Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Niebiańskie Królestwo - Projekt na survivalu

survival zamek latająca budowla terraforming

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 03 January 2017 - 14:22

Witam !

 

W tym temacie zaprezentuje wam budowlę nad którą pracowałem około 5 miesięcy ! Praca zaczęła się pod koniec lipca roku 2016, a skończyła praktycznie 1 stycznia roku 2017. Wykonanie tego projektu zajęło mi około 220 godzin co daje około 1,5 godziny dziennie w trakcie wykonywania tego projektu. W ten czas jest wliczone również zbieranie surowców, choć muszę przyznać że wiele materiałów miałem już zgromadzone wcześniej. Zarówno zbieranie surowców, jak i budowanie wykonywałem na czystym minecraftowym survivalu.

Na tą budowlę zużyłem ogromne ilości surowców, między innymi około :
413 stacków różnego rodzaju kamienia
311 stacków ziemi i trawy
264 stacków drewna
150 stacków liści
137 stacków piasku
117 stacków gliny różnego koloru
62 stacki lodu
40 stacków purpuru
80 stacków bloków śniegu

Budowla została stworzona nad oceanem. Praca została zapoczątkowana zbieranie surowców i utworzeniem pierścienia z latarń morskich który znajduje się w centrum budowli, następnym etapem było stworzenie wysp z kamiennych cegieł tworzących taras, a potem szkieletu który składał się z drewnianych łuków po boku budowli (łącznie z domkami na dole) oraz wypełnienie ich. Po tym zadbałem o tylne łuki i ich wypełnienie (nudny, długotrwały etap). Wtedy mogłem kłaść trawę tworzącą powierzchnie budowli. Wtedy zaczynałem też terraformować ową powierzchnie dodając jakieś kamyki, drogi i drzewa. W międzyczasie stworzyłem zamek, obóz, wioskę, kopalnie, a później również podziemia. W budowli znajdują się nawet automatyczne farmy różnych roślin. Ostatnim etapem budowli był śnieżny półksiężyc pokryty lodowymi kolcami na przodzie budowli.

Budowla została wykonana niezwykle staranie, zadbałem o każdą doniczkę, stworzyłem własne drzewa i ścieżki z wieloma szczegółami, zapewnia to ogromną różnorodność i daje naprawdę dobry efekt.

 

Zdjęcia budowli (shadery):

 

 

Zdjęcia budowli (bez shaderów):

 

Filmy prezentujące budowlę

 

Mam nadzieję, że budowla się podobała, liczę na oceny w komentarzach :)


Użytkownik Gablaw122 edytował ten post 03 January 2017 - 16:26

  • MastereQ, BartAs8600 i Sofiak lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 03 January 2017 - 15:16

Według mnie wszystko jest świetne, jak napisałeś zadbałeś o każdy szczegół oraz zrobiłeś to na surviwalu bez żadnych mc edit i world edit. 10/10
1fyIFXE.png

#3 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 03 January 2017 - 15:53

Witam ! 

powinienem teraz zapłakać i zaklaskać z radości, że ktoś się namęczył, ale ...

 

z moich obliczeń wynika, że użyłeś do budowy 548 latarni(pewnie więcej było poukrywane, ale ja nie znalazłem)

co daje 2192 odłamków pryzmarynu jak i 2192 kryształów pryzmarynu.

 

Statystycznie strażnik upuszcza 0-2 odłamków i 40% na jeden kryształ, Biorąc pod uwagę, że miałeś grabież 3 zwiększamy statystyki do

2-5 odłamków i 90% na kryształ.

 

Dla uzyskania kryształów powinieneś zabić MINIMUM 2192 stażników, ale jako jest to tylko 90% dodajemy 10% do liczby czyli 2411 strażników (około)

Ale zaraz powiększymy tę liczbę zabitych strażników o wiele więcej.

 

Użyłeś około 5 stacków ciemnego pryzmarynu co daje 576 odłamków i około 10 stacków bryzmarynu co daje 640 odłamków

 

1216 odłamków biorąc pod uwagę, że z latarni  zostanie ci około 600 odłamków zaokrąglmy do 600 odłamków krtóre musisz jeszcze zdobyć co daje + 200 strażników

 

Musiałeś zabić 2611 strażników MINIMUM !!! aby zdobyć CZĘŚĆ materiałów na tę budowlę.

 

Biorąc pod uwagę to, że musisz znaleźć tę świątynię i czekać podwodą wile wiele godzin zabijając i czekając aż zrespią się kolejni strażnicy ...

Przecież jak się eksploruje świątynie i zabije strażników, oni nie powracają aż tak szybko na swoje miejsce.

 

piszesz, że gromadziłeś wcześniej już inne surowce, ale wątpie abyś chciał przed projektem poświęcić ponad 50-60 godzin NA SAMYCH STRAŻNIKÓW !

 

Nie wliczę jeszcze do tego ile było innych surowców do zebrania ...

 

Gratuluję ci tak pięknej budowli, ale ... Nie było to do końca według m,nie na survivalu.

