Skocz do zawartości






Zdjęcie

#1 - Pierwszy

Napisane przez emempe , 13 September 2018 · 4875 Wyświetleń

aiuk blog mmp
#1 - Pierwszy Cześć

Trochę nie wiem jak zacząć, co napisać na początek, ale z nudów i chęci podzielenia się z wami moimi wrażeniami, pierwszymi wrażeniami po wkroczeniu w dorosłość postanowiłem że założę bloga, a czemu akurat tutaj? Bo mam sentyment do tego portalu.
1 września 2018 roku postawiłem nogę na Victoria Station w Londynie, przepychając się przez tabun innych pasażerów by pochwycić swoją walizkę, w nerwach, zmęczony po ponad 30 godzinnej podróży autokarem przez Polskę, Niemcy, Holandię i Francję. Jakie było moje zdziwienie gdy wielki autokar wjechał do pociągu razem z innymi takimi pojazdami, i pociągiem owym przejechaliśmy już na terytorium wysp brytyjskich. Pochodzę z małego miasteczka na wschodzie Polski, więc zbytnio w nowinach technologicznych nie jestem obeznany, bardziej znam je z filmów i dokumentów, więc było to dla mnie małe sci-fi : )
Ze stacji odebrał mnie mój wuja, od kilku ładnych lat mieszkaniec Londynu, mogłem u niego w domu odpocząć po podróży, zjeść i wziąć prysznic.
3 września byłem już w Burford, tutaj gdzie aktualnie się znajduję. Pracuję w hotelu jako pomoc kuchenna jeśli ktoś jest ciekawy, sam start był dla mnie bardzo stresujący bo po przybyciu na miejsce okazało się że hotel jest... Zamknięty ; )
Obszedłem go z kilku stron, i jak trafiłem na jakieś uchylone drzwi to bez lęku zajrzałem - stał koleś w garniturze, gdyż jest to hotel taki bardziej luksusowy. W tym momencie cały mój angielski który przez tyle lat uważałem za komunikatywny schował się gdzieś na końcu mojego języka i przejął mnie strach że nic nie zrozumiem, co ten koleś do mnie zaraz powie, bo przecież krzyknąłem kilka razy:
- Hey, hey, excuse me!

Na szczęście udało mi się jakoś dojść do porozumienia z nimi wszystkimi, z angielczykami, i dotarłem do mojego pokoju. Mam własny pokój. Jakie szczęście, nawet nie wiecie. Szafa, łóżko które trochę rozmontowałem (wyjąłem materac i śpię na podłodze, a z stelażu zbudowałem sobie sofę) do tego kilka wieszaków, dwa obrazy przedstawiające panoramy angielskich miast, i przestronne okno. Co do samego okna - gdy przybyłem tu po raz pierwszy, szyby pokrywał grzyb, śmierdziało stęchlizną, dywan był brudny. Burdel.
Ale z racji że nie lubię mieszkać w syfie zająłem się tym zaraz po tym jak pożegnałem się z wujkiem który mnie tutaj dowiózł. Posprzątałem wszystko mniej więcej jak się dało, dziś kiedy piszę ten wpis, jest 13 września - a pokój pachnie pomarańczą i grapefruit'em (zapomniałem jak to napisać po polszemu), panuje błysk i porządek. Leżę z laptopem, słucham O.S.T.R. - Szczęścia milimetr, i oddycham z ulgą po dwóch dniach wolnego, gdyż ostatni tydzień pracowałem od 8 rano do 22-23 wieczorem. Trochę byłem zmęczony. Dziś już normalne zmiany, na 15:00 idę i pracuję aż skończę, czyli przewiduję do 22:07. Do moich obowiązków należy zmywanie garów, mycie podłogi i ogólnie pomaganie. Do zmycia mam dwie kuchnie więc praca nie jest ciężka, ale idzie się czasem spocić. Ktoś może się ze mnie teraz śmiać, że pracuję za 7.78 funta szterlinga na godzinę, ale od czegoś trzeba zacząć, a ja jestem konsekwentny i wytrwały - a tym bardziej zdany jedynie na siebie. Nie ma miejsca na narzekanie, strach, słabości.
Wybaczcie proszę za chaotyczną formę powyższego tekstu, ale pierwszy raz napisałem wpis opisujący moje dokonania. Jak będziecie zainteresowani to będę to rozwijał, albo też niezależnie od atencji. Jeśli coś ciekawszego się wydarzy to na pewno to tutaj opiszę, jeśli jesteście ciekawi jak wygląda tutaj zwykły szary dzień, to już możecie zadawać pytania.
Pozdrawiam i do poczytania :)




Zdjęcie
Grzesiek11
13 Sep 2018 15:13

Grejfrutem :)

Najlepszy wpis od nine nine nine nine nine nine nine nine nine ni days.

>polak wyjeżdża do wielkiej brytanii na zmywak
>po dwóch tygodniach zapomina polskich słów
Bardziej stereotypowym być się nie dało?




Ale tak na serio, to powodzenia w nowym kraju : )

Co do tego ze zapomniałem, to dlatego że nie kojarzę wszystkich słów po prostu, jestem tylko człowiekiem.

Nie wiem, nie czytam, ale widzę flage GB więc masz lajka.

 

ha tfu na Polske

Nie wiem, nie czytam, ale widzę flage GB więc masz lajka.

 

ha tfu na Polske

a co cie sklonilo do plucia na Polske Polaku

Marzec 2024

N P W Ś C P S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627 28 2930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze