Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dotyczące pluginów

minecraft crafsite plugin zamienniki pytania haslo tpa poradnik youtube

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wilkałke

Wilkałke

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Wilkalke

Napisano 02 September 2016 - 19:02

Pewnie post wyląduje w koszu przez tytuł - ale nie wiem jak go dokładniej napisać.

Cześć. Zacznę, że jestem zupełnie zielona w robieniu serwera. Ale naprawdę chcę go mieć, pograć z kumplami, może założyć serwer dla wszystkich...

Robię na aternos.org. Wiem, że enderchest to dobry i tani hosting, ale najtańsze serwery wykupili, a nie zarabiam jeszcze :/

Potrzebuję znanego zamiennika pluginu dodającego hasło.

Authme - po wpisaniu /register hasło hasło wyświetla mi się wiadomość, że nie mam dostępu do tej komendy. Czytałam, że ten plugin nie jest już aktualizowany i mogą występować u niego błędy. Authme reloaded'a w ogóle nie znajduje mi na liście dostępnych pluginów.

xAuth - po dodaniu go do serwera w ogóle nie wyświetla się wiadomość, żeby wpisać hasło. Tak jakby go nie było.

Loginsecurity - gdy wpisuje /register hasło hasło nadal nie jestem zalogowana. Co kilka sekund nadal jest napisane "wpisz /register hasło hasło".

Znacie jakieś inne pluginy na hasło? Lub wiecie jak naprawić błędy u tych powyżej? Proszę o dokładne wyjaśnienia, bo napisanie "po prostu skonfiguruj" nic mi nie mówi.

~

Ustawianie warpów, sethome, spawnu, teleportacja do gracza itd.

Plugin MyHome. Gdy wpisuje /sethome wyświetla mi się wiadomość, że trzeba plugin skonfigurować. Ale ja nie wiem jak ;-; Pomożecie? Lub czy znacie inny plugin dodający /home /sethome.

 

Jaki plugin dodaje komendę /tpa (gracz) i /tpaccept oraz ustawianie:

-warpów,

-spawna?

 

I jeszcze coś: jaki youtuber znający się na tym nagrywa filmiki dotyczące serwerów minecraft, pluginów itp.? Chodzi mi o obecnego, bo za filmiki sprzed kilku lat podziękuję. Naprawdę takiego potrzebuję :( Coś w stylu 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

,

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.


Użytkownik Wilkałke edytował ten post 03 September 2016 - 12:48

picgifs-minecraft-9715911.gif


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 02 September 2016 - 19:17

 

Ustawianie warpów, sethome, spawnu, teleportacja do gracza itd.

Plugin MyHome. Gdy wpisuje /sethome wyświetla mi się wiadomość, że trzeba plugin skonfigurować. Ale ja nie wiem jak ;-; Pomożecie? Lub czy znacie inny plugin dodający /home /sethome.

 

Jaki plugin dodaje komendę /tpa (gracz) i /tpaccept oraz ustawianie:

-warpów,

-spawna?

 

Zainstaluj Essentials, doda ci wszystkie te komendy.

---

Authme - po wpisaniu /register hasło hasło wyświetla mi się wiadomość, że nie mam dostępu do tej komendy. Czytałam, że ten plugin nie jest już aktualizowany i mogą występować u niego błędy. Authme reloaded'a w ogóle nie znajduje mi na liście dostępnych pluginów.

 

Pokaż plik permissions.yml (jeśli masz plugin PermissionsEX)

---

 

 

I jeszcze coś: jaki youtuber znający się na tym nagrywa filmiki dotyczące serwerów minecraft, pluginów itp.? Chodzi mi o obecnego, bo za filmiki sprzed kilku lat podziękuję. Naprawdę takiego potrzebuję  :( Coś w stylu 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

 

Według mnie lepiej jest czytać poradniki w formie pisemnej, znajdziesz takie tu:

https://craftportal....opisy-pluginów/


  • Wilkałke lubi to

2AyfJ3g.png


#3 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 03 September 2016 - 00:50

 

Ustawianie warpów, sethome, spawnu, teleportacja do gracza itd.

