Przegląd Modyfikacji – The Aether

Wreszcie jest! Mod na który tak długo czekałem. Nie ma takiej drugiej modyfikacji, która w takim stopniu zapewni nam nowości w grze. Ogrom tego modu może zabrać nam dobre kilka dni na grę i poznanie wszystkiego. Całkowicie nowy świat, moby, przedmioty, dungeony, wyzwania, osiągnięcia i stos możliwości jakie zaraz poznacie.

Ta modyfikacja zajęła twórcom cztery do pięciu miesięcy solidnej pracy by w końcu mogła ona ujrzeć światło dzienne. Jest to największy projekt modyfikacji Minecraft w historii i jest ukończony! Aether można nazwać całkowitym przeciwieństwem świata Nether. Nether to mroczny świat w którym możemy jedynie spotkać dwa nowe moby i trzy nowe materiały. Aether to latające wyspy z przyjaznymi stworzeniami, nowymi ładnymi widokami i masą różnych innych ciekawych rzeczy. Oczywiście nie brak mnóstwa walki, znajdziek i możliwości jakie oferuje ten świat!

 

Aerwhales, miłe stworzenia latające gdzieś na horyzoncie, przeżuwające złote dęby i drobiny Niebieskiego Aeroclouds, kiedy to słońce wzrasta coraz wyżej i wyżej. A jak już zajdzie, Cockatrices wypełzną ze swoich gniazd, gotowe do ataku. Mogą wydawać się łagodne, ale strzelają one do ciebie zabójczymi strzałkami z trucizną. To tylko dwa z wielu mobów występujących w świecie Aether.

 

Aether nie jest zawsze zabawne, istnieją tam niebezpieczne dungeony chronione przez silnych Strażników i czekających w ukryciu ich pomocników. Można je znaleźć na obrzeżach ogromnych latających wysp, wypełnionych zamkniętymi skrzyniami z łupem i wieloma innymi ciekawymi przedmiotami oraz blokami. Na pewno nie unikniesz oporu kiedy będziesz chciał się do nich dostać.

Dungeony są podzielone na trzy poziomy trudności. Brązowy, srebrny oraz złoty, zaczynając od najprostszego brązowego, po złoty, najtrudniejszy. To znaczy, że brązowe podziemie jest prostsze do załatwienia, ale nie zawiera tylu wspaniałych przedmiotów. Srebrne lochy są trochę trudniejsze, ale za to oferują ciekawszy łup. Złote lochy są bardzo trudne, ale można w nich znaleźć naprawdę potężne artefakty. Te nagrody, nie mogą zostać otrzymane zanim nie pokonamy strażnika chroniącego ich.

 

Moas, łagodne i majestatyczne wielkie ptaki, występują w Aether w trzech odmianach koloru: Niebieski, Biały i Czarny. Dzikie Moas nie mogą zostać oswojone, ale za to składają jaja o różnych kolorach. Te jaja mogą zostać wysadzone w inkubatorze używają Amrosium Torches. Wykluty Moas musi być karmiony Aechor Petals, które pozyskamy z Aechor Plants. Potrzebują one ośmiu płatków by wyrosnąć, ale nie są zawsze głodne i mogą odmówić jedzenia. Kiedy dorosną, będziesz miał w pełnij oswojonego Moa na którego możesz założyć siodło. Niebieskie Moa potrafią skoczyć w powietrzu aż trzy razy, Białe Moa mogą skoczyć w powietrzu cztery razy, a Czarne Moa mogą skoczyć aż osiem razy!

 

Możemy spotkać również latające świnie, które poruszają się po świecie Aether. One również potrafią latać, ale nie wykonują skoków w powietrzu. Te stworzenie można osiodłać i poruszać się za pomocą nich po świecie gry, nie trzeba się bawić w proces wysiadywania jaja. Umożliwiają one graczowi szybkie poruszanie się po wyspach.

 

Portal do Aether tworzymy z Glowstone i aktywujemy go wlewając wewnątrz niego wodę z wiaderka.

 

Zaimplementowany został całkowicie nowy system uzbrojenia. Teraz mamy nowe osiem miejsc na przedmioty, które nasza postać będzie wykorzystywać. Przedmioty takie jak wisiorki, pierścienie, rękawiczki, peleryny, a nawet specjalne tarcze. Miejsce jest również na dodatkowe dwa inne przedmioty jakie znajdziemy.

Wisiorki można złożyć na postać wykorzystując pierwszy nowy slot na akcesoria. Kiedy zbroja jest założona, wisiorka nie widać na postaci. Złote i żelazne podwieszki to prosty element dekoracyjny, ale Wisior Zanite zwiększa naszą prędkość kopania kiedy go założymy. Akcesoria Zanite powoli się niszczą kiedy mamy je ubrane i kiedy dostajemy obrażenia. Dodatkowo akcesorium to zwiększa odporność naszej zbroi.

