu gry - np. na multiplayer i tutaj chodzi o polecenie serwera, który spełniałby moje oczekiwania.

Aczkolwiek propozycje pojedyncze też są dla mnie cenne, dziękuję.

Jeżeli ktoś miałby jeszcze coś do napisania ot będę wdzięczny.



#7 Przemo6

Przemo6

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • KwadratowyDinus

Napisano 12 April 2017 - 08:35

benio1394, sprawdziłem te dwa serwery: fcraft.pl oraz icrafting.pl i na icrafting.pl jakoś tak dziwnie, pusto oraz po minucie gry wywaliło jakieś Java Exception Error. Na fcraft.pl wydawało się OK, szkoda, że nie ma withera oraz nie ma dropów z golema i złota z pigmenów ale to do przezycia.

Natomiast niestety i tutaj admina swędzą ręce i zainstalował moda do wag graczy i ledwo zacząłem kopać aby zdobyć metal, zebrałem ze 4 stacki i już nie mogę podskoczyć na tyle wysoko aby wrócić schodami na górę :/

 

Zawsze każdemu się wydaje że jest w stanie polepszyć mechanizmy gry doinstalowując mody :/ Ehh, w dalszym ciągu się pytam: Co dalej, jak żyć? :)


Użytkownik Przemo6 edytował ten post 12 April 2017 - 08:36


#8 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 26 April 2017 - 12:21

@Przemo6 - Twój temat jest ciekawy, czytałem go już - ale jako iż jestem nowym w świecie Minecrafta - nie byłem w stanie dać Ci rad. Ale po kolei...

 

Piszesz, iż masz dwudziestoletnie doświadczenie w grach (online) - czyli zakładam, iż liczysz sobie już trochę lat - zgaduję, że możesz mieć ze 30 na karku - sam mam lat 40+ a granie nadal jest moją przyjemnością i pasją. Co do moich początków z grą - możesz przeczytać mój temat, jeżeli to Cię zainteresuje:

https://craftportal....-nowego-gracza/

 

Nie wypowiem się oczywiście odnośnie grania online - sam jestem Twoim przeciwieństwem - nie gram w nic online, nie grałem i grać nie zamierzam. Świat gry jest dla mnie światem intymnym, mogę o nim porozmawiać, podzielić się moimi doświadczeniami, przemyśleniami - ale nie interesuje mnie granie z inną / innymi osobami. Mimo iż posiadam sporo gier z trybem online - to te tryby nie były przeze mnie nigdy używane. Dotyczy to zarówno grania na PC jak i na konsoli.

 

Co do pomysłów jakie ja mam - mogę się nimi podzielić (dotyczą oczywiście grania solo):

 

1. Łącznie obszarów wodnych - budowanie kanałów, również kopiąc przez góry - tak aby było to dostatecznie szerokie dla łódki. W ten sposób można mieć większy zasięg penetracji i szybszą podróż niż piesze wyprawy.

 

2. Rozbudowanie sieci kolejowej. Nie tylko dla potrzeb górnictwa, czy też zaliczenia osiągnięcia - ale dla własnej przyjemności i wygody. Tworzenie przystanków, stacji - tworzenie jakiś budynków własnej użyteczności na trasie kolei.

 

3. Budownictwo podwodne. Oszklone, pełniące funkcję widokową.

 

4. Myślałem też o sekretnym przejściu pomiędzy pokojami w domu, które by kończyło się na linii wody - pod byłby zamknięty korytarz, którym trzeba by było przepłynąć, aby wynurzyć się w sekretnym pomieszczeniu. W takim przypadku, do takiego miejsca żaden potwór raczej by się nie dostał.

 

5. Eksterminacja wioski - pozostawiając sobie dwójkę - do ponownego ich rozmnożenia.

 

6. Stworzenie sobie muzeum wszystkich eksponatów - odpowiednio dużą budowlę, umieszczając przy tym tabliczkę informacyjną. Również kolorowanie odpowiednich elementów. Dla pewności można owe obiekty umieszczać za płotem - aby nie mieć obawy, że zbliżając się do nich, zostaną one zebrane - albo stworzyć szklaną ścianę.

 

7. Stworzyć piesze szlaki turystyczne - oznaczane za pomocą "item frame" - np. szlak węglowy, szlak złoty, szlak żelazny itd.


Użytkownik Nasedo edytował ten post 26 April 2017 - 13:24


#9 Kubaklem

Kubaklem

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 15 July 2017 - 14:38

Klasyczny serwer survival:

Ip: gaming-shire.pl

Użytkownik Kubaklem edytował ten post 15 July 2017 - 23:05


#10 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 15 July 2017 - 14:46

Polecam serwer hardsurvival, to klasyczny survival 1.12 ze spawnem. Gracz ma możliwość ustawienia domu, tpa do graczy i to wszystko.

