Jump to content


Photo
- - - - -

[SERIA] Minecraft: Odległe Lądy / Far Lands


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 08 October 2014 - 14:40

2exlto6.png

 

Witam. Przedstawiam Wam chyba najdłuższą serię jaka zagości na moim kanale. Całość ukazuje moją wędrówkę do Odległych Lądów. Do dnia dzisiejszego opublikowałem łącznie 100 epizodów, w których przebyłem łączny dystans 2 680 000 kratek. Dołożyłem wielu starań by seria była skutecznie. Poniżej znajdziecie krótkie Q&A dotyczące serii.

 

Odcinek 1

 

Odcinek 10

 

Odcinek 100

 

Odcinek 200

 

Ostatni odcinek

 

Q&A:
Ile odcinków będzie trwała seria?

Myślę, że około 400 odcinków + odcinki specjalne.
Ile kratek przechodzisz w każdym odcinku?
W pierwszych 25 epizodach przechodziłem 10 000 kratek w każdym. Obecnie przemierzam 4000 kratek Netherowych, czyli w przeliczeniu 32 000 kratek na odcinek.
Czym są odcinki specjalne?
Odcinki specjalne polegają na uzupełnieniu materiałów niezbędych do tworzenia kilofów. Z racji tego, że podróżuję przez Nether, kilofy są mi cały czas potrzebne a zapasy co jakiś czas się kończą.
Dlaczego nie używasz mikrofonu?
Nie nagrywam odcinków, w których możecie mnie usłyszeć. Szczególnie dotyczy to tej serii, gdyż podczas nagrywania muszę być maksymalnie skupiony (nie mam podzielnej uwagi). Tutaj jeden błąd może mnie kosztować spory kawałek drogi.
Dlaczego nie dograsz komentarza po nagraniu filmu?
Nie dysponuję odpowiednim sprzętem. Używając tego co mam zapewne mój komentarz byłby fatalnej jakości, a tego przecież nikt nie chce. Drugą sprawą jest to, że nie mam jak to się mówi "wygadane". Skutkowałoby to ciągłymi przerwami w komentarzu.
Ale przecież prowadząc w taki sposób tę serię na pewno się nie wybijesz. Jak ty masz zamiar się wybić?
Tutaj chciałbym podkreślić, iż nie jestem osobą, która chce za wszelką cenę stać się popularna. Nagrywam taką serię gdyż pragnę pokazać jak powinno się ją prowadzić. Widziałem już wiele osób, które próbowało lub robi po dziś dzień taką samą serię. I muszę powiedzieć, że...wszyscy robią źle. Bo robią tak, aby kanał odniósł sukces w dziedzinie popularności. Żeby nie zawitała nuda. Ale mając takie podejście nikt nie jest w stanie skutecznie prowadzić serii. Możliwe, że kiedyś ją skończą...za kilka, kilkanaście lat. Jeżeli dalej będę nagrywał odcinki w takiej samej formie jak dotychczas, wyrobię się w trochę ponad rok.
Co do skuteczności...
W poprzedniej odpowiedzi wspominałem o skuteczności. Doskonałym przykładem jest tutaj pewien zagraniczny Youtuber. Dokładnie 6 marca 2011 roku również rozpoczął podobną serię. Od tego czasu minęły ponad trzy lata. W takim czasie przebył trochę ponad 1 500 000 kratek. Ja uzyskałem podobny efekt w 2 miesiące. A wszystko dlatego, żeby nie było nudy. Potwory włączone. Więcej zwykłego trybu Survival niż podróżowania. Tylko, że jaki postawił sobie cel na początku? Żeby gdzieś dojść, czy żeby prowadzić długotrwały tryb Survival?
Jak zginiesz to seria się skończy. Wiesz o tym?
Niestety nie skończy się. Przed każdym odcinkiem robię kopię zapasową świata.


Edited by RetroApo, 08 July 2015 - 10:00.

  • Becik, Furas Berneńczyk and Winderlook like this

Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Payper Duck

Payper Duck

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 posts

Posted 08 October 2014 - 15:05

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.


  • Becik likes this

#3 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 08 October 2014 - 15:11

Widzę, że nie zapoznał się Pan dokładnie z tematem. Przytoczony przez Pana kanał jest właśnie doskonałym przykładem tego jak nie należy prowadzić tego typu serii. Podważam nawet Pańskie zdanie jakoby ja kopiuję czyiś pomysł. Wyjaśnię dlaczego. Na początek przytoczę fragment mojego pierwszego postu:

 

Co do skuteczności...
W poprzedniej odpowiedzi wspominałem o skuteczności. Doskonałym przykładem jest tutaj pewien zagraniczny Youtuber. Dokładnie 6 marca 2011 roku również rozpoczął podobną serię. Od tego czasu minęły ponad trzy lata. W takim czasie przebył trochę ponad 1 500 000 kratek. Ja uzyskałem podobny efekt w 2 miesiące. A wszystko dlatego, żeby nie było nudy. Potwory włączone. Więcej zwykłego trybu Survival niż podróżowania. Tylko, że jaki postawił sobie cel na początku? Żeby gdzieś dojść, czy żeby prowadzić długotrwały tryb Survival?

