Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kącik Fanów !.Total War.!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#1 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 17 March 2013 - 11:23

Total_War_logo.png

 

Gorąco Polecam polską stronę o Total War,tam znajdziesz Wszystko!

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Temat "Kącik Fanów Total War" służy do wyrażania własnej opinii o grach z tej serii,dzieleniem się nowinkami co do Total War,jak i do luźnej rozmowy o tej serii gier.

Ale przede wszystkim należy przestrzegać ZASAD!

 

Zasady.

I.Rozmowy powinny dotyczyć tylko gier z serii Total War,lecz jeśli przewodniczący tematu się na to zgodzi,można prowadzić dyskusję o czymś innym.

II.Nie piszemy postów typu "Total War ssje,idem pograc w coda".

III.Nie obrażamy innych.

IV.Nie odbiegamy od tematu.

 

Legenda.

Czerwony (Przewodniczący Tematu).

Pomarańczowy (Osoba bardzo Aktywna w Temacie)

Żółty (Osoba często udzielająca się)

Niebieski (Osoba udzielająca się sporadycznie)

Zielony (Podstawowy Kolor)

 

Zapisani Użytkownicy

 

 

 

Wzór do Zapisania Się.

Nick na Forum:

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie):

Gry z Serii Total War:

Ocena ogólna Total War:

Twoja historia z Total War:

Ulubione Frakcje:

Ranga w temacie (Musi być związana z Total War):

 

 

To może ja zacznę.

Swojego pierwszego Total Wara dostałem w 2005 roku,a był nim Medieval (Jedynka).

Spędzałem na nim całe dnie,wolałem to niż idiotyczne strzelanki.

Kochałem grać Francją,nie wiem czemu,dobrze mi się nimi grało :*

24 Grudnia 2006 roku dostałem Medieval II,w którym się po prostu zakochałem.

Rozgrywka nie była już dla mnie tak trudna (Sporo nauczyłem się na jedynce).

W pierwszej kolejności zagrałem Francją,ale po podbiciu Maurów,postanowiłem zagrać owym państwem .Rajcowało mnie to że nie jest ona podległa nikomu (Papież itp.),więc miałem większa swobodę.Cała grę przeszedłem właśnie Maurami,a potem kilkoma innymi frakcjami.

Potem dostałem Królestwa,w których podobała mi się głównie kampania Angielska.

W 2010 roku zakupiłem Rome TW + 2 DLC.

Przeszedłem oczywiście cała grę na wszystkich DLC (Trzeba było,klasyk).

Osobiście nie przeszkadzało mi to że gra jest uboższa graficznie od następców,dla mnie ważniejsza była grywalność...

 

A tu Trailer z Rome 2. 

http://www.youtube.com/watch?v=aWZCfdDW4NQ

 

Garść Obrazków


  • Dominatort i wojtekg1998 lubią to

Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 March 2013 - 12:23

Nick na Forum: dominatorTT

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie): ---

Wiek: 13

Gry z Serii Total War: Medieval II Total War + Kingdoms, Rome Total War + Barbarian Invasion i zbieram kasę na Rome II

Ocena ogólna Total War: 10/10, bez dwóch zdań. Moja ulubiona seria gier evah.

Twoja historia z Total War: Nie wiem jak opisać moją historię... kiedy miałem 8 lat ojciec kupił mi Rome Total War, to nie mogłem się oderwać i co najmniej dwa razy na tydzień w niego grałem (młody byłem, to więcej jak raz dziennie po 1,5h nie mogłem grać). Dwa lata później dostałem Medka, to cisnę w niego do dziś.A Rome II zapowiada się najzajeb**ciej ze wszystkich Total Warów, dlatego mam zamiar go zakupić od razu po premierze. 

I coś od siebie:

Ulubione frakcje: Hiszpania, Portugalia, Irlandia (w dodatku Kingdoms, a szczególnie w modzie Kingdoms Grand Campaign Mod, dodaje on do gry wszystkie frakcje, rejony i jednostki z kampanii z Kingdoms)

Najbardziej nie lubiana przeze mnie frakcja: Święte Cesarstwo Niemieckie (w**rwiają mnie ilością i jakością swoich wojsk na samym początku gry. Teraz już mi to zbytnio nie przeszkadza, ale dalej nie ma frakcji, której nie lubiłbym bardziej ._.)

Lista modów: Third Age: TW, Stainless Steel, Falcom TW 3, Kingdoms Grand Campaign Mod (KGCM)

 

@Cleo, ten fanklub jest akurat jak najbardziej na miejscu. Jest estetyczny, dotyczy popularnej serii gier, mającej bardzo wielu oddanych fanów. Nie widzę w nim problemu.


