Skocz do zawartości


Zdjęcie

CraftChat - Skrypt polepszający

craftchat greasemonkey skrypt ulepszyć autorski rozszerzenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 15 October 2016 - 19:13

Witam. W momencie, gdy wprowadzony został limit znaków na czacie drażniony brakiem świadomości ile znaków od wykorzystania mi pozostało postanowiłem napisać skrypt, który by mi tę informację pokazywał. Udostępniłem go i podałem link w statusach, lecz ten dosyć szybko znikł w odmętach gdy tylko pojawiły się nowe, od innych użytkowników. Korzystając z okazji, że rozbudowałem ten skrypt i pragnę się nim podzielić z użytkownikami piszę ten temat, by tym razem wieść ta nie znikła w ciągu paru/parunastu godzin.

CraftChat - Skrypt polepszający v. 1.3

Jak to działa?
Do działania skryptu potrzebne jest rozszerzenie do przeglądarki Greasemonkey, którego autorem jest Anthony Lieuallen. Istnieje ono z pewnością dla Mozilli Firefox, aczkolwiek zdaje mi się, że Chrome i Opera również mają swoje wersje rozszerzenia. Następnie należy utworzyć nowy skrypt i wkleić weń kod, który napisałem. Od teraz, gdy tylko skrypt będzie włączony, jego treść będzie dołączana podczas ładowania strony.

Co to daje?
Dzięki mojemu skryptowi okienko czatu na stronie głównej (w przyszłości być może wprowadzę obsługę także tego na osobnej stronie) będzie wyposażone w dodatkowe funkcje:
- licznik znaków pozostałych do wykorzystania
- podświetlanie "zawołań" na czacie - wpisy zawierające Twój nick będą miały zmieniony kolor
- ukrycie wpisów bota oznajmiającego o nowych tematach
- ostrzeganie o nieprawidłowym użyciu kappy i naprawianie wyświetlania tych wadliwych
- zupełne ukrywanie wpisów od ignorowanych użytkowników (zamiast komunikatu)
- zwijanie zbyt długich wpisów
- ostrzeganie o niedomkniętych/nieotwartych tagach
- wsparcie dla własnych konfigurowalnych emotikon

Chcę zmienić działanie skryptu. Mogę?
Ależ oczywiście. Jeżeli chcesz tylko wyłączyć pewne elementy albo zmienić np. kolor podświetlenia z pomocą przyjdzie Ci część skryptu opatrzona komentarzem "KONFIGURACJA". Rzecz jasna jeśli potrafisz i chcesz możesz również edytować dalszą część opatrzoną komentarzem "KOD". Możesz również dzielić się efektem zmian. Jedyne o co proszę, to pozostawienie jakiejś informacji, że to ja jestem pierwotnym autorem skryptu.

Nie działa. Czemu?
Jeśli skrypt nie chce działać sprawdź czy go poprawnie zainstalowałeś - skopiowałeś dokładnie cały podany plik i czy zapisałeś go. (rozszerzenie powininno tworzyć nowe skrypty automatycznie w odpowiednim dla siebie folderze) Sprawdź również czy plugin i skrypt są włączone. Ponadto, przypominam, że skrypt został napisany na przeglądarkę Mozilla Firefox (w wersji 49.0.1), na innych przeglądarkach jego działanie może być zaburzone. (z tego co mi wiadomo Chrome na przykład traktuje jedną z użytych przeze mnie funkcji jako eksperymentalną, więc nie jestem pewien czy zadziała poprawnie)

Skrypt do skopiowania:
- v. 1.3:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


- v. 1.2:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


- v. 1.1:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


- v. 1.0:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Używając pluginu i skryptu robisz to na własną odpowiedzialność. Zrzekam się odpowiedzialności za niewłaściwe działanie, wynikające z tego problemy i błędy. Zostałeś ostrzeżony!

Changelog:


Screen:


Co mam zamiar dodać jeśli będę kontynuował prace nad skryptem:
- wsparcie dla czatu na osobnej stronie
- wsparcie dla innych przeglądarek (ponoć działa i tak)


No, to co o tym sądzicie? Podoba się wam? =)

Użytkownik elementiro edytował ten post 24 August 2017 - 14:00


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 15 October 2016 - 19:15

Szacun napisałeś się -)) ,ciekawy skrypt:)  

 

 

ps. edytuj temat i dodaj sekcje "Instalacja:" i w tej sekcji napisz jak zainstalować skrypt itp - (dla mniej obeznanych ze skryptami tego typu)


Użytkownik klipbun1234 edytował ten post 15 October 2016 - 19:20

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#3 Spammistrz.

Spammistrz.

    Nowy

  • Zbanowany
  • 36 postów

Napisano 15 October 2016 - 19:16

Może później spróbuję, ale nawet fajne.
To uczucie, kiedy piszesz w tematach, w których diaxy się nie dostaje, ale ciebie to nie obchodzi. (Czyli cały ja)

#4 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 15 October 2016 - 19:20

Ciekawe, może będę korzystał ;3

Czekam na dodanie:

 

- wsparcie dla czatu na osobnej stronie


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#5 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 15 October 2016 - 19:24

na opere jest to 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

i tak dziala


  • elementiro lubi to

Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#6 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 15 October 2016 - 22:05

Akceptuje, podpinam.