 

Wydaje mi się, że część robiona była na creative, a część na survivalu, ponieważ podczas gry potrafisz pokusić o time set day,a co za tym idzie korzystasz z komend.

 

Dziękuję i to tyle ode mnie.



#4 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 03 January 2017 - 16:21

Witam ! 

powinienem teraz zapłakać i zaklaskać z radości, że ktoś się namęczył, ale ...

 

z moich obliczeń wynika, że użyłeś do budowy 548 latarni(pewnie więcej było poukrywane, ale ja nie znalazłem)

co daje 2192 odłamków pryzmarynu jak i 2192 kryształów pryzmarynu.

 

Statystycznie strażnik upuszcza 0-2 odłamków i 40% na jeden kryształ, Biorąc pod uwagę, że miałeś grabież 3 zwiększamy statystyki do

2-5 odłamków i 90% na kryształ.

 

Dla uzyskania kryształów powinieneś zabić MINIMUM 2192 stażników, ale jako jest to tylko 90% dodajemy 10% do liczby czyli 2411 strażników (około)

Ale zaraz powiększymy tę liczbę zabitych strażników o wiele więcej.

 

Użyłeś około 5 stacków ciemnego pryzmarynu co daje 576 odłamków i około 10 stacków bryzmarynu co daje 640 odłamków

 

1216 odłamków biorąc pod uwagę, że z latarni  zostanie ci około 600 odłamków zaokrąglmy do 600 odłamków krtóre musisz jeszcze zdobyć co daje + 200 strażników

 

Musiałeś zabić 2611 strażników MINIMUM !!! aby zdobyć CZĘŚĆ materiałów na tę budowlę.

 

Biorąc pod uwagę to, że musisz znaleźć tę świątynię i czekać podwodą wile wiele godzin zabijając i czekając aż zrespią się kolejni strażnicy ...

Przecież jak się eksploruje świątynie i zabije strażników, oni nie powracają aż tak szybko na swoje miejsce.

 

piszesz, że gromadziłeś wcześniej już inne surowce, ale wątpie abyś chciał przed projektem poświęcić ponad 50-60 godzin NA SAMYCH STRAŻNIKÓW !

 

Nie wliczę jeszcze do tego ile było innych surowców do zebrania ...

 

Gratuluję ci tak pięknej budowli, ale ... Nie było to do końca według m,nie na survivalu.

 

Wydaje mi się, że część robiona była na creative, a część na survivalu, ponieważ podczas gry potrafisz pokusić o time set day,a co za tym idzie korzystasz z komend.

 

Dziękuję i to tyle ode mnie.

Cieszę się, że jesteś dociekliwy i uważnie analizujesz informacje jakie tu zamieściłem, jednak do budowy nie użyłem komend. Faktycznie nie dałbym rady upolować tylu strażników za pomocą miecza, manualnie, kryształy i odłamki pryzmarynu pozyskałem dzięki automatycznej farmie która znajduje się na moim świecie, prezentuje ją w tym filmie: 

Przesuń do 18:45 tam to prezentuje. Taka farma ma wystarczającą wydajność by zaspokoić moje zapotrzebowanie na pryzmaryn bez konieczności siedzenia przed komputerem.

 

P.s Kiedy używałem time set day ?



#5 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 03 January 2017 - 16:31

Cieszę się, że jesteś dociekliwy i uważnie analizujesz informacje jakie tu zamieściłem, jednak do budowy nie użyłem komend. Faktycznie nie dałbym rady upolować tylu strażników za pomocą miecza, manualnie, kryształy i odłamki pryzmarynu pozyskałem dzięki automatycznej farmie która znajduje się na moim świecie, prezentuje ją w tym filmie: 

Przesuń do 18:45 tam to prezentuje. Taka farma ma wystarczającą wydajność by zaspokoić moje zapotrzebowanie na pryzmaryn bez konieczności siedzenia przed komputerem.

 

P.s Kiedy używałem time set day ?

No ! i wszystko już jest jasne i zrozumiałe, chociaż nie wiedziałem, że jest farma strażników ...

 

Dziękuję za doinformowanie mnie, ale projekt naprawdę godny uwagi.

 

Co do time set'u musiałem się przesłyszeć oglądając film po raz pierwszy, po przeanalizowaniu nic podobnego nie znalazłem.


  • Gablaw122 lubi to

#6 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 03 January 2017 - 17:42

Miasto zapewne trudne do zbudowania nawet na trybie Creative, nie mówiąc już o Survivalu. Wygląd bardzo ładny i epicki, mi osobiście najbardziej podoba się dolna część miasta. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to miejsca, z których robiłeś zdjęcia, bowiem nie da się fotografować niczego w taki sposób, chyba, że latasz.
Ocena końcowa: 10/10.