  • Builderek lubi to
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#3 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 17 March 2013 - 16:46

Nick na Forum: dominatorTT

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie): ---

Wiek: 13

Gry z Serii Total War: Medieval II Total War + Kingdoms, Rome Total War + Barbarian Invasion i zbieram kasę na Rome II

Ocena ogólna Total War: 10/10, bez dwóch zdań. Moja ulubiona seria gier evah.

Twoja historia z Total War: Nie wiem jak opisać moją historię... kiedy miałem 8 lat ojciec kupił mi Rome Total War, to nie mogłem się oderwać i co najmniej dwa razy na tydzień w niego grałem (młody byłem, to więcej jak raz dziennie po 1,5h nie mogłem grać). Dwa lata później dostałem Medka, to cisnę w niego do dziś.A Rome II zapowiada się najzajeb**ciej ze wszystkich Total Warów, dlatego mam zamiar go zakupić od razu po premierze. 

I coś od siebie:

Ulubione frakcje: Hiszpania, Portugalia, Irlandia (w dodatku Kingdoms, a szczególnie w modzie Kingdoms Grand Campaign Mod, dodaje on do gry wszystkie frakcje, rejony i jednostki z kampanii z Kingdoms)

Najbardziej nie lubiana przeze mnie frakcja: Święte Cesarstwo Niemieckie (w**rwiają mnie ilością i jakością swoich wojsk na samym początku gry. Teraz już mi to zbytnio nie przeszkadza, ale dalej nie ma frakcji, której nie lubiłbym bardziej ._.)

Lista modów: Third Age: TW, Stainless Steel, Falcom TW 3, Kingdoms Grand Campaign Mod (KGCM)

 

@Cleo, ten fanklub jest akurat jak najbardziej na miejscu. Jest estetyczny, dotyczy popularnej serii gier, mającej bardzo wielu oddanych fanów. Nie widzę w nim problemu.

 

Przyjęty ^^

Dodatkowo podsunąłeś mi kilka pytań,co do podań :)

 

Jaką byś cchiał range w tym temacie?

Musi być związana z Total War :)

 

BTW.Ja na Rome II mam już uciułane 200 złotych (Nie będzie chyba aż tak drogi,ale jak coś to kasę mam ;p)

Prawdopodobnie wyjdzie Na przełomie Lata i Jesieni (W jednym trailerze coś mówili),więc teraz tylko czekać ;p


Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#4 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 March 2013 - 17:44

Z tego co słyszałem, ma wyjść gdzieś w okresie sierpień - listopad, ale nie wiem, informacje nie są sprawdzone.

A co do rangi - niech będzie "Król Alfons II - Władca Hiszpanii" (pozdro dla kumatych, jak to rzeczą).

 

BTW. 

Tak sobie przedwczoraj zacząłem grać właśnie Irlandią w KGCM, mam opanowaną całą Wyspę Szmaragdową (ta wschodnia wyspa brytyjska) (co jest w sumie oczywiste), mam sojusz ze Szkocją, staram się o sojusz z Walią, wstrzymanie ognia z Anglią (a co, dali mi 10000 denarów, to co mi szkodzi)... I mam problem, bo na moim terytorium pojawiło się dwóch heretyków, kardynał mi umarł, a nowego nie mam jeszcze, a żaden kapłan nie może ich spalić, bo są za mocni. Powoli wybuchają mi zamieszki ze względu na niepokoje religijne... i jestem trochę udupiony, krótko mówiąc. Najwyższy czas wprowadzić Irlandzką Inkwizycję (której oczywiście nikt się nie będzie spodziewał).


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#5 Gość_Oskej_*

Gość_Oskej_*
  • Gość

Napisano 17 March 2013 - 17:46

Już niedługo Fanclub ketchupu !
Wielkie otwarcie dnia 15-03-2013 w domu Oskeja !
Zapraszam wszystkich, którzy sprzedali swoje dzieci na rzecz kupna broni masowego rażenia dla Al Kaidy.





Więęęęęęcej tego wrzucajcie, cholerka.

 

Mogłeś chociaż zmienic date, wat D:

Nowa impreza 19-03-2013 D:

 

A opowiedzcie mi o tej grze, czemu mam ją wybrać ?



#6 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 March 2013 - 18:08

@Up, 

Pff... proponowałbym poszukać opisów na, dajmy na to, gry-online, ale dawno nic dłuższego nie pisałem, to opowiem (a jeśli Bulderkowi się spodoba, to może doda ten opis do pierwszego posta).