  • elementiro lubi to

2AyfJ3g.png


#7 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 16 October 2016 - 19:45

Jeśli ktoś korzysta z chrome (tak jak ja) to rozszerzenie do chrome nazywa się Tampermonkey, można je pobrać tu: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


1fyIFXE.png

#8 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 17 February 2017 - 21:42

Pojawiła się nowa wersja skryptu. Link w pierwszym poście.

Changelog:

v. 1.2:

- dostosowano skrypt do zmienionego adresu forum z protokołem HTTPS

- dodano komunikat o nieprawidłowym użyciu emotikony "kappa"

- dodano naprawianie popsutych emotikon "kappa"

- dodano zwijanie zbyt długich wpisów

- dodano zupełne usuwanie wpisów ignorowanych użytkowników

- naprawiono błąd z podświetlaniem (wezwanie użyte po różnych znacznikach nie powodowało podświetlenia)

- naprawiono błąd z ukrywaniem wpisów bota (działo nieprawidłowo, gdy pojawiło się parę wpisów pod rząd)


Jeśli chodzi o wersję pod czat na osobnej stronie, nie na głównej to mam problemy. Przykro mi, lecz na razie nie będę w stanie zaimplementować takiego skryptu.
Piszcie, jeśli macie pomysły na nowe usprawnienia albo gdy znajdziecie jakiś błąd, a także jak podobają się wam wprowadzone zmiany. =)

Pragnę także zaznaczyć, że naprawienie wyświetlania kappy nie ma na celu zachęcać do używania kappy w sposób błędnie obsługiwany przez forum (zresztą dodałem też to ostrzeżenie by nie używać jej nieprawidłowo), gdyż osoby nie mające skryptu i tak jej nie zobaczą. Ta funkcja ma jedynie naprawić to, co już zostanie i tak napisane (np. przez innych).


Użytkownik elementiro edytował ten post 17 February 2017 - 21:55

  • Cleo Air lubi to

#9 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 17 February 2017 - 22:30

Dobre i mam parę propozycji na usprawnenie:

-Wykluczenie obrazów (wyrazów z img /img) jako znaków, bo fałszują ich ilość w liczniku

-Dodać opcję ustawienia automaycznego podmieniania kappy na link



#10 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 17 February 2017 - 22:40

Dobre i mam parę propozycji na usprawnenie:

-Wykluczenie obrazów (wyrazów z img /img) jako znaków, bo fałszują ich ilość w liczniku

-Dodać opcję ustawienia automaycznego podmieniania kappy na link

To pierwsze myślę, że da się zrobić, pomyślę nad tym przy okazji robienia kolejnej wersji.
A żeby podmienić kappę wystarczy kliknąć "podmień" w komunikacie, który Ci się pojawia. =)



#11 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 17 February 2017 - 22:49

A żeby podmienić kappę wystarczy kliknąć "podmień" w komunikacie, który Ci się pojawia. =)

Wiem, ale chodzi mi właśnie o automatyczne podmienianie. Byłoby to przydatne, bo nie trzeba będzie za każdym razem tego klikać oraz nie trzeba będzie o tym pamiętać

 

Jeszcze co do propozycji to można by dodać opcję jednak wyświetlania nowych tematów. Niektórym bot nie przeszkadza, a czasem jest również przydatny.

Nieważne, właśnie coś odkryłem xD


Użytkownik TheSilver edytował ten post 17 February 2017 - 22:54


#12 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 24 August 2017 - 14:08

Nowa wersja skryptu. Link w pierwszym poście.
 
Changelog
v. 1.3:
- dodano ignorowanie tagów przez licznik znaków (nie sprawdza poprawności tagów)
- dodano wsparcie dla własnych konfigurowalnych emotikon
  - dodano emotikony: :shrug:, ( ͡° ͜ʖ ͡°), :heart: oraz :thinking:
- dodano ostrzeżenie o niezgodnej liczbie tagów otwartych i zamkniętych
- umożliwiono automatyczne podmienianie niedziałającej "kappy" na obrazek


Emotki i ich efekt:
;lenny;
(zamieńcie średniki na dwukropki, jakiś geniusz sprawił, że forumowy skrypt podmienia tekst nawet otoczony tagami code
( ͡° ͜ʖ ͡°)
:shrug:
¯\_(ツ)_/¯
 
:heart:
Ɛ>
 
:thinking:
thinking_by_elementiro-dbl50gl.png


lennyface najwidoczniej został zaimplementowany przez administrację już dawniej, o czym nie wiedziałem, a zauważyłem pisząc teraz post. Trudno, nie psuje to działania skryptu a co najwyżej sprawia, że dodałem tę emotkę niepotrzebnie. Niemniej jednak i tak miała ona służyć tylko jako przykład.
Tych konfigurowalnych emotikon na dobrą sprawę można użyć także do robienia jakichś szablonów itp., całość po prostu zamienia tekst na inny.
Informuję także, że funkcja, która służy do ostrzegania przed niedomkniętymi/nieotwartymi tagami podmienia przycisk "Wyślij" i przy odpowiednich warunkach klika oryginalny programowo. W zasadzie działanie jak zawsze co wytrwalsi mogą wyczytać z kodu.

Czekam jak zawsze na opinie, propozycje, zgłaszanie ew. błędów itp. =)

Użytkownik elementiro edytował ten post 24 August 2017 - 14:10

  • Kacprus i ST lubią to

#13 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 10 August 2018 - 09:22

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: craftchat, greasemonkey, skrypt, ulepszyć, autorski, rozszerzenie