Przegląd Modyfikacji – Minerraria

Ten mod polecił mi wasz ukochany administrator, NoBuilder. Pewnie wielu z was zna grę Terraria, jest to fajna dwuwymiarowa gra przygodowa z masą akcji i przedmiotów do zdobycia. Chciałbym wam przedstawić modyfikację, która dodaje elementy tej gry do Minecraft.

Minerraria to nie jedyny mod, który umożliwia dodanie rzeczy z Terraria do Minecraft. Jednak ten bardzo zadbał o detale. Z tym modem dostaniemy w większości elementy dekoracyjne. Ale ujrzymy tam także różnego koloru slime czy latające Demon Eye. Dostaniemy narzędzia oraz zbroje jakie występują w grze i kilka innych ciekawych przedmiotów jak dynamit czy gemy.

Aktualna wersja modu oferuje sporo nowych rzeczy. Poniżej kilka animacji przedstawiających crafting i dodatkowy tekst o nich.

Crafting łańcucha i żyrandola
Ceglane bloki
Miecze świetlne
Potiony i pochodnie

W świecie gry generują się nowe elementy. Po wgraniu modu możemy spotkać pięć nowych rud jakimi są miedź, demonit, hellstone, meteoryt oraz srebro. Hellstone możemy spotkać wyłącznie w świecie Nether. Na mapie gry pojawią się też gwiazdy, można z nich zrobić wyżej wymienione potiony czyli miksturki. Z gwiazd robimy głównie miksturki uzupełniające punkty many. Za to te leczące wymagają Gel oraz grzybków. Gel to coś co wypada ze sliemów, za pomocą niego można zrobić głównie pochodnie. Do gry dodano także takie rzeczy jak podwodny hełm za pomocą którego możemy oddychać pod wodą, dynamit który można rzucić i szczęśliwą podkowę po której założeniu nie otrzymujemy obrażeń od upadku. Takie rzeczy można spotkać w podziemnych dungeonach.

Innymi ciekawymi elementami jest zmieniony sposób ścinania drzew, teraz usuwając dolny blok pnia, całe drzewo zostanie od razu ścięte. Można tworzyć całkiem nowe kolorowe bloki za pomocą gemów jakie znajdziemy. Mamy możliwość tworzenia srebrnych, miedzianych, hellstone-owych, a nawet demonicznych zbroi i narzędzi. I dodatkowo możemy spotkać całkiem nowy splugawiony biom, Corruption.

Na koniec chciałbym polecić mapki jakie stworzono specjalnie pod tę modyfikację. Oferują one dwa podziemne dungeony.

Mapa 1Mapa 2

 

Minerraria – Download+ModloaderStrona

Instalacja:

1. Pobierz mod wraz z Modloader-em
2. Przenieś wszystkie pliki do  „minecraft.jar” używając WinRar lub 7-zip
3. Usuń folder META-INF znajdujący się w „minecraft.jar”