Seria Total War jest serią gier strategicznych turowo-ekonomicznych osadzonych w realiach średniowiecznych (Medieval, Shogun), antycznych (Rome) oraz Napoleońskich (Napoleon, Empire). Jest mapa świata (W podstawce cała Europa, Azja Mniejsza oraz Północna Afryka), po której rozsiane są różne osady. W nich możesz budować różne budynki, to do rekrutacji wojsk, to do podniesienia zadowolenia itp. Możesz również rekrutować wyżej wymienione jednostki, dzięki którym będziesz mógł powiększyć swoje terytorium oraz ochronić granice. Możesz również wysyłać do różnych miejsc kapłanów, by podnieść w nich liczbę wyznawców twojej wiary, kupców, którzy będą handlować różnorakimi towarami, by podnieść twoje zyski, szpiegów, którzy będą podglądali co dzieje się w danej okolicy, zabójców, którzy mogą zabić wrogiego kapłana czy dowódcę... Po jakimś czasie, gdy wykonasz wszystko co chciałeś na mapie świata, kończysz turę. Po zakończeniu ruchów CPU, wracasz do swojego państwa i wyskakują ci powiadomienia, takie jak raport końca tury czy różne wydarzenia historyczne. I to chyba tyle, jeśli chodzi o działania na mapie świata. Pozostaje zatem aspekt walki - gdy jedna armia zaatakuje drugą, gracz wchodzi na mapę bitewną. Na początku musisz rozstawić swoje jednostki na odpowiednich taktycznie i strategicznie pozycjach. Po chwili kończysz rozstawianie jednostek i zaczyna się właściwa bitwa. Wtedy to wydajesz rozkazy swoim jednostkom, rozkazujesz im atakować wroga, oskrzydlać go, możesz też przemieścić swoich wojaków na bardziej odpowiednie pozycje. Na mapie może zmieścić się naprawdę mnóstwo jednostek (jeden oddział zawiera średnio 150 żołnierzy), a dzięki fatalnej bardzo dobrej optymalizacji, gra może zadziałać na najsłabszych komputerach. Po bitwie wyskakuje z niej raport - ilu żołnierzy zabiłeś, ilu straciłeś, a ilu jeńców złapałeś. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku wracasz na mapę świata i kontynuujesz swą rozgrywkę.

 

Mniej więcej tak wygląda rozgrywka w grach z serii Total War. Jeśli czegoś zabrakło, to mnie poprawcie.


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#7 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 17 March 2013 - 18:10

Z tego co słyszałem, ma wyjść gdzieś w okresie sierpień - listopad, ale nie wiem, informacje nie są sprawdzone.

A co do rangi - niech będzie "Król Alfons II - Władca Hiszpanii" (pozdro dla kumatych, jak to rzeczą).

 

BTW. 

Tak sobie przedwczoraj zacząłem grać właśnie Irlandią w KGCM, mam opanowaną całą Wyspę Szmaragdową (ta wschodnia wyspa brytyjska) (co jest w sumie oczywiste), mam sojusz ze Szkocją, staram się o sojusz z Walią, wstrzymanie ognia z Anglią (a co, dali mi 10000 denarów, to co mi szkodzi)... I mam problem, bo na moim terytorium pojawiło się dwóch heretyków, kardynał mi umarł, a nowego nie mam jeszcze, a żaden kapłan nie może ich spalić, bo są za mocni. Powoli wybuchają mi zamieszki ze względu na niepokoje religijne... i jestem trochę udupiony, krótko mówiąc. Najwyższy czas wprowadzić Irlandzką Inkwizycję (której oczywiście nikt się nie będzie spodziewał).

Ok,ranga dodana (Król Alfonsów,nigdy go za bardzo mnie lubiłem,według mnie mam mocną armię,ale twórcy gry jakoś go za bardzo nie "Obdarzyli inteligencją".Pamiętam jak wywołał ze mną wojnę (A byłem w Sojuszu z Portugalczykami,i Maurami).W ciągu 6-7 tur był już bez ziem ;p

 

@Oskej.

Przede wszystkim seria Total War to potęga w śród strategii (Jedynie dyplomacja trochę uboga,ale w nowych wersjach będzie już lepiej).Możesz tu rządzić państwem jak chcesz,walczyć z kim chcesz,i mieć nieograniczoną potęgę wojskową,jak i terytorium.

Szczególnie ciekawy jest system Papieski (Masz notowania,w których konkurujesz z innymi państwami katolickimi o jego względy),jak i dzięki niemu możemy zarządzić krucjaty ^^.Szczególną cechą każdej gry z Total War jest to iż mamy mapę polityczną (Przesuwanie wojska,zarządzaniem miastami,dyplomacja,jak i kupiectwo),ale podczas bitwy mamy mapę,której nigdzie indziej nie spotkamy.Każda mapa bitewna jest unikalna,i generuje się randomowo (Jeśli mamy teren na mapie politycznej pokryty śniegiem,to na mapce bitewnej będzie śnieg itp.).Co do śniegu,to w niektórych miejscach na świecie (Np.Terytorium Polski),generuje się co dwie tury,więc trza rozmyślać jak rozstawić wojo,bo śnieg może i pomóc,ja i zaszkodzić.Ważnym aspektem jest też możliwość podboju Ameryki (Trzeba władać Lizboną),jak i najazdy Mongolskie i Tatarskie.

 

To na tyle,możesz sb poczytać więcej na necie.

 

BTW.Przed chwilą wyciągnąłem z szafy filmy historyczne,i na ich okładkach były zastosowane screeny z Rome Total War (Grecy walczący z Macedończykami,Rozstawienie jednostek rzymskich itp.)


Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#8 Gość_Oskej_*

Gość_Oskej_*
  • Gość

Napisano 17 March 2013 - 18:12

Nie przeczytałem waszych opisób, bo są słabe. Jednakże nie mogłem pozostać bezczynny i czekać na wasze PW z pytaniem, czy będę w klubie.



#9 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 March 2013 - 18:22

@Up, tak Oskej, jesteś przemiły ._.

@Builderek, bo twórcy np. "Wielkich bitew historii" użyli takiego Rome do lepszego przedstawienia wyglądu, jak i sytuacji podczas bitwy. Zawsze łatwiej to zobrazować w grze niż używając mapy bitewnej i kilku strzałek pokazujących przemieszczanie się wojsk.


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#10 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 17 March 2013 - 18:28

Nie przeczytałem waszych opisób, bo są słabe. Jednakże nie mogłem pozostać bezczynny i czekać na wasze PW z pytaniem, czy będę w klubie.

Se poczekaj,jak chcesz dokładnych opisów to poszukaj na necie,bo te to są spostrzeżenia graczy :)


Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#11 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 17 March 2013 - 21:21

Nick na Forum: Krystiank1410

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie): brak

Wiek: 14

Gry z Serii Total War: Rome, Medieval II, Shogun.

Ocena ogólna Total War: 9/10 z powodu nieco ubogiej dyplomacji, poza tym seria jest świetna.

Twoja historia z Total War: Pierwszą grą z serii Total War w jaką grałem było Rome Total War:Złota Edycja, w której nie interesowała mnie zbytnio podstawowa kampania, a dodatki, mianowicie niesamowicie spodobał mi się "Alexander" w którym dane było mi podbić całą Persję Macedonią, i wypracował mi jako tako zmysł strategiczny, rozwijając moje ograniczone pojęcie prowadzenia bitew(kiedyś myślałem że każda broń poza mieczami jest zbędna... myliłem się...) i rozkochiwując Falangitów, było to niestety dawno temu, i nie pamiętam szczegółów. Kilka lat później dostałem Shoguna, który jednak niezbyt przypadł mi do gustu, i szybko zakończyłem moją "przygodę" z nim. Jeszcze później dokonałem zakupu gry Medieval 2: Total War, którą niemalże pokochałem z racji na mnogość opcji i ścieżek rozwoju, jak i wymiar taktyczny bitew. Wybrałem Anglię, jako iż było to Królestwo "najbliższe memu sercu" z racji tego iż sporo się kiedyś nasłuchałem opowieści o Robin Hoodzie, Królu Arthurze etc. Tak więc rozpocząłem grę, i moim pierwszym krokiem było utworzenie czegoś na wzór Wielkiej Brytanii, więc czym prędzej przystąpiłem do podboju Irlandii, Walii, a na koniec poprowadziłem wykańczającą wojnę ze Szkocją, jednak się udało i Wyspy Brytyjskie było pod moją kotrolą, zajęło mi to jakieś 50 lat, i zaraz po ustabilizowaniu gospodarki rozpoczęła się Krucjata, czym prędzej więc zebrałem armię i wypłynąłem na krucjatę.zakończyła się ona zdobyciem kilku miast na terenie dzisiejszego Izraela, i nieudanej próbie odbicia Jerozolimy, jednak Damaszek znalazł się pod moją kontrolą, gdy jednak nadszedł kontraatak ze strony Arabów szybko go straciłem, a z odsieczą przybyła Francja, której udało się wtedy podbić całą Ziemię Świętą. Jako iż moja armia została tam rozbita, czym prędzej utworzyłem nową, i zaatakowałem Francję, której główne siły zajmowały się walką na południu, udało mi się zdobyć Paryż, czego nie potępił Papież, jako iż był nim mój Kaardynał. Wtedy doszły mnie wieści o inwazji mongołów, którzy zdziesiątkowali cały zachód, a ja ruszyłem na pomoc Polsce, z którą miałem sojusz. Po drodze czekało mnie kilka potyczek z Niemcami, którzy nie chcieli mnie przepuścić, jednak wynegocjowali pokój, gdy moja armia była pod Berlinem. Zdziesiątkowana jednak nie zdołała pomóc Polakom, i niemal zostałaby podbita, gdyby nie odsiecz ze strony Austrii. Co było dalej to nie pamiętam, lecz zdaje się iż Hiszpania, Niemcy i jeszcze inny naród stworzyli koalicję przeciwko mnie, i przestałem grać zniechęcony porażkami. Była to moja pierwsza rozgrywka, a zarazem ta, którą najlepiej pamiętam.