Plugin MyHome. Gdy wpisuje /sethome wyświetla mi się wiadomość, że trzeba plugin skonfigurować. Ale ja nie wiem jak ;-; Pomożecie? Lub czy znacie inny plugin dodający /home /sethome.

 

Jaki plugin dodaje komendę /tpa (gracz) i /tpaccept oraz ustawianie:

-warpów,

-spawna?

 

Tak jak Pan Cake mówi wyżej zainstaluj essentials ,sam go używam i to jest najlepszy i najpotrzebniejszy plugin (dodaje właśnie  takie podstawowe komendy jak /tp,/tpa,/setspawn/spawn,/sethome,/home itp)

 

 

 

Authme - po wpisaniu /register hasło hasło wyświetla mi się wiadomość, że nie mam dostępu do tej komendy. Czytałam, że ten plugin nie jest już aktualizowany i mogą występować u niego błędy. Authme reloaded'a w ogóle nie znajduje mi na liście dostępnych pluginów.

 

zdecydowanie polecam ten plugin Authme , jeżeli chodzi o twoje problemy z nim to można je naprawić:

 

1.musisz mieć plugin który dodaje rangi uprawnienia ,polecam permissionsex

 

wyszukaj w internecie "jak zrobic rangi w permissionsex" ,a jak chcesz to mogę napisać jak zrobić za pomocą komend 

 

2.w pluginie w randze "gracz" musisz dać uprawnienia dzięki którym będzie mógł korzystać gracz z takich komend jak "/register" "/login" itp

 

tutaj masz uprawnienia zwane inaczej permission albo permisje -do authme:

https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/authme/pages/permissions/

3.youtuber

 

 

I jeszcze coś: jaki youtuber znający się na tym nagrywa filmiki dotyczące serwerów minecraft, pluginów itp.? Chodzi mi o obecnego, bo za filmiki sprzed kilku lat podziękuję. Naprawdę takiego potrzebuję :( Coś w stylu 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

,

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

 

TreektTV może ma jakieś filmik które nagrywał dzisiaj albo dawne ale są nadal aktualne , jak potrzebujesz wiedzieć jak wgrać albo skonfigurować plugin to wpisujesz w youtube nazwe pluginu lub możesz temat na tym forum zrobić

 

4.polecam wgrać najpotrzebniejsze pluginy ,moim zdaniem to:

 

-Essentials - dodaje praktycznie wszystkie podstawowe komendy i wiele ważnych rzeczy (przykładowo dodaje: /sethome ,/home,/tpa,/tp,/kill,/thor,/setspawn,/spawn itp)

-PermissionsEX - dodaje rangi ,mozesz zrobic ze na czacie pisze ze jestes admin/wlasciciel ,dzieki temu mozesz ustalic co kazdy moze np.gracz moze uzyc komendy /register ,/spawn

-Authme - moim zdaniem najlepszy plugin na rejestracje

-Jakiś plugin na zapis świata np.AutoSaveWorld - plugin który co jakiś czas zapisuje świat

-WorldEdit - worldedit i worldguard to jest normalnie obowiązkowe połączenie ,dzięki tym pluginą możesz edytować świat drewnianą siekierą za pomocą komend (1tys blok zmienic w bloki diamentow ,nie ma sprawy)

-WorldGuard - worldedit i worldguard to pluginy które się uzupełniają ,dzięki nim możesz zrobić np.cuboid (-zabezpieczyc spawn przed niszczeniem itp)

-Vault - plugin na ekonomie ,dodaje pieniadze ,uzupełnia się z pluginem essentials

 

no i może: ClearLagg - plugin który czyści co jakiś czas przedmioty leżące na ziemi ,dzięki czemu serwer jest mniej obciążony i są mniejsze lagi.


  • Wilkałke lubi to
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#4 Wilkałke

Wilkałke

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Wilkalke

Napisano 03 September 2016 - 12:43

Dziękuje, bardzo pomogły Wasze odpowiedzi ;) Tylko nadal nie wiem jak ustawiać rangi i jak dodawać uprawnienia (np. każdy może się zalogować) ;(

 

Tzn. nie wiem dlaczego nie chce mi "zaliczyć" /pex user (nick) add *. Tak wygląda moje pole do wpisywania komend: rYmK8vC.png

Gdy wpisuję w białym polu - nic się nie dzieje. Nadal nie mogę przyznawać rang.

