Skocz do zawartości


Jaki serwer wspominacie najlepiej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 21 January 2017 - 22:37

W tym temacie zachęcam was do napisania jaki serwer z dawności wspominacie najlepiej.

 

Ja osobiście najlepiej wspominam minecraft-elite.pl, niestety serwer już nie aktywny. Był to taki prawdziwy freebuild z działkami do kupowania za pieniądze (o ile się nie mylę ktoś napisał na forum że planuje zrobić taki serwer). Miał on tylko 80 slotów więc sytuacja była podobna jak na tym forum, każdy znał każdego. Ale z lubieniem się było troszkę inaczej. Był pewien gracz, jego nick zaczynał się na "Za", już nie pamiętam dokładnie. Ogólnie rzecz biorąc człowiek bardzo dwulicowy i dziwny, no i szybko zmieniał zdanie o ludziach. Raz cię lubił, raz nie, a jak cię lubił to i tak cię obgadywał. Jego stosunek do mnie był jak kobieta, czyli zmienny. Lecz raz na serwer wszedł nowy gracz z nickiem "Kafarek". Od razu się nie spodobał owemu Panu na "Za", przez co ten zbuntował większość serwera, żeby gracze pisali "Kafarek ban!". Nie skończyło się to dobrze dla ów człowieka który dostał bana na 2 dni. Dodatkowo i ja i on mieliśmy dwie największe gildie na serwerze (tak, tam było freebuild+gildie) więc biorąc pod uwagę nasze relacje oczywistym było że będziemy mieć wojnę, którą mieliśmy i skończyła się klęskom "Za". Dodatkowo pamiętam że była grupka ludzi którzy zrobili gildię, zebrali fundusze, zbudowali ogromną fortecę i urządzili ogromny event za co zostali moderatorami.

 

To tyle z moich wspomnień.


Użytkownik pasiasta_zebra edytował ten post 21 January 2017 - 22:38


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 22 January 2017 - 00:16

Pierwsza edycja serwera silva. Było to świetne połączenie rpg i pvp. Dwa zamki po dwóch stronach (ogromnej) mapy, czerwony i niebieski. Mnóstwo miejsc, wiele broni i zbroi do znalezienia/scraftowania/kupienia/otrzymania z questa, dosyć trudne walki z bossami nawet z lepszymi zbrojami, i przede wszystkim community. Większość sie znała, i codziennie gadała ze sobą na TSie. Do dziś pamiętam zbieranie itemów na scraftowanie najlepszej zbroi oraz walki z członkami przeciwnej frakcji. Czasem potrafiliśmy walczyć godzine, po śmierci biegło sie przez pół mapy i wracało do gry. Jednak kolejna edycja była już zupełnie inna - portale i wbijanie lvl. Jeszcze następna to już była totalna porażka z czym zgadza sie nawet sam założyciel. Na szczęście powstaje kolejna edycja która ma łączyć w sobie elementy pierwszej i drugiej, co może fajnie wyjść.


#3 NightFireDragon

NightFireDragon

    Wiecznie Smutny

  • Użytkownik+
  • 930 postów
  • NightFireDragon

Napisano 22 January 2017 - 10:31

Najlepiej? Nie ma takiego, znam parę servów które utkwiło mi w pamięć.
Ale żadnego nazwy nie pamiętam.

Jeden był to zwykły frebuild. Specjalnie się z Basenu zwolniłem tylko po to by dostać działkę, trzeba było prosić o to admina.  Skączyło się to na ataku hackera co strzelał piorunami..

Oficialnie zawsze wolałem singla niż Multiplayer...


9eeff5b4f0c6f38c.png


#4 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 22 January 2017 - 11:03

Oficialnie zawsze wolałem singla niż Multiplayer...

W sumie to prawda jeżeli mówimy o serwerach publicznych



#5 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 22 January 2017 - 17:37

Obecnie nie grywam na serwerach, jednak z czasów, gdy jeszcze to robiłem, to najlepiej wspominam AgrCraft.pl. Podobało mi się na nim to, że nie grały tam Dzieci Neo oraz był to jedyny serwer, na którym bardzo dobrze się rozwinąłem. Byłem bardzo smutny, gdy okazało się, że został zamknięty.



#6 KyloJedi

KyloJedi

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 22 January 2017 - 19:02

Ja pamiętam taki staaaary serwer nwm jak się nazywał to był mój pierwszy serwer. Nazywałem się tam Anjowicz, później Anjowicz123 i tak dalej!


eh3jtH8.jpg


#7 Megumin

Megumin

    ten od robienia zadym

  • Użytkownik+
  • 199 postów

Napisano 09 April 2017 - 20:06

Mimo wszystko to dobrze wspominam serwer RP "Revolution", a potem Mearth.eu.


Loli to nie pedofilia.


#8 KrychuPolska

KrychuPolska

    NewFag/Grafik

  • Użytkownik+
  • 94 postów
  • KrychuPOL

Napisano 09 April 2017 - 20:26

Pierwsza edycja mc.manjkrafci.pl

Grałem głównie na Creative.

Godzinami potrafiłem być policjantem. (Miałem swój komisariat, ekipę policjantów)
Kiedyś jak ktoś wzywał policję to my (ja i ekipa) tepaliśmy się na działke tej osoby co nas wezwała i łapaliśmy przestepce.