Ulubione Frakcje: Anglia, Macedonia

Modyfikacje: Nie interesowały mnie jeszcze mody.

Ranga w temacie (Musi być związana z Total War): Król Keldron Wilcze Serce


  • Dominatort i AssurKris lubią to

uQcilSi.jpg?1


#12 AssurKris

AssurKris

    Urzytkownik

  • Użytkownik
  • 113 postów
  • Taki sam ;)

Napisano 17 March 2013 - 22:12

Nie wiem, czy można nazwać mnie prawdziwym fanem serii Total War, bo tak po prawdzie nie spędziłem nad tymi grami tyle czasu, by znać je na wylot, czy stosować jakieś wyrafinowane strategie rozwoju, czy też rozgrywania bitew. Dlatego też raczej nie zastosuję się do wzoru podania, bo wątpię, bym udzielił się tutaj więcej, niż ten jeden raz. Chyba, że pojawią się jakieś odpowiedzi do mojej wypowiedzi ;)

Szczerze, to większość gier z tej serii jedynie leży sobie na mojej półce i czeka na swoją kolej (zbyt wiele gier i zbyt wiele gatunków mi podpasowuje, nigdy by mi przez gardło nie przeszło stwierdzenie, że strzelanki/samochodówki/przygodówki/platformówki są idiotyczne. Ani nawet drobna sugestia). Ale nie zapomnę, jaką frajdę sprawiło mi granie w pierwszego Medievala. Miałem wówczas nową, dość mocną maszynę, a jak zapewne wiecie, ta gra nie lubi się za bardzo z nowszymi sterownikami do kart graficznych. Próba rozegrania bitwy kończy się crashem. W sumie to i wprost z mapy, czy bezpośrednio po (wielokrotnym) załadowaniu ostatniego zapisu stanu gry, potrafiło mnie wywalić. Mimo to nie poddawałem się, chęć doprowadzenia Polski do potęgi była silniejsza :)

Za to, co ta gra mi zrobiła, cenię ją najbardziej ze wszystkich strategii, z jakimi miałem do czynienia. Bizancjum było już opanowane. Przez północną Afrykę zaglądałem powoli na Półwysep Iberyjski, przygotowując się coraz bardziej otwarcie do wzięcia tej "papieskiej" części mapy w kleszcze. W międzyczasie odparłem bodajże dwie większe krucjaty (jak mówię, rozgrywanie bitew było niemożliwe, więc wszystko szło poprzez automatyczne rozstrzygnięcia :/).

I do dziś nie mogę sobie wybaczyć, jak mogłem zapomnieć o tej dacie - rok 1240 i pojawienie się Mongołów na Wschodzie. Weszli w moje imperium, niczym Niemcy podczas kampanii wrześniowej. Z początku jeszcze jakoś bawiłem się z Mongołami w kotka i myszkę - unikałem starcia z ich głównymi siłami, ale jednocześnie starałem się odebrać te prowincje, w których pozostawiali wyraźnie słabszą obronę. W końcu jednak uznałem, że przerzucanie wojsk z szykowanego frontu na Zachodzie zajmie mi zbyt wiele czasu, w którym Azjaci poczynią zbyt wielkie szkody i dałem sobie spokój z grą.

 

@krystiank1410

Czytając Twoją historię czułem się, jakbym sam uczestniczył w rozgrywce. Aż musiałem "polubić" ;)


15oh5ori_userbar1.jpg


#13 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 18 March 2013 - 08:35

No cóż, zatem ja również urozmaicę mą historię opowieścią o początkach z Medkiem (bo od kiedy go dostałem, Rome leży sobie na półeczce od kilku lat, a i tak nic z niego nie pamiętam).

No to dostałem tego Medievala II, przybyłem do domu i natychmiast odpaliłem grę. Na początku stoczyłem jeno kilka bitew dowolnych, dzięki którym oduczyłem się tzw. "metody rushu" (rzucenie całej armii na jedną jednostkę wroga), którą wówczas wyznawałem. Potem odpaliłem kampanię, gdzie grałem Polską. Nie trwała ona zbyt długo, bowiem nie miałem jeszcze odpowiednio wykształconego "władczego instynktu". Zrzuciłem po kilka jednostek z każdego miasta do jednej armii i natychmiast ruszyłem na podbój Świętego Cesarstwa Niemieckiego. Zdobyłem kilka granicznych miast i wiosek, gdy armia mi się wykruszyła i zacząłem wszędzie rekrutować wszelkiej maści jednostki, by kontynuować poszerzania granic mego królestwa. Jednak Ruś Kijowska, wyczuwszy zapewne dogodny moment, gdy byłem zajęty walką z Niemcami, wjechała mi w plecy ok. trzema pełnymi armiami. Niestety, nie zdołałem ocalić naszych macierzystych regionów, pozostały mi już tylko podbite przeze mnie niemieckie wioski, a ze względu na mały przychód z nich, a dość sporą armię na utrzymaniu, narodził się kryzys finansowy. Skoro nie mogłem już nic rekrutować, ruszyłem na odbicie pierwotnej Polski. Zdążyłem podbić sam Kraków, a Niemcy zaatakowali moje wioski. Straciłem je. Został mi już tylko Kraków. Nagle zauważyłem na horyzoncie maszerującą armię Rusinów. Mijały kolejne tury, moje długi powiększały się o kolejne tysiące florenów, gdy nagle doszła mnie wieść o sojuszu, który był moim ostatnim gwoździem do trumny. Rusinów i Niemców. Wiedziałem, że nie mam już najmniejszych szans na odbicie się od dna, jednak chciałem grać do końca, bo zawsze lubiłem takie "dramatyczne" sytuacje. Po kolejnych dwóch turach pod murami Krakowa stały już dwie pełne armie Rosjan i Niemców, gdy moim garnizonem było pół armii złożone z milicji włóczniczej i trzech oddziałów spieszonych rycerzy polskich. Gdy nastąpiło oblężenie, postanowiłem poprowadzić obronę własnoręcznie. Nie osiągnąłem zbyt wiele, wróg stracił tylko kilka oddziałów słabej piechoty, bowiem Niemcy zmiażdżyli mnie swoją potężną konnicą. Po zakończeniu bitwy pojawił się dość przykry napis mówiący o mojej porażce w kampanii. Wtedy to westchnąłem dość ciężko i na kilka dni porzuciłem grę, jednak dzięki tej kampanii zdołałem nauczyć się wiele o władaniu własnym krajem.


  • AssurKris lubi to
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#14 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 18 March 2013 - 14:36

Nick na Forum: Krystiank1410

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie): brak

Wiek: 14

Gry z Serii Total War: Rome, Medieval II, Shogun.

Ocena ogólna Total War: 9/10 z powodu nieco ubogiej dyplomacji, poza tym seria jest świetna.