W konsoli to samo.


picgifs-minecraft-9715911.gif


#5 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 03 September 2016 - 13:57

Napisz mi jakie rangi chcesz mieć to ci napisze co i jak wpisać


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#6 Wilkałke

Wilkałke

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Wilkalke

Napisano 03 September 2016 - 14:02

Na początek: Admin, Gracz. Może potem ogarnę :)


picgifs-minecraft-9715911.gif


#7 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 03 September 2016 - 15:02

No to pisze jak zrobić te rangi za pomocą komend , moim zdaniem robienie rang w pliku "permissions.yml" może być takie że będzie dużo z tym problemów bo wystarczy gdzieś zle spacje i już błędy,a więc dobra:

 

tworzenie rang:

 

1.wpisz: /pex group Gracz create

2.wpisz: /pex group Admin create

 

wygląd na czacie:

 

3.wpisz:    /pex group Gracz prefix &8[Gracz]&7       ,// - możesz ustawić wedle własnego uznania,dzięki takiemu wyglądowi "&8[Gracz]&7" ranga gracz na czacie będzie taka szara

4.wpisz:  /pex group Admin prefix &4[Admin]&7        ,// - możesz ustawić wedle własnego uznania,dzięki takiemu wyglądowi "&4[Admin]&7" ranga admin na czacie będzie czerwona 

 

(pamiętaj że jak zmieniasz kolor rangi/wygląd to na końcu zawsze zostawiaj/dawaj "&7",tak jest ustawione w pliku essentials config też)

 

5.w pliku essentials config w sekcji essentials chat ustaw tak:

############################################################
# +------------------------------------------------------+ #
# |                   EssentialsChat                     | #
# +------------------------------------------------------+ #
############################################################

chat:

  # If EssentialsChat is installed, this will define how far a player's voice travels, in blocks.  Set to 0 to make all chat global.
  # Note that users with the "essentials.chat.spy" permission will hear everything, regardless of this setting.
  # Users with essentials.chat.shout can override this by prefixing text with an exclamation mark (!)
  # Users with essentials.chat.question can override this by prefixing text with a question mark (?)
  # You can add command costs for shout/question by adding chat-shout and chat-question to the command costs section."
  radius: 0

  # Chat formatting can be done in two ways, you can either define a standard format for all chat.
  # Or you can give a group specific chat format, to give some extra variation.
  # If set to the default chat format which "should" be compatible with ichat.
  # For more information of chat formatting, check out the wiki: http://wiki.ess3.net/wiki/Chat_Formatting

  format: '{DISPLAYNAME}: &f{MESSAGE}'
  #format: '&7[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

  group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
  #  Admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'

  # If you are using group formats make sure to remove the '#' to allow the setting to be read.

chodzi mi głównie o to:

format: '{DISPLAYNAME}: &f{MESSAGE}'

(ustaw ten format tak samo) , jak  chcesz się do tego pliku essentials config dostać to wchodzisz w folder: plugins>essentials>plik-essentials-config (otwierasz go jakimś edytorem tekstowym albo otwierasz go po prostu jakimś przyciskiem "otwórz" czy coś na tym hostingu)

 

 

permission -czyli co gracz może a czego nie może (tak samo z innymi rangami):

 

6. dodajesz permissions / permisje / uprawnienia - za pomocą tej komendy: /pex group <ranga> add <permission> (np. /pex group Gracz add essentials.spawn  .-dzięki temu gracz może używać komendy /spawn)

 

 

7.Admin to taki właściciel więc nie musisz się męczyć z "permisjami" tylko wpisujesz: /pex group Admin add *

 

8.w tym punkcie pokaże ci jak łatwo znalezc permissions:

 

tutaj masz wszystkie permissions z essentials:

http://wiki.ess3.net/wiki/Command_Reference/Perm

(jest tam wyszukiwarka więc  jak szukasz "permisji" na komende np./spawn to wpisujesz tam tylko "spawn" i tyle)

 