Ip: gaming-shire.pl


Żałosna reklama i odkop. Czuj się z siebie dumny
  • luc78 lubi to

#11 luc78

luc78

    Znawca

  • Użytkownik
  • 290 postów
  • luc78

Napisano 15 July 2017 - 14:58

Witam koleżanki i kolegów :-)
Zwracam się do Was z prośbą o pomysł na dalszą grę w minecraft.

Nie czytam tej całej ściany, bo nie potrzebne mi. Od razu przyjdę ci z radą.

Nie graj sam, lecz z kimś. Więcej dziwacznych pomysłów i zabawy czerpie się w grupie. Najlepiej zagraj z przyjacielem, z kimś bliskim niż z losowym graczem ze serwera.

Mowa bardziej o prywatny serwer, chociaż mogę zaproponować ci Hypixel pod względem ilości mini-gier.


Użytkownik luc78 edytował ten post 15 July 2017 - 15:01


#12 Kubaklem

Kubaklem

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 15 July 2017 - 15:16

Żałosna reklama i odkop. Czuj się z siebie dumny



Pytał się o klasyczny serwer survival więc mu podałem adres, jeśli nawet nie zajrzy tu to przyda się dla innych użytkowników forum szukających tego typu serwerów.

#13 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 15 July 2017 - 15:18

Pytał się o klasyczny serwer survival więc mu podałem adres, jeśli nawet nie zajrzy tu to przyda się dla innych użytkowników forum szukających tego typu serwerów.


To tworzy się reklamę serwera w dziale Serwery Minecraft, a nie w tematach sprzed dwóch miesięcy

#14 Kubaklem

Kubaklem

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 15 July 2017 - 15:32

To tworzy się reklamę serwera w dziale Serwery Minecraft, a nie w tematach sprzed dwóch miesięcy




To nie jest reklama tylko zwykły post w którym poleciłem ten serwer, gdyby była to reklama zaczął bym go szczegółowo opisywać i wychwalać, tak jak inni w dziale serwery minecraft.

#15 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 15 July 2017 - 20:53

To nie jest reklama tylko zwykły post w którym poleciłem ten serwer, gdyby była to reklama zaczął bym go szczegółowo opisywać i wychwalać, tak jak inni w dziale serwery minecraft.

 

Niestety podałeś jego wersję i nazwę, a mogłeś napisać do autora w wiadomości prywatnej. Czysta reklama.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#16 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 15 July 2017 - 23:25

2b2t.org

Brak zmian w rozgrywce poza tym, że jeśli na serwerze jest więcej niż 80 graczy to trzeba czekać w kolejce przed wejściem oraz (w celu zmniejszenia lagów) zmienione jest nieco to, jak redstone aktualizuje bloki.
Język angielski.
Brak moderacji czegokolwiek, wszystko jest dozwolone.
Mapa istnieje od ponad siedmiu lat.
Serwer aktualizowany do najnowszej wersji góra miesiąc po jej wydaniu.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#17 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 July 2017 - 08:00

Tbh to nic więcej nie pozostaje. Skoro survival nie ma już dla ciebie nic do zaoferowania, a nie chcesz map czy serwerów, to wyczerpałeś tą gre. Minkraft żyje właściwie tylko dzięki multiplayerowi i mapmakerom. Tak właściwie to po co ja to pisze, autor tematu i tak pewnie już nigdy nie wejdzie na to forum.


#18 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 16 July 2017 - 08:35

Odnosząc się do @up to pozostaje jeszcze gra na modach

#19 NightFireDragon

NightFireDragon

    Wiecznie Smutny

  • Użytkownik+
  • 930 postów
  • NightFireDragon

Napisano 16 July 2017 - 08:55

To nie jest reklama tylko zwykły post w którym poleciłem ten serwer, gdyby była to reklama zaczął bym go szczegółowo opisywać i wychwalać, tak jak inni w dziale serwery minecraft.

Jakim cudem konto masz od 2015, ale masz 3posty? Z czego wszystkie są z tego tematu?


9eeff5b4f0c6f38c.png


#20 Przemo6

Przemo6

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • KwadratowyDinus

Napisano 16 July 2017 - 09:24

Tak właściwie to po co ja to pisze, autor tematu i tak pewnie już nigdy nie wejdzie na to forum.

Na forum wchodzę bo temat mam subskrybowany i czytam odpowiedzi.
Dzięki za propozycje czystych serwerów. W minecrafta już nie gram z w/w powodów ale chętnie sprawdzę te serwery.


Użytkownik Przemo6 edytował ten post 16 July 2017 - 09:25