Twoja historia z Total War: Pierwszą grą z serii Total War w jaką grałem było Rome Total War:Złota Edycja, w której nie interesowała mnie zbytnio podstawowa kampania, a dodatki, mianowicie niesamowicie spodobał mi się "Alexander" w którym dane było mi podbić całą Persję Macedonią, i wypracował mi jako tako zmysł strategiczny, rozwijając moje ograniczone pojęcie prowadzenia bitew(kiedyś myślałem że każda broń poza mieczami jest zbędna... myliłem się...) i rozkochiwując Falangitów, było to niestety dawno temu, i nie pamiętam szczegółów. Kilka lat później dostałem Shoguna, który jednak niezbyt przypadł mi do gustu, i szybko zakończyłem moją "przygodę" z nim. Jeszcze później dokonałem zakupu gry Medieval 2: Total War, którą niemalże pokochałem z racji na mnogość opcji i ścieżek rozwoju, jak i wymiar taktyczny bitew. Wybrałem Anglię, jako iż było to Królestwo "najbliższe memu sercu" z racji tego iż sporo się kiedyś nasłuchałem opowieści o Robin Hoodzie, Królu Arthurze etc. Tak więc rozpocząłem grę, i moim pierwszym krokiem było utworzenie czegoś na wzór Wielkiej Brytanii, więc czym prędzej przystąpiłem do podboju Irlandii, Walii, a na koniec poprowadziłem wykańczającą wojnę ze Szkocją, jednak się udało i Wyspy Brytyjskie było pod moją kotrolą, zajęło mi to jakieś 50 lat, i zaraz po ustabilizowaniu gospodarki rozpoczęła się Krucjata, czym prędzej więc zebrałem armię i wypłynąłem na krucjatę.zakończyła się ona zdobyciem kilku miast na terenie dzisiejszego Izraela, i nieudanej próbie odbicia Jerozolimy, jednak Damaszek znalazł się pod moją kontrolą, gdy jednak nadszedł kontraatak ze strony Arabów szybko go straciłem, a z odsieczą przybyła Francja, której udało się wtedy podbić całą Ziemię Świętą. Jako iż moja armia została tam rozbita, czym prędzej utworzyłem nową, i zaatakowałem Francję, której główne siły zajmowały się walką na południu, udało mi się zdobyć Paryż, czego nie potępił Papież, jako iż był nim mój Kaardynał. Wtedy doszły mnie wieści o inwazji mongołów, którzy zdziesiątkowali cały zachód, a ja ruszyłem na pomoc Polsce, z którą miałem sojusz. Po drodze czekało mnie kilka potyczek z Niemcami, którzy nie chcieli mnie przepuścić, jednak wynegocjowali pokój, gdy moja armia była pod Berlinem. Zdziesiątkowana jednak nie zdołała pomóc Polakom, i niemal zostałaby podbita, gdyby nie odsiecz ze strony Austrii. Co było dalej to nie pamiętam, lecz zdaje się iż Hiszpania, Niemcy i jeszcze inny naród stworzyli koalicję przeciwko mnie, i przestałem grać zniechęcony porażkami. Była to moja pierwsza rozgrywka, a zarazem ta, którą najlepiej pamiętam.

Ulubione Frakcje: Anglia, Macedonia

Modyfikacje: Nie interesowały mnie jeszcze mody.

Ranga w temacie (Musi być związana z Total War): Król Keldron Wilcze Serce

Przyjęty :)

 

Ja tam w Aleksandrze zbytnio dużo nie osiągnąłem,przy pierwszym ataku persi rozpiepszyli moje wojska :/

Potem zaczęli robić inwazję na moje tereny,ale ostatnimi garnizonami (Połączyłem je w jedną armię,i schowałem do twierdzy) udało mi się ich odeprzeć.Następnie zacząłem odbudowywać gospodarkę,jak i wojsko,i w końcu ich pokonałem :)


Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#15 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 18 March 2013 - 15:40

Ja mam takie coś, że zawsze rozbudowuję armię do granic możliwości, a potem dopiero ją wysyłam, jako jedną, potęgę. Z tego co pamiętam za pierwszym razem jak grałem w Aleksandra, to tak długo tę armię przygotowywałem że minął limit czasu na rozpoczęcie inwazji, czy może nawet zakończenie jej... nie jestem pewien, tak czy inaczej przegrałem, bo za długo organizowałem armię T_T.


uQcilSi.jpg?1


#16 RErErty

RErErty

    Pancerny Stalker

  • Użytkownik+
  • 422 postów

Napisano 22 March 2013 - 18:34

Nick na Forum: RErErty

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie): RErErty

Wiek: 13

Gry z Serii Total War: Stary dobry Rome z dodatkami, Medieval II z dodatkami (i wiele modów do niego które zaśmiecają mi komp), Empire z kilkoma DLC

Ocena ogólna Total War: Zbluźniłbym, gdybym dał mniej niż 10/10

Twoja historia z Total War: Zaczęło się, gdy miałem 7 lat, interesowałem się Rzymem. Dostałem Rome: Total War, 3 lata później dostałem Medka2 (zamówienogo 1/2 roku przed dostawą) a później Empira, dla którego męczyłem się z Steam'em.

Ulubione Frakcje: Rome: Seleucydzi; Med2: Patriotycznie :D Polska; Empire: również patriotycznie (ze względu na husarię z wykałaczkami) Rzeczpospolita.