 

jak  potrzebujesz "permisji" do jakiegoś pluginu to wpisujesz w google nazwe pluingu np. AuthMe  ,(wchodzisz na strone bukkit pluginu), i tam gdzieś powinny być napisane "permisje" na stronie pluginu a jeżeli nie ma to dopisz w linku "permissions/" a jak nie działa to dopisujesz tak "pages/permissions/"

 

czyli

https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/authme/pages/permissions/

9. podstawowe komendy permissionsEx (komendy do pluginu na rangi):

 

/pex group <ranga> create - tworzy range
/pex group <ranga> remove - usuwa range 
/pex group <ranga> add <permission> - dodaje "permisje" w sensie permission
/pex group <ranga> remove <permission> - usuwa permission
 
/pex group <ranga> prefix <kolory,i ranga ,jak zeby byla widoczna na czacie> - bez tego nie widać kolorowych rang na czacie (znaczy można zrobić to inaczej w essentials ale tak najlepiej) (np. /pex group Admin prefix &4[Admin]&7)(najlepiej ustawić kolor tekstu pisanego na czacie taki jak w pliku essentials czyli na końcu dajesz "&7")
 
* - wszystkie permission , najlepiej daj to adminowi ,właścicielowi itp , (/pex group Admin add *) (wtedy może wszystko robić i używać każdej komendy)
 
 
tutaj masz więcej komend do pluginu permissionsex:
 
https://github.com/PEXPlugins/PermissionsEx/wiki/Commands

tutaj masz kolory w minecraft (np. &7 - kolor jasno szary):

 

LINK DO OBRAZKA:

http://screenshot.sh/n9KdLkKHmfzlk

(tutaj są kolory: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 

gdyby były jakieś problemy pisz:) , do tego tutaj masz moim zdaniem najlepszy filmik na yt:

 


 

----------

a tak po za tematem rang polecam wgrać plugin "skript" czasami zamiast wgrywać plugin można wgrać skrypt na to samo który zaoszczędzi miejsce na dysku itp (do tego czasami na coś nie ma pluginu ale skrypt można zrobić)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#8 Wilkałke

Wilkałke

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Wilkalke

Napisano 03 September 2016 - 15:45

Ok ale problem w tym...

Że nie da się wpisać najważniejszej komendy - abym mogła to wszystko zrobić! :/


picgifs-minecraft-9715911.gif


#9 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 03 September 2016 - 16:38

Ok ale problem w tym...

Że nie da się wpisać najważniejszej komendy - abym mogła to wszystko zrobić! :/

 

Myślę że zła wersja PermissionsEx jest wgrana, wgrać inną wersje za pomocą FTP albo webftp (chyba powinien być tam folder z pluginami i przycisk typu "dodaj" /"wgraj" dzieki ktoremu z komputera można wgrać plik)

 

więc pobierz z bukkita (link nizej) odpowiednią  wersje pluginu i wgraj z komputera do folderu plugins:

https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/permissionsex/files/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#10 Wilkałke

Wilkałke

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Wilkalke

Napisano 03 September 2016 - 18:43

Faktycznie wersja na 1.8., a ja mam 1.9. Jednak nie ma PermissionsEx 1.9 na liście dostępnych pluginów, a wgrać swojego nie można :( Gdy przeciągam go na listę pluginów nie dodaje się, lecz pobiera... Popatrzę jeszcze, może coś uda się zrobić.


picgifs-minecraft-9715911.gif


#11 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 03 September 2016 - 19:07

Szukaj przycisku typu "dodaj"/"wgraj plugin" w zakładce typu "webftp"/"pluginy" , jeżeli nie ma pluginu na wersje na jaką chcesz to próbujesz jakieś różne wersje lub zmieniasz silnik na taki na który jest plugin zrobiony.

 

 

Po za tym jak wgrasz dobrze plugin to nie piszesz komendy "/pex user <nick> add *" bo to ci daje na twój nick wszystkie uprawnienia i jak chcesz coś testować jako gracz to musisz se potem odbierać itp , tylko tworzysz range np.admin i dajesz na admina te wszystkie uprawnienia  "/pex group Admin add * "  i potem se dajesz admina komendą "/pex user <twojnick> group set Admin".


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: minecraft, crafsite, plugin, zamienniki, pytania, haslo, tpa, poradnik, youtube