Mieliśmy tyle hajsu, że ja dziękuje :-D
Pomogłem?
Możesz dać :diament: bądz Lubię to :)
Dzięki
 
Dotacje:
 
 
Dotacje powyżej 200 :diament::
 
=PanCake (200) -Wynagrodzenie za stworzenie logo 
 
Dotacje od 100 :diament do 199 :diament: :
 
-
 
Dotacje od 50 :diament: do 99 :diament: :
 
-
 
Dotacje od 20 :diament: do 49 :diament: :
 
=benio1394 (39) -Skończ spamować i trzymaj
 
Dotacje od 1 :diament: do 19 :diament: :
 
=Snowrip (10) -diagzy na turniej
=karawaniarz (7) -Każdy andzrzej lubi w RZYĆ x'D
=HelloDoggo (6) -Wincyj Bloguf!!!!11
=MrCubica (5) -Test
=MrKisiel (3) -Kapi x Zuza
=fullfun (2) -niematojakprzebić
=Grzesiek11 (1) -Lubię placki
=krfcm (1) -For candy

#9 MZPL

MZPL

    MZPL

  • Użytkownik+
  • 232 postów
  • MZPL

Napisano 09 April 2017 - 21:36

Ja wspominam serwer GoldenCraft (mcgc.pl). Był to serwer survival + frakcje + działki (plotme). Niestety nie mieli już czasu aby prowadzić serwer. To był mój jeden z najlepszych serwerów. Miał także tryb PvP. Już go z nami nie ma :'(
EDIT: Wtedy miałem jeszcze Nick Play

Użytkownik MZPL edytował ten post 09 April 2017 - 21:38

MZPL.pngMZPL.png


#10 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 09 April 2017 - 23:22

Ja najlepiej wspominam ProHajty.pl. Na pierwszym sezonie grał mój kuzyn, który polecił mi serwer. Drugi sezon to były jakieś tam moje początki Minecrafta. Nie wiedziałem nawet, jak założyć działkę czy zająć teren frakcji. Cała baza była pod ziemią bez claimu - piękne czasy. Na trzecim sezonie miałem jedną z większych frakcji i działkę z chyba najlepszym sklepem na serwerze. Do dziś pamiętam, jak spamowałem na czacie z reklamą mojego sklepu z gąbkami za około 4000$ (administratorzy wchodzili raz na ruski rok). Gąbek nie dało się normalnie kupić w sklepie, ale na /warp farma był rozwalony kawałek ziemi. Można było dzięki niemu wejść na płaski świat i kupować itemy ze starego sklepu. Potem serwer zaczął schodzić na psy. Pay2win się powiększyło tak mocno, że pojawiła się ranga Elita. Ta zniszczyła dotychczasowy biznes oferując gąbki z /gm 1 (i inne przedmioty) za ułamek moich cen. Potem lagi na serwerze zaczęły dawać w kość, pojawiły się awarie serwera przez bloki stawiane na Creative (każdy był zapisywany do jakiegoś zlagowanego pliku). Populacja serwera w przeciągu paru tygodni zmniejszyła się ze 150/150 do 50/150. Potem zorganizowano event z bloków diamentów na /warp kopalnia, a serwer po chyba tygodniu został zamknięty. Od tamtego czasu uważam go za syf. Lobby wypchane pay2win było dla mnie obrzydliwe, a nowy FreeBuild to już nie to samo, co kiedyś. Postanowiłem więc, że razem z pewnym typem o nicku hubert9204 (czy 6204, nie pamiętam) zaczęliśmy tworzyć nasz własny serwer. Niestety hubert zrobił na mapie wielką kulę z żelaza, a ja mając wtedy 11 lat nie potrafiłem tego naprawić. Porzuciłem projekt, a huberta miałem na hamachi. Potem na naszej klasie znalazłem serwer pewnego gościa o nicku iDashPL. Kolejny FreeBuild, lecz tym razem bez frakcji. Były chyba 3 mapy: FreeBuild, surowcowa i spawn. Na tej ostatniej wybudowałem osadę oddaloną o 3000 kratek od punktu spawnowania się graczy. Grała na niej chyba połowa serwera :D Niestety serwer miesiąc po sylwestrze 2013/2014 został wyłączony. Zacząłem już wtedy moją przygodę z serwerami, która trwa do dziś. Najpierw zaczynałem od wtedy najpopularniejszych Survival+Frakcje, potem popularnego FreeBuild+Survival. Przez rok czasu serwer miał jakąś tam popularność (raz wbiło nawet 11 graczy), ale potem było już tylko gorzej. Lobby na słabej maszynie, coraz więcej kiepskich pomysłów. Pojawiały się przebłyski typu TherBattlefield czy Dwa Zamki (pliki tego pierwszego chyba mam nawet gdzieś w archiwach), ale wszystko zaczynało się starzeć. Ostatecznie skleiłem wszystkie moje 3 serwery (Battlefield + SkyBlock + Freebuild z Frakcjami) w jeden, który nazwałem "CubeXtend9". Niestety polska scena Minecrafta wykruszała się coraz bardziej i ostatecznie serwer padł jako "dphz's TherWarProject". Jednak drugą przyczyną upadku było moje skupienie nad projektem dphz's Quake. Od tamtego momentu stwierdziłem, że trzeba zaoferować ludziom coś nowego, ale jednocześnie znanego i lubianego. Tak powstał dphz's AMC. Aktualnie znów skupiam się nad Quake'iem.

Miało być o ulubionym serwerze, a ja się rozpisałem. Ehhh... Będę miał przynajmniej gdzieś moją historię :P