W tym punkcie napisałem dokładnie o tym samym użytkowniku. Oczywiście tytuł jego serii już na początku sugeruje, że robi dokładnie to samo co ja, ale niezupełnie. Przez te całe 3 lata jak widać nie był w stanie odpowiednio poprowadzić tej serii. Pierwszą rzeczą jest fakt, iż ma włączone potwory. I ja się pytam: po co? Nie dość, że każdy upadek odbiera nam zdrowia, które trzeba uzupełnić jedzeniem to dodatkowo podróż utrudniają potwory. Trzeba ich unikać. To znacznie spowalnia tempo podróży. Druga sprawa dotyczy metody przemieszczania się. Skoro tak bardzo zależy mu na dotarciu w tamte obszary to dlaczego nie skorzysta z Netheru? Gdzie podróż trwa 8 razy szybciej? Trzecia kwestia. Dlaczego w każdym epizodzie ten użytkownik przechodzi tak mały dystans? Przez 400 odcinków przejść zaledwie trochę ponad 1 500 000 kratek? Bardzo słaby wynik. Dlaczego nie przyspieszy tempa filmu jak przechodzi przynajmniej te kilka tysięcy metrów? Zwiększyłoby to znacznie skuteczność. Czwarta rzecz. Po co ubiera jakiekolwiek uzbrojenie? Dlaczego schodzi do kopalni, wydobywa różne materiały na miecze lub zbroje? Przecież takie rzeczy normalnie nie są mu do niczego potrzebne. Jedynym wytłumaczeniem jest obecność potworów tylko że jak wspominałem wcześniej, po co je włączać? Według mnie użytkownikowi wcale nie zależy na dotarciu do Odległych Lądów. Świadczy o tym wiele kwestii, które poruszyłem. Zamiast podróży mamy tutaj do czynienia z bardzo długo prowadzonym trybem Survival, gdzie gracz nieznacznie przemieszcza się dalej po mapie. Jeżeli nawet pierwotnym założeniem było dotarcie tam, to widać, że z czasem zostało ono zatracone. I właśnie dlatego nie zgodzę się z Pańską opinią, że kopiuję czyiś pomysł. Bo nasze serie diametralnie się różnią.

 

Z góry przepraszam za usunięcie poprzedniej odpowiedzi, ale uważam, że ta bardziej rozwinięta powinna się tu znaleźć zamiast tamtej.


Edited by RetroApo, 08 October 2014 - 17:59.

Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#4 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 17 October 2014 - 21:25

I oto jest: 110 odcinek z serii gdzie dochodzę już do 3 000 000 kratki ;)

 


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#5 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 posts
  • Bartor#1111

Posted 26 October 2014 - 15:48

Wątpię, aby ktokolwiek obejrzał kiedykolwiek wszystkie odcinki, ale masz wielkiego plusa za muzykę klasyczną :3


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#6 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 02 November 2014 - 22:35

To już 3 500 000 kratek ;)


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#7 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 18 November 2014 - 23:31

To już 4 000 000 kratek ;)

 

 

Przy okazji chciałbym o coś zapytać. Podczas nagrywania jednego z odcinków, zapomniałem wyłączyć nagrywania dźwięku i w efekcie wszystkie odgłosy z gry zostały zarejestrowane. Po przyspieszeniu tempa filmu, brzmienie tych dźwięków stało się dosyć interesujące. I teraz pytanie: Czy w dalszym ciągu zaopatrywać filmy w muzykę klasyczną, czy zostawiać oryginalne, trochę przyspieszone odgłosy z gry?


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#8 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 posts
  • Bartor#1111

Posted 24 November 2014 - 21:54

Zostaw klasyczną. Dzięki temu podnosisz nieco średnią jakość muzyki w Internecie.

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#9 AdamsRX

AdamsRX

    Did I ever tell you what the definition of insanity is?

  • Użytkownik+
  • 473 posts
  • AdamsRX

Posted 25 November 2014 - 15:52

Muszę przyznać, że jest to jeden z najgorszych kanałów na YT, jakie widziałem. Mój pies wymyśliłby coś bardziej interesującego, niż 400 odcinków bezsensownej serii, w której nie dzieje się nic innego, niż zasuwanie przed siebie.



#10 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 25 November 2014 - 16:18

Nie dbam o to, czy to co robię Was interesuje czy też nie. Seria ma za zadanie pokazać, że można w skuteczny sposób dotrzeć do Odległych Lądów.


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#11 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 03 December 2014 - 22:37

To już 4 500 000 kratek ;)

 


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#12 Matrizen

Matrizen

    Niektóre błędy są zbyt śmieszne, żeby popełnić je tylko raz

  • Weteran
  • 1777 posts
  • Matrizen

Posted 04 December 2014 - 14:12

A do ilu kratek ty chcesz dojść? 


tumblr_nq27hwHzg11qcy62fo2_500.gif


#13 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 04 December 2014 - 16:03

Przebyć 12 550 820 bloków.


