Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pytanie] Ogólnie (komendy)


Najlepsza odpowiedź kubagut445 , 16 December 2013 - 14:36

Ty chyba nie wiesz co to Skrypt i Plugin Autorski, Plugin autorski to jest skrypt stworzony przez ich Technika, jak mają ja nie wiem.

Skrypt - Możesz stworzyć własny plugin.

Są dwa rodzaje tak jakby skryptu. Skryptu, który się pisze w pluginie i z wielu lub kilku skryptów powstaje plugin. A 2 skrypt to skrypt do pluginu skript. 

Pisząc tamten post chodziło mi o drugi skrypt :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 shiworld

shiworld

    Bukkitowiec

  • Użytkownik+
  • 183 postów
  • Fadex

Napisano 06 December 2013 - 15:44

Hej!

 

Mam małe pytanie, czy w robieniu komendy w pluginie MyCommand dając wiadomość wysyłaną do gracza można dodać znak graficzny - chodzi mi o np.: • Gdy daję to do tekstu, po wpisaniu komendy wyskakują mi dziwne znaki.

 

Czekam na odpowiedzi ;)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 gacus007

gacus007

    Ekspert

  • Weteran
  • 1290 postów
  • gacus007

Napisano 07 December 2013 - 17:18

Pokaz commands.yml i te dziwne znaki



#3 LovingDead

LovingDead

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 07 December 2013 - 17:23

Wydaje mi się, że powinno to działać, ale oczywiście mogę się mylić.

Mi osobiście na serwerze takie znaki czyta, i mogę je stosować.

Nie wiem jak to napisać, bo niezbyt się na tym znam (i być może każdy serwer tak ma i wyjdę na głupiego:D) ale mój serwer wykorzystuje kodowanie UTF-8.

Co jeszcze mogę pomóc, pokaż logi/screeny tych znaków i jakiś plik konfiguracyjny :)



#4 kubagut445

kubagut445

    Znawca

  • Użytkownik
  • 259 postów
  • gucio123PL

Napisano 07 December 2013 - 18:21

Aby taki znaczek się pojawił w notepad++ musisz wkleić nie ten znak, ale kombinacje cyfr/liter, która odpowiada za ten znak :)



#5 shiworld

shiworld

    Bukkitowiec

  • Użytkownik+
  • 183 postów
  • Fadex

Napisano 10 December 2013 - 14:37

kubagut445, a jak to mogę wkleić tą kombinacją. Mam spis znaków i litery. Wiem, że muszę kliknąć wiele klawiszy na raz.

Podobno na klawiaturach są właśnie numery do tego czyli np. litera B1 <- liczba do wklejenia znaku Niestety ja tych liczb nie mam :/

 

(Laptop Asus)



#6 kubagut445

kubagut445

    Znawca

  • Użytkownik
  • 259 postów
  • gucio123PL

Napisano 10 December 2013 - 15:29

Start -> Wpisz uruchom i włącz -> Wpisz "charmap" -> Enter -> Wybierasz znak naciskasz i po prawej na dole w rogu ci piszę :)

Nie wszędzie jest więc lepiej skopiować 



#7 GibzyPL

GibzyPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • GibzyPL

Napisano 14 December 2013 - 18:42

Znaki specjalne nie dzialaja w Minecrafcie nawet jesli to nie wyswietlaly by ci sie dobrze :(


997inno.gif


#8 shiworld

shiworld

    Bukkitowiec

  • Użytkownik+
  • 183 postów
  • Fadex

Napisano 15 December 2013 - 12:47

Aha. A jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje plugin na "kolorowe zmieniające się napisy"? Jeśli ktoś gra na Mineplex to na pasku Boss'a jest kolorowy napis Mineplex. Wie ktoś jak to można zrobić?



#9 kubass6512

kubass6512

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 114 postów

Napisano 15 December 2013 - 17:33

Raczej nie bo nie widziałem ale chyba znajdziesz w googlach a jak nie to maja skrypt.



#10 kubagut445

kubagut445

    Znawca

  • Użytkownik
  • 259 postów
  • gucio123PL

Napisano 15 December 2013 - 18:52

Raczej nie bo nie widziałem ale chyba znajdziesz w googlach a jak nie to maja skrypt.

Tego nie znajdziesz w goglach, ani nie znajdziesz skryptu. To jest autorski plugin, który wykorzystuje smoka kresu, który jest pod mapą :)



#11 kubass6512

kubass6512

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 114 postów

Napisano 15 December 2013 - 21:23

Tego nie znajdziesz w goglach, ani nie znajdziesz skryptu. To jest autorski plugin, który wykorzystuje smoka kresu, który jest pod mapą :)

Ty chyba nie wiesz co to Skrypt i Plugin Autorski, Plugin autorski to jest skrypt stworzony przez ich Technika, jak mają ja nie wiem.

Skrypt - Możesz stworzyć własny plugin.



#12 shiworld

shiworld

    Bukkitowiec

  • Użytkownik+
  • 183 postów
  • Fadex

Napisano 16 December 2013 - 14:35

Ale mi chodzi o "kolorowy napis Mineplex". Ten co miga.. Nie chodzi mi o ten pasek z napisem (plugin BossMessage). Czy można zrobić takie migające kolory (zmieniające się).



#13 kubagut445

kubagut445

    Znawca

  • Użytkownik
  • 259 postów
  • gucio123PL

Napisano 16 December 2013 - 14:36   Najlepsza odpowiedź

Ty chyba nie wiesz co to Skrypt i Plugin Autorski, Plugin autorski to jest skrypt stworzony przez ich Technika, jak mają ja nie wiem.

Skrypt - Możesz stworzyć własny plugin.

Są dwa rodzaje tak jakby skryptu. Skryptu, który się pisze w pluginie i z wielu lub kilku skryptów powstaje plugin. A 2 skrypt to skrypt do pluginu skript. 

Pisząc tamten post chodziło mi o drugi skrypt :)