Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem WorldGuard


Najlepsza odpowiedź RamzesII , 22 September 2015 - 20:36

WorldGuard w fladze "entry" ma bug, a mianowicie nie blokuje on wejścia na dany teren, jeśli siedzimy na jakimś zwierzęciu, jest to moim zdaniem niedopatrzenie od strony autora. Na zwykłym koniu z MC także możesz to ominąć... jedynym wyjściem jest zrobienie na danej strefie warpu, a uprawnienia do jego używania dać odpowiedniej randze.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kapselXl

kapselXl

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • kapsell

Napisano 22 September 2015 - 17:57

Witam

Mam zrobiony region ze strefą Vip , wszystko było dobrze , ale zauważyłem że zwykli gracze wjechali na pecie z EchoPet do strefi Vip ...  ;s

Jak mogę zrobić aby nie mogli wchodzić do niej ?   :huh:



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 22 September 2015 - 19:18

Hoho.. grubsza sprawa. Nie sądzę aby WG przewidziało taki manewr z EchoPet, niestety nie pomogę za bardzo, możesz spróbować wyłączyć dosiadania zwierzaków, albo:

Bawić się w zmienianie plików źdódłowych:

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


e

 

 


#3 RamzesII

RamzesII

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • RamzesII

Napisano 22 September 2015 - 20:36   Najlepsza odpowiedź

WorldGuard w fladze "entry" ma bug, a mianowicie nie blokuje on wejścia na dany teren, jeśli siedzimy na jakimś zwierzęciu, jest to moim zdaniem niedopatrzenie od strony autora. Na zwykłym koniu z MC także możesz to ominąć... jedynym wyjściem jest zrobienie na danej strefie warpu, a uprawnienia do jego używania dać odpowiedniej randze.


Użytkownik RamzesII edytował ten post 22 September 2015 - 20:38


#4 danielz

danielz

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • deevee1982

Napisano 23 September 2015 - 19:25

Rozwiązań jest kilka. Wszystko zależy od tego jak zbudowany jest serwer. Co strefa VIP zapewnia, czy masz możliwość utworzenia teleportu np na inny serwer, na inną mapę itd. Musiałbyś konkretni napisać co chcesz osiągnąć ze strefy VIP, co ta strefa ma robić. Czy strefa VIP ma/musi być częścią mapy itd itp.

 

Na dobrą sprawę nie napisałeś nawet o jaką wersję pluginu/serwera chodzi. To co pisze kolega wyżej to takie wróżenie z fusów. 

 

Jeżeli masz zwykły, prosty serwer, zrób tabliczkę na kliknięcie (uprawnienia tylko dla VIP) + teleportacja do strefy VIP.

 

Jeżeli już koniecznie upierasz się, że gracz ma tam wejść i wykluczone jest teleportowanie się możesz przetestować taki myk ... Stawiasz command block, na to płytkę i polecenie /mobkill (tutaj zakres bloków, np 10). Czy zadziała na echopet, nie ręczę ale taki mam pomysł. 

 

Kolejne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl to pozwolenie wejścia do strefy VIP ale uruchomienie/dostęp do czegoś w tej strefie tylko dla osób z uprawnieniami. W tym momencie kłaniają się błędy twojego postu. Nie napisałeś konkretnie co jest w strefie VIP ;)

 

DZ


EDYCJA 1.8 OD 30.kwiecień.2015 g. 18:00 Serwery: Survival, Minigames, Creative, SkyBlock, SeaBlock, Parkours
 
Maszyna dedykowana:   PROCESOR: Intel Xeon E3 1225v2 4 c/4 t 3.2 GHz+, RAM: 32 GB, DYSK: 3x 120 GB SSD  
 

15021053.jpg?1429862195