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#14 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 19 December 2014 - 17:30

To już 5 000 000 kratek ;)


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#15 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 04 January 2015 - 22:24

To już 5 500 000 kratek ;)


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#16 Poiuy2010_2011

Poiuy2010_2011

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 285 posts
  • PoiuyPL

Posted 04 January 2015 - 22:38

Widzę, że nie zapoznał się Pan dokładnie z tematem. Przytoczony przez Pana kanał jest właśnie doskonałym przykładem tego jak nie należy prowadzić tego typu serii. Podważam nawet Pańskie zdanie jakoby ja kopiuję czyiś pomysł. Wyjaśnię dlaczego. Na początek przytoczę fragment mojego pierwszego postu:
 

W tym punkcie napisałem dokładnie o tym samym użytkowniku. Oczywiście tytuł jego serii już na początku sugeruje, że robi dokładnie to samo co ja, ale niezupełnie. Przez te całe 3 lata jak widać nie był w stanie odpowiednio poprowadzić tej serii. Pierwszą rzeczą jest fakt, iż ma włączone potwory. I ja się pytam: po co? Nie dość, że każdy upadek odbiera nam zdrowia, które trzeba uzupełnić jedzeniem to dodatkowo podróż utrudniają potwory. Trzeba ich unikać. To znacznie spowalnia tempo podróży. Druga sprawa dotyczy metody przemieszczania się. Skoro tak bardzo zależy mu na dotarciu w tamte obszary to dlaczego nie skorzysta z Netheru? Gdzie podróż trwa 8 razy szybciej? Trzecia kwestia. Dlaczego w każdym epizodzie ten użytkownik przechodzi tak mały dystans? Przez 400 odcinków przejść zaledwie trochę ponad 1 500 000 kratek? Bardzo słaby wynik. Dlaczego nie przyspieszy tempa filmu jak przechodzi przynajmniej te kilka tysięcy metrów? Zwiększyłoby to znacznie skuteczność. Czwarta rzecz. Po co ubiera jakiekolwiek uzbrojenie? Dlaczego schodzi do kopalni, wydobywa różne materiały na miecze lub zbroje? Przecież takie rzeczy normalnie nie są mu do niczego potrzebne. Jedynym wytłumaczeniem jest obecność potworów tylko że jak wspominałem wcześniej, po co je włączać? Według mnie użytkownikowi wcale nie zależy na dotarciu do Odległych Lądów. Świadczy o tym wiele kwestii, które poruszyłem. Zamiast podróży mamy tutaj do czynienia z bardzo długo prowadzonym trybem Survival, gdzie gracz nieznacznie przemieszcza się dalej po mapie. Jeżeli nawet pierwotnym założeniem było dotarcie tam, to widać, że z czasem zostało ono zatracone. I właśnie dlatego nie zgodzę się z Pańską opinią, że kopiuję czyiś pomysł. Bo nasze serie diametralnie się różnią.
 
Z góry przepraszam za usunięcie poprzedniej odpowiedzi, ale uważam, że ta bardziej rozwinięta powinna się tu znaleźć zamiast tamtej.


Te właśnie rzeczy sprawiają, że jego seria jest lepsza niż twoja.

#17 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 04 January 2015 - 22:46

Masz rację pod względem ciekawości to tak. Ale ja nie mam zamiaru kręcić tej serii przez ponad 24 lata, tylko skończyć w nieco ponad rok.

Autor nie realizuje w pełni tego, co powinno być jego głównym zamiarem. Zamiast wykorzystać wiele cennych aspektów gry pomocnych przy podróży, woli traktować serię w sposób swobodny. Nie trzyma się sztywno celu, a to w tym wypadku błąd.


Edited by RetroApo, 04 January 2015 - 22:56.

Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#18 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 15 January 2015 - 23:40

Seria liczy już 200 epizodów! ;)


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#19 RetroApo

RetroApo

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 495 posts

Posted 19 January 2015 - 22:31

To już 6 000 000 kratek ;)


Podróż do Odległych Lądów zakończona! ;)

 12 550 820 / 12 550 820

https://www.youtube.com/user/RetroApo


#20 Winderlook

Winderlook

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 144 posts
  • Winderlook

Posted 20 January 2015 - 21:57

Próbowałem wiele razy pisać komentarz, w którym chciałem Cię przekonać lub chociaż skłonić do przemyślenia o porzuceniu tego projektu, ale jestem pewny że to by nie wyszło. Dlatego życzę Ci powodzenia i szybkiego ukończenia swojej podróży :)  Materiał dobrze zrobiony, ale jednak nie do oglądania na więcej niż jeden odcinek, chyba że się znajdzie ktoś kto lubi takie wyprawy oglądać :)


Edited by Winderlook, 20 January 2015 - 21:58.