Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Domek na Survivalu

Survival

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 07 April 2017 - 19:56

Hej! Chciałbym, abyście ocenili mój domek, który jest on jednocześnie moim pierwszym udanym. Zeszło na niego ponad 10 staków drewna, które zdobyłem w około 1,5h, a sam dom zbudowałem w 2,5h.

SSy:

Przód:

Bok:

Tył:

Farmy:

Piwnica (magazyn):

Parter:

Piętro:

Balkony:

Strych:

Filmik (sorki za głos, przechodzę mutację):

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Temat na Imgurze:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Mógłby jakiś administrator podmienić linki z imgura na miniaturki? Z góry dziękuję!



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 07 April 2017 - 21:13

Cała budowla prezentuje się dość dobrze, nie jest ona zachwycająca pod względem wielkości i jakości, ale przynajmniej spełnia podstawowe kryteria domku "położonego" wyżej od dirtowej lepianki. W budowaniu najważniejsza jest satysfakcja, przede wszystkim w takich projektach trzeba wiedzieć, że robisz to dla siebie, a nie dla kogoś innego (no chyba że jednak ktoś Cię prosił) jeśli coś się podoba Tobie to znaczy, że jest dobre, mimo że ktoś inny podchodzi bardziej krytycznie. Jeśli powiadasz, że jest to udane to cieszę się bardzo...

 

Co do samej budowli, przedstawię ją łopatologicznie moim zdaniem w punktach i podpunktach:

 

Plusy:

+ dużo przestrzeni do użytku "codziennego"

+ budowla posiada jako taki dach, który jednak wyróżnia się na tle "zwykłego" czy też płaskiego dachu

+ wykorzystanie kilku materiałów, które pasują do siebie

+ zapewniona duża ilość światła poprzez nagromadzenie okien

+ Wielki i pojemny magazyn oraz funkcjonalne oraz tak samo wielkie farmy

+ wykorzystanie kilku brył, a nie tworzenie wielkiego kloca i nazywanie tego domkiem...

Minusy:

- drewno można bardziej położyć, aby nadawało klimat bali, które podtrzymują konstrukcję.

- zbyt duże i puste przestrzenie na ścianach, jak już się czegoś trzymać to do końca... można oddzielić piętra dodatkowymi balami przechodzącymi w ścianie z dodatkowymi wypustkami jako podpory na rogach

- niezadbany magazyn i farmy, mam jakiś uraz do wykopanych w surowym kamieniu dużych i niskich pomieszczeń... można pokusić się o jakieś wzory na ścianach z różnego rodzaju kamieni np. andezyt i granit.

- brak jakiś dodatkowych elementów np. dywany, doniczki, płotki, ścieżki, niby małe drobiazgi, a jednak dodaje charakterystycznego klimatu miłego i przytulnego domku, który nie stoi w środku pusty.

 

To co tu napisałem to tylko moja indywidualna opinia, jestem zakochany w małych elementach i wszelakich ozdobach, więc tego mi tu głównie brakuje...

 

Poradnik jak wstawić zdjęcie z imgura:

1)

f7uObc5.png

2)

3xD4h2Y.png

3)

zq9rN2z.png

 

 



#3 LezioPL

LezioPL

    Nie oceniaj dyrta po teksturze

  • Użytkownik+
  • 134 postów

Napisano 08 April 2017 - 15:49

Sam domek "du*y nie urywa" niczym się nie wyróżnia.

Trochę nie podoba mi się te wyliczanie ile stacków materiału wykopałeś itp. i ile na to czasu poświęciłeś na wykopanie, chociaż jest to plus.

 

3/10

Jest to moja ocena, takiego "krytyka budowlanego" przyzwyczajonego do ładnych budowli.


HLGpd1z.gif


#4 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 08 April 2017 - 19:45

Cała budowla prezentuje się dość dobrze, nie jest ona zachwycająca pod względem wielkości i jakości, ale przynajmniej spełnia podstawowe kryteria domku "położonego" wyżej od dirtowej lepianki. W budowaniu najważniejsza jest satysfakcja, przede wszystkim w takich projektach trzeba wiedzieć, że robisz to dla siebie, a nie dla kogoś innego (no chyba że jednak ktoś Cię prosił) jeśli coś się podoba Tobie to znaczy, że jest dobre, mimo że ktoś inny podchodzi bardziej krytycznie. Jeśli powiadasz, że jest to udane to cieszę się bardzo...

 

Co do samej budowli, przedstawię ją łopatologicznie moim zdaniem w punktach i podpunktach:

 

Plusy:

+ dużo przestrzeni do użytku "codziennego"

+ budowla posiada jako taki dach, który jednak wyróżnia się na tle "zwykłego" czy też płaskiego dachu

+ wykorzystanie kilku materiałów, które pasują do siebie

+ zapewniona duża ilość światła poprzez nagromadzenie okien

+ Wielki i pojemny magazyn oraz funkcjonalne oraz tak samo wielkie farmy

+ wykorzystanie kilku brył, a nie tworzenie wielkiego kloca i nazywanie tego domkiem...

Minusy:

- drewno można bardziej położyć, aby nadawało klimat bali, które podtrzymują konstrukcję.

- zbyt duże i puste przestrzenie na ścianach, jak już się czegoś trzymać to do końca... można oddzielić piętra dodatkowymi balami przechodzącymi w ścianie z dodatkowymi wypustkami jako podpory na rogach

- niezadbany magazyn i farmy, mam jakiś uraz do wykopanych w surowym kamieniu dużych i niskich pomieszczeń... można pokusić się o jakieś wzory na ścianach z różnego rodzaju kamieni np. andezyt i granit.

- brak jakiś dodatkowych elementów np. dywany, doniczki, płotki, ścieżki, niby małe drobiazgi, a jednak dodaje charakterystycznego klimatu miłego i przytulnego domku, który nie stoi w środku pusty.

 

To co tu napisałem to tylko moja indywidualna opinia, jestem zakochany w małych elementach i wszelakich ozdobach, więc tego mi tu głównie brakuje...

Masz prawdziwą rację co do "Minusów" (jak i do "Plusów"). Będę starał się je poprawić. Faktycznie, magazyny i farmy są za surowe a domkowi naprawdę brakuje dekoracji wnętrz. Co do kładzenia drewna, już to gdzieś pisałem, jestem przyzwyczajony do bety, w której się tego nie dało. Dziękuję ci za naprawdę konstruktywną opinię!

 

Sam domek "du*y nie urywa" niczym się nie wyróżnia.

Trochę nie podoba mi się te wyliczanie ile stacków materiału wykopałeś itp. i ile na to czasu poświęciłeś na wykopanie, chociaż jest to plus.

 

3/10

Jest to moja ocena, takiego "krytyka budowlanego" przyzwyczajonego do ładnych budowli.

Ogólnie, masz rację, domek (moim zdaniem powinno tu być "prawie", ponieważ istnieją też takie jak ten:

) niczym się nie wyróżnia od innych. Ale, cóż, jest użyteczny.

PS Czemu "Trochę ci podoba mi się te wyliczanie ile stacków materiału wykopałeś itp. i ile na to czasu poświęciłeś na wykopanie"?



#5 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 08 April 2017 - 20:08

Domek nie jest jakiś super, że tak się wyrażę "Дупы nie urywa". Jednak właśnie przez tę jego prostotę bardzo mi się podoba. Emanuuje spokojem. Najbardziej przypadły mi do gustu jego symetria, balkon "pomiędzy domkami" oraz "tunel" w przerwie między częściami domu.
Farmy wyglądają bardzo słabo, ich pochyłość odbiera cały profesjonalizm. Podobnie rzecz ma się z parterem, ponieważ podłoga z cobble'a w porządnym budynku jest co najmniej nie na miejscu. Być może wygląda tak przez sufit magazynu, który akurat tam wyglądałby adekwatnie, jednak musiłbyś wtedy zrobić tzw. podwójny strop. Za to piętro, balkony i strych spełniają swoją rolę-sypialnia wygląda w końcu jak sypialnia, z balkonów są ładne widoki, a na strychu jest mało miejsca, przez co ma on realny wygląd. Oprócz tego mogę się jeszcze uczepić okien, bowiem gdy na nie patrzę, to przypominają mi się domy budowane w wersjach przed Betą 1.8 (wtedy dodano szyby).
Budynek ma prawo bytu na serwerach, jednak wyłącznie w przypadkach, gdy zamawiający zażyczy sobie w miarę prosty i oszczędny domek.
Moja ocena: 8/10; 5.



#6 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 10 April 2017 - 13:59

Domek nie jest jakiś super, że tak się wyrażę "Дупы nie urywa". Jednak właśnie przez tę jego prostotę bardzo mi się podoba. Emanuuje spokojem. Najbardziej przypadły mi do gustu jego symetria, balkon "pomiędzy domkami" oraz "tunel" w przerwie między częściami domu.
Farmy wyglądają bardzo słabo, ich pochyłość odbiera cały profesjonalizm. Podobnie rzecz ma się z parterem, ponieważ podłoga z cobble'a w porządnym budynku jest co najmniej nie na miejscu. Być może wygląda tak przez sufit magazynu, który akurat tam wyglądałby adekwatnie, jednak musiłbyś wtedy zrobić tzw. podwójny strop. Za to piętro, balkony i strych spełniają swoją rolę-sypialnia wygląda w końcu jak sypialnia, z balkonów są ładne widoki, a na strychu jest mało miejsca, przez co ma on realny wygląd. Oprócz tego mogę się jeszcze uczepić okien, bowiem gdy na nie patrzę, to przypominają mi się domy budowane w wersjach przed Betą 1.8 (wtedy dodano szyby).
Budynek ma prawo bytu na serwerach, jednak wyłącznie w przypadkach, gdy zamawiający zażyczy sobie w miarę prosty i oszczędny domek.
Moja ocena: 8/10; 5.

 

Dzięki za opinię :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Survival