Modyfikacje: Dużo tego będzie...  Med2: Third Age, OiM2, Call of Warhammer i wiele modów ulepszających kampanię; Rome: Diadochi, EB2, RS; Empire: Darthmod :D

Ranga w temacie (Musi być związana z Total War): Hetman Wielki Koronny Stanisław Zborowski.



kompletnie pijany


#17 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 22 March 2013 - 21:59

Nick na Forum: RErErty

Nick na Totalwar.org (Opcjonalnie): RErErty

Wiek: 13

Gry z Serii Total War: Stary dobry Rome z dodatkami, Medieval II z dodatkami (i wiele modów do niego które zaśmiecają mi komp), Empire z kilkoma DLC

Ocena ogólna Total War: Zbluźniłbym, gdybym dał mniej niż 10/10

Twoja historia z Total War: Zaczęło się, gdy miałem 7 lat, interesowałem się Rzymem. Dostałem Rome: Total War, 3 lata później dostałem Medka2 (zamówienogo 1/2 roku przed dostawą) a później Empira, dla którego męczyłem się z Steam'em.

Ulubione Frakcje: Rome: Seleucydzi; Med2: Patriotycznie :D Polska; Empire: również patriotycznie (ze względu na husarię z wykałaczkami) Rzeczpospolita.

Modyfikacje: Dużo tego będzie...  Med2: Third Age, OiM2, Call of Warhammer i wiele modów ulepszających kampanię; Rome: Diadochi, EB2, RS; Empire: Darthmod :D

Ranga w temacie (Musi być związana z Total War): Hetman Wielki Koronny Stanisław Zborowski.

Akceptuję :D

 

Swoją drogą ostatnio zakupiłem Empire TW.

Zarejestrowałem go na steam (Bez większych problemów).

Zacząłem grać Wlk.Brytanią ponieważ miałem dziką chęć skolonizowania Ameryki (Kolonizator zasrany ;p).

Ta,padłem z powodu bankructwa po 8 turach + zobaczyła to Francja i zaczęła mnie atakować :)

Postanowiłem się nie poddawać.

Jako że mam spore chęci co do nauki gry w w tą grę (xDę),zacząłem sobie grać w "Drogę ku Niepodległości" (To chyba DLC jak mniemam).

Powiem szczerze że podstawy już ogarniam,walkę też powoli podchwytuję (Różni się troszkę od tej w poprzednich częściach).

Tak więc już niedługo znowuż to rozpocznę Kampanię,z większym doświadczeniem ;)

 

@Ujawniono,że do Rome 2 zostanie dodana kolejna grywalna Frakcja o nazwie "Egipt".

Zaskoczenia z mojej strony nie było,wiadomo że Egipt w tych realiach trzeba umieścić.

Tu link do dalszej lektury 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Został dodany jeszcze jeden tajemniczy znak następnej frakcji.

Aktualnie trwają zgadywanki,co to będzie za frakcją.

Tu proszę bardzo "Logo" tej właśnie frakcji : RP_Icon_Wiki2.png 

(Nwm czy to konkretnie logo nowej frakcji,ale większość wskazuje na to że tak)


Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#18 Pimak

Pimak

    Craftsitowy piżmakowy błazen

  • Użytkownik
  • 379 postów
  • Pimak

Napisano 23 March 2013 - 09:12

Dzień dobry. Zastanawiam się nad kupnem tej gry... ale nie wiem czy mi się spodoba ... Jeśli tak to chętnie kupie ją...


Ratójmy Gleo Aira.

 


#19 Builderek

Builderek

    Pogromca Lewactwa :_:

  • Użytkownik+
  • 1270 postów

Napisano 23 March 2013 - 11:44

Dzień dobry. Zastanawiam się nad kupnem tej gry... ale nie wiem czy mi się spodoba ... Jeśli tak to chętnie kupie ją...

Jakiej gry?

Total War to seria kochany,podaj mniej więcej to co byś chciał w takiej strategii,lub sam tytuł to ci pomogę :)


Kącik Fanów Total War.!

Total_War_logo.png


#20 RErErty

RErErty

    Pancerny Stalker

  • Użytkownik+
  • 422 postów

Napisano 23 March 2013 - 11:45

@3up Droga do Niepodległości to nie DLC. Mam nadzieję, że ta nowa frakcja w RTW2 to będzie Partia.

Co do Empire- na początku rozbuduj gospodarkę (farmy, kopalnie) dopiero potem armię. Ja tak zrobiłem i w 30 turze stać mnie było na utrzymanie trzech pełnych armii z husarią, które podbiły Austrię, Prusy, kilka państewek niemieckich, Moskwę, część Szwecji i wyrzuciły Osmanów z Europy. Jakby co, mój nick na Steam to RErErty.



kompletnie pijany