Przegląd TexturePacków – Wydanie czwarte

W czwartym wydaniu chciałbym poruszyć temat paczek, które zawdzięczają swój ekskluzywny wygląd bardzo prostej rzeczy jaką jest GLSL Shader. Można za pomocą niego otrzymać naprawdę niesamowite efekty. Zobaczmy jakie…

Sam GLSL Shader to modyfikacja do Minecraft bez której się nie obejdziemy. Trzeba też wspomnieć że jeśli jesteś posiadaczem karty graficznej która nie obsługuje GLSL shaders ta modyfikacja nie zadziała(Niektóre karty ATI też nie działają poprawnie, jeśli używasz Catalyst 11 lub wyższej może nie działać). Poniżej link do modyfikacji i paczki których możecie do tego użyć.

Pobierz – GLSL Shaders Mod

Sama modyfikacja nie zmniejsza wydajności gry, nie ma obaw że super wygląd popsuje nam pracę gry. Jednak jeśli chcemy żeby to działało musimy wgrać paczkę HD, a ona już zmniejsza wydajność. Wspominałem o tym w poprzednich wydaniach. Dodatkowo taki shader można swobodnie modyfikować. Tworzyć animacje, refleksy, załamania i inne efekty które ujrzymy w Minecraft. Dodaję link do instrukcji która pomoże każdemu który chce zabrać się za takie modyfikacje – Instrukcja. Istnieją różne texture packi prezentujące możliwości tej modyfikacji. Każda sama dostosowuje shader tak by działał jak powinien. Pierwszym z nich będzie najczęściej do mnie wysyłany, Minecraft 4Kids.

Minecraft 4Kids [x128] – Download StronaShader

Tę paczkę dostałem w kilku wiadomościach(nawet w komentarzach). Jest ona jedyna w swoim rodzaju. Bardzo barwna, kreskówkowa grafika ze shaderami które dodatkowo ją animują tworzy naprawdę niesamowity efekt. Prócz zrzutów dodaję filmik prezentujący wygląd texture packa.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=6GSiM0XXASA’]

Balea [x128] – Download StronaShader

Od poprzedniej paczki ta różni się czym coś nazywa się Bumpmap. Jest to dosłownie mówiąc mapa wypukleń która pozwala na efekt 3D tekstury kiedy ona sama jest płaska. Widać to bardziej na filmiku, poniżej trzy zrzuty.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=4R-_vaPaKCM’]

The Ghost2 [x128] – Download Strona – Shader

Ta paczka to kolejny bumpmap, ale w naprawdę niesamowitym wykonaniu. Zadbano o najmniejsze detale i wszystko wygląda naprawdę świetnie. Każdy blok ma widoczne zagłębienia. Odbicia światła wyglądają imponująco. Wszystko to w filmiku i zrzutach poniżej.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=hktpD86Z-kU’]

Detailed&SmoothTexPack [x128] – Download Strona – Shader

To ostatnia paczka, ona również opiera się na bumpmap. Nie jest tak dobrze zrobiona, ale z powodu że istnieje mało takich paczek opierających się na shaderach dodaję ją. Poniżej zrzuty.

Wszystkie te paczki wgrywamy tak samo jak standardowe jednak trzeba pamiętać o zainstalowaniu modyfikacji GLSL.

Jeśli chodzi o paczki opierające się na GLSL Shader to tyle. Teraz możemy przejść do ostatniej części czyli paczek, które przesłali użytkownicy Craftsite.

Sanguine [x128] – Download Strona

Paczka HD, główną jej zaletą jest estetyczne wykonanie. Jest bardzo podobna do standardowego wyglądu.

Glimmar’s Steampunk [x32] – Download Strona

Sama nazwa wskazuje. Jest to paczka stylizująca się na wygląd steampunkowy. Powiem, że mi się nawet spodobała. Nie dobrałem zbyt dobrych zrzutów, ale najlepiej pobierzcie i sami zobaczcie.

The Quandary [x16] – Download Strona

The Quandary to profesjonalnie wykonana paczka w standardowej rozdzielczości. Wygląda ładnie i prezentuje naprawdę wysoki poziom wykonania. Warto pobrać i zobaczyć.

To tyle na ten przegląd. Pamiętajcie że możecie mi przesłać fajne texturepacki pod ten link.

Wesprzyj też projekt oficjalnej paczki Craftsite! Wejdź pod ten link i narysuj coś dla Craftsite!