#7 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 03 January 2017 - 18:26

Miasto zapewne trudne do zbudowania nawet na trybie Creative, nie mówiąc już o Survivalu. Wygląd bardzo ładny i epicki, mi osobiście najbardziej podoba się dolna część miasta. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to miejsca, z których robiłeś zdjęcia, bowiem nie da się fotografować niczego w taki sposób, chyba, że latasz.
Ocena końcowa: 10/10.

Oczywiście że latam, przecież w minecraft od jakiegoś czasu jest elytra  :)


Użytkownik Gablaw122 edytował ten post 03 January 2017 - 18:26


#8 -Avalon-

-Avalon-

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 124 postów

Napisano 03 January 2017 - 18:42

Szczerze praca jest mocno srednia zero detali wiekszosc domkow, itp rzeczy zostalo juz uzyte po 100 razy w wielu pracach nic orginalnego



#9 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 03 January 2017 - 20:08

Szczerze praca jest mocno srednia zero detali wiekszosc domkow, itp rzeczy zostalo juz uzyte po 100 razy w wielu pracach nic orginalnego

idac twoim tokiem myslenia cokolwiek gdzie jest drewno nie jest oryginalne


Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#10 -Avalon-

-Avalon-

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 124 postów

Napisano 03 January 2017 - 20:13

Bo niestety ale tak jest budowniczy moze zrobic drewniane wioske czy cus ale jezeli zrobi to w orginalnej bryle czy zastosuje w inny niz zwykle sposob a jezeli nie to po prostu taka praca bedzie mocno slaba



#11 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 03 January 2017 - 20:38

Bo niestety ale tak jest budowniczy moze zrobic drewniane wioske czy cus ale jezeli zrobi to w orginalnej bryle czy zastosuje w inny niz zwykle sposob a jezeli nie to po prostu taka praca bedzie mocno slaba

Te domki może faktycznie nieco standardowe, ale większość pomysłów użytych w budowli jest dość niestandardowa, szczególnie dół budowli czyli różne łuki i stożki z kamiennej cegły. Jak słusznie zauważył Sofiak jeśli coś zostało gdzieś użyte kilka razy nie musi być słabe.



#12 -Avalon-

-Avalon-

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 124 postów

Napisano 03 January 2017 - 20:51

Co nie znaczy ze budowla jest slaba, a czas pracy troche nie realny ja poswiecajac okolo 1 godziny dziennie zbudowalbym to w 7 dni tutaj jest tylko kopiuj wklej i nie wazne ze ty mowisz ze z tego nie korzystales watpie ze te stozki od spodu latajacej wyspy robiles sam bynajmnie mi by bylo szkoda mojego czasu i zrobilbym to cope paste



#13 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 03 January 2017 - 21:05

Co nie znaczy ze budowla jest slaba, a czas pracy troche nie realny ja poswiecajac okolo 1 godziny dziennie zbudowalbym to w 7 dni tutaj jest tylko kopiuj wklej i nie wazne ze ty mowisz ze z tego nie korzystales watpie ze te stozki od spodu latajacej wyspy robiles sam bynajmnie mi by bylo szkoda mojego czasu i zrobilbym to cope paste

W każdym stożku detale złożone z mieszaniny różnych bloków są inne więc nie dałoby się tego skopiować.



#14 -Avalon-

-Avalon-

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 124 postów

Napisano 03 January 2017 - 21:55

utwierdzasz mnie tym bardziej w moim zdaniu albo jestes idiota bez obrazy ze nie wiesz ze mozna potem zmienic procentowo bloki przez co masz mieszanke albo po prostu jestes jak ty to napisales profesjonalnym budowniczym i robisz wszystko recznie gdybys robil to recznie zrobilbys kazdy stozek inny



#15 Gość_pasiasta_zebra_*

Gość_pasiasta_zebra_*
  • Gość

Napisano 08 January 2017 - 13:43

Dużo detali a sama budowla jest naprawdę imponujących rozmiarów, podoba mi się, 10/10


  • Gablaw122 lubi to

#16 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 11 January 2017 - 19:16

@ref


Użytkownik Gablaw122 edytował ten post 22 January 2017 - 09:30


#17 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 22 January 2017 - 09:30

@refresh



#18 LezioPL

LezioPL

    Nie oceniaj dyrta po teksturze

  • Użytkownik+
  • 134 postów

Napisano 22 January 2017 - 18:25

Patrzę na to z niedowierzaniem....

Na survivalu......

Chyba jestem słaby w mc :C

A tak na serio to zaczepista budowla

Nic dodać nic ująć... ...nie no dodać trzeba, gratulacje za budowanie na survivalu

 

10/10


  • Gablaw122 lubi to

HLGpd1z.gif


#19 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 15 March 2017 - 20:03

@refresh



#20 kacper_o

kacper_o

    Hobbysta

  • Użytkownik+
  • 331 postów

Napisano 16 March 2017 - 15:56

@refresh

Po cholerę to refresh'ujesz? dodałeś coś nowego?? Czy liczysz na więcej pozytywnych komentarzy i lajków???


  • HelloDoggo lubi to

8ifkn2I.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: survival, zamek, latająca budowla, terraforming