Pierścienie to następny element jaki możemy założyć. Złoty oraz żelazny to jedynie element dekoracyjny, ale Pierścień Zanite również zwiększy waszą prędkość kopania.

Rękawiczki to element, który widać wraz ze założoną zbroją. Dodają one ekstra ochronę dla gracza, niektóre specjalne sety zbroi dają nam dodatkowe umiejętności.

Peleryna to element, który nosimy na plecach. Normalna Peleryna Swet to tylko dekoracja, ale Peleryna Dungeon Reward dodaje nam bardzo przydatną umiejętność.

 

Poniżej przedstawię kilka bloków na które warto zwracać uwagę. Jest ich o wiele, wiele więcej!

Aether Dirt to podstawowy dirt tyle, że w świecie Aether. Kiedy słońce świeci, to rośnie na nim trawa. Jest prostszy do kopania niż normalny dirt.
Aether Skyroot to pnie drzew Skyroot. Można z nich zrobić Deski Skyroot.
Pnie złotego dębu wyrzucają z siebie Złoty Amber z których możesz zrobić Złote Strzałki, oraz czasami wyrzuca również Złote Jabłka.
Holystone to zwyczajny kamień występujący w Aether, można zrobić z niego kamienne narzędzia.
Zimny Aercloud to powszechny typ Aercloud jaki można znaleźć w Aether. Formuje się on na kształt chmur. Ma bardzo dziwne właściwości, czasami chroni przed upadkiem z wysokości, a czasami nie. Można z nich zrobić również Cloud Parachutes(Chmurny spadochron).
Niebieski Aerocloud jest rzadszy od Zimnego, a dotknięcie go wyrzuca nas na dużą wysokość.
Quicksoil można znaleźć na obrzeżach wysp. Kiedy moby po nim schodzą ich prędkość chodzenia znacznie wzrasta. Trzeba uważać kiedy się po nim poruszamy bo możemy łatwo spaść.
Ruda Grawitium to najrzadszy minerał w Aether, można zrobić z niego bloki Grawitium. Z bloków Grawitium można zrobić potężne narzędzia oraz wytrzymałe zbroje.
Enchanters wymagają Holystone oraz jednego Zanite Gemstone do stworzenia. Standardowo używamy Ambrosium Sherds jako zasilanie, a urządzenie pozwala nam naprawiać uszkodzone narzędzia oraz przedmioty. Czym bardziej uszkodzony jest przedmiot, tym więcej trzeba wsadzić Ambrosium do zasilania. Dodatkowo urządzenie to może zamienić kilka przedmiotów w bardziej skuteczne bronie.
Inkubator wymaga do zrobienia Holystone oraz Ambrosium Torch. Standardowo używamy Ambrosium Troch do zasilenia inkubatora by mógł wysadzić jaja Moa.

I jeszcze kilka przedmiotów, które warto znać grając.

Ambrosium Shard można pozyskać z Rudy Ambrosium. Służą one do zasilania piecyków oraz robienia pochodni, ale dodatkowo świetnie leczą naszego bohatera!
Po pokonaniu strażnika broniącego dungeon dostajemy klucz do skrzyni z łupem.
Książka Lore to bardzo przydatny przedmiot. Wystarczy ją otworzyć i włożyć do niej dowolny przedmiot czy blok by uzyskać o nim informacje. By otworzyć książkę wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy. Występują trzy rodzaje takich ksiąg, jedna do Aether, druga do normalnego świata i trzecia do świata Nether.

Dungeony oferują kilkanaście ciekawych przedmiotów, każdy z nich oferuje innego typu rzeczy, jedne lepsze inne gorsze.

Brązowy Dungeon jest najprostszy, ale wciąż stawia przed graczem wyzwanie, ponieważ posiada silnych obrońców. A główny strażnik nie może zostać zabity mieczem. Trzeba do niego podejść z naszym kilofem!

 

Srebrny dungeon jest znacznie trudniejszy od brązowego, posiada o wiele cięższych obrońców.  Ten dungeon to świątynia unosząca się na chmurach. Bronią ją Valyries, anioły ze śmiercionośną bronią. Nie będą z tobą walczyć dopóki ich nie sprowokujesz.

Złoty dungeon jest najtrudniejszy i można się w nim spodziewać wielu wspaniałych przedmiotów. Ten typ można znaleźć w wielkich latających wyspach otoczony wieloma złotymi dębami. Ta świątynia nie posiada obrońców, jedynym przeciwnikiem jest główny strażnik. Tego boss’a nie można pokonać żadnym przedmiotem, sam musisz dojść do tego, jak go obalić.

The Aether

!Download!

(ModLoader+AudioMod+ShockAhPI)

Strona

 

Na koniec jeszcze pokaże wam receptury craftingu przedmiotów: