Nowe opcje płatności i wsparcie

No i stało się :-)
Zostało dodanych wiele nowych opcji przelewu pieniędzy. Nie jest tak dobrze, jak ja sądziłem, ale za to dodali bardzo przydatną opcję – zautomatyzowane wsparcie techniczne, jednak tylko w języku angielskim.

Osobiście nie sprawdzałem i nie liczyłem, ale jeśli wierzyć oficjalnemu blogowi to dodano 100 nowych opcji płatności. Zostały one podzielone wg kraju. Poza standardowo występującymi: Visa, MasterCard, Visa Electron, American Express, PayPal, moneybrokers.com jakieś JCB i Dinners Club dla Polski dodatkowo dostępne są Online Bank Transfer oraz Przelewy24.

Spodziewałem się więcej, jak np. wsparcie elektronicznych usług banków polskich typu iPKO. Jednak nie należy się zniechęcać, bo w tym samym wpisie istnieje zdanie sugerujące, że mogą dodać wkrótce więcej opcji, jeśli zajdzie taka potrzeba. A skoro wymieniają z tej okazji Polskę na swoim blogu (już drugi raz :) ostatnio w związku z ostrzeżeniem o tanich kontach), to zapewne liczymy się u nich =) Jak dodają, trwają testy nowych metod płatności.

W jednym poście wymienili też wprowadzenie nowego systemu wsparcia dla użytkowników. Jak podają, 98% pytań otrzymują od użytkowników, którzy zapomnieli nazwy użytkownika (nie są premium, konto zostało zhakowane, użytkownik nie istnieje). Z tego powodu stworzyli dodatkowy system pomocy technicznej. Tak więc, zanim napiszecie do nich maila lub napiszecie pytanie na forum, warto sprawdzić swoje pytanie tutaj -> minecraft.net/support =]

Źródło: http://mojang.com/2011/05/19/support-and-new-payment-options